HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

31 Pagini V  « < 23 24 25 26 27 > »   
Reply to this topicStart new topic
> In My Secret Life, Jurnalul lui The Dude
The Dude
mesaj 20 Aug 2014, 08:11 AM
Mesaj #841


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..si luna lui septembrie....din benelux...ce vremuri triste...




--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 22 Aug 2014, 09:46 PM
Mesaj #842


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 25 Aug 2014, 08:28 AM
Mesaj #843


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...ei si ?? ....tot are sa se intample...pentru ca asa trebuie..
cateodata imi pare chiar rau ca in plata asta sunt incluse si gesturi facute impotriva mea si ca in felul asta sunt partas la pedeapsa....alteori ma gandesc ca treburi din alea sunt incalificabile pentru oricine, daramite pentru cineva cu pretentiile ei....

oricum ar fi nu mai e treaba mea......nu mai e treaba mea......nu mai e treaba mea......nu mai e treaba mea......nu mai e treaba mea......nu mai e treaba mea......nu mai e treaba mea......nu mai e treaba mea......nu mai e treaba mea......


++++++++++


ieri 24 august, Jorge Luis Borges ar fi implint 115...am zis sa il celebrez.
E un fel de mentor al meu...In casa amicului de aici am gasit trei carti...Un interviu cu Sabato (genul dialogurilor Plesu-Liiceanu...facatura..nimeni nu are cum sa fie spontan in asemenea masura)...o carticica extrem de interesanta, culegere de articole publicate in presa si celebra moartea si busola in traducerea execrabila a cristinei haulica..


ii explic amicului ca darie novaceanu e traducatorul lui borges, iar asta imi atrage atentia ca novaceanu, ambasador sau ceva...era pupancurist pe la iliescu...si eu ii confirm ca era jartea, dar ...omu nu si nu...

asadar trebuie facuta diferenta intre infam si profesionist...omul asta e chiar profii la tradus...si cum probabil ca e un perfectionist, exceleaza si in lichelism...primul in toate...dar amicul refuza sa priceapa..

e fan monica macovei...ce pretentii poti sa ai.....

Acest topic a fost editat de The Dude: 25 Aug 2014, 08:30 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Aug 2014, 08:28 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
The Dude
mesaj 25 Aug 2014, 08:56 AM
Mesaj #844


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...in memoriam Jorge Luis Borges...un labirint din carti, ridicat de niste plasticieni










--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 25 Aug 2014, 09:26 AM
Mesaj #845


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 25 Aug 2014, 09:27 AM
Mesaj #846


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 25 Aug 2014, 09:29 AM
Mesaj #847


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Aug 2014, 11:28 AM
Mesaj #848


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(The Dude @ 18 Aug 2014, 05:49 PM) *

si......

rofl.gif marca Mountain Bike rofl.gif
Dar la fel mi s-a întâmplat si mie. Dar hotul a fost gentleman. A doua zi (sau noaptea) a adus bitzigla acasa, cu o fituica pe ea "Imi pare rau, dar am avut nevoie de ea" spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 25 Aug 2014, 12:25 PM
Mesaj #849


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...daaaa....am vazut ieri seara un film, in care niste canacani (muncitori la negru) poloni, reparau o casa in Anglia...si unul dintre ei fura o bicla de la casa de vis a vis.... ii demonteaza toate elementele care ar fi putut sa o faca identificabila...inclusiv genti/sacose si foaia de la lant...apoi o vopseste cu culori de apa (adica doar superficial)...si foloseste asa bicicleta cam un an de zile, dupa care, intr-o zi, cand termina treaba, o reasambleaza identic cum a fost in ziua in care a luat-o, o spala inapoi la vopseaua originala si o duce la loc...lagand-o cu lant...ca si cum ar fi fost tot timpul asta acolo....mi s-a parut o scena de nota zece...iti dai seama ce fata a facut proprietarul...






Filmul se numea: Moonlighting - Jerzy Skolimowski(1982)


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Aug 2014, 02:30 PM
Mesaj #850


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



hahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa ce misto !! imi imaginez mutra proprietarului rofl.gif

* crede-ma ca la fel de tembel ma-s fi uitat si io rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 25 Aug 2014, 02:33 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 25 Aug 2014, 07:15 PM
Mesaj #851


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



... rofl.gif ....

nu ni-l arata...ne lasa pe noi sa ne imaginam reactia....dar povestea asta m-a umplut de nsotalgia biclei mele de la Bucuresti, care sta singura in garaj si se topeste de dorul meu...Azi, cum am treminat cu slujba am batut toata Oradea sa gasesc un centru de inchiriere, sau dau si eu o tura...sa ma mai dezmortesc....Am gasit greu de tot la un atelier de reparat si reglat bicicle...oamenii sunt tare ostili pe aici, si ala n-a vrut sa imi faca niciun reglaj...asa ca m-am cocosat cu o sa prea joasa si cu un ghidon prea inalt (imprejurare facuta cu dusmanie, ca nu vorbesc ungureste).... rofl.gif


acu...is dezmembrat.... blink.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Aug 2014, 08:36 PM
Mesaj #852


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(The Dude @ 25 Aug 2014, 12:25 PM) *
...daaaa....am vazut ieri seara un film, in care niste canacani (muncitori la negru) poloni, reparau o casa in Anglia...si unul dintre ei fura o bicla de la casa de vis a vis.... ii demonteaza toate elementele care ar fi putut sa o faca identificabila...inclusiv genti/sacose si foaia de la lant...apoi o vopseste cu culori de apa (adica doar superficial)...si foloseste asa bicicleta cam un an de zile, dupa care, intr-o zi, cand termina treaba, o reasambleaza identic cum a fost in ziua in care a luat-o, o spala inapoi la vopseaua originala si o duce la loc...lagand-o cu lant...ca si cum ar fi fost tot timpul asta acolo....mi s-a parut o scena de nota zece...iti dai seama ce fata a facut proprietarul...
Filmul se numea: Moonlighting - Jerzy Skolimowski(1982)

roflmao.gif fara cuvinte roflmao.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 27 Aug 2014, 09:02 AM
Mesaj #853


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...ei bine, daca insisti.. rolleyes.gif


scena e o replica la filmul (de referinta in istoria cinema-ului) Hotii de biciclete - Vittorio De Sica (1948) , care inseamna si manifestul de credinta al neorealismului italian...unul dintre cele mai influente curente, ever.

In Ladri di biclette, cateva existente marginale depind de posesia unei bicle (la fel ca in pelicula lui Skolimowski, caci Nowak, muncitorul polon ce sterpeleste velopedul nu-i cu nimic diferit motivat decat eroul lui De Sica). Insa, daca celebra productie se termina dramatic si in amaraciunea constatarii ca lumea e stramb intocmita si ca nedreptatea domneste.... Jerzy Skolimowski (scolit la Andrei Vajda....Andrzej Wajda, to be more acurate) propune o parabola prin supozitia: ce ar fi daca ??


...si intr-adevar, vazand scena aia din Moonlighting, una care restabileste ordinea conventionala a lucrurilor si mutumeste pe toti cei implicati (dar mai ales dreptatea etica si morala); recapeti natural increderea in misiunea scocietatii, in umanitarism, si fraternitate; intrebandu-te firesc ce ar fi fost daca Hotii de biciclete ar fi avut si el un final asemanator.???..Unul optimist si plin de speranta...??


...cel mai probabil nu am mai fi avut parte de neorealism...insa chiar era o pierdere atat de imensa ????


dar cred (si ma surprind chiar in acest moment pricepand asta) ca de fapt totul nu este decat o metafora, in care Jerzy Skolimowski zice, asa, in treacat, cum ar fi construit el ultimul act al filmului lui De Sica....Cine stie..??

ramanem cu intrebari...si e bine asa, caci exista o regula.


un film, ca orice opera de arta de calitate, impune intrebari....nu instaureaza raspunsuri... thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de The Dude: 27 Aug 2014, 07:13 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 27 Aug 2014, 02:40 PM
Mesaj #854


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..umbla vorba prin targ ca baselu' si cu acolitul boc o sa ii faca o vizita cu propuneri lui Obama...


parca ii si vad, deschizand timid usa casei albe:







...de parca Obama ar mai putea si el ceva..... rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de The Dude: 27 Aug 2014, 02:41 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Sep 2014, 10:10 AM
Mesaj #855


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...luna lui septembrie....nu credeam sa vina si in 2014... unsure.gif

sunt tare incurcat cu septembrie asta, fiindca era luna mea de suflet...cea mai apropiata inimii mele, dar cand mi-am imprumutat inima au plecat la pachet..a cam luat-o cu ea...acum sunt foarte nehotarat in legatura cu septembrie...sa ma bucur...??..sa fiu trist ?? The birds don't know which way to sing and, my friend, neither do I...ca inca sangereaza acolo....

sufletoscop ???...ce om n-are cicatricii pe acolo...??..nu cred sa fie nevoie de vreun aparat...dar sa dai pe cineva in urmarire generala asta nu-i frumos....nu-i frumos deloc... unsure.gif


***********

....tur de forta Oradea, Arad, Bucuresti, Mangalia....Bucuresti...cu masina si cu trenul, ca nu se putea altfel...si au iesit toate cate trebuiau.....am bifat cu succes, unul cate unul, punctele de pe lista....si am primit si un dar magic...in unul din trenuri, cineva ratacit in singuratate mi-a povestit despre un loc sacru....stiam eu ceva, ceva, insa omul asta mi-a vandut inconstient un secret fabulos...abia astept sa il verific, coroborat cu celelalte semne pe care le tot primesc de la o vreme, nimic nu poate fi fals..asadar se intampla...si acum am coordonatele precise ale locatiei..... thumb_yello.gif


***********

in sfarsit am dus-o pe mama la casa ei pentru weekend...mustacea ca era curat si zugravit..am sarbatorit-o exact in casa ei, ca pe vremuri...si mi-a facut bucate alese...aripioare Crispy de la KFC...hehehehe....si burta de crap cu sos a la grec...si salata de icre, vinete, placintele....hehehehe....

Acest topic a fost editat de The Dude: 1 Sep 2014, 12:28 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Sep 2014, 10:11 AM
Mesaj #856


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Sep 2014, 10:16 AM
Mesaj #857


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...ei, la toate astea se impunea un vin alb, insa, doar asa, pentru originalitate am ales un rose:





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Sep 2014, 10:20 AM
Mesaj #858


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..trenul de retur a avut intarziere si in loc de 23,45 am ajuns pe la 12,30...si strada mea nu era luminata...in taxi, omul ala era foarte suparat ca a acceptat sa ma duca, iar cand i-am spus ca trebuie sa intram pe strazi si-a cerut scuze si a refuzat...asa ca era bezna..si am vazut ceva lucind pe jos...era o inimioara sclipitoare..cu autocolant...am ridicat-o si o voi pune la loc de cinste, caci e galbena si e deja septembrie.......




--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 1 Sep 2014, 11:16 AM
Mesaj #859


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



....imi pare atat de rau ca nu ne-am mai putut vedea inca o data...atat de rau....si nu-i nicio justificare pentru neputinta asta a mea, caci nu-i decat o alta noua alegere idioata.....ah, de s-ar termina toata harababura asta paguboasa....

Nici nu trebuia sa las lucrurile pentru aeroport..trebuia sa merg acolo unde te puteam intalni in tot timpul asta..
imi pare cumplit de rau...asa sa stii....

ce naiba se intampla de iese totul anapoda ??...unde gresesc mereu ??..de ce nu inceteaza ghinionul asta care imi intuneca mintea...

trebuie sa schimb directia de mers...






--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 2 Sep 2014, 07:32 AM
Mesaj #860


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





" La Arad, la Arad, Toate-afacerile cad: "Viaţa noastră e un iad !" Zice lumea bună din Arad."





La Periş, la Periş,
Casele-au acoperiş,
Nici McChicken, nici McFish,
Minunat e la Periş !

La Ploieşti, la Ploieşti,
Lumea bea cafea din ceşti,
Toată ziua la poveşti,
N-ai cum să te plictiseşti !

La Braşov, la Braşov,
Fetele preferă mov,
Dacă n-ai pe tine mov
Poţi să-ţi iei Kalaşnikov !

La Cugir, la Cugir
Nici un fir de trandafir,
Nici popice, nici kefir,
Păi ce să cauţi la Cugir ?

La Ungheni, la Ungheni
Mimi vinde buruieni,
Trei la sută din săteni
Vor să plece din Ungheni.

La Arad, la Arad,
Toate-afacerile cad:
"Viaţa noastră e un iad !"
Zice lumea bună din Arad.

Păi Techirghiol, Techirghiol,
Apă, soare şi nămol,
Nota do şi nota sol
Nu se-aud la Techirghiol...

Iar la Cluj, dragi meseni,
Oraşu-i plin de napoceni,
Napocenii, toţi din Cluj,
Tricoloru-l au pe blugi, oh !


Acest topic a fost editat de The Dude: 2 Sep 2014, 07:33 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 11:50 AM
Mesaj #861


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



....du-te si vezi....




--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 01:57 PM
Mesaj #862


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...buuun...a iesit si asta....am sa o prezint aici: ce mai gaselnita si ce mai posibilitati ??...maaaare pacat ca persoanele care ar putea scoate ceva din asta sunt nedemne si lipsite de incredere...si ca eu nu mai am chef de astfel de initiative...ca vreau sa ma ocup un pic si de mine, o treaba pe care o tot aman de doi ani...

cred ca din cauza asta multe proiecte nu se realizeaza....cineva incalceste lucrurile care nu s-au copt sa devina fapte....


**********

este clar programul 15-20 sept=Helga....vine cu fratele ei..si apoi manastirile...si apoi la mare....asa am hotarat rofl.gif

cu serviciul las totul in voia destinului...si destinul pare sa se miste in directia Nikon...sa scriu direct la ei a fost o idee extrem de inteleapta...astia de aici sunt niste zerouri in toate...mai putin service-ul care a fost scolit in olanda si care are inca stil si meticulozitate...

++++++++

tipografia a mai ouat...ma rog, tot bibilica, dar faptul ca se misca imi umple sufletul de entuziasm si ma face sa investesc iar in proiectul X.....


**********

...ieri dupa-masa aveam asa o stare...ceva iesit din ritm, si abia tarziu am inteles ca e floricica aia nebuna, orhideea de la miha....zvelta si frumoasa...in plina expansiune, dupa ce era cat pe ce sa ajunga la gunoi...


++++++++

maine luna plina a lui septembrie......................................................................
.......

Acest topic a fost editat de The Dude: 8 Sep 2014, 03:48 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 8 Sep 2014, 02:47 PM
Mesaj #863


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(The Dude @ 8 Sep 2014, 11:50 AM) *
....du-te si vezi....

Mana mana... tiip tiiip pi dibi biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 02:58 PM
Mesaj #864


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595










si iaca cu ce combinatii de culoare vine maica natura:



--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 03:01 PM
Mesaj #865


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(The Dude @ 8 Sep 2014, 12:50 PM) *



...ii vorba de stilizarea pozei asteia:




niste cunoscuti de-ai mei.....

Acest topic a fost editat de The Dude: 8 Sep 2014, 03:01 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 8 Sep 2014, 03:26 PM
Mesaj #866


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



roflmao.gif perfect !! rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 9 Sep 2014, 01:37 PM
Mesaj #867


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Anda si Cami sunt surori…pe vremea aia locuiau cu parintii intr-un apartament tare aglomerat, caci mai erau acolo o sora a tatalui si inca cineva cu statut incert (prieten, frate vitreg al mamei…n-am aflat niciodata).

Familie vie si unita invidiata de multi... Tatal lucra la Radio, mama casnica, dar croitoreasa de ocazie…Usa le era mereu deschisa…masa intotdeauna intinsa pentru oricine.

Anda era cea mai buna prietena a surorii mele. Colege de generala, de liceu, de faculta si de serviciu (in primi ani)…

Tacuta si retrasa Anda compensa natural exuberanta si nesabuinta Mihaelei..si-au fost de mare sprijin una alteia, iar pentru mine o importanta lectie a valorilor si despre cum functioneaza legile vietii..

In blocul Andei, doua etaje mai jos, si alta scara, niste ciudati. Un fost detinut politic, care acum lucra ca electrician si o bibliotecara. Cresteau impreuna doi copii: un baiat (curand teolog)….si o fata pe atunci eleva de liceu. In ’78, demoralizati de consecintele marelui cutremur, dar si de suita de persecutii la care erau supusi, au cerut si capatat azil politic in America, insa la semnarea actelor, fata, deja majora, a refuzat sa aplice. Nu stie nimeni de ce…

S-a spus atunci ca fusese spalata pe creier de diriginta de la scoala, ca era contaminata de mica cu doctrina comunista, ca nu se intelegea cu restul familiei, sau ca avea un iubit tainic pe care nu il putea parasi…
Despre povestea asta Delia nu s-a confesat…si niciun prieten n-a intrebat-o.

Dupa plecarea parintilor o verisoara mai mare s-a mutat cu ea si ele amandoua au fost luate in obladuirea familiei Andei…asa ne-am aflat cu totii..

Eu si ea ne-am cunoscut in excursie la Muntele Mic, unde eram singurul baiat din tot grupul (sase persoane). Mica si indesata, tunsa scurt si baietoasa, Delia s-a luat atunci la bataie cu taranii din rata…Ca alora nu le conveneau rucsacele noastre, iar ostilitatea trecuse deja de la injuraturi, la imbranceli…Dar ce cafteala…Pe al mai apropiat de langa ea l-a lovit cu capul in gura…a trebuit sa se suie cu picioarele pe banca pentru asta, pe celalalt din stinga l-a pocnit in oua..pe al treilea l-a luat in brate sa il impiedice sa o loveasca cu pumnii si il tinea asa cat putea de strans…si dupa aia am intervenit noi…la paciuiala, ca nu puteai sa te lupti cu tot autobuzul…ne-au dat jos si am dormit in padure noaptea aia…dar ce fericiti eram ca o veam printre noi pe Delia…sange adevarat….nu carpe ca noi restul...pacifistii lui peste prajit...

Anda si Cami sunt azi in Canada…Mihaela in Beligia, parintii Deliei in America, fratele ei in Franta..eu in cartierul Militari, ceilalti pe diverse alei din diferite cimitire…

Asa ca, hai sa vedem: doamna Doina a murit, Lyuba nu ma mai poate ajuta cu nimic….nici nu ma mai viziteaza…cele doua doamne m-au parasit…si acum Delia pleaca si ea…Am schimbat trei slujbe si acum sunt tot fara una..E vreun blestem pe capul meu de doi ani incoace ??...e doar partea aia a vietii in care ea isi arata coltii din toate unghiurile ???..cine stie…si cui ii mai pasa…

Azi ma uitam la soare si arata la fel de bine ca in zilele in care n-aveam nicio astfel de grija…La noapte, luna plina va arata, probabil, la fel ca in alte dati…Toti oamenii astia s-au mutat deja in sufletul meu; au statut de rezident acolo…si asta n-are nicio legatura cu miile de kilometrii care se tot aseaza intre noi…


La noapte luna plina, asadar…..

Acest topic a fost editat de The Dude: 9 Sep 2014, 03:53 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 9 Sep 2014, 03:51 PM
Mesaj #868


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Am citit cu drag povestea, Dude...
Delia... wub.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 9 Sep 2014, 07:46 PM
Mesaj #869


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Danke Cla....n-a fost iubita mea niciodata....dar a fost cea mai buna prietena de partea cealalta a baricadei....
..e unul dintre acei opozanti care te obliga sa iti respecti adversarii...si uite cum am ajuns sa vorbesc de ea la trecut..... cry.gif





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 9 Sep 2014, 07:55 PM
Mesaj #870


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...stii ceva ??...ia mai bine o sticla si hai pe veranda să ne zgâim la luna plina....





...acum inchide ochii si imagineaza-ti ca suntem impreuna la cel mai tăpănos concert rock ever...cu zepp, purple, frampton, fripp, zappa, who, stones, todd, rory, green...zz top..sabbath, dylan, yes, genesis,e.l.p., kraftwerk...uriah heep...slade...sweet....crimson......hammill...fiatlux.........




.....vezi cate minuni poate sa faca o luna atat de mica ????

Acest topic a fost editat de The Dude: 9 Sep 2014, 07:59 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 10 Sep 2014, 07:12 PM
Mesaj #871


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Fiat...Cla....multumesc pentru seara extraordinara..... thumb_yello.gif


ar trebui sa facem asta mai des...... rolleyes.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Sep 2014, 08:44 AM
Mesaj #872


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



hug.gif facem; Dude, facem smile.gif
Mi-a picat în minte o faza tare:
Eram în Grecia la un prieten si mergem la un chiosc sa cumparam tigari, el e grec.
În Grecia fumam Cooper.
El zice la vânzatoare: "Mach mal zwei Cooper"
Ea se uita la el ca la felu sapte si nu stie... blink.gif
Îi zic lu prietenu: "Ce-ar fi s-o zici pe greceste?"
El: "ohhh, ups" ooh.gif... rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Sep 2014, 09:08 AM
Mesaj #873


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Apropos de uitat la cer... tot în Grecia.
Stateam pe balcon la un bidon de vin si ne uitam la luna si nori.
Deodata apare la nori Europa si o femeie batrâna.
Crede-ma ca înca (rofl.gif) n-am fost beti, am vazut-o amândoi...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 11 Sep 2014, 02:44 PM
Mesaj #874


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...nu ma mira....europa apare mai mereu prin nori..... rofl.gif ....mie imi apare des si marilyn monroe



...si zappa...si alice cooper....




si mai apare o intrebare la care e greu de raspuns:




de unde si vorba singing in the....pipi...





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 11 Sep 2014, 02:53 PM
Mesaj #875


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



11 septembrie..........2012


Today's a day to celebrate, the foe have met their fate.
The order for rejoicing and dancing has come from our warlord.



si am zis sa fac ceva deosebit, asa ca m-am ospatat de gala..




And here, my prize...[..]...Isn't she lovely?.. and so deadly.

Acest topic a fost editat de The Dude: 11 Sep 2014, 03:03 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

31 Pagini V  « < 23 24 25 26 27 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 05:13 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman