HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Tara Viselor, [Jurnalul Lui Ahrimann]
halcyon_lll
mesaj 20 Apr 2004, 07:43 PM
Mesaj #176


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Ciudat, dar citind intamplarile lui Ahriman cu colegul lui de camera mi-am dat seama ca asa am fost si eu. Am fost calcat de multe ori in picioare, si cu toate ca m-a durut, am suferit in tacere. Asta pana cand cineva a reusit sa-mi deschida ochii. Nu mai accept sa fiu calcat in picioare. Imi spun parerea, reactionez, dau replica, fac ceva si imi mentin respectul de sine. Asa ar trebui sa faci si tu Ahriman. De fapt de ce te consuma faptul ca el iese cu nu-stiu-cine la bere si discoteca. Gaseste-ti si tu niste prieteni adevarati care te accepta asa cum esti si distreaza-te. Nu ai nevoie de el sa te simti bine.Si daca mai face prostii, nu sta cu mainile in san, atrage-i atentia! De ex: Murdareste frigiderul? Scoate-i toata mancarea afara si zii ca nu mai vrei sa-i tii mancarea inauntru. Si tot timpul sa-i demonstrezi ca tu de fapt faci un efort coborandu-te la nivelul lui.

Uff! Ce m-am enervat! laugh.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 20 Apr 2004, 07:58 PM
Mesaj #177


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Auzi Ahriman, ce-ar fi sa-i tragi si o mama de bataie, ca sa iti stie de frica, dar sa ne povestesti si noua dupa rofl.gif
Glumesc doar, ca m-a surpins cat de tare s-a enervat halcyon.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 20 Apr 2004, 08:00 PM
Mesaj #178


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



@ Nico: multumesc de urare! Inca nu am postat peste tot, dar ma stradui sa recuperez terenul! biggrin.gif
@ Halcyon_lll: nu sunt un tip al actiunii, de obicei; mai am putin de stat(poate) cu el in camera si nu am chef de dusmanii si actiuni razbunatoare,mai ales ca el sta mai mult pe aici decat mine si are si prieteni sus-pusi care imi pot face probleme mai tarziu,cred. Zicea ca s-ar putea sa se mute la anul... Il mai rabd un pic, dar daca mai ma calca pe nervi de multe ori, i-o zic. De obicei sunt rabdator si traiesc cu speranta ca poate isi va da seama singur de prostiile lui... Sau poate ii atrag altii atentia...
Cat despre prieteni... singurul pe care il am pe aici nu bea alcool! Si sta si putin prin camin, umbland cu treburi prin oras... Iar ceilalti sunt acasa... sau... poate, pe Han? Hmm... Interesting ideea!
Care-i de prin Bucuresti?Si chiar de prin Regie, Grozavesti?... Vox clamantis in deserto!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Apr 2004, 08:00 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Ahriman
mesaj 25 Apr 2004, 11:12 PM
Mesaj #179


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Pentru prima data dupa multa vreme, am venit de Duminica in Bucuresti; maine s-ar putea sa am o testare si nu e bine sa lipsesc, chiar daca nu fac nimic... In plus, am auzit ca profesorul a cam facut urat saptamana trecuta referitor la absente...Uf!
Am avut un motiv de bucurie azi: a castigat Schumi! Good!
In rest, numai tristete: facutul bagajelor, umblatul, plecatul din Ploiesti, drumul pana la Bucuresti cu trenul, alaturi de necunoscuti, multi dintre ei antipatici si plini de ifose... Dar, cel mai mult a durut despartirea de Laura...logodnica mea...
Mi-e asa de dor de ea! Si cand ma gandesc ca nu o s-o mai vad de-abia vineri,decat...! De fiecare dat cand sunt singur si trist si dorul ma apasa, ma gandesc la ea si ochii mi se umplu de lacrimi... O iubesc atat de mult! Nu credeam ca asa ceva este posibil, insa imi dau seama, pe zi ce trece, ca sentimentul se amplifica si devine tot mai puternic... Si nu-mi pare rau deloc!
Te iubesc,Laura!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 25 Apr 2004, 11:14 PM
Mesaj #180


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



That was sweet ... si tu vroiai sa mergi pe lumea cealalta. Tztz!

Daca te mai aud, stii tu ce patesti ... wink.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 27 Apr 2004, 08:53 PM
Mesaj #181


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



De ce? Oare de ce nu-mi merge si mie un pic mai bine? poate pentru ca stau si ma plang mereu in loc sa fac ceva in legatura cu asta? Poate...
Dar chiar si cand incerc, mi-e greu sa ma concentrez la o treaba anume... as prefera sa scriu un roman de 1000 de pagini in loc sa stau sa invat un curs... oare de ce m-am prostit in halul asta?
Mi-e greu sa fiu singur aici, in orasul asta care ma inghite si ma seaca de viata... no offense pentru cei care locuiesc aici, dar nu-mi place Bucurestiul... e...nu pot spune in putine cuvinte ce simt despre el... si nici nu prea gasesc multe cuvinte de apreciere ( sigur, am cunoscut cativa oameni extraordinari aici...sunt ei doar doi, dar mai bine decat zero...)...
Uf! Mi-e greu... si cand mi-e greu, scriu povestiri depresive...ca cea din "Povestiri"...
Mi-e asa de dor de tine, Laura!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 27 Apr 2004, 09:35 PM
Mesaj #182


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Si noi uram cateodata orasul asta in care traim, cred ca aici e mai dur decat in alte parti. Sincer as vrea sa pot sa te ajut dar in afara de cateva randuri aici, nu pot face mare lucru Ahri. Ce rau imi pare ca te macini atat cry.gif Poate ca asta va fi una din cele mai grele incercari din viata ta, pentru ca nu te poti concentra acum la invatat si te simti singur, dar eu am increderea ca pana la urma o scoti tu la capat cumva. Nu ai ajuns pana aici ca sa renunti, nu esti genul.
Ma repet, si eu am avut astfel de momente, cand am crezut ca nu-mi voi lua examenele, dar uneori resursele ne sunt nebaniute, crede-ma.
Eu iti tin pumnii!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 27 Apr 2004, 10:26 PM
Mesaj #183


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Nico, nici nu stiu cum sa-ti multumesc pentru incurajarile tale! Maybe a cup of coffee someday...Daca esti din Bucuresti...
E bine sa stii ca au incredere in tine oameni pe care nu i-ai vazut niciodata! Oare sa ma fii descris asa de bine prin ceea ce am scris pe aici?


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 28 Apr 2004, 06:32 AM
Mesaj #184


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Ahriman, cred ca nici nu ne dam seama de cat de multe spunem despre noi prin ceea ce scriem aici, la Han. Mie mi se pare ca fiecare e ca un puzzle si trebuie sa fii atent la fiecare particica sa ii gasesti locul potrivit, ca sa formezi intregul.
Daca ceea ce-ti scriu eu te poate incuraja, atunci chiar imi pare bine.
Eu astept sa devii mai optimist, sa ai incredere in tine si sa depasesti cu bine situatia.
Indiferent cat de greu ti-ar fi, te rog sa nu renunti.
Mai vorbim... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 28 Apr 2004, 10:45 PM
Mesaj #185


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Optimist n-oi deveni eu, dar...Zambeste! Maine va fi mai rau!
Iar mi-am omorat timpul degeaba! Fir-ar...!
My dear room-mate mi-a stricat un lucru dar n-a schitat nici cel mai mic gest sa se ofere sa mi-l inlocuiasca...cat despre restul lucrurilor care l-am rugat...nici pomeneala! In schimb emite pretentii cand are interese! Daca vreodata ma voi face ucigas platit, pe el il voi omora primul, dar pe cheltuiala mea! 50.gif
In ultima vreme ma gandesc tot mai mult la sex...e bine oare? Adica, vne examenul si tot ce-mi doresc eu e sa-mi iau femeia si sa... devil.gif Hello there! Stop! CNA-ul Hanului e cu ochii pe tine! Chiar si-asa...am un chef de...!!!!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 28 Apr 2004, 10:50 PM
Mesaj #186


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



De hâtza-hâtza? rofl.gif rofl.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 28 Apr 2004, 11:02 PM
Mesaj #187


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Evident! Doar nu de altceva! biggrin.gif laugh.gif devil.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 29 Apr 2004, 10:43 PM
Mesaj #188


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



M-a cuprins o stare ciudata; o multime de ganduri mi se invart prin cap si incerc sa le pun in ordine, dar nu reusesc...
Maine am examen...am citit ceva ( si cand zic ceva, inseamna ca am trevut de doua ori prin materie, dar nu ma astept sa fac nimic);dar totul e ametit in capul meu, amestecat...le incurc de nici nu mai stiu cum ma cheama!
Maine, tot maine, ma duc acasa... Aici mi-a inflorit un zambet pe buze...Maybe I'm gettin' something! Halcy stie ce! biggrin.gif
Iar m-a enervat colegul de camera...dupa ce ieri mi-a stricat galeata cu mop(mi-a rupt o margine a storcatorului),astazi,pentru a nu-stiu-cata-oara, a blocat clanta!Si i-am zis sa nu mai apese ca cu putere pe ea! Cica uita de fiecare data...Nu stiu cat il mai rabd...Sa vad cu cine vrea sa stea in camera la anul...
Ce ma mai enerveaza e ca si de cate ori o blocheaza,izbeste usa aia de cadru de parac ar ajuta la ceva,desi i-am explicat de nenumarate ori ca nu ajuta la nimic, ca totul e din clanta! Dobitocul naibii!!!
Tot asa,mai are un pic si smulge bateria din chiuveta...cand inchide robinetii,se propteste in baterie de parca ar vrea sa treaca la vecini...
Uf! M-am mai descarcat un pic...
Ca mi-am amintit...Sta careva prin Regie?Sau prin Grozavesti?Expli dupa ce primesc un raspuns de ce intreb...
Vine si ziua mea...uneori imi doresc sa beau de ziua mea de nu mai stiu de mine,poate intru in coma si mor...Dar imi aduc aminte ca am facut niste promisiuni si dau inapoi...In plus, alcoolul in exces distruge neuronii si nu-i mai recapeti niciodata!
Keep it real,world! Fiti sanatosi si iubiti! Restul... e poveste...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 2 May 2004, 11:04 PM
Mesaj #189


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



[SIZE=7]La multi ani, Ahriman! flowers.gif
[SIZE=1](mai multe la topicul aferent)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 8 May 2004, 12:57 AM
Mesaj #190


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



aye, ahrimane, poor tormented soul...
iaca am poposit si pe prispa dumitale, sa`ti urez "la multi ani" cu intarziere, si sa arunc un "THINK PINK" de aici pana la bucharest... biggrin.gif
doar sa nu`mi citesti jurnalul...ca`mi pierd orice credibilitate... biggrin.gif
fii matale pe pace, vremurile rele vin si trec, doar fii cu ochii pe wezãr forcast wink.gif
sper ca n`am fost prea ironica, mi`s doar putin bulversata...tocma mi`am varsat si eu naduful pe ale mele pagini...


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de soñarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 10 May 2004, 10:02 PM
Mesaj #191


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Si a fost si ziua mea! The worst birthday ever!
De ce?Pai, in primul rand, a fost la Bucuresti, deci departe de casa si familie; in al doilea rand, am cheltuit aiurea o groaza de bani ca sa cumpar ceva pentru a-mi trata musafirii eventuali, care au fost destul de putini la numar si care, culmea, au discutat mai mult intre ei si de-ale lor decat cu mine! In al treilea rand, prietenul meu cel mai bun n-a fost la aniversare si pot spune ca asta m-a durut cel mai mult!
Partea buna? Am baut bere, am ascultat muzica si, cel mai important, logodnica mea a fost alaturi de mine! Daca nu era nici ea, imi faceam bagajele si plecam acasa!
De atunci o duc cam prost; singurele cadouri le-am primit de la logodnica si de la bunici. In rest, liniste.Nu ca as astepta cadouri ( pentru mine cel mai important cadou este sa-mi petrec aniversarea cu prietenii - restul nici nu ma intereseaza! Pot chiar sa nu primesc nimic! Cat timp toti prietenii imi sunt alaturi, nimic nu mai conteaza!), insa macar sa vad un gest din partea altora, de la care te-ai fii asteptat!
Acum am mai baut o bere, reminiscenta de acum 7 zile, si ma pregatesc de somnic.Maine trebuie sa ma duc la spital si, desi nu am chef, asta e! Mai sunt si alte probleme de rezolvat! Daca n-ar trebui sa ma scol asa de devreme, ar fi tare bine! Mai ales ca sunt ceva sanse ca nesuferitul meu de coleg sa stea pana mai tarziu...La naiba!!!
Eh, noapte buna populatie!
KEEP WALKING! devil.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 11 May 2004, 03:25 PM
Mesaj #192


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Hm, aveam eu o presimtire ca nu a fost asa cum ti-ai dorit, dar sa fie "the worst" nu mi-am inchipuit. Nu zic ca tristetea ta nu e indreptatita si ca nu m-as fi simtit prost sa nu primesc atentia celor apropiati si invitatilor mei, dar tu le pui prea mult la suflet...
Eu sincer ma mir ca nu ai mai multi prieteni adevarati, asa o persoana altruista ca tine... Sa imi zici daca am dreptate sau nu, dar eu cred ca sunt foarte putini cei care te cunosc bine si poate si din cauza asta sunt atat de reci.
Cat despre noi cei care iti scriem in jurnal, sper ca te-ai convins ca ne pasa smile.gif smile.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 11 May 2004, 04:43 PM
Mesaj #193


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Multumesc pentru aprecieri! Cat despre altruism... sa zicem doar ca traiesc mai mult pentru altii si mai putin pentru mine, insa pot fi si egoist cand situatia o cere! biggrin.gif


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 17 May 2004, 10:09 PM
Mesaj #194


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Tot incerc, incerc...si nu reusesc.Ce incerc? Nu stiu, si ma chinui sa aflu raspunsul...
Un inceput de saptamana nu tocmai bun, cu o groaza de probleme, car nu au inca toate rezolvare... Disperare, singuratate, tristete... Sentimentele la ordinea zilei... Frustrare? Poate, insa amaraciunea ma impiedica sa mi-o manifest...
Sunt obosit... si, din pacate, batalia de-abia incepe.


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 18 May 2004, 09:38 PM
Mesaj #195


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



M-am cam plictisit; astept sa vina ziua de maine, sa mai scap de cate o grija;mi-e si cam somn,dar mai stau un pic, sa mai citesc ceva pentru examen.E destul de mult!
Uff!Numai belele in ultima vreme! Noroc ca mai exista prieteni si familie... Nu sunt uitat... Mai exista speranta...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 24 May 2004, 07:06 AM
Mesaj #196


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Jurnalul meu ar trebui sa se intituleze "Doza zilnica de amaraciune"(sper sa nu ma acuza Halcyon de incalcarea drepturilor de autor);imi dau seama uneori ca prea i-am tolerat pe unii oameni si nu am facut nimic pentru a ma impune definitiv in fata lor.Insa astept momentul oportun.Da,este vorba din nou de colegul meu de camera,care, intr-un final,s-a dovedit a fi un nesimtit fara pereche.Cum?
Cu ceva vreme in urma am discutat despre anul urmator,relativ la camera;el a spus ca ar vrea sa stea singur si ca daca eu vreau sa raman, el se muta.Bun;nimic de zis.Aseara insa,venind vorba despre camin, mi-a fost dat sa aud din gura lui,intr-un mod mai mult sau mai putin direct,ca ar cam trebui sa-mi fac bagajele,ca la anul n-o sa mai stau aici,ca si el o sa faca cerere cu un alt coleg de-al lui tot pe camera asta(colegul ala ii vinde locul).Am ramas un pic surprins(ca sa nu zic ca eram nervos de-a binelea).Mi-a spus ca s-a razgandit si ca nu vrea sa se mai mute,plus niste explicatii de-a dreptul cretine pentru ce n-ar vrea sa se mute.De cand s-a milogit pe la altii sa i se dea camera asta,ca nu i-a placut aia in care eram repartizati initial,se considera stapan pe ea,mai ales ca mi-a sugerat intr-un mod foarte neplacut ca el a dat cate ceva pe la aia si ca,vezi doamne,eu nu i-am dat cota parte.Pai stai ma,fir-ai al @@#^#&* sa fii,in vara cand am vrut sa depunem cererile impreuna m-ai lasta sa astept ca prostul un semn de la tine si dupa aia ai venit si te-ai milogit de mine sa stam impreuna ca nu aveai cu cine sa stai si probabil nu te-ar fii tolerat nimeni!
Astept,insa daca voi fii mutat din camera asta,ultimele mele cuvinte catre el inainte de a parasi definitiv camera vor fi:"Blondule, fereste-te sa-mi iesi in cale!".Am zis!
Keep walking!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 25 May 2004, 02:10 PM
Mesaj #197


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Noroc ca mai exista topicuri de genul acesta sa-mi vars si eu oful;altfel cred ca as exploda!
Smecherul de Blond a fost azi pe la Rectorat sa vada cand incep sa se depuna cererile pentru camin ( mi-am dat seama de asta dintr-o expresie pe care i-a zis-o prietenei lui),dar mie nu mi-a spus nimic.A aflat acelasi lucru ca si mine,insa eu intre timp am mai aflat ceva in plus.Oricum,am stat si m-am mai gandit si aproape se merita sa plec daca in felul asta pot sa-i fac viata un calvar (plus sa-i dau o bataie buna!).


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 27 May 2004, 10:03 PM
Mesaj #198


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



De ce,daca-mi este permis sa intreb?


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 28 May 2004, 09:32 AM
Mesaj #199


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



"Razbunarea este arma prostului" "Oi fi eu prost dar,cand ma uit in jur, am sperante!".Daca le citesti in ordinea asta parca au o logica,nu?
By the way:saru' mana! Iti vazui data de nastere si...you're way out of my generation!
Ce rezolv cu bataia?Ma simt mai bine si, dupa, sper sa-mi stie de frica...daca nu, macar sa fie circumspect in ceea ce ma priveste.


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 29 May 2004, 03:45 PM
Mesaj #200


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



QUOTE
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor! ... Primarul Salvor Hardin("Fundatia" de Isaac Asimov)


Avand in vedere ca acesta e citatul tau preferat (dupa cum spui tu la topicul respectiv), cred ca nu vei duce la capat chestia cu bataia smile.gif Sa nu ma intelegi gresit. Am vrut doar sa iti aduc aminte de ce ai scris si in nici un caz nu e locul tau in acea categorie. Ahri, gasesti tu o cale mai buna de a-l face sa inteleaga ca a gresit. Puterea poate sta si in cuvinte alese cu grija (nu ma refer la injurii) pe care tu cu siguranta ca le poti gasi rolleyes.gif Daca nu merge nici asa inseamna ca e blink.gif de tot.
Oricum, dupa ce povestesti tu de acest coleg, eu sunt de partea ta.
Numai bine biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Nico: 29 May 2004, 03:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 29 May 2004, 10:26 PM
Mesaj #201


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Da, ma gandeam si eu ca bataia nu se cade ( consum inutil de energie),insa cu unele persoane e chiar necesar! O pastrez pentru cazul ca zice ceva nelalocul lui(despre familia mea, mai ales); oricum,saga continua! Dupa ultimele actiuni ale lui, se pare ca este determinat sa stea aici. Whatever...
Si-a luat frigider ( la second-hand,daca nu chiar third),nu stiu de unde l-a luat si, pe langa faptul ca acum nu mai e loc nici sa te invarti pe loc in camera, l-a adus si cu gandaci,ce urasc mai mult! Chestia este ca nu m-a anuntat ca aduce frigiderul decat cu vreo 10 minute inainte de a-l aduce; dar mai mult m-a deranjat ca a trebuit sa stau eu sa vanez gandacii,ca el a plecat la o petrecere...
Sincer, toata lumea se bucura ca voi scapa de el la anul!
Hi-hi!Ce fata o sa faca cand mi-oi lua tot din camera, inclusiv suruburile cu care ii este prins raftul(sunt ale mele!) si becurile(eu le-am pus dupa ce s-au ars;el s-a facut ca a uitat!).
It's gonna be fun!(atata timp cat nu mai apar "prieteni cu multe picioare").


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 7 Jun 2004, 08:33 PM
Mesaj #202


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Insa pana la anul mai e ceva timp(cel putin 4 saptamani de convietuit cu el si cu amenintarile lui ca va face cerere tot pe camera asta,ceea ce imi da dureri de cap si imi creeaza o stare de tensiune nedorita).
Uf!De-ar trece odata si ziua de maine!
Sper ca in saptamana asta sa imi fac abonament la Orange...sa vad ce fel de abonament...Cred ca din ala de 4 dolari...smile.gif
Oricum,sper sa nu ma puna sa platesc cine stie ce abonament in avans...Am vorbit cu ei si mi-au spus ca nu-mi vor cere,dar la fata locului multe se pot schimba...
Azi a fost(inca mai este) ziua tatalui meu...LA MULTI ANI,TATA!
Imi pare rau ca a trebuit sa vin azi la Bucuresti si n-am apucat sa-l vad sa-i zic personal "La Multi Ani",nu prin intermediul telefonului.
Am inceput sa ma mai calmez... Uneori imi vine sa-i rup gatul colegului de camera, dar ma abtin gandindu-ma ca,desi as face un bine omenirii, n-are rost sa intru la inchisoare din cauza unui dobitoc!Asa ca ma abtin;ma gandisem si inca ma gandesc sa ma mut la facultate in Brasov;dar e ultimul an si nu cred ca mai are rost...Poate dupa ce termin facultatea, la Rezidentiat...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 17 Jun 2004, 07:21 PM
Mesaj #203


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Ciudat! Cand intru in jurnal, parca ma simt un pic mai linistit, ca si cum as fi acasa... Stranie senzatie dar placuta!
Am intrat aici ca sa lansez o mica provocare: Mihai a spus ca drept rasplata pentru participarea la campanie ne putem alege un nou titlu de forumist in locul celui actual, insa sunt in dilema:ce titlu sa-mi aleg?Asa ca va rog pe voi sa-mi spuneti:
CE TITLU CREDETI CA MI S-AR POTRIVI?!!!!!!!!!!!!!?
Multumesc!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 17 Jun 2004, 07:51 PM
Mesaj #204


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Ce fel de titlu trebuie? In loc de Domnitor? unsure.gif Si trebuie sa fie in romana?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 17 Jun 2004, 08:01 PM
Mesaj #205


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Da, in loc de "Domnitor"; nu-i chiar musai in Romana...


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 17 Jun 2004, 09:07 PM
Mesaj #206


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



QUOTE
Acasa?Da,in Tara Viselor e casa mea;de acolo imi vine sufletul si toata energia creatoare;candva,in curand,o sa va povestesc cum e acasa la mine.E frumos,atata timp cat sufletul ti-o permite sa o vezi,caci nu oricine poate patrunde acolo...


Ma tot gandesc la ceva potrivit, dar cred ca mai bine iti dau o idee decat sa zic eu ce "titlu". Asa ca, avand in vedere si citatul eu zic sa il legi de Tara Viselor, poate in engleza sa sune mai frumos si mai enigmatic. Oricum, sa fie unul optimist, sau mai bine zis sa nu fie dark, pentru ca am impresia ca esti mai bine acum...sa ma insel eu oare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 17 Jun 2004, 09:30 PM
Mesaj #207


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



"Limba noastra-i o comoara..."...oare doar in engleza sa sune frumos si enigmatic? Voi incerca sa gasesc un titlu care sa sune frumos si enigmatic si in romana...
Multumesc pentru sfat si ajutor!

Acest topic a fost editat de Ahriman: 17 Jun 2004, 09:33 PM


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 18 Jun 2004, 08:19 AM
Mesaj #208


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



@Nico: cum ti se pare titlul nou ales? Mie-mi place!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 18 Jun 2004, 06:14 PM
Mesaj #209


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Daaa, e frumos si avand in vedere semnificatia "serafimului"... Chiar m-ai surprins in mod placut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ahriman
mesaj 21 Jun 2004, 07:26 PM
Mesaj #210


Serafim al Viselor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.284
Inscris: 1 March 04
Din: Ploiesti
Forumist Nr.: 2.418



Ma bucur ca-ti place! Ideea mi-a venit in timp ce ma indreptam spre casa logodniceo mele... Nu stiu daca asta are vre-o legatura...
Ma gandesc tot mai serios sa dau admitere la Facultatea de Litere; insa nu stiu daca acum sau sa mai astept un an...oricum, as face-o la IDD.
Vreau sa vad daca mai am... talentul si daca ma mai pricep la asa ceva; vreau, de ce sa nu o recunosc, sa devin profesor de Limba Romana; vreau sa fac ceva ce-mi place!
In plus, ma ingrozesc cand vad ce porcarii memoreaza cei din liceu pe post de comentarii si cand vad ca modul lor personal de interpretare al unui text literar este egal cu zero!
Sora mea incepe BAC-ul maine si, sincer, mi-e frica de proba la Literatura! Si din vina ei, dar si din a profesoarei... Sper sa se termine cu bine!


--------------------
Violenta este ultimul refugiu al incompetentilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 10:18 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman