HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

88 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> March's Corner, Amestecate
Rating 5 V
March
mesaj 14 Jun 2012, 01:04 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



CSM-ul o ia peste bot ! De la Avocatul Poporului :

(...) se certifica faptul ca in ”Trofeul Calitatii”, inculpatii au fost condamnati de un procuror. devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Jun 2012, 01:24 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



A inceput circul in Colegiul Director al PD-l !

Colegiul Director al PDL a început în urmă cu câteva minute. Emil Boc şi Vasile Blaga au venit în acelaşi timp, dar fiecare pe "drumul lui". Nici măcar o privire nu şi-au aruncat unul altuia. Emil Boc a ţinut neaparat să spună presei ca trebuie o analiză responsabilă şi fără patimă, în timp ce preşedinele Senatului României a fost mai reţinut în declaraţii: "vor fi disuţii foarte sincere. Asta aştept de la colegi!".
Pe de o parte tabăra Boc, cea care a câştigat conducerea partidului la Convenţia Naţională de anul trecut ar vrea ca măsurile să nu fie punitive şi deci să se cam pună batista e ţambal, în timp ce tabăra greilor partidului solicită demisia imediată a actualei conduceri.


Deci ex-preshmierul lui Basea vrea un fel de frectie la un picior de lemn ca sa scape bazma curata !

Acest topic a fost editat de March: 14 Jun 2012, 05:21 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Jun 2012, 01:32 PM
Mesaj #108


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ponta : Judecatorii de la CC numiti dintre cei de la ICCJ, nu politic thumb_yello.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Jun 2012, 01:32 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
fiatlux
mesaj 14 Jun 2012, 01:47 PM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE
Fara pile !


cum sa nu! da' sotzu' ?viitoru' presedinte!? jamie.gif
femeie desteapta!


--------------------
"Când crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate întrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Jun 2012, 01:51 PM
Mesaj #110


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(fiatlux @ 14 Jun 2012, 02:47 PM) *
cum sa nu! da' sotzu' ?viitoru' presedinte!? jamie.gif
femeie desteapta!


Da. A vorbit sotu' la PE ca s-o promoveze ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Jun 2012, 01:57 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Lucia Hossu Longin

Televiziunea ideala pentru Basescu : " O masuta, doua scaune si doi aplaudaci "


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Jun 2012, 02:03 PM
Mesaj #112


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 14 Jun 2012, 02:04 PM) *
CSM-ul o ia peste bot ! De la Avocatul Poporului :

Hai sa-ti incalzesc un pic ciorba asta. Moncher, ce importanta are, teoretic, de unde provine un judecator, atata vreme cat acel judecator este corect, aplica legea etc. In antichitate, evul mediu, vestul salbatic etc. judecatorii erau alesi dintre cei mai onorabili cetateni, care doreau sa aplice legea sa scoata la iveala adevarul.

P.S. Un sfat de la mine: daca esti singur, nu conteaza cat esti de bun.

Acest topic a fost editat de Marduk: 14 Jun 2012, 03:00 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Jun 2012, 06:09 PM
Mesaj #113


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Paruiala mare la sedinta PD-listilor. Boccul se agata ca innecatul de un fir de pai ca sa ramana la conducere. Sluga nu poate pleca. Nu-l lasa "Jupanul" din brate.


Zice Roxana Iordache :


PD-L, ÎNTRE MRUIŞTII LUI BĂSESCU ŞI PEDIŞTII LUI BLAGA
Adepţii lui Băsescu sunt bocii care vor să vină MRU preşedinte. Al unei “construcţii” demne de fanteziile etnobotanice ale lui Lăzăroiu, revenit cu pat cu cuie cu tot, consilider prezidenţial la Cotroceni. Ca să se ducă naibii orice şansă ca PD-L să aibă măcar vreun parlamentar la care au şansă graţie desfiinţării pragului electoral de către USL.

Adepţii lui Blaga chiar ţin să salveze ce se mai poate salva.

Succes, Vasile! Un câine cu adevărat credincios.



p.s. @ Marduk, lasa-ma pe mine. Economiseste-ti energia ptr. duelurile sterile cu amicul tau.




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Jun 2012, 06:14 PM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Discuţiile din cadrul Colegiului Director sunt fosrte dure. Antena 3 a relatat o parte din discuţiile în care liderii PDL îşi reproşează unii altora lucrurile care au dus la dezastrul electoral din 10 iunie.

Elena Udrea:
"Eu am fost prima care a înţeles să îşi asume eşecul!"

Elena Udrea: "Banii pe care i-am dat de la Ministerul Dezvoltării nu i-am dus acasă. Aceşti bani au mers la comunităţi şi fiecare din dumneavoastră ştie unde s-au dus aceşti bani!"

Dorin Florea catre Roberta Anastase: "Te crezi la discoteca? Te-am pus sefa la Parlament sa numeri bile nu sa-ti bati joc"

Marius Spanu, preşedintele PDL Iaşi: "Sa-l chemam pe Mihai Răzvan Ungureanu!"

Vasile Blaga enervat de propunerea lui Spânu:
"Acum vorbim de PDL nu de Ungureanu. Mesia nu mai exista! Au fost doi şi unul l-am avut noi"

Emil Boc: "Să se dizolve BPN. Eu voi rămâne preşedinte ca să nu se încalce Statutul partidului, iar noul BPN va rămâne în funcţie până la parlamentare.

Mihai Stanisoara: "Boc, trebuie sa-ti dai demisia, ti-am mai zis-o!"

Vasile Blaga: "Cel mai bine ar fi ca noua conducere să fie aleasă de primarii care s-au bătut pentru PDL şi şi-au câştigat pe merit mandatele!"

Vasile Blaga catre Elena Udrea: "Ti-ai pus toti delfinii peste tot!"

Gheorghe Falca catre conducere: L-ati scapat din haturi pe Ungureanu. Daca ramanea prim-ministru nu se intamplau toate astea!

Gheorghe Falca catre Roberta Anastase: Te-am pus la Camera ca sa numeri voturile nu sa le pierzi!

Acest topic a fost editat de March: 14 Jun 2012, 06:16 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Jun 2012, 06:28 PM
Mesaj #115


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 14 Jun 2012, 07:09 PM) *
... p.s. @ Marduk, lasa-ma pe mine....

Nu pot moncher, tu reprezinti o pierdere pentru arta dialogului, asa ca trebuie sa te recuperez cat mai repede de la recluziunea asta autoimpusa. mwah1.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Jun 2012, 07:42 PM
Mesaj #116


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Boccul si-a dat insfarsit demisia de pe scaunul ala a lui Basescu. Cine plangea aproape in spatele lui la declaratiile de presa ? Unul Buda , clujean de-a lui.

Va fi o virgula a istoriei postdecembriste.



Degringolada in PD. Toti si-au dat demisia. Acum "Jupanul" lucreaza in subteran ! Ca sa le dea o alta conducere.

Acest topic a fost editat de March: 14 Jun 2012, 07:49 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 09:52 AM
Mesaj #117


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cristian Tudor Popescu spune că liderii demisionari ai PDL au ajuns atât de sus doar datorită lui Traian Băsescu, astfel că plecarea lor din funcţii este "sfârşitul celei mai mari minciuni politici post-decembriste, în ceea ce priveşte valoarea unor politicieni".

(...) Toţi aceşti domni şi doamne care şi-au depus mandatul n-ar fi ajuns niciodată ceea ce au ajuns fără Traian Băsescu. V-o imaginaţi pe Roberta Anastase ajungând preşedinta Camerei Deputaţilor prin meritele sale? Prin valoarea ei ca politician? Prin idei şi programe lansate? Sau pe doamna Udrea ajungând super-ministreasă şi şefă la organizaţia PDL Bucureşti? Sau domnul Boc, ajungând mai mult decât primar la Cluj? Sau individul acela cu broscoiul ajungând secretar general al partidului? Toate aceste personaje sunt create în siajul, în umbra lui Traian Băsescu.




--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 01:01 PM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa paruiala de aseara , grangurii liberali au pus de o chindie . Cica terapie de grup, foarte relaxanta tongue.gif

Iar "Jupanul" lor s-a dus la Neptun. Sa-i mai treaca din naduful discutiilor cu Ponta ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 01:16 PM
Mesaj #119


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



BRUXELU ŞI BĂSELU !

... De cînd Băsescu se ocupă de politica externă a Romăniei şi a avut miniştri de externe servanţi, bruma de imagine pe care începusem să o avem după admiterea in NATO şi UE s-a făcut praf. Apariţiile sale hilariante sunt arhicunoscute. Nimeni nu doreşte să aibă o întrevedere cu el. De altfel nu e primit pe nicăieri în vizite oficiale, nu este invitat, nu e dorit.Cam cum era Ceauşescu în anii 80. Băsescu este un preşedinte care nu se bucură de respect în cancelariile europene, ceea ce afectează interesele României. Ne amintim bine secvenţele cînd Sarkozy şi Berlusconi i-au întors spatele. Cînd merge la Bruxelles este izolat, putem vedea asta în multe materiale filmate, în fotografii etc.

Băsescu prin simpla sa apariţie este o antireclamă pentru ţară. Eram acum vreo 3 ani acolo cu diverşi oficiali şi gazetari discutînd despre România, cum se vede ţara acolo. Vorbe, discuţii. La un moment unul dintre conlocutori mi-a spus ca explicaţie pentru faptul ca nu suntem bine văzuţi cu referire la Băsescu – citez – Nu-l mai trimiteţi pe chelnerul ăla aici! Punct. Asta era imaginea pe care şi-o făcuse despre preşedintele român, deci şi despre ţara lui.





--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 03:41 PM
Mesaj #120


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



"Perioada 2008-2012 ne obligă să tragem o concluzie: reformiștii sunt o abatere nefirească de la cursul vechi și previzibil al PD-ului. Locul lor trebuie căutat în altă parte” .
Zicea asta presedintele "Noii republici " , Mihail Neamtu .

Vasile Blaga isi rade in pumni !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 03:56 PM
Mesaj #121


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



SURPRIZĂ! Horthystul Nyiro Jozsef este în Transilvania din 1991

(...)
Mihai Mohaci, prefect de Braşov: "Aoleu, avem şi noi de-astea cu Nyiro Jozsef? Unde dracu'? Aaa, la Jimbor şi Homorod! Ia uite, dom'le, daţi dracu' ungurii ăştia, nu ştiam, acum aflu de la dumneavoastră! Chiar mâine o să începem să verificăm, să vedem ce şi cum şi dacă totul a fost făcut cum spune la lege şi după aia vă anunţ imediat!"





--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 04:12 PM
Mesaj #122


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Titus Corlatean: Presedintele reprezinta statul roman, dar nu este seful statului

Presedintele Romaniei reprezinta statul roman, dar institutia sefului de stat nu este definita in Constitutia Romaniei: "Presedintele reprezinta statul, nu este seful statului; este un argument care nu a fost invocat pana acum", a declarat joi la TVR ministrul Justitiei, Titus Corlatean. Declaratiile vin in contextul disputei dintre presedintele Traian Basescu si premierul Victor Ponta, pe tema reprezentarii tarii la Consiliul European. Corlatean a insistat asupra faptului ca exista niste argumente care pana acum nu prea au fost mentionate: "Nu a fost mentionat capitolul din Constitutie, care se refera exact la reprezentarea Romaniei la Uniunea Europeana si acest faimos art. 148 - tot articolul este important- : Guvernul transmite Parlamentului proiectele actelor cu caracter obligatoriu, inainte ca acestea sa fie supuse aprobarii institutiilor UE; va informez ca Guvernul, potrivit Constitutiei, este cel care transmite aceste documente, inainte de a fi aprobate la Uniunea Europeana". Referitor la articolul coroborat din Tratatul Uniunii Europene si Tratatul privin functionarea Uniunii Europene (invocat de presedintele Basescu - n.r.), ministrul Justitiei a explicat: "Din pacate, rationamentul n-a fost dus pana la capat, pentru ca intr-adevar presedintele Romaniei, in art. 80, reprezinta statul roman, dar institutia sefului de stat, potrivit Tratatului Uniunii Europene, care are forta juridica obligatorie prevaleaza in fata legislatiei interne, institutia sefului de stat nu este definita in Constitutia Romaniei; putem discuta politic, dar strict constitutional si juridic, presedintele reprezinta statul, nu este seful statului; este un argument care nu a fost invocat pana acum".


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 04:24 PM
Mesaj #123


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



" Jupanul" o face pe cocosul, iar noi nu stim ce ne paste !

Scenariul Marelui Stat Major din MApN în cadrul unui conflict cu Rusia este apocaliptic

Nimiciţi în patru ore



Acest topic a fost editat de March: 15 Jun 2012, 04:24 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 04:32 PM
Mesaj #124


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Fotografii de top (2)



Ce se intampla aici ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena Z
mesaj 15 Jun 2012, 05:04 PM
Mesaj #125


[Ileana]
*****

Grup: Membri
Mesaje: 963
Inscris: 19 November 03
Din: Cuba
Forumist Nr.: 1.242



Politica perversa facuta de niste pupi-n-securisti care s-au trezit ca Banii conduc lumea asa ca s-au gandit si ei sa conduca o tara, adica sa isi bata joc de ea, dar egal, ce mai conteaza, ei sa traieste BINE. Aveum un guvern corupt si un presedinte la fel de corupt, dar ironia este ca tot NOI / VOI poporul a ales acesti Presedintii coruptii. Pe sistemul ori si cum sunt toti corupti, asa ca ce mai conteaza pe cine alegem ? Dar uita ca , conteaza. Cum a zis si M., "Daca esti singur, nu conteaza cat esti de bun." Asta e problema major a Romanilor. Gandirea acceasta ca de unul singur NU se poate face NIMIC ! Ba da se POATE ! Ca incepe UNUL singur si se i-au si restul dupa el, ca de aia suntem oi cateodata si ne place in ciurda, ca mergem toti ca oile in aceasi directie. Si in plus, daca UNUL nu incepe sa se ridice, sa protesteze, sa schimbe ceva, cum naiba sa stie restul ce au de facut? Ei merg in continuare ca boii pe drumul gresit ales de altii.



--------------------
Power is the ultimate aphrodisiac ! - Henry Kissinger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jun 2012, 05:24 PM
Mesaj #126


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Reuters: segregarea rasială i-a adus primarului din Baia Mare cea mai categorică victorie în alegerile locale din România

86 % l-au votat, pentru ca a facut ordine cu tiganii !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Jun 2012, 07:18 PM
Mesaj #127


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu cred ca ai folosit cuvantul potrivit "a facut ordine cu tiganii" nu cred ca i-ai dat sensul potrivit. In opinia mea primarul respectiv a facut o prostie care a fost exploatata de tigani, de ONG-uri pe presa. Primarul trebuia sa "faca ordine cu tiganii" in folosul lor, nu sa-i lase pe tigani sa exploateze o gresala a sa. Daca actiunea respectiva era bine pregatita, iar primarul o supraveghea personal, folosindu-se de munca tiganilor pentru curatenia, igienizarea, renovarea etc. fara sa le spuna acestora ca acolo urmeaza sa fie mutati actiunea ar fi fost o reusita. Refuz sa cred ca primarul a obtinut 86% din voturi datorita rasismului romanilor sau a actiunilor acestuia carora li s-a dat o conotatie rasista.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Jun 2012, 01:45 PM
Mesaj #128


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Astazi , un important poet arab ,

Nizar Tawfiq Qabbani

-
Scrisoare de sub ape -

(...)


Daca as fi stiut…
că marea e asa adanca
Nu as fi plecat pe mare…
Daca as fi stiut
că dragostea e asa primejdioasa
nu m-as fi indragostit
dacă mi-as fi stiut sfîrsitul
nu as fi inceput

(...)

Acest topic a fost editat de March: 16 Jun 2012, 02:29 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Jun 2012, 04:43 PM
Mesaj #129


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sunt un zionist, un mandru musulman zionist si iubesc Israelul
(...)


No apartheid state

I did not encounter an apartheid racist state, but rather, quite the opposite. I was confronted by synagogues, mosques and churches, by Jews and Arabs living together, by minorities playing huge parts in all areas of Israeli life, from the military to the judiciary. It was shocking and eye-opening. This wasn't the evil Zionist Israel that I had been told about.

(...)

Acest topic a fost editat de March: 16 Jun 2012, 04:44 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Jun 2012, 04:58 PM
Mesaj #130


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



PEDELIŞTII POCĂIŢI de GABRIEL ANDRONACHE


În timp ce PDL se află în plină exorcizare cu uşile închise, activiştii săi din societatea civilă şi-au revenit foarte repede din trauma pierderii stăpânului generos. Ciufuliţi şi încercănaţi după dezmăţul amorului nebun cu prezervativul portocaliu, machiindu-se superficial, cât să nu li se observe figura buhăită de plânsul amar al despărţirii. Sfidând arşiţa, şi-au îmbrăcat blana de lupi moralişti, începând să emită avertizări apocaliptice despre iminenta prăbuşire a soţietăţii, cu prinţipurile ei cu tot. Au împânzit media cu mesaje mai mult sau mai puţin camuflate în articole de opinie prin care vor să demonstreze că tot ce face USL e un abuz incalificabil asupra intelectualităţii, conştiinţei civice şi gândacilor de Colorado.
Evident, eforturile lor publicistice sunt deghizate în strigăte de protest ale societăţii civile, ale oamenilor de bine, ale intelectualilor revoltaţi. Care e motivul revoltei, nu se explică deloc. Dar aşa stă bine intelectualului de carieră, să fie arţăgos, indiferent de ceea ce se întâmplă în jurul lui.

Calul de bătaie al postacilor de presă scăpaţi pe stradă din lanţul PDL îl reprezintă schimbările făcute de USL în diferite posturi publice. Pretenţia lor este ca USL să fie mama răniţilor pedelişti. Să le conserve posturile, să nu se atingă de ei, să fie buni şi mărinimoşi, înţelegători cu micile lor daravele. Vorba aia, noi am fost ticăloşi, am furat cât am putut, dar voi, useliştilor dragi, trebuie să fiţi altfel, să fiţi corecţi până în vârful unghiilor. Fostul călău cere îndurare victimei care are acum ghilotina la îndemână, apelând la bunăvoinţa ei. Şuţul prins cu mâna în buzunare se smiorcăie, acuzându-l pe cel furat că nu este corect, că nu este principial, că nu e uman dacă îl va preda poliţiei.

Rămâne de văzut dacă USL se va lăsa impresionat de răbufnirile ofticoase ale ciocoilor scăpătaţi. Dar să nu uite că pe cine nu laşi să moară…



p.s. Am citit niste gogomanii cum ca americanii s-ar putea sa renunte la Deveselu din cauza schimbarii lui Boc si a pedelistilor lui. Prostii care nu trebuie sa fie luate in considerare. Americanii isi urmaresc scopurile indiferent daca basistii mai sunt la putere sau nu.

Acest topic a fost editat de March: 16 Jun 2012, 05:02 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Jun 2012, 06:29 PM
Mesaj #131


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sa tinem ciorba calda ptr. ca se apropie anul 2014 !

Coincidente bizare în ipoteza colaborarii dintre Basescu si Securitate


http://www.dezvaluiri.ro/exclusiv/222.html


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Jun 2012, 12:23 PM
Mesaj #132


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



ALEGERI ÎN GRECIA. Scrisoarea foarte dură a ziarului german Bild pentru poporul grec.



O BANCĂ GRECEASCĂ prezentă şi în ROMÂNIA ar putea fi LĂSATĂ SĂ SE PRĂBUŞEASCĂ, dacă Grecia iese din zona euro



Acest topic a fost editat de March: 17 Jun 2012, 12:28 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Jun 2012, 12:36 PM
Mesaj #133


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



„Grecia ar putea ajunge să semene cu România lui Ceauşescu”

Suntem cu toţii evrei greci! Scrisoare-avertisment a unor intelectuali europeni, privind intrarea partidului neo-nazist în Parlamentul elen, dar şi renaşterea ideologiei naziste în Europa


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 17 Jun 2012, 12:47 PM
Mesaj #134


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



O " Farfurie Zburatoare " (UFO) prabusita in Marea Baltica ?!? unsure.gif

Acest topic a fost editat de March: 17 Jun 2012, 12:48 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jun 2012, 11:34 AM
Mesaj #135


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



La sedinta pedelista de ieri Blaga ii trage una peste zotca superbasistei Macovei ! tongue.gif


"Am vorbit cu preşedintele Băsescu la telefon, dar nu despre convenţie, i-a urat La mulţi ani mamei mele, a fost ziua ei", a răspuns Boc la o întrebare a jurnaliştilor.

jamie.gif Sluga, tot sluga pana la capat ! Cine il poate crede ?!

Acest topic a fost editat de March: 18 Jun 2012, 11:48 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jun 2012, 02:58 PM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " Cu coada intre picioare !",

Băsescu: Criza nu va dispărea în următoarele 12 luni

S-a trezit si el !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jun 2012, 03:57 PM
Mesaj #137


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Un lucru mai puţin ştiut e că slugile credincioase, care l-au venerat şi nu i-au ieşit din cuvânt, nu-l mai numesc „Zeus”. Astăzi, îi spun în şoaptă Sărsăilă ! laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jun 2012, 04:05 PM
Mesaj #138


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



IPOTEZĂ-ŞOC: Sorin Oprescu – candidatul PSD la preşedinţie?

Nu-i exclus !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jun 2012, 04:39 PM
Mesaj #139


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Politologul Daniel Barbu: "In capitalismul "camataresc", Traian Basescu este un agent de vanzari"


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jun 2012, 06:01 PM
Mesaj #140


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Despre viata si "opera" unui ober-tzutzar al lui Basescu , cititi aici


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

88 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 09:46 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman