HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

142 Pagini V  « < 138 139 140 141 142 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce M-a Enervat Azi, bagati :)
Rating 4 V
Marduk
mesaj 2 Jul 2013, 03:46 PM
Mesaj #4866


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pe la Vatican parca se mai misca ceva, ceva, dar in BOR si prin romanime, cum e popa si rumanu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Jul 2013, 05:12 PM
Mesaj #4867


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Prostia nationala epidemica, ce apare in fiecare vara cu ocazia evaluarilor nationale sau bacalaureatului. Nu mai conteaza nimic, nimeni, toata suflarea nationala este conectata la niste exemene care ar trebui sa fie o activitate banala in interiorul scolilor, al inspectoratelor sau ministerul invatamantului. In Romania aceste examene devin, interes national, conjunctura periculoasa, prilej de imbogatire etc. orice, numai nu un examen firesc, cu admisi si respinsi cu discutii serioase despre viitorul acestor copii care nu trebuie sa ajunga toti avocati, doctori, politicieni, matematicieni, informaticieni, somitati etc. In tara asta domnilor mai este nevoie si de agricultori, zootehnisti, agronomi, forjori, strungari, frizeri, coafezi etc. Parca a dat strechea in profesori si parinti, par loviti de o boala asemanatoare cu alta ce a lovit acest popor, imogatirea peste noapte, cu orice pret, nu conteaza cum, dar copiii nostril trebuie sa scape de munca, sa traiasca mai bine, in fata calculatorului, eventual functionar la stat, diploma sa aiba, ca de muncit oricum or sa munceasca robotii. Bravos natiune, halal viitor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 7 Sep 2013, 04:33 PM
Mesaj #4868


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Afirmatia unui britanic


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Sep 2013, 04:33 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 5 Oct 2013, 08:59 AM
Mesaj #4869


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am urmarit la tembelizor imaginile surprinse de norvegieni cu unii tigani care-si fac de "lucru" prin Oslo. N-am fost in Norvegia, am fost in schimb in Danemarca, stiu ce curatenie si disciplina exista in aceste state nordice, nu ma mira ca norvegienii, chiar si "fratii" nostrii latini nu mai vor ca "romanii" sa se mai plimbe liberi prin Europa. Este dezgustator, nu stiu cum se va rezolva aceasta problema.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Oct 2013, 08:52 AM
Mesaj #4870


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Declaratia unui director al Direcţiei pentru Protecţia Copilului, pe numele lui Daniel Tămaș care sustine ca o fetita de 11 ani a "întreţinut raporturi sexuale de bună voie şi nu a fost constrânsă" chiar cu cel care trebuia sa o educe, sa o ingrijeasca. Cum pot unii sa faca astfel de declaratii? oamenii astia nu gandesc inainte de a scoate pe gura asemenea aberatii?

Acest topic a fost editat de Marduk: 9 Oct 2013, 08:53 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Nov 2013, 11:15 AM
Mesaj #4871


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Hlloween-ul asta de import si usurinta cu care romanii pun botul la tot felul de prostioare venite de la straini. Costume, serbari, distractie etc. de la scoala la bar romanii sarbatoresc cu mic cu mare o sarbatoare care nu face parte din traditia romanilor. Despre sarbatoarea romanilor din noaptea de 29-30 noiembrie nu pomeneste nimeni nimic, nu mai avem varcolaci, vampiri, strigoi licantropi etc. totul a fost transferat catre acest halloween cu masti din bostani ranjiti, costume de morti, babe cloante si schelete made in China de dragul profitului cu orice pret. O afacere din care ies in castig doar cei care promoveaza sarbatoarea de halloween. Ce-mi pare a fi mai rau este ca aceasta sarbatoare de import s-a insinuat in gradinite, scoli unde elevii romani ar trebui in opinia mea sa invete mai inainte despre traditiile nationale nu internationale. Parintii baga adanc mana in buzunar pentru costumele odraslelor, tinerii se scalambaie prin baruri acceptand cu o usurinta suspecta o sarbatoare artificiala, de consum cu o istorie facuta nu mostenita.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Nov 2013, 02:22 PM
Mesaj #4872


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Niste umani au descoperit o fiinta despre care credeau ca ar avea patru sute si ceva de ani. Dar umanii nu s-au multumit cu ceva aproximativ, au vrut sa afle exact cati ani are fiinta respectiva, motiv pentru care, sau din gresala, au ucis-o ca sa-i afle varsta exacta. Cum o fi sa traiesti 4-500 de ani iar la un moment dat o alta specie sa te gaseasca si din curiozitate sau alte interese matusalemice, te omoara ca sa vada cum ai ajuns sa traiesti atati ani? Tragedia este ca nu se stie daca umanii vor mai supravietui 2-300 de ani ca sa inteleaga cum a ajuns fiinta respectiva sa traiasca atata amar de vreme.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anthrax
mesaj 14 Nov 2013, 02:47 PM
Mesaj #4873


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 219
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.131



Ce bine le spui tata-Marduk! Tine-o tot asa, eu o sa te citesc in continuare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 14 Nov 2013, 07:53 PM
Mesaj #4874


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



un Garcea ce mi-a tăiat calea întorcând pe un drum național fără să-i pese că a trebuit să frânez brusc ca să evit un accident...


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 17 Nov 2013, 11:53 AM
Mesaj #4875


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Conditiile economice care fac ca 50% din masini sa se vanda fara sistem de semnalizare stanga/dreapta. (Semnalizarea de avarie le merge...)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 Nov 2013, 03:36 PM
Mesaj #4876


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Eu cred că nu le merge creierul la acei șoferi care nu semnalizează deloc sau din timp, ci abia după ce pun frână... jamie.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 17 Nov 2013, 04:13 PM
Mesaj #4877


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Eu ma intreb de multe ori unde e politia. Ca nu e.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Nov 2013, 04:29 PM
Mesaj #4878


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Erwin @ 17 Nov 2013, 03:36 PM) *
....șoferi care nu semnalizează deloc sau din timp..

Asta este o gresala care poate provoca accidente grave. Exemplu, pe autrostrada intri in viteze la un giratoriu pentru iesire, soferul din fata nu semnalizeaza, stanga sau dreapta, daca face dreapta, incetineste iar cel din spate vine tare, neatent, si-l loveste, confrom legii este de vina, dar cel care n-a semnalizat? ce vina are? unsure.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 18 Nov 2013, 09:09 AM
Mesaj #4879


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Marduk, la intrarea in giratoriu ai cedeaza, asta te obliga sa reduci viteza si sa te asiguri...Daca esti un sofer constincios n-ai cum sa intri in viteza intr-un sens giratoriu...iar masina din fata si cea din spate trebuiesc permanent monitorizate....

tu de cate ori n-ai uitat sa semnalizezi ?...sunt lucruri care se intampla....prin Franta nimeni nu se omoara cu semnalizatul, iar in America, am auzit la cunoscuti, e chiar "interzis"....Acolo esti surprins cand cineva semnalizeaza... rolleyes.gif


o singura concluzie: drive carefully


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Nov 2013, 10:25 AM
Mesaj #4880


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Din cate imi aduc aminte in Romania orice schimbare a directiei de mers trebuie semnalizata, ce sa monitorizezi daca nu ai semnal de la masina din fata? nu frana, nu semnal nimic, unii vorbesc la telefon, altii asculta muzica etc. am mai uitat sa semnalizez dar nu mi-am facut o obisnuinta din asta.

Concluzie: drive carefully, nu merge in Romania, pentru ca unii "drive carefully" iar altii "drive crazy", motiv pentru care mor atati nevinovati.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 18 Nov 2013, 11:44 AM
Mesaj #4881


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Pe mine m-a învățat instructorul (pensionat din meseria de șofer profesionist la acea vreme) să semnalizez din timp. Chiar și bicicliștii, înainte și după depășire, cu 50m înainte în oraș dacă este spațiu așa că mă agasează cei care înainte de o manevră pun frână și apoi semnalizează, derutându-te. Sau care îți taie fața călcând orice normă a codului rutier pe considerentul că ei au mașini tari, SUV-uri sau BMW-uri, se consideră stăpânii șoselelor și că legea nu-i ajunge niciodată...


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 18 Nov 2013, 12:27 PM
Mesaj #4882


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..si pe mine m-a invatat la fel...si pe el...si pe ea...unii insa au uitat, iar pe sosele nu circulam singuri, asa ca fata de masina din fata si de cea din spate trebuie sa ai intotdeauna un grad de circumspectie, tradus in pastrarea distantei care sa iti permita raspunsul la oricare manevra neasteptata


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Nov 2013, 02:25 AM
Mesaj #4883


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ce probleme aveti voi...? blink.gif

Si eu intru pe forum când am chef, fara sa semnalizez...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 24 Nov 2013, 01:28 PM
Mesaj #4884


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE
fara sa semnalizez..


si-ai incurcat circulatia de era sa intru -n tine; noroc c-ai dat in marsarier ..si-am scapat amandoi ! biker.gif


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Nov 2013, 05:27 PM
Mesaj #4885


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(fiatlux @ 24 Nov 2013, 12:28 PM) *
si-ai incurcat circulatia de era sa intru -n tine; noroc c-ai dat in marsarier ..si-am scapat amandoi ! biker.gif


...p-p-poftim? unsure.gif Eu doar am facut o pauza ca sa vad daca sunt sau nu dependent de internet spoton.gif
.
.
.
.
... **


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 24 Nov 2013, 05:33 PM
Mesaj #4886


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(Cla @ 24 Nov 2013, 06:27 PM) *
unsure.gif Eu doar am facut o pauza ca sa vad daca sunt sau nu dependent de internet


Si la ce concluzie ai ajuns ? rolleyes.gif




--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 24 Nov 2013, 07:17 PM
Mesaj #4887


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



.....exe... rolleyes.gif ...raspunsul ?....il contine intrebarea thumb_yello.gif


acum...noi suntem virtuali...Doamne ce conditie mizerabila...but hell, what a condition !

suntem doar aspiratii pentru ceea ce am vrea sa fim..
...un fel de proiectii...vezi: avatar james cameron...


suntem doar ceea ce suntem...nimic din ce am vrea sa fim...aici in cea mai corecta formulare..

however...



Yowsa, yowsa, yowsa

I got it all together now
With my very own disco clothes, hey!







Cla... dear old chap, life is made of ever so many partings welded together, as I may say, and one ...


stii frate...eram prin nurnberg "fantana frumusetii" ceva...nu in cea mai potrivita companie...
...ma gandeam sa iti dau un email sa ne vedem la o bere....o prostie pana la urma...


....dar stii ceva ?

Cea mai buna bere e cea pe care doi oameni care au aceiasi pasiune o beau impreuna...chiar daca e o posirca..

te iubesc cla....

...fara sa vreau asta....zeii au decis-o...

sa ai o seara minunata....


..asa cum e a mea acum....


Cla..vino inapoi

Acest topic a fost editat de The Dude: 24 Nov 2013, 07:23 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Nov 2013, 07:44 PM
Mesaj #4888


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



No... concluzia e ca am mintit.
Pur si simplu nu am avut chef de net si de scris ceva. Din când în când m-am uitat la voi ce mai scrieti ( si cum s-a certat Dude cu fiatlux din cauza mea degeaba spoton.gif )
Nu va speriati, sunt cu ochii pe voi devil.gif rofl.gif
Misto muzica ati bagat !!! rolleyes.gif

Si daca aveti chef... pentru voi smile.gif

smile.gif


Dude, mersi de "flori" smile.gif
Acum vreo 3 saptamâni în urma mi-a picat în cap o trupa excelenta de electronic-rock italiana, de prin anii 70 si m-am gândit s-o caut.
Dar "las' ca merge si mâine"...
De-atunci nu mai stiu cum se numea rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 29 Nov 2013, 09:36 PM
Mesaj #4889


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ieri, vazuta la TV. S-au inventat ghiozdane pt. copii anti-glont. 250 Dolari costa.
Sa fim bucurosi ca nu traim acolo blink.gif
În America, unde altundeva...

Acest topic a fost editat de Cla: 29 Nov 2013, 09:38 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 May 2014, 02:00 PM
Mesaj #4890


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Dupa ce am vazut ce-au facut ploile in Bucuresti, ieri, azi mi-am amintit de un panou publicitar prin care Apan Nova ne anunta ca s-a terminat cu inundatiile in Bucuresti "am curatat caseta de sub Dambovita" cam asa suna reclama respectiva. Am tot cautat pe net panoul respectiv dar nu l-am gasit, nu sunt in Bucuresti sa ma duc sa-l caut, dar ar trebui daca un forumist are o imagine cu acest panou, reclama etc. sa le reamintim celor de la Apa Nova ce-au promis si mai ales ce rezultat a avut interventia lor de milioane de euro, platiti din banii nostri.

Acest topic a fost editat de Marduk: 5 May 2014, 02:01 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 May 2014, 04:32 PM
Mesaj #4891


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Era caseta cu Al Bano si Romina Power. Aveau si aia cu Angela Similea....



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 May 2014, 09:37 AM
Mesaj #4892


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Chiar nu gasesc o imagine pe net cu panoul ala publicitar, curios nu? Prin panoului respectiv Apa Nova ne anunta ca s-a curatat canalul colector de sub Dambovita si ca Bucurestiul o sa fie ferit de inundatii. S-o fi infundat canalul respectiv atat de repede?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 23 Dec 2014, 10:28 AM
Mesaj #4893


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



tembelismul comerciantilor din domeniul IT...blazarea si lipsa lor de solicitudine...

caut un anume produs...e de de parte cel mai mediatizat pe net...cu toate acestea nu se gaseste in niciun stoc distribuitor...la furnizor insa exista...
e inadmisibil... mad.gif

iar astia refuza sa comande ca au prea multe pe cap....dupa sarbatori domnu'...dupa sarbatori...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Dec 2014, 10:11 AM
Mesaj #4894


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Atat de multi braduti taiati pentru o sarbatoare. E trist ca inca se mai taie brazi din padure sau pepiniere, ar trebui sa se impuna comercializarea brazilor doar in ghivece, iar dupa sarbatori sa fie plantati ca un simbol al nasterii lui Isus, o sansa data vietii. Ma astept ca si in acest ani zeci de mii de braduti frumosi sa ramana nevanduti in piete, in loc sa-si pregateasca ramurile pentru a face umbra acestui pamant parca blestemat. Urmaresc intristat cum marile orase ale acestei lumi, pana si Vaticanul, se intrec in a etala brazi cat mai mari si mai frumosi, dar morti. Ce-ar fi mai usor decat sa planteze un brad mare si frumos in locul respectiv, iar in fiecare an de Craciun sa-l impodobeasca cat mai frumos!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Dec 2014, 10:40 AM
Mesaj #4895


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Culmea e ca, fiecare brad taiat si nevândut ajunge la fel în foc ca cei utilizati.
N-ar fi mai bine sa ne vânda pulpe de reni ? unsure.gif
Pui la doi muschi niste cloptei cu saloane, gata e potolul de Craciun si copiii se bucura.
Pe de alta parte, cu o pulpa de ren nu poti sa dai foc la casa spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Dec 2014, 04:47 PM
Mesaj #4896


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Tocmai mi-a dat maica-mea telefon din România.
E in vizita acolo.
Când a plecat m-a întrebat "Ce sa-ti aduc?"
Am zis "Carpati fara filtru"
Azi îmi zice ca nu se mai gasesc devil.gif
Na am zis, adu-mi LM.
- Si altceva?
- Adu-ma pe tine, teafara si sanatoasa wub.gif
Chiar... nu mai sunt Carpati fara ??!


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 29 Dec 2014, 06:54 PM
Mesaj #4897


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Fabrica din Tm s-a inchis de vreo 10 ani. Nu cred ca se mai fabrica vreo marca romaneasca de tigari, se gasesc doar marci straine fabricate in Ro.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 4 Apr 2015, 03:20 PM
Mesaj #4898


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Din seria mesterul de la Harlau rolleyes.gif :

http://www.reporterntv.ro/stire/dorel-love...t-peretii-casei


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 20 Apr 2015, 07:20 PM
Mesaj #4899


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



O babă din familie mi-a supărat pe cineva drag. Episodul m-a dus pe nivelul de sarcasm şi mi-am promis că o să-mi facă plăcere să-i fac pomenile.
Nu o să mă bată niciun dumnezeu pentru părerea asta, iar eu o să mă ţin de cuvânt. ohyeah.gif


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 21 Apr 2015, 04:45 AM
Mesaj #4900


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



S-ar putea sa ai de asteptat mult si bine pentru operatiunea "Parastas" rolleyes.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut În Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

142 Pagini V  « < 138 139 140 141 142 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 08:48 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman