HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

88 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> March's Corner, Amestecate
Rating 5 V
March
mesaj 22 Jun 2012, 04:37 PM
Mesaj #176


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042





"Coloneii" secreti ai lui Basescu. Nici nu stiu cine dintre ei ii lustruieste cel mai bine pantofii Sefului ! Parca "Tuciurescu" ar fi candidat la locul I


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2012, 04:54 PM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din putzul gandirii unui gagautza maldavinesc

Romania poate deveni o federatie a moldovenilor, maghiarilor si romilor


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2012, 04:57 PM
Mesaj #178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



PENTRU IMBECILI , DESPRE EŞARFA LUI ADRIAN NĂSTASE


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 Jun 2012, 04:57 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2012, 05:03 PM
Mesaj #179


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



BLAGA, ÎN PATRU LABE LA PAPUCUL LUI BĂSESCU

Ziceam undeva că sper sincer ca Vasile Blaga să nu fie şantajabil. Apropo, unde este Marta? Blejnar e bine mersi, probabil că primeşte invitaţie să aclame candidatul unic Vasile Blaga, fost vameş-şef la Bihor.


Au pus domesticul cu botul pe labe. Blaga a anunţat că el îl susţine pe Băsescu şi colaborează cu MRU.

Superb! Spre victoria finală.Mitul gol al PD, vorba lui Crin, se gudură pe lângă Băsescu, care la convenţia anterioară a venit ca să-l bată Boc şi a trecut pe lângă el când era vorba să-i strângă mâna. Care demnitate?

Asa-zisii reformisti basisti ( si sustinatorii lor din toata tara ) si-au bagat coada intre picioare si executa ordinile lui Basea !

Acest topic a fost editat de March: 22 Jun 2012, 05:05 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2012, 05:29 PM
Mesaj #180


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Reuters: “Adrian Năstase a încercat să se sinucidă la Budapesta” laugh.gif hh.gif

Rasu-plansu la case mari ! jamie.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jun 2012, 05:35 PM
Mesaj #181


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



O rusinica pentru fostul procuror ceausist !

Monica Macovei va participa la lansarea Noii "Repulici" laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jun 2012, 11:32 AM
Mesaj #182


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cum o incaseaza o ober-basista ! thumb_yello.gif

Andon, catre Sulfina Barbu: V-ar fi convenit sa vi se ceara o declaratie ca n-ati facut prostitutie?


Deputatul PC Sergiu Andon s-a adresat Sulfinei Barbu cu intrebarea daca ei i-ar fi convenit ca, la numirea ca ministru, Traian Basescu sa-i fi cerut o declaratie ca nu a practicat prostitutia, discutia avand loc in cadrul unei dispute pe tema solicitarii presedintelui catre Puiu Hasotti.
In cadrul unei emisiuni la Realitatea Tv, Andon a argumentat inacceptabilitatea solicitarii lui Traian Basescu, anume ca Puiu Hasotti sa dea o declaratie pe propria raspundere ca lucrarile sale stiintifice nu sunt plagiate.

In acest context, contrazis fiind de deputatul PDL Sulfina Barbu, Andon i-a replicat: "Dumneavoastra va convenea cand v-a numit ministru sa va ceara o declaratie ca n-ati facut prostitutie?".

Sulfina Barbu i-a cerut sa nu-si permita astfel de comentarii.

"Ba da, presedintele isi poate permite orice. Ba imi permit... adica isi permite presedintele", a raspuns Andon, potrivit ziare.com.

(pesurse.ro)




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jun 2012, 02:39 PM
Mesaj #183


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Hasotti un idiot ! Fara o consultare cu Antonescu si Ponta s-a repezit ( ca proatsa-n p. )sa citeasca la tv declaratia solicitata ilegal de Basescu ! Ar trebui ca Anotonescu sa-i taie nominalizarea imediat.

Acest topic a fost editat de March: 23 Jun 2012, 02:40 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jun 2012, 05:17 PM
Mesaj #184


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Meciul Germania - Grecia de la Gdansk. Unde a participat si cancelarul Merkel. Fanii greci au intampinat-o pe stadion asa :


rofl.gif

Acest topic a fost editat de March: 23 Jun 2012, 05:18 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jun 2012, 05:26 PM
Mesaj #185


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Monica Macovei şi-a permis, azi, să pună la îndoială probitatea profesională a unor medici eminenţi şi a unui spital ca Floreasca. Dacă eram în Vest, nici n-ar fi îndrăznit să deschidă gura, fiindcă imediat echivalentul Colegiului Medicilor de la noi i-ar fi deschis acţiune în justiţie.

La noi, oamenii sunt batjocoriţi discreţionar, după exemplul lui Băsescu, idolul idoliţei ambasadorului Gitenstein. A fost odată Funderburk. Adevărat ambasador al drepturilor omului, nu un complice la crime. Regimul Băsescu e mai obraznic-represiv decât regimul Ceauşescu. Seamănă cu zorii comunismului, din spuma cărora s-a ridicat o impostoare ca Monica Macovei, fiică de ofiţer-politruc, şef cu propaganda la MAI.

Îşi permite o nulitate neruşinată, o procuroare privilegiată în regimul comunist, să-şi bată joc la scenă deschisă de un medic, prof.dr. Şerban Brădişteanu, care a salvat vieţi fără număr şi a cărui performanţă profesională impune respect pentru oricine are măcar o umbră de bun simţ. Implicit, Monica Macovei insultă onoarea profesională şi a celuilalt profesor dr., Ioan Lascăr, în general, a întregii echipe medicale şi a Spitalului Floreasca. Pe ce lume trăim? Şi până când?

Onoarea medicilor trebuie apărată. Mesaje de tăria celui al preşedintelui Antonescu faţă de Băsescu sunt necesare şi din partea primului ministru, pentru încrederea oamenilor normali că România iese, curând, de la psihiatrie.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jun 2012, 06:15 PM
Mesaj #186


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Noua Republică se naşte cu binecuvantarea colonelului Ungureanu şi a procurorului Macovei. Participanţii la congres au plătit taxă de intrare: 100 de lei


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Jun 2012, 09:56 PM
Mesaj #187


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dosar tip “Trofeul Calității” pentru EBA și Ridzi


Cătălin Tolontan a demostrat că mezina președintelui Traian Băsescu a reușit să devină europarlamentar PDL folosind aceleași mijloace care au fost invocate pentru condamnarea la doi ani cu executare a fostului premier,
Adrian Năstase. Chiar dacă Ridzi a săvârșit infracțiuni în flagrant, DNA nu a cerut arestarea acesteia Mai mult, Ridzi a săvârșit infracțiuni în flagrant si DNA nu a cerut arestarea ei.

Fostul ministru al Tineretului, Monica Ridzi este acuzată, printre altele de: abuz în serviciu contra intereselor publice, fals intelectual în legatură cu fapte de corupție, uz de fals în legatură cu fapte de corupție și participație improprie la infracțiunea de fals intelectual la Legea contabilității.

În acest moment, tot mai multe voci își pun întrebarea dacă EBA și Monica Ridzi vor fi ele condamnate la inchisoare cu executare, ca si Adrian Năstase în Dosarul “Trofeul Calității”?

Cercetarea penală în cazul Monica Ridzi a fost declanșată în urma anchetei publicate de Gazeta Sporturilor, potrivit căreia festivitățile organizate de Ministerul Tineretului și Sporturilor cu ocazia Zilei Tineretului (2 Mai 2009), care au avut un buget de circa 600.000 de euro și care au fost încredințate fără licitație unor companii private




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Jun 2012, 09:12 AM
Mesaj #188


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cand umbli cu turnatorii pe la ziarele din strainatate trebuie sa te uiti mai intai ce ai tu in curte !

Inspecţia Muncii, pe urmele lui Funeriu la Palatul Cotroceni. Inspectorii verifică modul în care a fost angajat în funcţia de consilier prezidenţial



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Jun 2012, 09:27 AM
Mesaj #189


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



“Când va înceta totalitarismul de tip Băsescu, cred că se va face justiţie în România”.

Lucia Hossu Longin, invitată la emisiunea lui Adrian Ursu, “Secvenţial”, a spus că Adrian Năstase este supus unei mascarade judiciare, care a fost demarată încă de când Monica Macovei era ministru al Justiţiei. Realizatoarea “Memorialului Durerii” a subliniat faptul că Macovei se comportă continuu ca un procuror comunist, dictând soluţii judecătorilor. Lucia Hossu a comparat-o pe Monica Macovei cu Silviu Brucan care cerea moartea lui Iuliu Maniu. Sunt procese (pre)fabricate pe tipar stalinist.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Jun 2012, 09:32 AM
Mesaj #190


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cu derbedeii simpatizanti horthisti asa trebuie procedat ! thumb_yello.gif

Laszlo Kover, interzis în Israel din cauza lui Nyiro Jozsef


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Jun 2012, 04:38 PM
Mesaj #191


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Basea a scapat de Nastase si Voiculescu. Dar nici el nu va scapa de "tamaia" care i se pregateste !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Jun 2012, 06:58 PM
Mesaj #192


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Basea , obrazul opinca ca deobicei ! jamie.gif Se duce la Craiova la Ford ca sa se laude cu reusita ui Tariceanu !

Acest topic a fost editat de March: 25 Jun 2012, 07:00 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Jun 2012, 08:46 PM
Mesaj #193


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Golănii prezidenţiale


- Dottore, hăăă!?

Aşa a sunat grohăitul ameninţător rostit cu vocea sa de Machiavellidâmboviţean la sfârşitul unei conferinţe de presă. Au lipsit doarreverberaţiile de sunet din filmele proaste. Aşa a tras Traian Băsescu cortinaunei comunicări către populaţia României, atrăgând atenţia asupra scandaluluicu plagiatul ce avea să urmeze peste câteva zile. Prin acea răbufnireaameninţătoare şi rostită pe un ton batjocoritor, preşedintele României şi-a pussemnătura pe tot scenariul. La capul sforăriei cu publicarea plagiatului înrevista „Nature" din Germania se află tot el, jucătorul de pomină al politiciiromâneşti. Şi instituţia pe care o conduce. Concluzia este simplă, logică şinecruţătoare. Şi nu poate fi evitată în nici un fel. Omul celei mai înaltedemnităţi publice se află la baza unei operaţiuni de dare în vileag a unuiplagiat. Şeful statului este implicat într-o golănie de compromitere aadversarului. Dezvăluirea din Germania putea fi trimisă pe mail către oriceziar din România. Şi totuşi, operaţiunea a fost "scărpinată" şi lansată dinstrăinătate (ca şi alte articole, dezvăluiri sau rapoarte mânărite tot de laBucureşti) numai şi numai pentru a mări impactul demolator la adresa prim-ministrului.Preşedintele a ţinut morţiş să dea dezvăluirii (despre care voi scrie într-unalt comentariu!) o anvergură internaţională.



Poate fi şeful statului român dirijorulsau umbrela unor operaţiuni internaţionale de compromitere a prim-ministruluidin ţara sa? Sau a altor personalităţi sau instituţii din România? Conduce ţarasau produce golănii pentru conservarea puterii? Se poate folosi şeful statuluide instituţia prezidenţială, de funcţionarii acesteia, de serviciile secrete şide agenţii din ţară şi din străinătate pentru a neutraliza alţi şefi deinstituţii publice, pentru a-şi elimina duşmanii sau competitorii?

O simplă privire asupra mandatului agitat al preşedintelui TraianBăsescu ne duce în faţa unui inventar impresionant. Nu putem trece pesteextragerea controlată din România a multiplului agent Omar Hayssam şi nicipeste felul în care au fost recuperaţi (pe ce sumă şi cu ce beneficii?)jurnaliştii răpiţi în Irak. Ambele operaţiuni, vizibil legate între ele, poartăaceeaşi marcă a sforăriei: Palatul Cotroceni. Arestarea lui Dinu Patriciuîncheiată cu subordonarea grupului de presă Adevărul tot o operaţiune marcaTraian Băsescu a fost. Debarcarea ministrului Justiţiei Tudor Chiuariu,catalogat drept "micul mafiot" pe motive ce nu au putut fi probate niciodată, afost şi ea din aceeaşi gamă de activităţi "patriotice". Operaţiunea a purtatpecetea aceluiaşi imaginar rudimentar marca Traian Băsescu.



Marele caz de spionaj de la MinisterulIndustriilor seamănă perfect cu precedentele. Amprenta este vizibilă de departeşi din cauza exagerării şi a încropelilor. Destituirea ministrului ApărăriiTeodor Atanasiu în baza unei plângeri formulate de păpuşa purtătoare de cuvânttrebuie inventariată la acelaşi capitol de sforării la marginea legii. De laCotroceni, din aceeaşi instituţie fanion a statului român şi de sub aceeaşiscăfârlie împovărată de idei zgubilitice s-a născut proiectul ruperiiPartidului Naţional Liberal. Participarea consilierului Theodor Stolojantrebuie menţionată pentru acurateţea unui dosar de grosolană imixtiune în viaţapolitică a României. Îngroparea dosarului Alro (cu Udrea, Stolojan şi Cocoş pepost de grup de influenţă) şi negocierile umbrite purtate cu Vitaly Matchitskyce sunt? Sforării, operaţiuni de interes naţional sau implicări în fapte ce potţine şi de corupţie?



Ce a fost războiul cu Sorin OvidiuVîntu altceva decât o operaţiune constantă de neutralizare şi de preluare ateleviziunii Realitatea TV? Tot materialul înregistrat de SRI şi depus ladosarul procesului încheiat cu o condamnare dovedeşte cu prisosinţă ce ne-aarătat şi Traian Băsescu în ultimii 5 ani: că Sorin Ovidiu Vîntu trebuiapedepsit cu orice preţ pentru neutralizarea şi preluarea totală a RealităţiiTV. Aceasta a devenit televiziunea de mătase a Cotrocenilor, iar Vîntu plăteşteîn cadrul unei "anticorupţii" devenite în regimul Băsescu un soi demega-corupţie. Traian Băsescu a fost deranjat până la isterie de televiziunilede ştiri din România acestor ani şi a făcut eforturi disperate să le blochezeşi să le treacă în tabăra cântăreţilor entuziasmaţi de măreţia performanţelorsale (plus Udrea-Blejnar-Videanu-Negoiţă-Boc-Apostu etc.).



Protecţia vizibilă acordată grupuluiUdrea-Cocoş-Blejnar, Liviu Negoiţă şi Videanu (ultimul, extrem de apropiat încăde la privatizarea industriei de extracţie şi prelucrare a marmurei!?) ar puteafi inclusă la acelaşi capitol, după cum poate fi investigată şi analizatăseparat. După cum multe dintre operaţiunile petrecute în aceşti câţiva ani potfi catalogate ca fiind ceva între interesele secrete ale statului român şisuspiciunea de sforării şi aranjamente în interes personal.



Chiar şi numai această listă estesuficientă pentru a ne pune câteva întrebări simple, la îndemâna oricui. Poatefi instituţia prezidenţială un laborator de panglicăreală politică, de operaţiunide compromitere, de afaceri sau de combinaţii economico-militaro-imobiliare?



Operaţiunea "dottore" ne-a arătat căTraian Băsescu este băgat până în gât în organizarea şi derularea unor asemeneaactivităţi la limita legii a prevederilor Constituţiei României. O comisie deanchetă ar putea lămuri multe dintre aceste scandaluri, eliminând riscul ca elesă rămână doar mistere ale vieţii politice şi de stat din România, lăsatenedescifrate doar pentru deliciul istoricilor.



Mi se pare că aceasta ar trebui să fieuna dintre priorităţile celor care se gândesc la sfârşitul regimului Băsescu!

( Cornel Nistorescu )





Acest topic a fost editat de March: 25 Jun 2012, 08:47 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jun 2012, 08:12 AM
Mesaj #194


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atentie ! Gasca de securisti pe stil nou ai lui Basescu ii pregatesc o murdarie lui Ponta gen : HRP - caseta sex oral cu Geoana ! devil.gif

Unde va apare acest atac muradar ? In oficina de tip securist HotNews condusa de jalnicul turnator Sima ( " o turnam si pe mama daca era nevoie ... " ) !

Pedelichelile asteapta ordinul de atac pe bloguri si forumuri .

Acest topic a fost editat de March: 26 Jun 2012, 08:14 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jun 2012, 09:19 AM
Mesaj #195


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Un fanatic macoveio-basist care a uitat sa-si ia haloperidonul " !


Cica Nastase cel din spitalul Floreasca e o dublura ! laugh.gif Originalul sta linistit la Monaco asteptand prescrierea faptelor .

Acest topic a fost editat de March: 26 Jun 2012, 09:20 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jun 2012, 10:56 AM
Mesaj #196


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Slugoii basisiti nu se lasa. Intaratati de declaratiile fostului procuror ceausist, femeia comisar in pantaloni, Macovei,

Bradisteanu cercetat de Morar pentru ca l-a ingrijit pe Nastase, avocatii fostului premier atacati de Kovesi pentru ca l-au aparat


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jun 2012, 12:31 PM
Mesaj #197


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Baseii fanatici, socati !! Codruta lui Basescu a afirmat ca fara niciun dubiu a existat tentativa de sinucidere a lui Nastase.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jun 2012, 01:08 PM
Mesaj #198


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ce tehnică de manipulare foloseşte Kovesi în cazul Năstase

A invatat bine lectiile de la Profesor !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jun 2012, 01:26 PM
Mesaj #199


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



O piesă de teatru cu Magda Catone şi Claudiu Bleonţ în rolurile principale i-a scârbit pe ziariştii din Buzău





--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jun 2012, 06:25 PM
Mesaj #200


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Exclusiv: ZIUAnews vă dezvăluie trocul judecătorilor de la Înalta Curte, pentru a-l condamna pe Adrian Năstase

18 judecători de la instanța supremă s-au pus de acord să creeze un dispozitiv legal pentru a nu îi permite lui Adrian Năstase prescripția specială
În acest fel, judecătorii i-au restrâns fostului premier dreptul la apărare și la lege, printr-un abuz de nedescris Întâlnirea celor 18 a fost înregistrată și monitorizată de SRI și aduce atingere gravă intereselor României ZIUAnews solicită instituțiilor statului să ancheteze această înțelegere odioasă dintre înalții magistrați, pentru a respecta statul de drept Toți cei 18 au bube în CV Niciunul dintre ei nu este pe deplin compatibil cu statutul de judecător al ÎCCJ


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jun 2012, 07:19 PM
Mesaj #201


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Actriţa porno Jenna Jameson, ARESTATĂ hh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Jun 2012, 04:03 PM
Mesaj #202


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cica o parte a presei basiste a protestat vehement pentru ca Bombonel nu a fost tinut mai mult ( pe targa) in fata usii spitalului Floreasca pentru a i se face fotografiile pentru albumul "Jupanului". Asa ca in seara asta A.N. va fi scos la ora 22:00 in usa penitenciarului Prahova , tot pe targa, pentru restul de fotografii solicitate .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Jun 2012, 04:13 PM
Mesaj #203


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ciracii lui Basea din CC l-au inaltat pe "Jupanul " lor aproape de rangul de " Il Duce " ! devil.gif Si anume in comunicatul de azi slugoii folosesc sintagma " seful statului" , sintagma care nu exista in Constitutia pe care ei ar trebui sa o apere !! jamie.gif

Acest topic a fost editat de March: 27 Jun 2012, 04:13 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Jun 2012, 04:34 PM
Mesaj #204


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ambasadorul lu Obama la Bucuresti s-a intalnit hodoronc-trons azi pe la pranz cu Basescu la Cotroceni. Ce ordin i-o fi transmis ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Jun 2012, 07:54 PM
Mesaj #205


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Vezi aici cine sunt cei 5 judecatori de la CC care-l slujesc pe Basescu .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Jun 2012, 09:29 PM
Mesaj #206


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Patru din cele 5 judecătoare care l-au condamnat pe fostul premier Adrian Năstase în recurs au legături puternice fie cu oameni politici din PDL, fie cu procurorii DNA • Cea de-a cincea judecătoare din complet este prietenă bună, vecină și fina judecătoarei Ioana Bogdan, membră a completului de fond în acest caz, contestată de avocații lui Năstase, pe motiv că nu are decret de numire în funcția de judecător • ZIUAnews vă prezintă legăturile dintre cei cinci judecători și oamenii politici din preajma președintelui Traian Băsescu, dar și legăturile subiective dintre judecătorii fondului și cei ai recursului, conexiuni care au determinat lipsa de imparțialitate a magistraților









--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Jun 2012, 11:38 AM
Mesaj #207


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Motiv pentru a fi izgonit de pe scaunul de la Cotroceni :



BĂSESCU ANGAJEAZĂ ROMÂNIA FĂRĂ MANDAT PARLAMENTAR

(...) Întrebat dacă solidaritatea României cu Turcia merge până la intervenţie militară, Băsescu a răspuns în doi peri şi cu hăhăială: ”Hai doamnă, suntem între oameni maturi. Cum credeți că aș face astfel de afirmații?”

Răspuns prostesc şi iresponsabil, pentru cine nu ştie că art.5 exact asta înseamnă: intervenţie solidară a aliaţilor NATO, în cazul în care un stat membru este atacat şi sesizează Consiliul de Securitate.

Ce i-a spus Băsescu ambasadorului Gitenstein, mai mult decât a spus naţiunii române (mai precis, nimic)? Cu ce a angajat România, fără mandat parlamentar?



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Jun 2012, 12:11 PM
Mesaj #208


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Nosferatul incalzeste cazanul cu smoala pentru o nou actiune murdara. devil.gif Fiti atenti ce urmeza !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Jun 2012, 03:39 PM
Mesaj #209


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Jalea mare printre fanaticii/le basisti si basiste ! "Jupanul" lor a declarat raspicat ca nu-l da in judecata pe Ponta. Asa ca se cauta un ONG pentru asta tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Jun 2012, 03:55 PM
Mesaj #210


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Bloggerul Mistretu din Japonia il reclama pe Ponta la P.G. ! laugh.gif Pe contul de facebook al Iuliei Motoc, judecător la Curtea Constituţională al cărei mandat a fost contestat de Titus Corlăţean


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

88 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 4 May 2024 - 04:18 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman