HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

30 Pagini V  « < 27 28 29 30 >  
Reply to this topicStart new topic
> Basescu, Suspendat Din Nou...
turbo trabant
mesaj 30 Oct 2012, 09:46 AM
Mesaj #981


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(fiatlux @ 29 Oct 2012, 07:47 PM) *
mda;vodca nu-i ca uischiu' !

Domnul profesor dan voiculescu propune primului doctorand al tarii sa il suspende din nou pe tiranu' pe 9 decembrie.

Daca nici asta nu e prostie, ce sa fie? E drept ca ei conduc un popor de prosti. Deci dupa 9 decembrie o sa ramaneti fara bani de pensii si salariili bujetatorilor. ohyeah.gif



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Oct 2012, 10:10 AM
Mesaj #982


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(turbo trabant @ 30 Oct 2012, 09:46 AM) *
Domnul profesor dan voiculescu propune primului doctorand al tarii sa il suspende din nou pe tiranu' pe 9 decembrie.

Daca nici asta nu e prostie, ce sa fie? E drept ca ei conduc un popor de prosti. Deci dupa 9 decembrie o sa ramaneti fara bani de pensii si salariili bujetatorilor. ohyeah.gif


Nu stiu daca ilegitimul Basescu va fi suspendat pentru a 3-a oara! Un lucru e sigur,daca va fi declansata,peste 90% dintre romani il vor alunga din fotoliul nemeritat! Dupa ce va fi demis,romanii vor declansa o sarbatoare populara,mai ceva decat cele de la 1859 si 1918! Basescu ar pierde totul:pensia de fost sef de stat,Vila Dante(pentru care ne-a taiat salariile si pensiile,sa o renoveze!),masina cu sofer,secretara,sepepisti si,sigur,libertatea! Daca ar mai gandi macar ca un handicapat cu grad redus,si-ar da demisia si ar ramane cu avantajele respective! In plus,le-ar da ocazia slugilor sale din ARD(acelasi PDL,cu alta palarie!),sa se lepede de satana Basescu si sa obtina un scor rezonabil la parlamentare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 30 Oct 2012, 10:41 AM
Mesaj #983


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 30 Oct 2012, 11:10 AM) *
Dupa ce va fi demis,romanii vor declansa o sarbatoare populara,mai ceva decat cele de la 1859 si 1918!

De abia astept micii si berea....Sa traiasca noul presedinte al romaniei dodoloate, domnu' marean ! ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 30 Oct 2012, 10:41 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 30 Oct 2012, 10:45 AM
Mesaj #984


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Dupa suspendarea pentru incalcari inexistente ale Constitutiei urmeaza suspendarea pentru fapte pe care sigur le va comite asa ca mai bine sa nu apuce ohyeah.gif

http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-radi...ul-demitere.htm


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Oct 2012, 12:09 PM
Mesaj #985


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 30 Oct 2012, 10:10 AM) *
Nu stiu daca ilegitimul Basescu va fi suspendat pentru a 3-a oara! Un lucru e sigur,daca va fi declansata.........

Vom ajunge de rasul curcilor planetare. Timp de 23 de ani ne-am lasat manipulati de cativa politruci si securisti, n-am fost in stare sa-i condamnam pe tovarasii Iliescu, Voiculescu & Co. care azi ne dau lectii de cine si cum trebuie sa faca politica in aceasta tara de mamaligari. Halal.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Oct 2012, 12:42 PM
Mesaj #986


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 30 Oct 2012, 12:09 PM) *
Vom ajunge de rasul curcilor planetare. Timp de 23 de ani ne-am lasat manipulati de cativa politruci si securisti, n-am fost in stare sa-i condamnam pe tovarasii Iliescu, Voiculescu & Co. care azi ne dau lectii de cine si cum trebuie sa faca politica in aceasta tara de mamaligari. Halal.

Singurul informator securist care a condus(dezastruos,nedemocratic,antiromanesc!) ,Romania,se numeste Traian Basescu! Iliescu nu a fost informator iar Voiculescu,care a fost,nu a condus si nu va conduce tara! Daca ai in fruntea tarii un dement care dezbina romanii,destrama partidele de opozitie(PSD si PNL pentru a alcatui gastile mafiote ,PD_L si UNPR),e betiv,bataus de copii,imoral(Nutika,dragostea lui!),grobian(Regele Mihai,sluga la rusi!),jucator (cu Constitutia,cu veniturile romanilor,cu saqnatatea lor(vezi desfiintarea spitalelor),oricand,demiterea lui este necesara si legitima! El a fost deja demis in 28 iulie iar o noua demitere,definitiva ar repara lovitura data vointei romanilor de catre slugile basiste din CCR!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Oct 2012, 01:05 PM
Mesaj #987


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 30 Oct 2012, 12:42 PM) *
Singurul informator securist care a condus.....Romania,se numeste Traian Basescu! Iliescu nu a fost informator iar Voiculescu,care a fost,nu a condus si nu va conduce tara!....

rofl.gif Da, Voiculescu fost informator a ajuns azi, datorita tovarasului Iliescu care n-a fost informator, mogul manipulator sef, care le toarna romanilor in vene si-n creier, terci de mamaliga amestecat cu tuica. Pentru toate astea e de vina fostul informator Basescu, care devenit liberal si europeant peste noapte s-a purtat democratic cu cei doi tovarasi ai sai, tovarasul Iliescu si tovarasul Voiculescu.

Acest topic a fost editat de Marduk: 30 Oct 2012, 01:06 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Oct 2012, 02:54 PM
Mesaj #988


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 30 Oct 2012, 01:05 PM) *
rofl.gif Da, Voiculescu fost informator a ajuns azi, datorita tovarasului Iliescu care n-a fost informator, mogul manipulator sef, care le toarna romanilor in vene si-n creier, terci de mamaliga amestecat cu tuica. Pentru toate astea e de vina fostul informator Basescu, care devenit liberal si europeant peste noapte s-a purtat democratic cu cei doi tovarasi ai sai, tovarasul Iliescu si tovarasul Voiculescu.


Marduk,romanii nu sunt asa de prosti cum ii credeti voi,basistii! Poate sa le toarne "terci si mamaliga in vene si in creier",zilnic,dar,daca nu ar avea dreptate,televiziunile lui ar da faliment! In realitate,posturile sale sunt lideri de piata,au cei mai multi telespectatori! In timpul lui Iliescu,televiziunile lui erau in faliment! In regimul Basescu,pentru ca spun adevarul si sunt aproape de romanii umiliti si jefuiti de catre mafiotii lui Basescu,si-au triplat afacerile! Posturile sale,ca si Jurnalul National,sunt cele mai urmarite si apreciate,din Romania! Nu-mi este drag(dimpotriva!),Voiculescu,fie doar si pentru ca,la fel ca Basescu este informator securist dar,precum alte milioane de romani,urmaresc ,cu interes,unele emisiuni realizate de catre profesionisti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Oct 2012, 11:29 AM
Mesaj #989


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 30 Oct 2012, 02:54 PM) *
....romanii nu sunt asa de prosti cum ii credeti voi......

Din contra mon general, eu cred ca tovarasul Voiculescu are o parere foarte proasta despre romani, Antenele tovarasiei sale au ordin sa creeze impresia ca tot ce s-a facut in tara, fie bun sau rau i se datoreaza dictatorului Basescu, n-au existat guverne, parlament, partide, politicieni, ONG-uri, nimic, doar duhul lui Basescu care plutea peste Romania in dorinta de a face numai rau. Asta nu se numeste manipulare? marmelada in vene? la fel se numeste si promisiunea ca in cazul in care USL-ul va castiga alegerile peste Romania va veni o vreme de pace si prosperitate, dar nu se spune cum si de unde va veni aceasta prosperitate. Tovarasul Voiculescu, acest creator al realitatii viitoare, afirma:
"...Sć ne īnchipuim cć suntem pe 10 decembrie. USL cāştigć alegerile, preşedintele va nominaliza un membru USL care nu va fi decāt unealta lui pentru distrugerea USL. Acest om va primi mandat de premier desemnat, īn 24 de ore īi va convoca pe preşedinţii PSD şi PNL sć facć Guvernul, ei vor refuza sć participe la negocieri, dar va fi un pesedist care merge la negocieri, se va gćsi cineva din conducerea PNL sć meargć la negocieri, premierul desemnat va gćsi fisurć īn fiecare partid, le va oferi posturi de ministru, secretar de stat, director, īi va ruga sć convingć membrii partidelor lor sć voteze noul Guvern. Īn 48 de ore, vom avea un Guvern condus de un premier care va fi omul lui Traian Bćsescu"
Omul este diabolic, mai perfid decat Iago, e mai tare ca Mafalda, stie exact ce se va intampla in aceasta tara, daca si numai daca, Basescu nu va fi suspendat. Tovarasul Voiculescu nu se gandeste la consecintele unei a 3-a suspendari, nu se gandeste la nimeni si la nimic, nu exista tara, popor etc. el vrea sa-l vada suspendat pe Basescu si gata. Daca Basescu nu este suspendat tara si poporul isi merita soarta, atat interna cat si externa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Oct 2012, 11:53 AM
Mesaj #990


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 30 Oct 2012, 01:05 PM) *
datorita tovarasului Iliescu care n-a fost informator

Normal ca nu era informator al securitatii; Iliescu era prim-secretar si dadea ordine securitatii pe cine sa ancheteze, pe cine sa aresteze...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Oct 2012, 01:21 PM
Mesaj #991


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Informator al CC al PCR, ce crezi ca numai securitatea a avut informatori? PCR a avut informatori infiltrati peste tot. Unde este arhiva PCR? acolo se afla liste cu oameni de bine care turnau la secretarii de partid. Trierea o facea secretarul de partid, daca se considera ca problema este de competenta securitatii, atunci informarea ajungea la securitate, daca nu o rezolva partidul.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 31 Oct 2012, 03:07 PM
Mesaj #992


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE(abis @ 31 Oct 2012, 01:53 PM) *
Normal ca nu era informator al securitatii; Iliescu era prim-secretar si dadea ordine securitatii pe cine sa ancheteze, pe cine sa aresteze...


am un ..deja vu ! istoria se repeta!


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 31 Oct 2012, 03:13 PM
Mesaj #993


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



cat de ..mojic poate fi "e bine ca Schultz a facut vizita si in teritoriu c-a invatat cum se pronuntza Brancusi"si nelipsita sacada de hahauri


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 31 Oct 2012, 06:52 PM
Mesaj #994


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE(abis @ 31 Oct 2012, 01:53 PM) *
dadea ordine securitatii pe cine sa ancheteze, pe cine sa aresteze...

cum ziceam...deneau-i pe vacaroiu !


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 31 Oct 2012, 07:14 PM
Mesaj #995


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 31 Oct 2012, 11:53 AM) *
Normal ca nu era informator al securitatii; Iliescu era prim-secretar si dadea ordine securitatii pe cine sa ancheteze, pe cine sa aresteze...

Prietene abis iti mai dau un sfat(sigur nu vei tine cont de el!),nu mai posta unde nu cunosti! Ce postezi tu,este o aberatie cosmica! In afara de Ceausecu si nevasta sa,nimeni,niciun secretar de oras,de municipiu,nu dadea ordine securitatii! Incepand din anii 1978,securitatea nici macar nu ancheta pe cei care ,in conceptia lor incalcau legea! Pentru ca se laudau comunistii ca au infaptuit unitatea poporului,cei care greseau erau atentionati,mutati in alte locuri de munca ori alte localitati(cazul evident ,revolta muncitorilor de la Brasov)! Au fost cateva cazuri,pe care le-au considerat grave(tradarea lui Pacepa,raspandirea manifestelor anticeausiste,Ursu,Raceanu)de ordinul zecilor,toate instrumentate sub conducerea directa a lui Ceausescu(de fapt ,sub indrumarea Elenei Ceausescu si a lui Postelnicu-descoperit ,mai nou,drept amantul ei!). Pe vremea lui Ceausescu,ca si pe timpul lui Basescu,securitatea si procuratura(acum serviciile secrete si parchetul!) sunt slugile comandantului suprem,cel care ii promoveaza,ii avanseaza in grad si ii decoreaza! Ii subestimezi pe securisti daca spui ca le pasa de vreun amarat de secretar de partid,un fel de presedinti de consilii judetene de astazi! Basescu nici nu-l intreba pe Boc,premierul Romaniei(cand taia pensiile si salariile!) si tu spui ca un secretar PCR ori un presedinte de consiliu judetean a fost ori este acum bagat in seama de cineva? Nici acum,serviciile secrete,politia nationala,jandarmeria,nu au vreo subordonare locala! Totul e condus de la centru,de la Bucuresti! Fostii secretari PCR ,ca si prefectii de azi,conduc numai fostele formatiuni de paza contractuala,actualii politisti comunitari! Desi se lauda ca a reformat institutiile statului,Basescu,minte! Peste 90% din structurile existente atunci sunt in vigoare si acum! Si-au schimbat doar denumirea:procuratura,in parchet,militia,in politie,securitatea in SRI ,Directia a 5-a in SPP,etc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 1 Nov 2012, 11:02 AM
Mesaj #996


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 31 Oct 2012, 07:14 PM) *
Incepand din anii 1978,securitatea nici macar nu ancheta pe cei care ,in conceptia lor incalcau legea!

Eu asa am citit, din surse documentate... Un exemplu. Si altul.

Daca tu zici ca nu-i asa, probabil (de fapt mai mult ca sigur) in perioada aia ai fost mai aproape decat mine de structurile de putere ale statului...

Oricum, pentru mine, Iliescu este ca un fel de busoala dpdv politic: stiu ca acolo unde este el, acolo este raul


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Nov 2012, 12:10 PM
Mesaj #997


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 1 Nov 2012, 11:02 AM) *
Eu asa am citit, din surse documentate... Un exemplu. Si altul.

Daca tu zici ca nu-i asa, probabil (de fapt mai mult ca sigur) in perioada aia ai fost mai aproape decat mine de structurile de putere ale statului...

Oricum, pentru mine, Iliescu este ca un fel de busoala dpdv politic: stiu ca acolo unde este el, acolo este raul

Iliescu,la fel ca si Basescu,este adulat de unii si contestat de altii! In medie,situatia este asemanatoare,cu o deosebire! Pe Iliescu il aduleaza 40-45% dintre romani si il contesta 15-25%! Pe Basescu,88%(concret cei 7,4 milioane de votanti care au PUTUT SA SE PREZINTE LA REFERENDUM-pentru ca alte bune milioane,din motive obiective ,nu s-au putut duce la vot-il contesta dur,in timp ce numai 10-15% mai cred in el! Ma bucur ca realizezi cand intri intr-un domeniu de care nu ai habar! Am mai postat,esti printre putinii basisti ,de pe forum care gandesc si inteleg ce scriu si au un nivel de inteligenta mult peste medie!
Nu stiu daca ai vazut aseara,pe RTV(Romania TV,la emisiunea lui Striblea,pe Gelu Visan,deputat PDL de Dolj! Acesta a confirmat ca ,la FIECARE CAMPANIE ELECTORALA (prezidentiala,parlamentara ori locala),se spala cate 15-27 miliarde de euro! A aratat cum sunt luati bani de la firmele private ori companii de stat,bani negri,de ordinul a 9-10 miliarde de euro! Dupa alegeri,pentru a returna banii primiti de la "sponsori",li se incredinteaza ilegal contracte cu statul,in valoare de peste 19 miliarde de euro! Preturile sunt umflate enorm iar pentru a castiga si presedintele partidului castigator si al consiliului judetean,contractele se umfla,pana la 27 miliarde se euro! Gelu Visan,aprobat de care toti cei din studio,a prezentat la tabla,cifrele concrete ale masinatiunilor electorale! A mai spus ca,pentru a returna banii,in TOATE FUNCTIILE DE DIRECTORI,SEFI DE COMPANII ORI REGII,DECONCENTRATELOR,se numesc,politic,oamenii partidului! Pentru a nu fi descoperiti si cercetati,partidul schimba pe sefii de politie centrala si locala! Te sfatuiesc sa vezi emisiunea lui Striblea de aseara ,la RTV!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Nov 2012, 03:58 PM
Mesaj #998


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



Alarmat de dezvaluirile incendiare ale lui Visan,Vasile Blaga,nominalizat ca unul dintre sefii "afacerii",a anuntat ca il va da in judecata! Ca tot romanul impartial,stau si ma intreb daca nu erea mai bine,intr-un stat de drept ca,procurorii lui Codruta Kovessi si ai lui Daniel Morar,sa ancheteze jaful descris,cu cifre si date concrete,decat sa-i fugareasca pe romanii batrani si bonavi care au votat DA ,la referendum? Eu cred,sigur,ca da! Pentru a nu fi banuit de partizanat politic,precizez ca desi Visan a dat numiai exemple din campaniile lui Basescu si ale PDL,acesta a afirmat ca si celelalte partide care sunt la putere procedeaza la fel!
Procurorii romani,slugile umile ale lui Basescu si ale femeii komisar,Monika Macovei,la fel de coruti si hoti precum stapanii lor,nu au nicio reactie! Visan a MAI SPUS CA DACA NU SE STOPEAZA FENOMENUL DE FRAUDARE MASIVA A ALEGERILOR,SECURITATEA NATIONALA A ROMANIEI ESTE IN MARE PERICOL!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 1 Nov 2012, 04:00 PM
Mesaj #999


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 1 Nov 2012, 12:10 PM) *
Nu stiu daca ai vazut aseara,pe RTV

Nu ma uit la RTV. Nici la Realitatea, Antene, TVR. In perioada suspendarii am mai aruncat cate un ochi pe B1, insa de atunci deloc. Nu ma uit la stiri ori la comentarii politice. Este suficienta informatie online, nu am nevoie de tv.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Nov 2012, 05:03 PM
Mesaj #1000


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 1 Nov 2012, 04:00 PM) *
Nu ma uit la RTV. Nici la Realitatea, Antene, TVR. In perioada suspendarii am mai aruncat cate un ochi pe B1, insa de atunci deloc. Nu ma uit la stiri ori la comentarii politice. Este suficienta informatie online, nu am nevoie de tv.


E pacat sa nu vezi,pe RTVNet! Merita ,te asigur! Visan prezinta,cu cifre,cine,cat si cum fraudeaza alegerile,returneaza banii negri primiti,prin contracte umflate,cu ajutorul clientelei politice aflate in fruntea institutiilor importante ale statului! Este o enciclopedie a devalizarii banului public,un indrumar practic de cum sa jefuiesti bugetul de stat si veniturile romanilor saraci (s-a referit,inclusiv,la taierea salariilor si pensiilor!)! Eu nu am preferinte,ma uit si la oficina basista,LABE1 TV dar ,ca tot romanul impartial ,urmaresc orice alt post,inclusiv OTV,DACA oricare dintre ele prezinta stiri,evenimente ori informatii care ma intereseaza!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 Nov 2012, 11:47 AM
Mesaj #1001


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 1 Nov 2012, 01:10 PM) *
Pe Iliescu il aduleaza 40-45% dintre romani si il contesta 15-25%!

"tara plina de prosti"


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 4 Nov 2012, 07:59 PM
Mesaj #1002


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='turbo trabant' date='2 Nov 2012, 11:47 AM' post='742816']
Din ordinul ministrului apararii,au fost anulate ordinele basiste de avansare in grad a slugilor sale:Turcescu,Blejnar,Kovessi! Surse din armata spun ca ,printre militari,indeosebi cei din dispozitivele de lupta ,circula o gluma reusita! Ei spun,pe buna dreptate ca juramantul de credinta fata de tara s-a modificat astfel:"JUR SA-MI APAR TARA DE TRAIAN BASESCU"! Asa sa-mi ajute dumnezeu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 4 Nov 2012, 08:10 PM
Mesaj #1003


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='abis' date='1 Nov 2012, 04:00 PM' post='742784']
Autoritatea Electorala Permanenta si Biroul Electoral Central,confirma,oficial,ca alegerile prezidentiale din 2009,de la Pars,au fost fraudate,in favoarea lui Basescu! Asa a ajuns nedemnul TB,a doua-a oara,in scaunul de la Cotroceni!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 5 Nov 2012, 10:10 AM
Mesaj #1004


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 4 Nov 2012, 09:10 PM) *
Autoritatea Electorala Permanenta si Biroul Electoral Central,confirma,oficial,ca alegerile prezidentiale din 2009,de la Pars,au fost fraudate,in favoarea lui Basescu! Asa a ajuns nedemnul TB,a doua-a oara,in scaunul de la Cotroceni!

lol sunteti dusi cu capul.

voi ar trebui sa vedeti parisul numai pe internet. thumb_yello.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 5 Nov 2012, 10:47 AM
Mesaj #1005


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(turbo trabant @ 5 Nov 2012, 10:10 AM) *
lol sunteti dusi cu capul.

voi ar trebui sa vedeti parisul numai pe internet. thumb_yello.gif


L-am vazut,live si i-am admirat cladirile,monumentele si locurile incarcate de istorie! Dupa Venetia,in care am stat o vreme,Parisul mi-a placut cel mai mult!
De ziua demisului,sa vedem ce ii ureaza romanii,pe retelele de socializare:

O PRIETENA BUNA, ii scria NEMERNICULUI BASESCULUI DE ZIUA LUI:
"Mesaj de ziua cetateanului Basescu Traian,

Cetatene Basescu Traian, nu iti spun "La multi ani" pentru ca ar insemna sa fiu ipocrita si nu ma caracterizeaza. Nu iti trimit nici un mesaj de felicitare ca si presedinte pentru ca nu te recunosc in aceasta calitate. Au grija sa-ti transmita linguselile si elucubratiile lor ce
i care iti sunt in preajma, acolitii si scriitorii de osanale pe care i-ai protejat si i-ai propulsat pe scena politica pentru a-si aduce aportul la dezastrul national, la nimicirea demnitatii poporului si la dezbinarea acestuia. Tin doar sa-ti reamintesc faptul ca intr-o tara in care democratia naste normalitate, ziua presedintelui este o sarbatoare, partasi fiind atat cei care l-au votat cat si cei care nu l-au votat. Se trimit urari, mesaje, buchete de flori, se transmit ganduri, oamenii isi exprima entuziasmul sau nemultumirile zambind, adoptand o atitudine rezervata, scrasnind din dinti chiar - insa totul in limita normalitatii. Pentru ca notiunea de RESPECT este esentiala...pentru ca OAMENII sunt cei mai importanti...pentru ca notiunea de BINE sa se rasfranga asupra tuturor...Din pacate, aceste notiuni au ajuns sa fie devalorizate si considerate irelevante in contextul actual iar oamenii, desconsiderati si umiliti, au senzatia ca traiesc intr-un balci al desertaciunilor. Cetatene Basescu Traian, daca iti iubesti poporul, de ce nu-l inviti la un pahar de sampanie, privindu-l in ochi si dandu-va mana, barbateste? De ce nu-l asculti si de ce nu-l respecti? De ce fugi de el? Sunt doar intrebari retorice...insa, corect formulate, contin in ele si raspunsul: pentru ca esti las, cetatene Basescu Traian, pentru ca stii ca in istorie vei ramane ca cel care a incercat sa dezbine ca sa conduca, pentru ca, in loc sa te comporti ca un presedinte, ai ramas tributar atitudinii de comandant de vas. Poate ca nu e vina ta ca nu ai reusit sa evoluezi ci e vina oamenilor care te-au votat sperand ca vei reusi sa ajungi undeva, la inaltimea asteptarilor lor...asta e...oamenii se mai inseala in privinta oamenilor, oamenii mai gresesc...insa, fii sigur cetatene Basescu Traian ca acesti oameni nu sunt prosti incat sa persevereze in aceasta greseala. Poate iesirea la Sinaia, departe de lumea dezlantuita, sa constituie un prilej de reflectie si, macar acum, in cel 12-lea ceas, sa-ti intorci fata catre oameni si sa recunosti ca nu ai fost capabil sa-i reprezinti. Si sa le ceri iertare. Pentru ca i-ai mintit, pentru ca nu i-ai respectat, pentru ca i-ai considerat o simpla masa de manevra! Nu stiu daca un astfel de gest ar reusi sa schimbe perceptia generala insa, cu siguranta, te-ar absolvi de pacatul trufiei...Nu iti spun " La multi ani", cetatene Basescu Traian ci doar iti doresc sa ajungi sa traiesti ziua in care poporul acesta pe care l-ai desconsiderat si umilit se va ridica din noroiul in care l-ai fortat sa traiasca si iti va adresa urarea "Sa traiesti bine"... dar acolo unde iti este locul, alaturi de Elena Udrea, Gheorghe Flutur, Gheorge Stefan, Roberta Anastase, Monica Ridzi si altii, dupa chipul si asemanarea ta!"
Cred ca este ceea ce merita sa i se spuna, insotit de milioanele de huiduieli ale oamenilor acestui popor!
JOS NEMERNICUL BASESCU!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 12 Nov 2012, 07:35 PM
Mesaj #1006


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



bine c-a reaparut la rampa ca sa reanime antipatia ! reproduc ..din memorie.." eu... ca orice fiu al ţării sale... mă gāndesc... la ţărişoara mea... la Romānia la fericirea ei!... la progresul ei!" rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 13 Nov 2012, 08:16 AM
Mesaj #1007


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Adevărul e că, dacă Băsescu n-ar fi făcut ce a făcut īn ultimii ani, USL nu ar fi ajuns la popularitatea de azi.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 13 Nov 2012, 09:13 AM
Mesaj #1008


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Vera @ 13 Nov 2012, 08:16 AM) *
Adevărul e că, dacă Băsescu n-ar fi făcut ce a făcut īn ultimii ani, USL nu ar fi ajuns la popularitatea de azi.


Minciunile debitate cu seninatate de catre ilegitimul de la Cotroceni,au condus evident,la scaderea cu inca 5-8 procente a PDL-ului,naparlit in ARD! Basescu a devenit principalul agent electoral al USL-ului! Daca mai apare,asa de lamentabil si deviant,inca odata,urca USL spre 75%,in intentia de vot! Cand are nesimtirea caracteristica sa puna ESECURILE lui personale,in seama guvernului actual(neintrarea in Schengen,care trebuia obtinuta in 2009,ratata din cauza sa;stoparea absortiei fondurilor europene datorita furaciunilor facute de Elena Udrea si gasca ei:monitorizarea alegerilor de catre OSCE,din cauza lui-lovitura de stat,data de catre parlament-si a Monicai Macovei,e clar ca el traieste in lumea lui,a mitomaniei,a lipsei de discernamant,a basmelor de adormit copiii!
PS:Daca la oroarea de discurs de ieri,adaugam si faptul ca ieri rezervistii militari au primit,pe card,cate 3000-20.000 lei(sume retinute ilegal de catre Basescu-Roberta-Boc,de la 01 ianuarie la 01 noiembrie(fapt ce dovedeste seriozitatea guvernului!) observam ca PDL-ul lui Basescu se indreapta vertiginos spre dezastru in alegeri! PDL(ARD,pentru acoperirea jafului comis de catre ei!) va fi spulberat de catre alti populari,la fel de mincinosi si excroci,PP-DD!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Nov 2012, 11:45 AM
Mesaj #1009


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Vera @ 13 Nov 2012, 08:16 AM) *
Adevărul e că, dacă Băsescu n-ar fi făcut ce a făcut īn ultimii ani, USL nu ar fi ajuns la popularitatea de azi.

Ce-a facut Basescu in ultimi ani? Am inceput sa vorbim despre acest Basescu ca si cum ar fi Diavolul pe pamant, ca si cum Romania ar fi o tara ca Belarus, Cecenia, Turkmenistan sau Koreea de Nord. Stimabililor Basescu nu putea sa faca nimic daca parlamentul, parlamentarii, politicienii si toata clica de nemernici, care s-a infruptat din banii nostrii, nu se complaceau in situatia respectiva. Nici un dictator nu poate sa faca nimic singur, trebuie sa existe in jurul sau un intreg sistem de corupti si coruptibili care sa-l sustina. Basescu a facut criza, el a lasat-o sa ajunga pe meleagurile mioritice? Basescu a luat spagile din privatizari? Basescu a distrus agricultura? Basescu a inchis fabricile si le-a dat la fier vechi? Ale lui Basescu sunt viloaiele, avioanele, elicopterele, masinile scumpe, iahturile de care beneficiaza toti cei care s-au lacomit peste masura? Io cand aud pe cineva ca il invinovateste doar pe Basescu de toate chestiile astea m-apuca damblaua, mi s-a dus vestea ca sunt basist, ca-i iau apararea, dar stimabililor va spun sincer, sunt doar un om logic.

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 Nov 2012, 11:46 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 13 Nov 2012, 12:25 PM
Mesaj #1010


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



Marduk, scartaie logica ta daca consideri ca un presedinte, autodeclarat jucator, se poate dezice de ceea ce s-a-ntamplat pe vremea lui;corect,a fost dezmat "in familie" ,dar asa cum intervine acum pt ridicarea imunitatii unor parlamentari,nu-l oprea nimeni sa o faca si pan-acum cu cumetrii din propria ograda,asta in conditiile in care era un presedinte al romanilor si nu al cumetrilor ;s-a jucat tontoroiul pe cadavre ;cred ca-i mai logica interpretarea mea


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 Nov 2012, 12:34 PM
Mesaj #1011


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 13 Nov 2012, 12:45 PM) *
Ce-a facut Basescu in ultimi ani?

Ce n-a facut petre roman in '90 la apaca.... de ce te chinui sa gasesti logica unde e numai panseuri si impresii, nu stiu.

http://www.kmkz.ro/de_ras/texte/dovada-ca-...sescu-si-ponta/

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 13 Nov 2012, 12:35 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Nov 2012, 01:10 PM
Mesaj #1012


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(fiatlux @ 13 Nov 2012, 12:25 PM) *
.... dar asa cum intervine acum pt ridicarea imunitatii unor parlamentari,nu-l oprea nimeni sa o faca si pan-acum ....

De ce crezi ca o face acum? Vrea sa intervina pentru un deputat PDL-ist care s-a lasat cumparat cu 10000 de euro? vrea sa arate ca ar trebui toti tratati la fel de lege, de parlament? sau poate vrea sa atraga atentia actualului parlament ca nu-i frumos sa-i lasi pe altii sa remedieze ceea ce ai stricat, ca elegant ar fi inainte de a pleca sa te bucuri de viata sa-ti pui lucrurile in ordine. Traian Basescu nu se poate dezice de ce s-a intamplat in timpul mandatului sau, in ceea ce priveste deciziile celui care conduce institutia prezidentiala, dar cred ca nici ceilalti nu sunt scutiti de asumarea raspunderii lor. Eu nu pot sa-i gasesc vina doar lui Basescu, daca as face asta ar insemna sa accept ca traiesc intr-o dictatura or eu nu simt asta, am trait intr-o dictatura si stiu ce inseamna, azi nu mai am acel sentiment pe care l-am trait in vremea lui Ceausescu, daca asta deranjaza pe unii, de vina nu-i Basescu, ci modul in care ei percep relatiile dintre institutiile statului, legaturile dintre cei care conduc aceste institutii, rolul institutiilor in cadrul unei democratii si mai ales scopul.

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 Nov 2012, 01:14 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 13 Nov 2012, 06:38 PM
Mesaj #1013


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



iar ne gadila la catecolamine ... devil.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Nov 2012, 07:07 PM
Mesaj #1014


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(fiatlux @ 13 Nov 2012, 06:38 PM) *
... catecolamine ...

blink.gif
CATECOLAMINE (‹ fr.) s. f. pl. Grup de amine biogene, din care face parte adrenalina și noradrenalina. Se găsesc īn mod normal īn sīnge, unde pot fi dozate.
Basescu este un fel de dozator? am inteles bine?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 13 Nov 2012, 07:33 PM
Mesaj #1015


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



da,dozator chinezesc ..din ala cu picatura
(adrenalina ..hormon de stress)


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

30 Pagini V  « < 27 28 29 30 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 02:24 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman