HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dezbateri Filosofie

Acest subforum este destinat dezbaterilor filosofice. Pentru discutii religioase va initam sa vizitati subforumul Universul Credintei.

13 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Citate Personale
Minerval
mesaj 5 Mar 2005, 11:57 PM
Mesaj #141


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.238
Inscris: 3 January 04
Din: Romania
Forumist Nr.: 1.683



<Omul ca fiinta care gandeste nu este un element pasiv, ci activ care actioneaza in functie de motivatiile sale personale, de capacitatea sa de orientare si apreciere, de scopurile sale individuale si generale, cuprinzand in unitatea sa totul –intregul Univers.>
Numai bine.


--------------------
NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM!
PATRONATUL ROMAN GALATI - federatie patronala galateana membra Consiliul de Dialog Economic si Social (Prefectura Galati)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 6 Mar 2005, 05:00 PM
Mesaj #142


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



dojo hug.gif ma bucur sincer ca-ti place....sper sa o si pui in aplicare... biggrin.gif ....mai am si eu un citat....


"Se sting norii cand ne lovesc cu fulgi sau cu ploi, noi nu ne stingem oare cand dam ceva din noi?"
...am cules-o si transformata un pic dintr-o frumoasa poezie 'primavara sufletului' se numeste..imi scapa numele autorului..dar..sper sa mi-l amintesc.... smile.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 13 Mar 2005, 06:19 PM
Mesaj #143


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Despre postarea aici la han :
Nu ti pierde vremea sa vezi daca ce scrii e logic, are sens, arata ciudat sau nu se intelege nimic, doar posteaza si afli dupa aia smile.gif Speak your mind
Daca ai sta sa verifici prea mult cea ce scrii, este posibilitatea ca sa nu mai scrii nimic interesant, sau sa nu mai scrii chiar nimic cool.gif

Acest topic a fost editat de jet li: 13 Mar 2005, 06:20 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Mar 2005, 06:19 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
4u2
mesaj 13 Mar 2005, 07:41 PM
Mesaj #144


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 158
Inscris: 2 March 05
Forumist Nr.: 5.841




Daca matreatza s-ar vinde bine la export, ar exista
numai sampoane care fac matreatza.Si toti am avea parul "argintiu".
Cheliosii si-ar implanta par producator de matreatza si cate si mai cate.....



















--------------------
Adevarul e doar in basme
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Octavi
mesaj 14 Mar 2005, 07:13 AM
Mesaj #145


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 698
Inscris: 27 February 05
Forumist Nr.: 5.805



Dumnezeu zice : “Fa ce vrei, da’ daca faci alegerea proasta, vei fi torturat pe vecie in Iad.”
Asta, frate, nu mai e “liberul arbitru”!
E ca si cum un mascul i-ar zice amicei sale: “Fa ce vrei, dar daca ma parasesti, iti zbor creierii”.
Daca un barbat are azi cutezanta sa spuna o chestie din asta, zicem ca e psihopat si tzipam cat ne tin plamânii ca sa vina politzia sa-l inchida.
Dar cand Dumnezeu zice la fel, il numim “iubitor” si ii construim biserici intru cinstire.


--------------------
"Daca a nascut, atunci s-a culcat cu un barbat"
("Si peperit, cum viro concubit" - "De inventione rhetorica, Cicero, exemplu de propozitie irecuzabila)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 15 Mar 2005, 03:47 PM
Mesaj #146


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



sa faci o alegere proasta in ceea ce te priveste ... nu conduce la putrezirea in iad ... sa comiti insa actiuni care pun in pericol ori chiar fac rau celor din jur asta nu mai tine de liberul arbitru ... prin vointa ta ca om poti face infinit rau semenilor ... aceasta putere nu poate fi exploatata ...
la aceasta te revolti ?!

ai vrea sa fii atotputernici pentru a face rau ?!
oricum ai lua'o , pentru a fi puternic ai nevoie de curaj si nu de ezitare ... in momentul in care ti'e frica nu poti face ceva cu hotarare ... dar ca sa nu ne departam ... alegerile le putem face oricand DAR NUMAIIN NUMELE NOSTRU ... si nu vei fi chinuit in iad ...


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 15 Mar 2005, 06:04 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



smile.gif welcome.gif andronic rolleyes.gif

am simtit-o destul de des.... sad.gif un dar indelung asteptat e vandut,..nu dat...




--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 15 Mar 2005, 09:55 PM
Mesaj #148


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



iti multzu' de primire iniya ... : ;:
un dar indelung asteptat are un gust fad iar in cele din urma ajungi la concluzia ca nu il asteptai de fapt ...
ceea ce doare cel mai mult e sa'ti dai seama ca te'ai amagit ...

dar asta intra deja in alt domeniu de discutie ...

Acest topic a fost editat de Andronic: 15 Mar 2005, 11:13 PM


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 16 Mar 2005, 06:06 PM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



andronic...sper sa te citim cat mai des smile.gif hug.gif


am si eu cateva cuvinte..nu sunt ele ca si ale acelor oameni mari..bine si interesant formulate..dar este adevarata rolleyes.gif ..mi-e tare frica de furia omului..ea este foarte puternica..bineinteles ca depinde dde multi factori...oarecum spus..dar cel mai frica imi este de furia omului rabdator...care este mai bine...gandita..decat a celorlalti..iar urma ranchiunei..naste fiori..si lasa sange...

Acest topic a fost editat de iniya: 16 Mar 2005, 06:07 PM


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 16 Mar 2005, 11:50 PM
Mesaj #150


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



ai remuscari ?! te simti vinovata ?! daca eziti inseamna ca "nu ai jucat intocmai in alb" ... in acest caz esti pierduta ...
daca insa ESTI SENINA , nu iti va fi frica nici de omul ce urzeste pasla neagra si deasa nici de alte forte demoniace ... nimic otravit nu te poate atinge , pentru ca demonii nu sunt din sfera TA ... doua sfere cu greutati diferite vor pluti INTOTDEAUNA la inaltimi DIFERITE ... ele nu se ating , si nu interfereaza ...

Fii senina ! ... si vei regasi neinfricata tihna, dar mai ales linistea cea de nepretuit ...
Alt gand de'al meu : furia unui om il face slab si nu puternic pe cand lucrurile cele mai marete pe care omul reuseste sa le duca la bun sfarsit izvorasc numai dintr'o corecta coordonare a vointei lui si a integrarii vointei intr'o viata senina aducatoare de satisfactii ... acest profil nu interactioneaza cu o singura umbra lasata de petele furiei cantarite ...

...ego

Acest topic a fost editat de Andronic: 16 Mar 2005, 11:58 PM


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Octavi
mesaj 17 Mar 2005, 12:49 AM
Mesaj #151


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 698
Inscris: 27 February 05
Forumist Nr.: 5.805



Liberul arbitru, draga andronic, in materie de consecinte ale unor fenomene nenaturale, presupune libertatea actiunilor aceluia care il poseda, ceea ce evident, presupune ca acesta va suferi consecintele actelor sale, insa nu consecintele . . . . arbitrare, ale altuia, fie acesta si Dumnezeu. Putem accepta aceasta viziune naiva despre lume, doar in masura in care toata lumea ar participa si eventual accepta din start intelegerea: ori, aici nu e vorba de nici un fel de intelegere . . . . noi am lipsit cand altii (zeul evreilor?) a hotarat, singur sau poate cu participarea tribului lui preferat. Azi insa, ca si atunci, suntem o comunitate umana in care unii cred in acest zeu al evreilor si eventual au participat prin stramosi la intelegere si o accepta astfel, insa si multi care nu o accepta caci nu au participat, fie asta si prin stramosi!
Aceasta este, de ex., diferenta intre legea “lui Dumnezeu” si legile umane: la stabilirea acestora, noi, sau inaintasii nostrii, au participat. Delegarea violentei ca monopolul unor organe de stat, delegarea actiunilor necesare justitiei ca si acele actiuni ce tin de organizarea statului, sunt actiuni consimtite de noi toti (mai putin anarhisti smile.gif ).
La intelegerea ca daca nu ascult nu stiu ce prevederi ridicule, ma trezesc in Iad, la astea, ma indoiesc ca eu sau stramosii mei sa fi participat vreodata, pentru a putea fi vorba in aceasta chestiune de “liber arbitru”.

Da' ma asteptam ca aicis sa punem citate, fie ele si personale, nu sa facem comentarii hh.gif

Acest topic a fost editat de Octavi: 17 Mar 2005, 01:05 AM


--------------------
"Daca a nascut, atunci s-a culcat cu un barbat"
("Si peperit, cum viro concubit" - "De inventione rhetorica, Cicero, exemplu de propozitie irecuzabila)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 17 Mar 2005, 11:28 AM
Mesaj #152


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



QUOTE (Octavi @ 17 Mar 2005, 12:49 AM)
Da' ma asteptam ca aicis sa punem citate, fie ele si personale, nu sa facem comentarii  hh.gif

citatele prin definitia lor de citate nu pot fi personale ... e exclus ... citatul e intotdeauna venit de la un predecesor de al tau ... eventual ce vrei sa spui tu e sa vorbim liber, sa emitem pareri , ganduri si implicit analize ...nu pentru aceasta ne aflam aici oare ?! caci eu asta am considerat de la bun inceput ...
in plus sunt convins ca toti participantii la acest forum liber doresc sa se incinga discutii in contradictoriu, dar constructiv , acesta fiind dupa mine singurul mijloc prin care noi putem evolua in cunoastere si sa ne "slefuim" piatra filozofala a noastra , a fiecaruia dintre noi ...

...ego

Acest topic a fost editat de Andronic: 17 Mar 2005, 11:29 AM


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 17 Mar 2005, 11:34 AM
Mesaj #153


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



Un gand :
Fiecare din noi ezita la un moment dat din viata noastra. Ce rezulta de aici, orice decizie am lua constituie doar o alta cale pentru a ajunge tot acolo unde noi dorim cu adevarat ... bunaoara si moartea (in definitiv) e doar o alta cale ...

...ego

Acest topic a fost editat de Andronic: 17 Mar 2005, 11:35 AM


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 17 Mar 2005, 09:46 PM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



QUOTE (Andronic @ 16 Mar 2005, 11:50 PM)
ai remuscari ?! te simti vinovata ?! daca eziti inseamna ca "nu ai jucat intocmai in alb" ... in acest caz esti pierduta ...
daca insa ESTI SENINA , nu iti va fi frica nici de omul ce urzeste pasla neagra si deasa nici de alte forte demoniace ... nimic otravit nu te poate atinge , pentru ca demonii nu sunt din sfera TA ... doua sfere cu greutati diferite vor pluti INTOTDEAUNA la inaltimi DIFERITE ... ele nu se ating , si nu interfereaza ...

Fii senina ! ... si vei regasi neinfricata tihna, dar mai ales linistea cea de nepretuit ...
Alt gand de'al meu : furia unui om il face slab si nu puternic pe cand lucrurile cele mai marete pe care omul reuseste sa le duca la bun sfarsit izvorasc numai dintr'o corecta coordonare a vointei lui si a integrarii vointei intr'o viata senina aducatoare de satisfactii ... acest profil nu interactioneaza cu o singura umbra lasata de petele furiei cantarite ...

...ego

dragutule..ideea era ceea ce EL devine ..atunci cand..acumuland multe..marunte si totusi multe..rabufneste..pe mine..cel care are sau nu niste pete pe constiinta 'daca am jucat/sau nu curat'..nu despre asta era vorba... sad.gif ..ai intors cuvintele...nu era vorba de mine...era vorba de consecinte..despre omul care isi aduna treptat...incet..dar sigur..cu sau fara voie..ceva pur omenesc..o arma..importiva mea..a celui care ii fac sau nu un rau..el poate gandi asta desi eu nu sunt in cazul asta..in fine..ideea era alta..ciudat...cum de la un altul sarim usor la celalt de langa..o idee mai sus...si catalogam persoana..cred ca ar trebui sa ma cunosti ca sa iti permiti afirmarea unor lucruri mari despre mine..personalitatea nu este atat de transaprenta..si nu mai vb despre acest virtual..care iti permite multe..si totusi nimic...


rolleyes.gif cred ca la a doua citire a cuvintelor mele despre acel om furios..iti va face inteles mesajul meu...imi cer scuze daca am suparat..stiu ca am facut-o..dar nu vreau sa afirmi niste lucruri pfara argumente fondate..si pe baza acestor vorbe..care sunt o jonglare de trairi..viata..ratiune...


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 17 Mar 2005, 11:10 PM
Mesaj #155


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



QUOTE (iniya @ 17 Mar 2005, 09:46 PM)
rolleyes.gif cred ca la a doua citire a cuvintelor mele despre acel om furios..iti va face inteles mesajul meu...imi cer scuze daca am suparat..stiu ca am facut-o..dar nu vreau sa afirmi niste lucruri pfara argumente fondate..si pe baza acestor vorbe..care sunt o jonglare de trairi..viata..ratiune...

dar vorbind la persoana a doua uneori te exprimi pur si simplu mai bine, mai precis daca vrei ... eu nu am vrut sa te caracterizez pe tine in definitiv , dar fiind tu protagonista mesajului e normal sa ma agat de ceva pentru ca sa incep nu ?! ... e vorba deci - de oricine - repet : de oricine care se considera vulnerabil la atacurile rautacioase din jur ...
si rog'te nu ma mai insulta cu acuzele de atac la persoana caci intentia mea nu a fost nici pe departe una de genul ...

inca o data daca gandurile mele au fost luate drept ofensive , imi pare nespus de rau ...

[...]
alt gand ... Uneori cand vrei sa cuprinzi cu gandul oceane intregi , ar fi poate intelept sa incepi mai intai cu gurile de varsare ... poate controlandu'le pe ele vei putea sa navighezi mult timp si mai <incolo>

...ego


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 17 Mar 2005, 11:39 PM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



continui cu cateva cuvinte....ceea ce presupune femeia este mult mai exact decat ..certitudinea barbatului tongue.gif



rolleyes.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Octavi
mesaj 18 Mar 2005, 01:00 AM
Mesaj #157


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 698
Inscris: 27 February 05
Forumist Nr.: 5.805



"Romanii traiau cu frica de sclavi in sân, la fel ca unii contemporani ai nostrii care tin câini dobermani." - Philippe Ariès, istoric francez, istoric al mentalitatilor roflmao.gif

Acest topic a fost editat de Octavi: 18 Mar 2005, 01:09 AM


--------------------
"Daca a nascut, atunci s-a culcat cu un barbat"
("Si peperit, cum viro concubit" - "De inventione rhetorica, Cicero, exemplu de propozitie irecuzabila)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 18 Mar 2005, 11:09 AM
Mesaj #158


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



QUOTE (iniya @ 17 Mar 2005, 11:39 PM)
continui cu cateva cuvinte....ceea ce presupune femeia este mult mai exact decat ..certitudinea barbatului tongue.gif
rolleyes.gif

heheh wink.gif)
sa fii femeie si sa auzi aceasta de la un barbat e una , dar sa o spui tu insati cuiva, femeie fiind,e total altceva ...
nu e oare mai intelept sa lasam altii sa vorbeasca despre intuitiile noastre decat sa cadem vicios in groapa orgoliilor ?!

un ... ego


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 18 Mar 2005, 11:11 AM
Mesaj #159


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



QUOTE (Octavi @ 18 Mar 2005, 01:00 AM)
"Romanii traiau cu frica de sclavi in sân, la fel ca unii contemporani ai nostrii care tin câini dobermani." - Philippe Ariès, istoric francez, istoric al mentalitatilor roflmao.gif

nu era parca un forum destinat gandurilor noastre pure ?
de pilda mai bine spune'ne ce crezi tu despre dobermani si frica wink.gif
ca doar , de' esti si tu roman ...

cel putin dupa scris si nume ...

...ego


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 18 Mar 2005, 01:20 PM
Mesaj #160


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Fericirea noastra depinde atat de mult de cei din jurul nostru... mult prea mult... Nu sunt de acord cu cel care spunea ca (sper sa pot reproduce exact biggrin.gif) "formula fericirii inseamna a-ti fi suficient tie insuti".


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 18 Mar 2005, 03:45 PM
Mesaj #161


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



nu e oare mai intelept sa lasam altii sa vorbeasca despre intuitiile noastre decat sa cadem vicios in groapa orgoliilor ?!

nope tongue.gif ..aici nu era vorba de orgoliu..era vb despre care nu are legatura cu acesta..sau cu vreo aparenta superioritate...cred ca si sunt convinsa ca femeia atunci cand intuieste ceva ...acel ceva nu este doar...un poate...ci se adevereste ca fiind mai apoi ceva sigur...barbatul se pripeste..iar din dorinta de a i se impune cert si ferm afirma niste lucruri de care femeia a 'mirosit' ...la un moment..dat...si deci tot ea i-a luat-o inainte..avem acel ceva al nostru..ce sa-i faci...nu sunteti chiar la toate buni tongue.gif hh.gif ..cum credeati biggrin.gif ..desi nu despre era vb... mwah1.gif

nu e feminism..nu e orgoliu..este recunoscut si despre barbati...si nu vb de esceptii... smile.gif



--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 18 Mar 2005, 04:39 PM
Mesaj #162


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



QUOTE (iniya @ 18 Mar 2005, 03:45 PM)
...cred ca si sunt convinsa ca femeia atunci cand intuieste ceva ...acel ceva nu este doar...un poate...ci se adevereste ca fiind mai apoi ceva sigur...barbatul se pripeste..iar din dorinta de a i se impune cert si ferm afirma niste lucruri de care femeia a 'mirosit' ...la un moment..dat...si deci tot ea i-a luat-o inainte..avem acel ceva al nostru..ce sa-i faci...nu sunteti chiar la toate buni

POSTULATELE acestea invariabile despre proprietatile specifice sexelor nu au fost niciodata credintele mele cele mai vii ... de ce sa ne incredem in ceva ce poate da unui sex mai multa personalitate si altuia mai putina imaginatie ?! Nimeni vreodata nu a putut demonstra exact si fara nici o singura urma de indoiala ca femeia sau barbatul este mai apt(a) in cutare domeniu ... intram aici in discutii mult mai profunde, bunaoara problema se rezuma la INDIVIDUALISM si la ABILITATI specifice fiecarui specimen al rasei noastre ...

Ca intr'un cerc vicios, omul e magulit de cele mai insignifiante incurajari si laude efemere ... Cand insa isi reaminteste cine e el cu adevarat, tanjeste dupa indiferenta, dupa o anume putere de ignoranta contra tot ce l'ar putea slabi ...

Acest topic a fost editat de Andronic: 18 Mar 2005, 04:41 PM


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 18 Mar 2005, 09:51 PM
Mesaj #163


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



andronic :'...nu au fost niciodata credintelemelecele mai vii ... de ce sa ne incredem in ceva ...'

ceea ce TU crezi nu este egal cu ceea ce NOI credem...este totusi o diferenta...iar eu vorbeam despre o singura pb..si anume cea a intuitiei femeii..este ceva innascut..ceva firesc..si pur omenesc..nici vorba de vreo subestimare..sau..mai rau...diferentiere..intre sexe..cred ca mergi prea departe..
..faptul ca unele lucruri sunt recunoscute..nu numai de mine..ci de oameni mai mari...inseamna totusi ca un semn de intrebare ar trebui sa se nasca...ultimul lucru care am vrut sa seinteleaga a fost acela cum ca as avea ceva cu barbatii...nu am nimic cu ei...si aceeasi chestiune valabila si la surorile mele...fumeile ohyeah.gif ...in fine..ideea era tocmai alta..mi-ai rastalmacit cuvintele... sad.gif ...

asa cum am mai spus-o...toti oamenii sunt superbi...si cu atat mai mult...cu cat diferentele sunt mai evidente...desi termenul de comparatie nu-si are locul wink.gif


mwah1.gif ..sper sa nu fi suparat... sorry.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amenhotep
mesaj 18 Mar 2005, 09:56 PM
Mesaj #164


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.132
Inscris: 16 June 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.862



Vă rog, înainte să postaţi, uitaţi-vă în partea de sus a paginii. Dacă scrie "Citate personale" şi ceea ce aveţi de gând să postaţi nu corespunde acestui topic... daţi "Back", căutaţi sau deschideţi un topic potrivit şi postaţi acolo.

Mulţumesc,
a


--------------------
Trebuie să facem ceea ce credem că e bine, dar nu trebuie să credem că ceea ce facem e bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Octavi
mesaj 19 Mar 2005, 02:03 AM
Mesaj #165


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 698
Inscris: 27 February 05
Forumist Nr.: 5.805



"Daca asta fuse "Cina Cea De Taina", eu unul nu rezist si ma convertesc!" - Octavi
Spuneti-mi, rogu-va, dragi atei, uitându-va fix la "labutzele" alea dragalase, ca sunt ticalos! ohyeah.gif
Care din voi, mai pagânilor, n-ati vrea sa fiti in locul lu' apostol 6, partea stânga, intre 12 tipe bune, ah, pardon!, bine.

http://www3.sympatico.ca/ws7n/Cina.bmp

Acest topic a fost editat de Octavi: 19 Mar 2005, 02:34 AM


--------------------
"Daca a nascut, atunci s-a culcat cu un barbat"
("Si peperit, cum viro concubit" - "De inventione rhetorica, Cicero, exemplu de propozitie irecuzabila)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willie
mesaj 20 Mar 2005, 04:10 AM
Mesaj #166


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 112
Inscris: 17 December 03
Forumist Nr.: 1.541



As vrea sa fiu o oglinda in care ficare sa se poata vedea asa cum este, dar imi lipseste curajul de a fi urata de cei mai multi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 20 Mar 2005, 09:47 PM
Mesaj #167


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



Lumea e oarba ... de ce nu vorbesc oamenii din inima ... si mai ales de ce nu se iau dupa inima ... nu stiu ce ma intristeaza subit ...


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 23 Mar 2005, 09:49 AM
Mesaj #168


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



..timpul trecut... e timpul uitat... sad.gif


unsure.gif hh.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 23 Mar 2005, 10:32 AM
Mesaj #169


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



Cred ca in momentul in care ne dam seama ca am zburat deja "in trecut" suntem de mult iar pe ... pamant ...

Acest topic a fost editat de Andronic: 23 Mar 2005, 10:33 AM


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 23 Mar 2005, 11:11 AM
Mesaj #170


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



este mai mult un gand ..decat citat... hh.gif
..nimic din ceea ce traim..nimic din ceea ce gandim..nimic din ceea ce suntem..nu ne identifica intr-un altul...chestia e subiectiva..suntem toti deosebiti...iar puterea mintii este mai mare decat orice altceva pe mica lume a noastra...cand ne vom da seama de asta...ne vom 'omori'....prin impunerea ideilor...trebuie ..atunci cand ne vom sa seama de asta...sa..si avem sentimente sa nastem in noi..ca fiind principii mai apoi.....si numai asa...vom fi cu totii fericiti..oameni pe lumea asra ... in sfarsit..cu un final..fercit'


unsure.gif


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 23 Mar 2005, 06:58 PM
Mesaj #171


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



[EDIT: Şters consideraţii off-topic.]

un alt gand...uneori..si leul isi lasa arma jos..pentru a minti ochiului..dar nu si mintea...fi leu cand altii vad in tine inocenta..si..caprioara in jungla vietii..cand ceilalti te apreciaza ca fiind regele acesteia...leul

Acest topic a fost editat de Amenhotep: 24 Mar 2005, 11:03 AM


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 23 Mar 2005, 07:48 PM
Mesaj #172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



...filosofia..taie aripile sufletului..ingerului..pasarii vietii..explica sfarsitul..care doar din lacrima ar trebui inteles....

[EDIT: Referire la un mesaj şters.]

Acest topic a fost editat de Amenhotep: 24 Mar 2005, 11:05 AM


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gypsyhart
mesaj 25 Mar 2005, 10:34 AM
Mesaj #173


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.854
Inscris: 4 December 03
Forumist Nr.: 1.365



un adevar cutremurator: aurul nu se teme de foc.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andronic
mesaj 25 Mar 2005, 05:14 PM
Mesaj #174


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 101
Inscris: 28 January 05
Forumist Nr.: 5.565



[EDIT: Offtopic.]

POSTUME :
Exista doua feluri de oameni :
cei care cauta adevarul si nu il gasesc ...
cei care afirma ca au gasit adevarul dar nu l'au cautat NICIODATA ...

Acest topic a fost editat de Amenhotep: 30 Mar 2005, 07:43 AM


--------------------
... ego
"The world is changed ... Much that once was is lost ... for none now live, who remember it ! ... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 28 Mar 2005, 08:48 PM
Mesaj #175


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



QUOTE (willie @ 20 Mar 2005, 04:10 AM)
As vrea sa fiu o oglinda in care ficare sa se poata vedea asa cum este, dar imi lipseste curajul de a fi urata de cei mai multi.

thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif thumb_yello.gif

Helau and welcome! welcome.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 08:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman