HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

13 Pagini V  « < 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Crin Antonescu, un presedinte reprezentativ pentru poporul roman
gigip
mesaj 5 Mar 2014, 09:19 AM
Mesaj #386


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 4 Mar 2014, 07:01 PM) *
Ca un adevarat martir, domnul Crin Laurentiu Antonescu si-a prezentat azi demisia din functia de presedinte al senatului. Spre surprinderea mea Dragnea si-a exprimat regretul, dar cred ca era vorba de regretul de a nu putea ocupa domnia sa aceasta functie. Sa vedem cine-i va primi sefia senatului!

De 9 luni de zile am postat ca Antonescu va ingropa USL-ul! Acum va diviza si PNL-ul! Comportamentul lui dement il face,de departe,ratatul politicii romanesti postdecembriste! Sa-i fie "tarana" grea pentru raul facut Romaniei si romanilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Mar 2014, 09:30 AM
Mesaj #387


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nimeni n-a avut nicio indoiala ca USL-ul o sa dispara. PSD-ul trebuia sa puna mana pe putere, USL-ul si-a facut datoria, deci USL-ul trebuia sa dispara. C.L. Antonescu n-a facut decat sa joace un rol, si l-a jucat bine, s-a victimizat, tocmai pentru ca nu vroia ca PSD-ul sa-i faca figura exact inaintea alegerilor. PSD-ul, greii, baronii din PSD, n-ar ficonceput sa lase presidentia pe mana unui liberal ca Antonescu, aveau in cap inca de la inceputul USL sa-si puna propriul candidat la alegerile presidentiale. Sa vedem cine va fi acesta, pentru ca in opinia mea Ponta nu are prea mari sanse.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Mar 2014, 09:37 AM
Mesaj #388


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 4 Mar 2014, 07:01 PM) *
Sa vedem cine-i va primi sefia senatului!

Tariceanu sau un pesedist. Alta varianta este exclusa. smile.gif

Antonescu a fost un bou - cu o zi inainte spunea ca nu va demisiona, ca asta ar insemna sa-si recunoasca nu stiu ce vina... Iar ieri, dupa o cearta cu Ponta, s-a razgandit bruc.

Omul e labil psihic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Mar 2014, 09:37 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 5 Mar 2014, 09:59 AM
Mesaj #389


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



I-a fost frica ca-l dau jos de la sefia senatului, a vrut sa evite injosirea si-a facut si el o bravada eroica, si-a dat demisia, pentru ca stia ca va fi demis. Nu labilitatea psihica il face sa se comporte asa ci frica, C.L Antonescu s-a lasat folosit pentru flecustete, maruntis, iar acum cand vede ca-i fuge pamantul de sub picioare, se ascunde sub fusta liberalismului.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 5 Mar 2014, 03:07 PM
Mesaj #390


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 5 Mar 2014, 09:59 AM) *
I-a fost frica ca-l dau jos de la sefia senatului, a vrut sa evite injosirea si-a facut si el o bravada eroica, si-a dat demisia, pentru ca stia ca va fi demis. Nu labilitatea psihica il face sa se comporte asa ci frica, C.L Antonescu s-a lasat folosit pentru flecustete, maruntis, iar acum cand vede ca-i fuge pamantul de sub picioare, se ascunde sub fusta liberalismului.

http://www.catavencii.ro/ PACTUL CRINBENTROP - MATOLOV...
http://www.catavencii.ro/
PACTUL CRINBENTROP - MATOLOV...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Mar 2014, 06:25 PM
Mesaj #391


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Da, posibil ca Antonescu sa fi jucat o cacialma, dar pe mana altora.

Acest topic a fost editat de Marduk: 5 Mar 2014, 07:05 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 5 Mar 2014, 06:48 PM
Mesaj #392


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 5 Mar 2014, 06:25 PM) *

Multumesc marduk! Nu stiam sa postez creatia,reusita,a Catavencilor!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 6 Mar 2014, 12:14 PM
Mesaj #393


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(gigip @ 5 Mar 2014, 06:48 PM) *
Multumesc marduk! Nu stiam sa postez creatia,reusita,a Catavencilor!

Daeana Popescu‎"JOS MAFIOTII BASISTI DISPERATI" !
CRINE UNDE UMBLI IAR DORMI PRIN BOSCHETI VINO DRACU SI MAI TINEL SI TU PE ASTA MIC SI PROST CA SEAMANA CU TINE MAI MULT DE CAT CU MINE
CRINE UNDE UMBLI IAR DORMI PRIN BOSCHETI VINO DRACU SI MAI TINEL SI TU PE ASTA MIC SI PROST CA SEAMANA CU TINE MAI MULT DE CAT CU MINE
In postarea de mai sus,facuta pe facebook,se publica o poza cu Basescu tinandu-l in brate pe bebelusul Boc! Cu regretul ca nu pot prelua poza,extrem de reusita,postez numai comentariul plin de savoare!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Apr 2014, 02:47 PM
Mesaj #394


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



I-a venit mintea la cap, sau chiar nu mai vrea sa fie presedintre? Ma gandesc ca la cat i-au indoctrinat Antenele pa romani, impotriva unui presedinte jucator, Crin Antonescu chiar nu mai are nicio sansa dupa declaratia asta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Apr 2014, 08:24 AM
Mesaj #395


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='12 Apr 2014, 03:47 PM' post='755562']
Ratatul politicii romanesti postdecembriste ,din interes personal,a distrus cea mai frumoasa realizare a ultimilor 22 de ani,USL! Preluare de pe Obiectiv:
Crin, puternic contestat de liberalii hunedoreni
Alexandra Radu
Alexandra Radu

29 Aprilie, 22:27


Pe Antonescu îl ajung din urmă modul despotic și viziunea egoistă de conducere a partidului și se confruntă cu un apogeu al nemulțumirilor în rândul liberalilor care anunță o implozie a PNL.

Liberalii hunedoreni nu l-au așteptat pe Crin cu ramuri de finic și ropote de aplauze, ci cu huiduieli și acuze, dovadă că liberalii au ajuns la capătul răbdării în ceea ce-l privește și indiferent de rezultatul de la europarlamentare Antonescu își va pierde partidul. Crin a fost puternic contestat de liberalii hunedoreni, care nu reprezintă decât vârful icebergului de care se va lovi, iminent și mortal, președintele liberal.

Liberalii îl impută lui Antonescu că a rupt USL și că a hotărât ieșirea de la guvernare, motiv pentru care acum PNL se bate, din opoziție, cu toate partidele satelit ale lui Băsescu pentru un scor decent la europarlamentare și au pierdut, teoretic, orice șansă de a da președintele României după alegerile din toamnă. Liberalii au înțeles cât de mult a pierdut PNL după decizia nefastă a lui Antonescu de a rupe USL, dar acum se află în imposibilitatea de a mai remedia răul făcut, singura variantă fiind aceea în care Antonescu nu va mai fi la conducerea partidului. În contextul escaladării conflictului tacit dintre liberali și Antonescu, nu este exclus ca aceștia să nu depună niciun efort în campania pentru alegerile europarlamentare și astfel să favorizere un scor cât mai mic al PNL, eșec care l-ar condamna pe Crin să-și dea demisia. Într-un final, creșterea îngrijorătoare a numărului de liberali furioși pe Antonescu nu-i mai oferă acestuia posibilitatea să riposteze prin exluderi din partid și decredibilizare în spațiul public pentru că în acest ritm ar rămâne fără membri de partid.

După episodul huiduielilor la Hunedoara putem înțelege de ce Antonescu își plătește, mai nou, aplaudaci, cum a fost cazul la Cluj. Este clar că, pe zice trece, Antonescu pierde tot mai mult teren în fața nemulțumirii generale care persistă în rândul liberalilor și se vede în imposibilitatea de a-i coordona pe aceștia în plină campanie electorală. Liberalul pierde frâiele propriului partid, acesta fiind unul dintre motivele pentru care rezultatele alegerilor europene nu-l vor salva pe Crin de la demisia pe care acesta a promis-o în cazul în care PNL nu-și atinge targetul de 20%.

Prin stilul despotic de a conduce, Antonescu a subrezit partidul, preferând să-i elimine pe cei care nu-i impărtățeau viziunea și strategia în loc să regândească poziția sa față de problemele care implicau în mod egal întregul partid, nu numai pe el. Acum, cei care au mai rămas sunt din ce în ce mai greu de controlat, Antonescu ajungând să fie contestat chiar de membrii de partid ai PNL.
- See more at: http://www.obiectiv.info/crin-puternic-con...v.TrZxYoT2.dpuf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 30 Apr 2014, 08:53 AM
Mesaj #396


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='12 Apr 2014, 03:47 PM' post='755562']
Preluare din stiripesurse.ro:

Amenințări directe la adresa seniorilor PNL: ”Vor plăti!”
Lucian Negrea, Reporter
29/04/2014
1,000
PNL

La PNL nu e liniște nici la centru, nici în teritoriu. După ce la Dolj a fost executată conducerea Biroului Politic din Craiova, acum a venit rândul unei alte organizații să intre în focuri. Preşedintele PNL Bistriţa-Năsăud, deputatul Stelian Dolha, le-a transmis, marţi, un avertisment seniorilor din filiala pe care o conduce, care ‘au ales să stea acasă’ în timpul campaniei electorale pentru alegerile europarlamentare, spunând că Biroul Politic Judeţean (BPJ) şi Delegaţia permanentă ‘le vor hotărî soarta’ după alegerile din 25 mai.

”’Tonul în PNL îl dau tinerii, o echipă de tineri cum PNL în judeţul Bistriţa-Năsăud, spun eu, nu a avut niciodată. Ei sunt cei care ne împing înainte, care au deja un alt ritm şi cei care nu pot ţine ritmul cu noi, şi aici mă refer la o parte din seniorii partidului, au ales să stea acasă, să facă non-kombat. Dar eu le transmit, încă de la început, că după această campanie electorală să nu se aştepte la nimic. La nimic”, a spus Dolha.

Liderul liberalilor bistriţeni a precizat că unii dintre aceşti seniori ocupă funcţii importante în organizaţie, motiv pentru care există posibilitatea sancţionării acestora.

‘După această campanie electorală, pe 26 sau 27 mai, facem o analiză, cine a muncit şi cine n-a muncit. Mi se pare firesc ca BPJ şi Delegaţia permanentă să le hotărască soarta, pentru că sunt oameni politici. Dacă sunt oameni politici, Delegaţia permanentă trebuie să hotărască asta. Nu muncesc tinerii şi alţii ocupă funcţii, că nu e normal. Vremea meritocraţiei în PNL Bistriţa-Năsăud începe de acum, de la europarlamentarele din 2014, asta le promit eu’, a mai declarat Stelian Dolha.

Unul dintre cei vizaţi a fost vicepreşedintele CJ Bistriţa-Năsăud, Dorin Popescu, şi, întrebat dacă acesta s-a implicat în campania electorală, Dolha a răspuns: ‘mai puţin’.

‘Domnul Dorin Popescu se implică acum la Consiliul Judeţean, este vicepreşedinte la CJ, am înţeles că au activităţi intense. Până acum mai puţin (s-a implicat – n.r.)’, a afirmat Dolha.
SOCIAL:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 30 Apr 2014, 10:39 AM
Mesaj #397


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pa ei, pa mama lor de emanati.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 13 May 2014, 07:59 AM
Mesaj #398


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='30 Apr 2014, 11:39 AM' post='756082']
Preluare stiripesurse.ro:


Liderul PNL, Crin Antonescu, este ironizat de liderii alianței PSD-PC-UNPR. Victor Ponta susține că ar fi de râs, dacă nu ar fi de plâns, când îl vede pe Antonescu de mână cu Blaga și Elena Udrea.

La rândul său, liderul PC, Daniel Constantin, îi face bilanțul negru al greșelilor lui Crin Antonescu, după ce PNL a părăsit USL.

1. A plecat din USL înainte de alegerile europarlamentare. Dacă rămânea avea șanse să ia peste 20%. Plecând a pierdut electoratul care crede în USL.

2. În momentul în care a plecat din USL și-a atacat foștii parteneri. Nu mai este credibil pentru nimeni, nici măcar pentru doamna Udrea.

3. A jucat la două capete: nu poți să te lupți cu Traian Băsescu și în același timp să ai întâlniri ascunse cu Traian Băsescu și să preiei mesajele lui Băsescu.

În discuție a intervenit și Liviu Dragnea. ”Domnul Antonescu este așteptat cu brațele deschise în USL. Dacă s-ar întoarce am merge în colegiul dumnealui, la Teleorman, acolo unde m-a scos el pe mine deputat, că așa a spus. Ar fi primit foarte bine, de aceea merge atât de des pe acolo, adică niciodată”, a spus Dragnea.
SOCIAL:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 May 2014, 02:31 PM
Mesaj #399


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ie campanie mon general, asa ca totul ie permis, cu esceptia injuraturilor de mama, de tata si de coana Joitica. ALO sau AOL este afiliata la PSD-PC-UNPR (USL; USD etc.) ca vaz ca muncesti din greu p-acilea, nu ca m-ai impresiona, dar ma gandesc la cauza mon general, a cui cauza o sprijini domnia ta.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 May 2014, 02:49 PM
Mesaj #400


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 13 May 2014, 02:31 PM) *
, dar ma gandesc la cauza mon general, a cui cauza o sprijini domnia ta.


Cauza partidului BIIP, singuru' care va va face si va va drege etc etc.

http://aliantalegesiordine.ro/organizatii-judetene/

De ar sti gigip ca sunt inscris de zile bune la el in partidulet, ce caterinca o sa ii fac la sedinte. ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 13 May 2014, 02:53 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 May 2014, 03:35 PM
Mesaj #401


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Urasc slugarnicia asta la romani, la tembeliziuni toti i se adreseaza lui C.VadimTudor cu apelativul "domnule presedinte". Cred ca si acest individ se simte bine cand "supusii" sai i se adreseaza la fel.



"vorbeste cu presedintele"!!!??? care presedinte? de CAP, de SMA, de tara, de targ? toti smecherii sunt presedinti intr-o tara de slugi si lingai.

Acest topic a fost editat de Marduk: 13 May 2014, 03:49 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 13 May 2014, 03:40 PM
Mesaj #402


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 13 May 2014, 03:35 PM) *
"vorbeste cu presedintele"!!!??? care presedinte? de CAP, de SMA, de tara, de targ? toti sunt presedinti intr-o tara de slugi si lingai.

Presedintele Romaniei in care domneste legea si ordine.

Formula uzitata in partid este " Sa traiti domnu' presedinte!"


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 May 2014, 04:24 PM
Mesaj #403


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Dap si la bloc sunt unii care saluta umili, "sa traiti domnu' presedinte" de asociatie.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 14 May 2014, 10:07 AM
Mesaj #404


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 13 May 2014, 04:35 PM) *
Urasc slugarnicia asta la romani, la tembeliziuni toti i se adreseaza lui C.VadimTudor cu apelativul "domnule presedinte". Cred ca si acest individ se simte bine cand "supusii" sai i se adreseaza la fel.



"vorbeste cu presedintele"!!!??? care presedinte? de CAP, de SMA, de tara, de targ? toti smecherii sunt presedinti intr-o tara de slugi si lingai.

Cateva precizari cu privire la postarile lui turbo trabant si marduk;
1-de trei luni de zile,in urma sfaturilor primite de la societateqa civila(scriitori,artisti,oameni de cultura etc) de catre avocatul Gheorghe Dinu(aflat de 3 zile in SUA pentru intalniri la Casa Alba si cu diaspora romaneasca),acesta a decis sa candideze,ca independent ,la presedintia Romaniei!
2-urmand acest sfat(pagubos dupa parerea mea!)dansul s-a distantat de partidul ALO(a carei inregistrare la tribunal nu s-a realizat inca,desi avem semnaturile necesare si organizatii in toate judetele si a lansat propriile mesaje(Dinu Gheorghe-presedinte independent,"Tineti minte trei cuvinte,Dinu Gheorghe ,presedinte" !
3- in calitate de presedinte interimar al Partidului Alianta Lege si Ordine-Filiala Bucuresti si de vicepresedinte al ALO-Romania am cerut conducerii ONG-ului ALO inclusiv domnului Dinu Gheorghe sa urgenteze inregistrarea ALO ca partid!
Sunt decis ca,in cazul tergiversarii inmatricularii partidului,eu,conducerea interimara a filialei Bucuresti si cei peste 2000 de membri,sa ne retragem din acest proiect! Astazi,miercuri,trebuia sa tinem intrunirea saptamanala a filialei insa,pana la realizarea inmatricularii partidului,nu voi convoca intalnirea!
4-Sloganurile de campanie ale avocatului Dinu Gheorghe("Vorbeste cu presedintele,Dinu Gheorghe ,presedinte",ii apartin si nu au legatura cu partidul ALO-Romania!
PS:Acum 2-3 ani am fost invitat personal de catre avocatul Dinu Gheorghe sa devin membru al ONG-ALO! L-am refuzat deoarece un simplu ONG nu poate face nimic bun pentru romani,pentru Romania! Anul trecut,.cand a avut loc adunarea generala a ONG_Alo ,la Hotel Novotel,de transformare in partid,m-am implicat in acest proiect! In cel mai scurt timp voi decide continuarea proiectului ca Partidul Alianta Lege si Ordine ori abandonarea acestuia! Asa cum am dovedit de ani de zile de cand postez pe forum,sunt un om vertical,sincer,deschis care spune ce gandeste si face ce spune!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 May 2014, 10:24 AM
Mesaj #405


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 14 May 2014, 11:07 AM) *
de trei luni de zile,in urma sfaturilor primite de la societateqa civila(scriitori,artisti,oameni de cultura etc) de catre avocatul Gheorghe Dinu(aflat de 3 zile in SUA pentru intalniri la Casa Alba si cu diaspora romaneasca)

Cu cine s-a intalnit la Casa Alba?! unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 May 2014, 10:26 AM
Mesaj #406


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Deci s-a dus dracului si partidul asta in care m-am inscris sad.gif

Sau poate nu am inteles bine si gigip este noul presedinte? smile.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 May 2014, 10:37 AM
Mesaj #407


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Turbo trabant, nu ai citit?!

presedinte interimar al Partidului Alianta Lege si Ordine-Filiala Bucuresti si vicepresedinte al ALO-Romania


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 May 2014, 10:38 AM
Mesaj #408


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 14 May 2014, 11:07 AM) *
Cateva precizari ....
1-de trei luni de zile...

Deci de 3 luni de zile se roaga lumea de el si el abia acum a decis sa candideze!? N-o fi avut sprijin financiar si s-a dus in USA sa-l caute.
QUOTE
2-urmand acest sfat(pagubos dupa parerea mea!)dansul s-a distantat de partidul ALO (a carei inregistrare la tribunal nu s-a realizat inca....

Poate ca va primi sprijinul altui partid! Ca independent poti sa creezi un anumit disconfort, mai ales daca esti sprijinit din umbra de un partid puternic.
QUOTE
3- in calitate de presedinte interimar al Partidului Alianta Lege si Ordine-Filiala Bucuresti si de vicepresedinte al ALO-Romania....Sunt decis ca,in cazul tergiversarii inmatricularii partidului,eu,conducerea interimara a filialei Bucuresti si cei peste 2000 de membri,sa ne retragem din acest proiect!

Va retrageti din "partid", proiect? Alt membru marcant nu mai aveti sa-l puneti presedinte, in locul lui Dinu Gheorghe?
QUOTE
4-Sloganurile de campanie ale avocatului Dinu Gheorghe...ii apartin si nu au legatura cu partidul ALO-Romania!

Sa inteleg ca nici sloganul nu va place! Gasiti altul.
QUOTE
...Asa cum am dovedit de ani de zile de cand postez pe forum,sunt un om vertical,sincer,deschis care spune ce gandeste si face ce spune!

Mon general dar ce legatura au toate astea cu Crin Antonescu? blink.gif

Acest topic a fost editat de Marduk: 14 May 2014, 10:40 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 May 2014, 10:43 AM
Mesaj #409


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 14 May 2014, 10:37 AM) *
Turbo trabant, nu ai citit?!

presedinte interimar al Partidului Alianta Lege si Ordine-Filiala Bucuresti si vicepresedinte al ALO-Romania

Atunci e de bine, mai are si tarisoara asta chinuita o speranta.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 14 May 2014, 11:23 AM
Mesaj #410


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 14 May 2014, 11:24 AM) *
Cu cine s-a intalnit la Casa Alba?! unsure.gif

Voi afla cand se intoarce in tara! Stiu cine i-a facut intrarea,persoana importanta! Banuiesc ca vor fi primiri,ca si la Antonescu,la nivel de asistenti secretari(ori chiar subsecretari!) de stat! Dinu Gheorghe are o imagine buna in SUA si in diaspora romaneasca! Nu m-ar surprinde daca ar fi primit la un nivel mai inalt! Voi posta despre asta cand voi afla!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 14 May 2014, 12:00 PM
Mesaj #411


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='14 May 2014, 11:38 AM' post='756331']
Deci de 3 luni de zile se roaga lumea de el si el abia acum a decis sa candideze!? N-o fi avut sprijin financiar si s-a dus in USA sa-l caute.
Nu ai inteles nimic,ca de obicei! A decis sa candideze de ani buni,asa cum a facut si in 2004! A pornit ca si candidat al viitorului Partid -ALO dar,de 3 luni a decis sa participe ca independent!
Poate ca va primi sprijinul altui partid! Ca independent poti sa creezi un anumit disconfort, mai ales daca esti sprijinit din umbra de un partid puternic.
Esti,din nou,absurd! Daca dorea partid de sustinere,ramabnea candidatul ALO!
Va retrageti din "partid", proiect? Alt membru marcant nu mai aveti sa-l puneti presedinte, in locul lui Dinu Gheorghe?
Avem vreo 10,profesori universitari,medici de renume,ingineri,specialisti in fizica nucleara,parapsihologie,conducatori de masonerii,etc! Asta urmeaza sa hotaram ce vom face! Am discutat ,deja,de principiu,cu avocatul Dinu! Exista si posibilitatea ca,dupa inmatricularea ca partid sub presedintia avocatului Dinu,presedinte fondator,acesta sa se autosuspende ori sa demisioneze din partid pentru a candida ca independent!
Sa inteleg ca nici sloganul nu va place! Gasiti altul.
Iar bati campii! Cum sa schimb eu ori altcineva sloganul propriu al candidatului? E o decizie absolut personala!
Mon general dar ce legatura au toate astea cu Crin Antonescu? blink.gif
Daca aveai un miligram de minte ai fi observat ca am postat pe acest topic pentru a raspunde unei referiri a lui turbo(si chiar a ta!) la subiectul ALO si la mine,personal! Orice posesor de un singur neuron sanatos stie ca nu poti replica unei potari decat pe topicul in care a fost publicat subiectul!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 May 2014, 12:30 PM
Mesaj #412


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 14 May 2014, 12:00 PM) *
Avem vreo 10,profesori universitari,medici de renume,ingineri,specialisti in fizica nucleara,parapsihologie,conducatori de masonerii,etc!

Asta este foarte bine! Avem in spate o elita gata sa preia fraiele tzarii in orice moment.

Domnule gigip, ar fi bine sa intcomiti o lista neagra de indezirabili care trebuiesc bagati la bulau de indata ce vreti prelua puterea. Asa face orice partid serios, disciplinat, cazon, patriotic, romanesc si neaos.

Lege si ordine!



Acest topic a fost editat de turbo trabant: 14 May 2014, 12:35 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 May 2014, 12:33 PM
Mesaj #413


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Mai ales aia cu parapsihologia.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 May 2014, 12:36 PM
Mesaj #414


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 14 May 2014, 12:33 PM) *
Mai ales aia cu parapsihologia.

Dar tocmai oamenii astia stiu sa vorbeasca maselor largi de tarani, pensionari si bugetari...


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 14 May 2014, 01:18 PM
Mesaj #415


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='turbo trabant' date='14 May 2014, 01:30 PM' post='756339']
reluare de pe Obiectiv:


Moțiunea de cenzură pe care PNL intenționează să o depună împotriva Guvernului Ponta clarifică situația actuală – liberalii lui Crin Antonescu au abandonat promisiunile făcute cetățenilor în 2012 în cadrul proiectului USL și au făcut pactul cu Traian Băsescu pentru o „dreaptă” imorală.

Cursa pentru prezidențiale i-a orbit pe liberali. Prin moțiunea de cenzură împotriva Guvernului, li se reduc masiv șansele de a mai primi sprijin din partea cetățenilor care au votat în trecut USL, pentru că PNL uită că a fost la guvernare împreună cu PSD, iar măsurile adoptate de Guvernul USL, care au redat cetățenilor speranța spre un trai mai bun și au ridicat România din austeritatea politicilor guvernelor conduse de Băsescu – Boc, sunt cele aplicate și în acest moment.

În realitate, moțiunea de cenzură depusă de PNL este una împotriva propriului program de guvernare din 2012. Lipsa de argumente din textul moțiunii de cenzură arată că decizia est una strict politică.

Executivul USL, PSD + PNL, și-a respectat promisiunile din programul de guvernare și a făcut eforturi pentru ca România să devină o țară importantă în care investitorii străini să aibă încredere în a dezvolta mediul de afaceri românesc și în care România să devină vizibilă pe arena internațioanlă, după ce Traian Băsescu a dus țara în izolaționism.

Dar acum liberalii reproșează Guvernului că „duce România nu spre orizontul deschis și european al anilor 2014 – 2020, ci spre cel întunecat, corupt și de stagnare economică din perioada 2001 - 2004”. Dar e o bătălie cu morile de vânt. Datorită Guvernului Ponta, anul trecut timp de un trimestru România s-a situat pe primul loc în Europa la creșterea economică, ceea ce demonstrează că argumentele date în moțiune sunt fără fond.

De asemenea, semnatarii documentului au apreciat că premierul Victor Ponta a dus o „lipsă de implicare” și „de așteptare a desfășurării evenimentelor” pe scena internațională, ceea ce vine în contradicție cu faptul că, în urmă cu câteva săptămâni, liderul PSD Victor Ponta și liderul socialiștilor europeni Martin Schulz au condamnat agresiunea Rusiei și au dat garanții de susținere a Ucrainei. Mai mult – Ponta a cerut Președintelui organizarea de urgență a unei ședințe CSAT pentru că România trebuie să ia hotărâri ferme, întrucât situația din Ucraina s-a înrăutățit.

Drept urmare, moțiunea de cenzură a dreptei neputincioase e în realitate dovadă de lipsă de demnitate din partea Partidului Național Liberal, pentru că în alianța USL PNL jumătate – dar numai atunci când i-a convenit. Este un caz clasic de fugă de responsabilitate.

Documentul parlamentar în care PNL acuză actuala conducere a Executivului marchează erodarea morală a liberalilor. Sunt acțiuni aberante și iresponsabile pe care aceștia le duc doar pentru a câștiga Palatul Cotroceni.
1
CITEȘTE COMENTARIILE ȘI
INTRĂ ÎN DISCUȚIE
Citeşte şi alte articole:
alegeri prezidențiale 2014, Crin Antonescu, guvernul ponta, program de guvernare, rupere USL, şedinţă CSAT, traian basescu, victor ponta
- See more at: http://www.obiectiv.info/neputin-a-dreptei...h.Uk05GDIZ.dpuf
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 May 2014, 01:36 PM
Mesaj #416


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 14 May 2014, 01:16 PM) *
Pacat de tine! Te-ai nascut speranta,ai pozat in baiat plin de umor si ai ajuns o eroare a naturii umane! Liste negre,galbene ori albastre fac numai neofascistii ca tine,cei care vor sa-i gazeze pe pensionari,sa-i extermine pentru ca ,mintea lor proasta le cere asta! Ai fost,esti si vei ramane un penibil de mahala!

Dar nu se poate sa nu aveti o lista cu indezirabili si tradatori de tzara! Ce ordine veti mai face atunci si cum se va implementa domnia legii?



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 May 2014, 01:51 PM
Mesaj #417


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 14 May 2014, 01:00 PM) *
QUOTE
Nu ai inteles nimic,ca de obicei! A decis sa candideze de ani buni... A pornit ca si candidat al viitorului Partid -ALO dar,de 3 luni a decis sa participe ca independent!

blink.gif Ce-as putea sa inteleg din fanfaronada asta.
QUOTE
...Daca dorea partid de sustinere,ramabnea candidatul ALO!

Idem
QUOTE
Avem vreo 10 profesori universitari...parapsihologie,conducatori de masonerii,etc!

rofl.gif Multi inainte mon general, tara are nevoie de masonerie dar mai ales de parapsihologie.
QUOTE
...Am discutat ,deja,de principiu,cu avocatul Dinu! Exista si posibilitatea ca,dupa inmatricularea ca partid sub presedintia avocatului Dinu,presedinte fondator,acesta sa se autosuspende ori sa demisioneze din partid pentru a candida ca independent!

blink.gif rofl.gif E nevoie de multa parapsihologie sa inteleg strategia politica a domnului Dinu Gheorghe.
QUOTE
Iar bati campii! Cum sa schimb eu ori altcineva sloganul propriu al candidatului?

Pai mon general, nu zisesi ca inmatriculeaza partidul dupa care se autosuspenda sau demisioneaza, deci domnia ta ramai cum s-ar zice sef, poti sa faci un alt slogan, care sa reprezinte partidul, nu?
QUOTE
Daca aveai un miligram de minte ai fi observat ca am postat pe acest topic...Orice posesor de un singur neuron sanatos stie ca nu poti replica unei potari decat pe topicul in care a fost publicat subiectul!

Nu-i obligatoriu, mon general, poti sa trimiti si PM-uri, poti sa postezi si pe un topic "personal" unde-ti povestesti viata etc.


P.S. In ceea ce priveste topicul acesta, te rog sa discuti doar despre Crin Antonescu, e valabil si pentru ceilalti musteri.

Acest topic a fost editat de Marduk: 14 May 2014, 01:52 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 May 2014, 09:25 AM
Mesaj #418


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



In timp ce V.V. Ponta se agita ca un tipar alunecos, in mocirla electorala, George Crin Laurentiu Antonescu s-a dat la fund. Acum nu stiu daca tembeliziunile au primit ordin sa nu-l mai promoveze, nici nu m-ar mira un atare ordin, sau dupa vizita in USA, G.C.L Antonescu s-a retras in liniste pentru a croi o noua strategie pentru europarlamentare sau prezidentiale. Nu pot sa estimez cum va iesi de la europarlamentare G.C.L Antonescu, dar sigur va avea de dat explicatii PNL-istilor pentru rezultatele obtinute.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 16 May 2014, 05:38 AM
Mesaj #419


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 14 May 2014, 11:24 AM) *
Cu cine s-a intalnit la Casa Alba?! unsure.gif

Gheorghe Dinu
3 hrs · Washington, DC, United States ·

Washington DC. Pot afirma fara riscul de a gresi ca Washington este Centrul de Putere al Lumii. Toti cei cu care m-am intalnit au dat dovada de pragmatism, fair play si buna credinta. Si fara nici o exceptie toti au primit bine hotararea mea de a candida ca independent la Presedintia Romaniei, asigurandu-ma de suportul lor! A fost o onoare sa cunosc multe personalitati din administratia americana, oameni politici si de afaceri!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 May 2014, 08:30 PM
Mesaj #420


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mon general, domnul Gheorghe Dinu a vizitat Washinton DC impreuna cu Laurentiu George Crin Antonescu?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 12:12 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman