HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

13 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 >  
Reply to this topicStart new topic
> Crin Antonescu, un presedinte reprezentativ pentru poporul roman
Marduk
mesaj 30 Oct 2012, 12:24 PM
Mesaj #351


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 28 Oct 2012, 07:15 PM) *
QUOTE
.... Liberalii,ca o categorie politica ,sunt NUMAI cei care fac parte dintr-un partid politic liberal!

Mon general, io sunt liberal da nu sunt inscris in nici un partid politic. Sunt sau nu sunt io liberal? trebuie sa ma inscriu in PNL, PDL or USL ca sa fiu recunoscut drept liberal?
QUOTE
... Tovarasii comunisti si securisti de frunte ai regimului comunist.....indiferent cum isi schimba parul,nu pot fi,vreodata,liberali! Ei sunt si vor ramane comunisto-securisti si oportunisti!

thumb_yello.gif Mon general ai perfecta dreptate, doar ca ai uitat sa adaugi la cei enumerati si pe cei din PSD, PNL, PC etc. Daca se dorea cu adevarat schimbarea in Romania dupa mareata "revolutie" din decembrie, FSN ar fi fost de acord cu punctul 8 al proclamatiei de la Timisoara. Anii au trecut, avem o tara in care o culegere de legi, careia ii spunem constitutie, a fost special conceputa de catre Iorgovan in stransa colaborare cu alti tovarasi de partid si de stat, pentru tovarasii de partid si de stat, avem un parlament plin de fripturisti, demn urmas al MAN, avem alegeri libere unde un post de senator sau deputat poate fi negociat ca la piata etc.


Acest topic a fost editat de Marduk: 31 Oct 2012, 11:33 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 31 Oct 2012, 06:13 PM
Mesaj #352


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Un basist il ataca pe mult prea treazul liberal.

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-135230...eral-rusine.htm

Asta e basist de 80 de ani cel putin. Dar stati linistiti, antenele vor face lumina despre acest individ in curand.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Nov 2012, 09:12 AM
Mesaj #353


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Tovarasul Ion Iliescu, pe care multi il credeau retras, arunca bomba in mijlocul USL, George Crin Laurențiu Antonescu nu este pregatit sa devina presedinte, n-are stofa. Batranul politruc l-a mirosit pe Antonescu, omul e trecut prin viata de partid, stie exact ce urmaresc cei care se arunca cu pleata in vant in politica, cei mana pe acestia in lupta de clasa. Sa vedem cum va reactiona George Crin Laurențiu Antonescu la acest atac. (RTV)

Acest topic a fost editat de Marduk: 3 Nov 2012, 09:13 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Nov 2012, 09:12 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 14 Nov 2012, 10:29 AM
Mesaj #354


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Daca doarme si nu trece pe la birou, in biroul lui se intampla multe...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 Nov 2012, 10:31 AM
Mesaj #355


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 14 Nov 2012, 11:29 AM) *
Daca doarme si nu trece pe la birou, in biroul lui se intampla multe...

Cine nu munceste nu f... pardon nu greseste! ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Feb 2013, 03:26 PM
Mesaj #356


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



George Crin Laurenţiu Antonescu, mai pe romaneste Gigi, Gica, Ghita, Gogu Antonescu a fost numit sef peste constitutie. Parca-i vad pe Viorel Hrebenciuc, Dan Voiculescu, Sorin Frunzaverde etc. la intalnirile lor de taina cum se distreaza pe seama mangafalei de Antonescu. Sa vedem daca Gigi Antonescu se ridica mai presus decat parintele constitutiei actuale, Antonie Iorgovan. Mai astept ca tovarasul Ion Iliescu sa se sesizeze fata de acest referendum la care sunt chemati romanii si sa ne spuna verde-n fata ca nu este nevoie de referendumuri pentru a stabili ce si cum.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 May 2013, 07:25 PM
Mesaj #357


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



George Crin Laurentiu Antonescu posibil sa asistam la ultima etapa din activitatea politica a acestui politician arivist.

Acest topic a fost editat de Marduk: 20 May 2013, 07:54 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 May 2013, 09:56 AM
Mesaj #358


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Din cauza ca el este cel care l-a bagat pe Becali in parlament? Sau din cauza scandalului din USL?

PNL nu va iesi de buna-voie de la guvernare cel putin pana la toamna; capusele liberale abia au dat de gustul mierii si vor sa ramana cat mai mult la "butoane". Cum sa plece Fenechiu de la Transporturi?! In plus, trebuie sa isi spuna cuvantul in comisia de revizuire a constitutiei, daca trec in opozitie revizuirea se va face neglijand interesele lor.

Pe de alta parte, Antonescu are nevoie ca de aer, in perspectiva prezidentialelor, de o noua pozitionare, pe el l-ar avantaja o iesire din USL cu vreo jumatate de an inante de alegeri. PSD nu isi poate permite sa il sustina, mai ales in conditiile in care tot el, Antonescu, anunta ca dupa 2016 PNL si PSD se vor desparti - ceea ce poate insemna pentru PSD niste ani buni de opozitie. Este mult prea nesigur si labil, iar PSD-ul nu poate risca pe mana lui. In fond, ce nevoie are de Antonescu?! Poate face majoritatea cu UDMR si o parte din PPDD sau PDL, fara probleme - totul este sa gaseasca un motiv de despartire pe care propriul electorat sa-l inghita fara sughituri


Asa ca nu-mi ramane decat sa zic "incurca-i drace ca mie imi place" ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 May 2013, 12:02 PM
Mesaj #359


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Incredibil... O singura fraza:

"Atunci cānd Preşedintele Emil Constantinescu mi-a vorbit pentru prima dată despre simpozionul dedicat Levantului, vă mărturisesc că am fost brusc transportat īn timp, poate fiindcă am crescut la Tulcea, portul de la gurile Dunării, şi acolo, chiar īn anii īn care planificarea comunistă se lupta cu succes īmpotriva pitorescului şi a tradiţiei, Levantul era şi este īncă, īntr-un fel, o realitate palpabilă īn policromia numelor de persoane, īn pluralismul comunităţilor etnice şi religioase, īn bogăţia şi diversitatea tradiţiilor, īn cursul īncărcat de istorie al marelui fluviu, care uneşte atāt de vizibil Occidentul şi Orientul, Tulcea păstra şi mai păstrează, ţin eu să cred, īncă o savoare levantină, pe care tema acestei conferinţe mi-a trezit-o, aşa cum ne trezeşte o asemenea temă tuturor amintirea copilăriei, aventurile lui Sinbad sau ale lui Ulisse, asemănătoare şi totodată deosebite, īn atātea feluri, sau amintirea tinereţii atunci cānd eram fascinaţi de marea aventură a īntālnirilor mereu repetate şi, īntr-un fel, mereu eşuate dintre Orient şi Occident, Alexandru cel Mare, succesorii săi, regatele greco-elenistice ale estului-mediteranean, marea aventură a cruciadelor cu Godefroy de Bouillon, Richard Inimă de Leu, Saladin, cu numele de locurile ale memoriei, tot acel ţinut pe care cavalerii templieri sau ospitalieri īl apărau şi īl exploatau"

blink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 25 May 2013, 07:28 AM
Mesaj #360


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Asta a scris-o sau a recitat-o?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 May 2013, 12:43 PM
Mesaj #361


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu cred ca mai conteaza daca a scris-o sau a recitat-o, omul asta este profesor de istorie, ar trebui sa stie ca Tulcea si Sulina sunt cel mult doua oarase cosmopolite, a caror singura legatura cu Levantul ar putea fi cel mult comertul sau romantismul visatorului cu care domnul Crin Laurentiu Antonescu pare a se identifica. Textul cu pricina pare a fi un amalgam de cuvinte prin care un orator incearca sa-si surprinda audienta, fara a se intreba daca la final auditorul a inteles ceva din mesajul pe care a dorit sa-l transmita.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Jun 2013, 01:00 PM
Mesaj #362


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Viitorul presedinte graieste

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-150793...-usl-nu-sta.htm


Dati diseara pe antena 3.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Jun 2013, 01:19 PM
Mesaj #363


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Fara Felix, USL nu ar fi existat, iar Floricel nu ar fi fost niciodata candidat sustinut de PSD pentru presedintie.

Acum Felix simte ca Floricel nu va ajunge niciodata la Cotroceni decat cel mult pe post de invitat ca sef de partid, asa ca se da bine pe langa omul-forte al momentului, aka Ponta care a depasit fata de Tonta si se indreapta catre nivelul urmator de Arogant in devenire. Iar Floricel, care nu e totusi chiar atat de prost pe cat mi-ar placea sa cred ca este, s-a prins si el ca fotoliul de la Cotroceni e ca Fata Morgana: cum ce se apropie de momentul alegerilor, cum se departeaza de el...

Am pus toti banii pe rosu asa ca astept sa vad sange pe pereti, PSD-ul dand afara PNL-ul de la guvernare si PeNaLeul dandu-l de-a dura pe Floricica pe scarile din Aviatorilor


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Jun 2013, 01:54 PM
Mesaj #364


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Nu cred in asta ci in: Felix la brutarie, antenele prabusindu-se prin migratie la rrrromania tv. All hail xerox! Pc-isti si pnl-isti migreaza la psd care devine un partid-stat, cu crinel pe post de vicepremier responsabil cu industria de medicamente.

Si cu voia Dvs. ultimul pe lista, doctorul Haltescu candideaza pentru binele poporului neoperat. La care palat candideaza, depinde de constitutia pacientului.

Scuze de "pamflet" dar situatia este comica: tiranul este inca la cotroceni iar salvatorii tarii s-au dovedit niste romani sadea, numai gura de ei si tradatori.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 27 Jun 2013, 01:58 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jun 2013, 02:26 PM
Mesaj #365


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 27 Jun 2013, 02:54 PM) *
....iar salvatorii tarii s-au dovedit niste romani sadea, numai gura de ei si tradatori.

ie prosti si incompetenti nene, asta este daravela din politiccchia rromaneasca si asta cand se-nfige unde trebuie ii doare pe toti de fug ca dracu de tamaie, lasand boborul mut de uimire si prostit de mirare.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Jun 2013, 02:28 PM
Mesaj #366


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Eu nu cred scenariul tau. smile.gif

Dupa ce se rupe USL, PSD ocupa partea stanga iar PNL o sa incerce sa ocupe "dreapta". Daca PNL s-ar topi in PSD, cui i-ar ramane "dreapta", nimanui? Nu merge
Au nevoie de doua partide care sa se alterneze reciproc intr-un sistem electoral inchis, care sa nu permita unui al treilea ori, mai rau pentru ei, unuia nou sa ridice pretentii - deci se vor indrepta catre un sistem uninominal "pur" iar conditiile de aparitie a unui partid nou vor fi si mai draconice decat acum

Iar PSD nu are niciun motiv sa mearga pe mana lui Oprescu - poate numai in cazul in care reusesc, prin cine stie ce minune, sa isi treaca constitutia la care lucreaza de zor si sa avem un presedinte de paie, caz in care pot merge linistiti chiar si cu Floricel. Insa in cazul, mult mai probabil, in care ramane in vigoare constitutia actuala si care ii confera presedintelui relativ multa putere, nu vor risca cu Oprescu, va candida Ponta. Iar Dragnea va fi premier (daca nu o sa il opreasca dosarele de la Parchet pana atunci)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jun 2013, 02:42 PM
Mesaj #367


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 27 Jun 2013, 03:28 PM) *
...Au nevoie de doua partide care sa se alterneze reciproc intr-un sistem electoral inchis, care sa nu permita unui al treilea ori, mai rau pentru ei, unuia nou sa ridice pretentii...

Te inseli moncher, au nevoie de OPOZITIE, atat cere doamna democratie, nu conteaza ca, OPOZITIA este formata din 1,2,3,9 partide cu cate 3-21 de membri ci conteaza sa fie, e o regula pe care o accepta toti politicienii "democrati" indiferent dine ce sistem democratic fac parte. PSD-ului ii onvine de minune ca PNL-ul sa nu se uneasca cu PDL-ul, important este ca ponderea celor doua partide sa fie una simbolica. PSD-ul urmareste sa distruga vointa, orientarea, increderea, speranta politica a alegatorilor, pe care urmeaza sa-i atraga cu fel de fel de promisiuni populiste de partea PSD-ului. Odata prostita si supus masa alegatorilor, orice initiativa a PSD supusa parlamentului va fi democratica, chiar daca Romania este membra a UE.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Jun 2013, 03:14 PM
Mesaj #368


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 27 Jun 2013, 03:42 PM) *
Te inseli moncher, au nevoie de OPOZITIE

Te inseli moncher, au nevoie sa arate in lume ca exista opozitie; nu au nevoie de opozitie reala. Un PSD si un PNL care alterneaza la putere si in opozitie mimand democratia este tot ceea ce le trebuie, nu-si pot dori mai mult.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jun 2013, 03:17 PM
Mesaj #369


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am scris OPOZITIE, nu opozitie, cred ca avem aceiasi parere despre subiect, dar nu mai continui desi de dragul dialogului ar merita.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 28 Jun 2013, 11:35 AM
Mesaj #370


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Escroc la escroc trage.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/e-oficial-...-c-1044868.html


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Jul 2013, 12:05 PM
Mesaj #371


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Judecatorii Inaltei Curti de Casatie si Justitie se vor pronunta azi, la ora 15,00, in dosarul 'Transformatorul', in care ministrul Transporturilor, Relu Fenechiu, a fost trimis in judecata pentru complicitate la abuz in serviciu si abuz in serviciu contra intereselor publice.

Sa vedem ce sentinta vor da judecatorii - vinovat sau nu? Va fi FNQ condamnat?

lmani.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Jul 2013, 07:43 PM
Mesaj #372


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Domnul George Crin Laurentiu Antonescu crede in nevinovatia domnului Relu Fenechiu, pana aici nimic anormal, orice om este liber sa creada in ceea ce doreste, si gandeste. Relu Fenechiu a facut niste afaceri, a luat niste transformatoare de la fier vechi, le-a revopsit, renovat, reconstruit re..re..re si le-a revandut fratilor moldoveni de dincolo de Prut. Pana aici mie personal, nu-mi pare ceva anormal, Relu a facut o afacere tipic damboviteana, balcanica, capitalista in cele din urma, ce m-a deranjat a fost ca Relu, a profitat de legile strambe din aceasta tara, Romania, anume returnarea TVA-ului, care TVA este platit de la buget adica din buzunarul comun, al tuturor romanilor. Daca Relu isi lua TVA-ul inapoi de la moldoveni, ziceam, frate, frate dar branza-i pe bani, dar cand Relu a premeditat, si-a mutat banii din buzunarul bugetar in buzunarul propriu, asta m-a deranjat. Relu Fenechiu s-a crezut mai destept decat romanii platitori de taxe si impozite, carora legea le permite sa doneze 2% din venituri in scopuri caritabile, el a gasit o modalitate de ai prosti pe toti romanii, cumparand fier vechi cu 1 leu kilogramul si vanzandu-l cu ............................ + TVA, de la buget, adica de la stat, nu de la amarastenii de romani.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Aug 2013, 12:49 AM
Mesaj #373


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Crin Antonescu a tinut o conferinta de presa in care a rostit numele Basescu de 23 de ori. Nu a putut spune nimic despre starea natiunii, despre economie, dar ne-a amintit de obsesia lui impotriva tipului de la Cotroceni.




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Sep 2013, 08:57 AM
Mesaj #374


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Nu vreau să fiu candidat. Vreau să fiu preşedintele Romāniei şi voi fi!"
Ce urmeaza? sa reauzim o celebra fraza, dar cu alti protagonisti:
"Adina, dragostea mea... am invins..."

rofl.gif clapping.gif

Adica moncher, nu se pune problema ca domnia sa sa fie cantidat, Crin Laurentiu Antonescu vrea sa fie direct presedinte, chiar daca va fi nevoit pentru asta sa mai dea lovitura de stat. "Nu voi, stimabile, sa stiu de Europa....."


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Sep 2013, 02:13 PM
Mesaj #375


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Propun ca de azi, porecla domnului Crin Laurentiu Antonescu sa fie schimbata di "cacarau" in "CĂSCUȚĂ". Un gura casca al politicii romanesti.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 Sep 2013, 02:59 PM
Mesaj #376


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Antonescu e istorie, nu mai merita sa pierdem vremea cu el. Nu va fi niciodata candidatul USL - PSD va avea propriul candidat, Ponta. Iar Antonescu nu poate spera la mai mult decat locul doi. Si nici ala nu e garantat.

Din pacate, dupa toate aparentele, finala va fi Ponta-Antonescu, iar primul va castiga lejer.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Sep 2013, 03:39 PM
Mesaj #377


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu nu cred ca Victor Viorel Ponta va fi candidatul PSD la presidentie. Carlanul plagiator e doar un om de paie, de unde si lentoarea cu care ia deciziile.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 4 Oct 2013, 12:05 PM
Mesaj #378


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Antonescu se cere dat afara din USL si nu stie cum sa o spuna mai direct

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-157273...ului-papici.htm


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 4 Oct 2013, 12:47 PM
Mesaj #379


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Crinutza consuma cumva "iarba"? Numai asa se poate explica ce declara el.

Sau o fi de la surmenaj.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 4 Oct 2013, 03:14 PM
Mesaj #380


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Dimpotriva, tipul joaca pentru a-si maximiza sansele la prezidentiale.

Daca ramane la putere pana la alegeri, o sa traga toate ponoasele guvernarii (vezi ca deja scade in sondaje impreuna cu tot PNL-ul), va fi asociat cu masuri nepopulare (gen cresterea amenzilor rutiere smile.gif ), singura cale de a obtine un impuls este sa se prezinte ca opozant. Pozitia asta ii da resurse sa creasca si in plus se pricepe mult mai bine la dat din gura in opozitie decat la pus osul la munca.

Pe de alta parte: trebuie sa recupereze voturile din "dreapta" pe care le-a pierdut odata cu asocierea cu PC si PSD; cum altfel decat atacandu-l pe Ponta pe o tema draga acelui electorat si anume justitia?! In paranteza fie spus, vezi cum l-a apucat asa dintr-o data dragostea fata de Germania... smile.gif

In acelasi timp nu vrea sa piarda nici voturile electoratului usele, care il va sanctiona dur pe cel care va rupe USL-ul (de asta nici el si nici Ponta nu-si asuma decizia despartirii desi fiecare dintre ei o doreste).


In concluzie, Antonescu joaca normal pentru a avea sanse cat mai mari anul viitor - ramane de vazut in ce masura o sa ii pacaleasca in acelasi timp pe "dreptaci" ca s-a schimbat si nu mai este acelasi de anul trecut dar si pe stangisti ca nu s-a schimbat deloc. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 4 Oct 2013, 03:27 PM
Mesaj #381


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 4 Oct 2013, 03:14 PM) *
Pe de alta parte: trebuie sa recupereze voturile din "dreapta" pe care le-a pierdut odata cu asocierea cu PC si PSD; cum altfel decat atacandu-l pe Ponta pe o tema draga acelui electorat si anume justitia?! In paranteza fie spus, vezi cum l-a apucat asa dintr-o data dragostea fata de Germania... smile.gif


Iar eu sper ca romanii nu sunt atat de prosti inca sa nu ii vada jocul. Desi s-ar putea sa raman doar cu speranta.

El incearca sa acopere centrul intre basism si pontism dar rezultatul este o comedie ( parerea mea).


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Oct 2013, 10:25 AM
Mesaj #382


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu l-a tinut mult elanul justitiar

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-157475...n-vosganian.htm


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 9 Oct 2013, 01:21 PM
Mesaj #383


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



http://www.b1.ro/stiri/politica/crin-anton...tare-67039.html

Probleme serioase la cap?


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Feb 2014, 08:46 AM
Mesaj #384


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Probabil s-o fi saturat de lupta sterila dintre cele doua palate, sau poate ca i-a venit mintea la cap, orice caz pentru afirmatia asta: "Dacă nu-i cānţi īn strună lui Ponta eşti băsist. A fi anti-Băsescu nu īnseamnă a fi stupid" domnul Crin Laurentiu Antonescu merita respect. Exista multi oameni in aceasta tara, care ar avea de invatat din acest exemplu de "revelatie" politica.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Mar 2014, 07:01 PM
Mesaj #385


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ca un adevarat martir, domnul Crin Laurentiu Antonescu si-a prezentat azi demisia din functia de presedinte al senatului. Spre surprinderea mea Dragnea si-a exprimat regretul, dar cred ca era vorba de regretul de a nu putea ocupa domnia sa aceasta functie. Sa vedem cine-i va primi sefia senatului!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pagini V  « < 9 10 11 12 13 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 12:28 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman