HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Cafeaua
RamonaV
mesaj 20 Nov 2003, 04:38 PM
Mesaj #36


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 186
Inscris: 15 May 03
Forumist Nr.: 307



QUOTE (Nicodim @ Nov 20 2003, 03:46 PM)
Imi beau si eu cafa de dimineatz'...si ma gandesc la RamonaV: pai nu ti-e rusine sa te trezesti pe Ramazzotti bop.gif???

Ei, nu i-e rusine absolut deloc... Amaro Ramazzotti e numai bun pentru diminetile de sambata cand ma asteapta munca neplacuta de-acasa - aia cu gatitu si aspiratu tongue.gif Si mai e bun seara cand te astepti sa o mai lungesti nitel in niste brate dragastoase ... biggrin.gif
Acu e ora 16 la mine, azi am baut numai o jumate de cafea la doza (stiti de asa ceva?) si un sfert de pepsi ... As vrea un ceai fiebinte, verde si cu putina menta, sa simt ca neuronii meu o iau razna de incantare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unul
mesaj 20 Nov 2003, 04:38 PM
Mesaj #37


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 28 September 03
Forumist Nr.: 862



Cafea, cafea, si iarasi cafea.
De multe ori, din motive financiare, cobor stacheta si imi cumpar cafea ieftina. Cand sunt la servici, ma delectez un minuat espresso italiano.
Abia i-astept pe prietenii mei, soferii de TIR. De cate ori ne intalnim, de-atatea ori imi usureaza buzunarele de bani si mi le umplu de cafea.
Ca marca preferata este Lavazza, restul sunt duzinase.


--------------------
1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 20 Nov 2003, 04:41 PM
Mesaj #38


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



@Cameron

QUOTE
Nicodim..sorry ..dar asta e o simpla discutie despre cafea.. 


Cred ca am invatat ceva din mesajul tau: cafeaua si anti-tetanosul nu merg bine impreuna... rofl.gif prea e mare vajaiala din jurul tau. Calm down and slow down...and smile... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Nov 2003, 04:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
bufnitza
mesaj 21 Nov 2003, 06:57 AM
Mesaj #39


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



Nu concep o dimineata fara cafea....si aici nu e asa de tare cum am eu nevoie (e american style) , stiu ca este daunatoare ...
dar ca sa fie meniul complet nu inteleg nimic dintr-o cafea si fara tutunul aferent... si-uite asa probabil ca voi muri tinara ohyeah.gif !


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 21 Nov 2003, 08:01 AM
Mesaj #40


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Azi am baut o cescuta de cafea dupa o pauza de mai bine de doi ani...concluzia... mi se pare un bautura dezgustatoare cry.gif Pur si simplu mi-a intors stomacul pe dos si nici n-a reusit sa ma tina treaza...cred ca o sa raman la Cola smile.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 21 Nov 2003, 09:01 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Rose @ Nov 21 2003, 08:11 AM)
Azi am baut o cescuta de cafea dupa o pauza de mai bine de doi ani...concluzia... mi se pare un bautura dezgustatoare cry.gif Pur si simplu mi-a intors stomacul pe dos si nici n-a reusit sa ma tina treaza...cred ca o sa raman la Cola smile.gif

Cafeaua fara zahar nu ingrasa, pe cind COla... iar aia cu zharina e si mai gretoasa, lasa un vag gust de medicament in cerul gurii sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 21 Nov 2003, 09:12 AM
Mesaj #42


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Pai...Cola ingrasa, cafeaua cu zahar mi-a provocat o durere de stomac si aia fara zahar probabil mi-ar produce una de cap...eu ce ma fac? cry.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 21 Nov 2003, 02:20 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



@Rose ,
Pentru faptul ca nu bei cafea , te invidiez.
Pentru faptul ca bei Cola , te compatimesc.

Cola este un subiect foarte bun de discutat . Este chiar foarte daunatoate . Si eu beau dar foarte rar . Cea cu zaharina , diet , o evit total . Cum spunea si sorin666 , lasa un gust neplacut si nu numai , zaharina a fost intotdeauna un medicament , de ceea a fost si conceputa , se vindea numai in farmacii , acum a ajuns pe masa tuturor inlocuitor de zahar .

Am sa deschid un topic despre acest lucru.

Acest topic a fost editat de Zed: 21 Nov 2003, 02:21 PM


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 21 Nov 2003, 06:48 PM
Mesaj #44


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



@Rose
QUOTE
Pai...Cola ingrasa, cafeaua cu zahar mi-a provocat o durere de stomac si aia fara zahar probabil mi-ar produce una de cap...eu ce ma fac? 


Alternative:

1. ceai de ...ceai
2. cicoare
3. ceai de menta
4. un dus rece
5. o pastila de ginseng
6. intoarce-te pe partea ailalta si dormi in continuare spoton.gif
7. boabe de cafea
8. Ramazzotti bop.gif
9. coniac Drobeta cool.gif
10. Kinley
...11. Iron Maiden sorry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 22 Nov 2003, 05:01 AM
Mesaj #45


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Rose, uita-te pe eticheta de bauturi "racoritoare" (care nu te racoresc de fapt deloc) - si vezi cate grame de zahar sunt pe portie (de obicei 22-28 grame) si cate portii sunt intr-o sticla de 2 litri. Fa inmultirea, si o sa preferi sa te doara capul. laugh.gif

Si mi-am adus aminte: imi plac la nebunie boabele de cafea trase in ciocolata - dar le evit cat pot ca sa nu intru in coma cafeinica. (nah, am mai inventat un cuvant)


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
mesaj 22 Nov 2003, 06:33 AM
Mesaj #46


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 57
Inscris: 23 April 03
Din: USA
Forumist Nr.: 226



Pentru mine intotdeauna cafeaua a fost sinonima cu distractia. Imi amintesc dupa-amiezele cu prietena mea cea mai buna cand imi spunea "hai sa bem o cafea", era clar ca ziua nu s-a sfarsit. In timp cafeaua a devenit arma mea impotriva stresului, cu cat mai multa si mai tare cu atat mai bine. In prezent, nu prea mai sunt stresata, dar cafeaua a ramas de baza si are efect aproape instantaneu, daca cu catva timp in urma lingurile nu-mi ajungeau ca dimensiune la cantitate acum linguritele sunt prea mari. O singura cafea beau pe zi, dimineata, fierbinte luata de pe foc, cat mai putin zahar. Nu pot functiona pana nu beau macar o gura de cafea. Cafeaua de la Tim Horton este exact ceea ce imi doresc sa ma trezesc. Caramel Machiato (daca asa se scrie) de la Starbuck, dupa-amiaza cand am chef de taclale (ca sa citez).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sorin666
mesaj 22 Nov 2003, 11:23 AM
Mesaj #47


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.069
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 668



QUOTE (Mistinguett @ Nov 22 2003, 05:11 AM)
Rose, uita-te pe eticheta de bauturi "racoritoare" (care nu te racoresc de fapt deloc) - si vezi cate grame de zahar sunt pe portie (de obicei 22-28 grame) si cate portii sunt intr-o sticla de 2 litri. Fa inmultirea, si o sa preferi sa te doara capul. laugh.gif

Si mi-am adus aminte: imi plac la nebunie boabele de cafea trase in ciocolata - dar le evit cat pot ca sa nu intru in coma cafeinica. (nah, am mai inventat un cuvant)

Fa ca mine, inlocuieste-le cu fructe trase in ciocolata biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 22 Nov 2003, 12:47 PM
Mesaj #48


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Un articol referitor la cat de nociv este Coca-Cola puteti citi aici.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Nov 2003, 05:40 PM
Mesaj #49


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



@Oana
QUOTE
Cafeaua de la Tim Horton este exact ceea ce imi doresc sa ma trezesc. Caramel Machiato (daca asa se scrie) de la Starbuck, dupa-amiaza cand am chef de taclale (ca sa citez).


Nu e rea cafa de la Tim Horton, da' nici nu se ridica la nivelul unui Starbucks Columbia...Eu acum imi beau ceaiul de dimineata. I-am zis la tipa sa puna numai lapte si respectiva a pus si zahar... mad.gif

Cum m-am lasat, cat de cat, de cafea (incerc sa reduc de la trei-patru extra-large coffeees/zi la una/zi...)...am luat de inlocuitor niste pastile cu energizante de-astea orientale (ca sa pot sta treaz). Iata ce contine pastila:

Gotu Kola (Hydrocotyle Asiatica)
Licorice Root
Polen de Albine
Ginseng Siberian
Wild Ginger
Royal Jelly

La flacon (500 mg, 60 capsule) ii zice "Herbal Energy" - Swiss Natural Sources...
...dar mi-e un dor de-o cafa buna... rolleyes.gif
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 23 Nov 2003, 12:16 AM
Mesaj #50


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Nicodim, dintre toate variantele, prefer oricand sa ma intorc pe partea cealalta si sa dorm...iar daca trebuie sa ma trezesc...atunci Iron Maiden! biggrin.gif Doar ca vecinii mei nu au aceleasi gusturi muzicale cu mine si cu atat mai putin la 6 dimineata
Cafeaua cred ca va deveni un subiect tabu...cescuta aceea de ieri m-a daramat, am crezut ca o sa ma adune asistenta medicala cu farasul de pe jos blink.gif
De Cola...stiu cate tampenii sunt in ea si ca pe langa zaharul ala mai sunt si acidul si conservantii si colorantii si alte alea care-mi distrug stomacul...dar ma consolez cu gandul ca acum beau foarte rar...sunt duse zilele in care dormeam cu o sticla de 2L de Cola langa noptiera sorry.gif Desi probabil ca raul a fost facut...
Zilele astea mi-am dat seama ca oricat de adormita as fi, daca vorbesc cu cineva imi trece somnul...partea proasta apare atunci cand mai trebuie sa zica si celalalt ceva ca adorm instantaneu biggrin.gif
Si ceva mai practic....citricele...imi dau mai multa energie decat orice altceva si chiar mi se mai duce somnul smile.gif Macar un obicei sanatos sa am si eu...


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
mesaj 25 Nov 2003, 06:31 AM
Mesaj #51


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 57
Inscris: 23 April 03
Din: USA
Forumist Nr.: 226



Nicodim, daca te referi la pungile de cafea pe care le poti cumpara de la ei, nu stiu ca n-am cumparat, daca te referi la cafeluta cumparata la geam atunci o prefer p-aia de la Tim Horton..gustu' meu ce sa-i faci wink.gif
Apropos, de Caramel Machiato, am scos o reteta de pe net si sota-miu s-a apucat sa faca da' n-a iesit ca aia de la ei, cre' ca ne trebuie si masinariile lor...da' era buna la gust

Acest topic a fost editat de Oana: 25 Nov 2003, 06:33 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 9 Dec 2003, 09:03 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Pe cineva cafeaua o iubeste smile.gif
Uite ce am vazut ieri pe webcam:
user posted image


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 14 Dec 2003, 05:36 PM
Mesaj #53


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



axel...eu nu inteleg: ce ai vazut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 15 Dec 2003, 12:02 AM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Asa am zis si eu... ca nu e prea clar... cand am vazut live prin WebCam era mai clar... uita-te in centrul cestii...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 15 Dec 2003, 11:46 AM
Mesaj #55


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...in centru cestii vad un fel de covrig maroniu... ohmy.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 16 Dec 2003, 03:06 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



E o inima .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 18 Dec 2003, 04:30 PM
Mesaj #57


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Acum savurez o superba Starbucks Christmas Blend - e calda si buuna...deja simt neuronii cum incep sa tzopaie... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
unul
mesaj 18 Dec 2003, 04:40 PM
Mesaj #58


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 28 September 03
Forumist Nr.: 862



Am descoperit cafeaua Illy.
Aromata, echilibrata, numai buna de degustat intr-o dimineata de iarna.


--------------------
1L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 4 Jan 2004, 11:24 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Aaaah, Cafeaua! Singurul meu viciu !! rolleyes.gif Nu renunt la ea ptr ca, nu e chiar asa rea. : ) Dar am redus cantitatea care o beau. O cana buna in fiecare dimineata e deajuns. : )

Am sa va spun info despre cafea. Am cautat, studiat si citit ca am vrut sa stiu adevarul....: )

Cofeina nu e atit de daunatoare pe cit sint hydrocarbons (a by-product) care se formeaza in timpul prajirii cafelei. Deasemeni, uleiul care ramine pe boabe in urma prajirii e f toxic si greu de excretat. Afecteaza fierea. Cafeaua fiind acida, afecteaza un stomac sensibil, mai ales dimineata cind stomacul e f acidic datorita acidului clorhidric. Cu alte cuvinte, cind pui acid pe acid nu are cum sa nu faca bum!! : )

In general, daca e bauta dimineata, este eliminata pina seara, se elimina cam in 6-8h, si deci, nu perturbeaza somnul.
Mareste performanta intelectuala 2-3 ore dupa ce este consumata, stimuleaza serotonina, un neurotrasmitter care ne face veseli, happy : ) ne face mai alerti datorita stimularii andrenalelor si promoveaza themogenesis (convertirea grasimii in energie). Astea fiind citeva beneficii. smile.gif

In cantitate mare e chiar daunatoare. Efectele nocive au fost descrise mai sus de ceilalti forumisti. Intr-adevar elimina fortat din corp potasiumul si calciumul dar numai daca depasim 0.5g cofeina/zi (cam 2 cani mari)

Ce fac eu sa inlesnesc efectul cafelei? NU consum deloc dark roast coffee. Cafeaua acea prajita pina e aproape neagra. Acea fiind cea mai daunatoare ptr ca are cantitatea cea mai mare de ulei si hydrocabons (italian roast, french roast si christmas blend) scuze Nicotim : ) Apoi o beau numai la filtru. Filtrul (si eu cumpar din acela din hirtie naturala, care nu a fost albita cu clor) retine 95% din uleiul de care spuneam mai sus. Cea mai toxica fiind cafeaua turceasca la ibric. Pun si simplu ficatul e chinuit de ea. : )

Breakfast blend sau cea columbiana sint prajite cel mai putin fac parte din "light roast coffees".

Lipsa de energie de care ne lovim toti in jurul orei 15-16, se poate combate cu un ceai verde. Are cofeina dar are si un chimical care se numeste 'tannis'. Acesta incetineste efectul stimulant al cofeinei. Eu cind sint f obosita pun 2 pliculete de ceai verde la o cana. E f sanatos. : ) plus ca ajuta la slabit. wink.gif

Cafeau nu trebuie eliminata atit timp cit nu o abuzam. Trebuiesc consumate cit de multe lichide ptr ca e diuretica.

As putea scrie mai multe dar deja m-am intins destul. : )
Stiu toate informatiile acestea ptr ca am studiat/studiez nutritie. rolleyes.gif

In concluzie, eu zic ca excesele de tot felul ne dauneaza, asa ca savurati-va cafeaua thumb_yello.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 21 Jan 2004, 12:04 PM
Mesaj #60


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Imi place cafeaua, pentru miros mai ales. Insa nu beau fiindca nu are nici un efect pozitiv in cazul meu. (adica sa ma tina treaza) rolleyes.gif


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 26 Jan 2004, 04:05 AM
Mesaj #61


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Oleoleo, Nicodim!!
Stiam eu ca e nociva dar in primul tau mesaj la topicul asta mi-ai taiat pofta de cafea pe toata viata!
Romanii nostrii beau cafea de dimineata pana seara, nu conteaza "ce", "cum" si "ce fel"! Cica americanii beau mult, or bea ei mult, dar e atat de slaba si de proasta ca "nu se pune".
Si eu obisnuiam sa o beau dimineata si atat, dar intr-o dimineata am avut dureri in piept si tremuram de parca vazusem ursu', de atunci am trecut-o pe decaf. La mine nu e vorba de efect cat e vorba de miros... Tre' sa miroasa a cafea ca ma trezesc. Si mai pun si o tona de lapte...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 27 Jan 2004, 08:30 PM
Mesaj #62


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...beau o cafea filtru...sa ma incalzesc... cold.gif hiya.gif harhar.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 27 Jan 2004, 09:02 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Beao cate un kil pe zi tongue.gif .Si imi lace cel mai mult rece.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Jan 2004, 09:15 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Beau... ness... si cald si frape, si naturala si filtru si ... orice doar cafea sa fie. Altfel nu ma dezmeticesc toata ziua si "bintui"...


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 28 Jan 2004, 01:51 AM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



am inceput sa beau tot mai multa cafea... cry.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chatonel
mesaj 31 Jan 2004, 10:16 PM
Mesaj #66


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 382
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 298



beau din ce in ce mai rar cafea... poate 2 la sapt?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fluturas37
mesaj 11 Jun 2004, 10:22 AM
Mesaj #67


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 4 June 04
Din: Iasi
Forumist Nr.: 3.734



pana acum 1 an nu ma omoram band cafea pana cand pt a ma intalni cu cineva la automatul de cafea din scoala... m-am pus pe baut!ei bine,acum beau - dimineata cu mama,inainte de a merge la scoala
- aproape in fiecare pauza in speranta de a-l intalni pe El wub.gif
- seara cu frate-miu ca el are de invatat noaptea
si sa nu mai zic ca am probleme cu inima de cand sunt mica... vedeti ce-ti face dragostea?saraca mea inimioara... chinuita si fizic si "spiritual"... rofl.gif


--------------------
Sa fii sub stapanirea unui singur lucru, a unui singur sens. Sa faci toate celelalte gesturi ale vietii, dar ele sa nu fie altceva... Asa trebuie sa fie cand esti indragostit.(Noica)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 13 Jun 2004, 11:58 AM
Mesaj #68


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Motivul pentru care eu beau cafea este ca imi place gustul, si, mai un motiv... secret (de dimineata) !


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 13 Jun 2004, 12:19 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Beau cafea pt ca imi place si ma tine treaz. Beau juma de litru pe zi, foarte concentrata. Fara ea nu pot exista. Cateodata o amestec cu ceai negru...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
47462
mesaj 13 Jun 2004, 10:32 PM
Mesaj #70


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 4 January 04
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 1.689



Nu sunt consumatoare de cafea...dar daca as avea o cafea Starbucks in mana as bea-o oricand!


--------------------
E trist sa ajungi sa regreti lucuri pe care ti-ai fi dorit sa le faci, dar ai fost prea comod sau nu ai avut curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 04:03 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman