HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alianta Dintre Penelisti Si Pesedisti - Usl
Marduk
mesaj 28 Apr 2012, 03:32 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Asta e o mitocanie


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Apr 2012, 03:53 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 28 Apr 2012, 05:32 PM) *
Asta e o mitocanie


NU. Democratie. A la Basescu. Deci voteaza DD-PP daca ailaltii nu-ti mai convin.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Apr 2012, 04:13 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Democratie a la Iliescu, pentru ca el este fauritorul Romaniei postdecembriste, in loc sa ajute poporul, tara, asa cum a facut Havel, a ajutat comunistii si securistii sa devina clasa conducatoare a noii democratii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Apr 2012, 04:13 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 28 Apr 2012, 04:16 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 28 Apr 2012, 06:13 PM) *
Democratie a la Iliescu, pentru ca el este fauritorul Romaniei postdecembriste, in loc sa ajute poporul, tara, asa cum a facut Havel, a ajutat comunistii si securistii sa devina clasa conducatoare a noii democratii.


Ai dreptate. Uitat-te ce e in jurul lui Basescu .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Apr 2012, 04:19 PM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Basescu cel putin a recunoscut ca a fost comunist, dar toti ceilalti se dau mari democrati si liberali.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Apr 2012, 04:51 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 28 Apr 2012, 06:19 PM) *
Basescu cel putin a recunoscut ca a fost comunist, dar toti ceilalti se dau mari democrati si liberali.


Comunistii sunt cunoscuti pentru ca erau la vedere. Io vorbesc de securisti. Vorba lui Geoana : nici noi numai stim cati suntem !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 May 2012, 04:55 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Uite aici o analiza cu care sunt de acord. Si o dau si pentru placerea lui Abis & Co :

http://roxanaiordache.wordpress.com/2012/0...-felix-mogulul/

In atentia domnului Felix Mogulul



Acest topic a fost editat de March: 3 May 2012, 04:56 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 May 2012, 10:26 AM
Mesaj #43


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Uite aici o analiza cu care sunt de acord. Si o dau pentru placerea lui turbo trabant (March si goguta, voi sa nu cititi):

Miza anului electoral 2012


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 23 May 2012, 10:32 AM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Miza anului 2012 este evitarea unei catastrofe nationalist-comuniste reincarnata sub persoana lui domnu Dan si clica. Ma mir ca presa il ignora pe ciumpalac ( il subestimeaza in mod cert pe caracalean) si il cenzureaza in loc sa puna tunurile pe el, ei se preocupa de bataia pdl-usl.

In rest, PSD-istii nu au fost niciodata prea europeni daca asta le afecta bunastarea personala.

Din nefericire pentru ei, statul roman nu prea mai poate fi furat ca nu prea mai are active.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 May 2012, 10:39 AM
Mesaj #45


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 23 May 2012, 11:32 AM) *
Miza anului 2012 este evitarea unei catastrofe nationalist-comuniste reincarnata sub persoana lui domnu Dan si clica. Ma mir ca presa il ignora pe ciumpalac

Daca il baga in seamna ii face reclama. smile.gif

DD se va dezumfla in mod cert pana in noiembrie, fac pariu cu tine... Asa ca miza ramane, zic eu, aia din articol. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 23 May 2012, 10:44 AM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 23 May 2012, 10:39 AM) *
DD se va dezumfla in mod cert pana in noiembrie, fac pariu cu tine... Asa ca miza ramane, zic eu, aia din articol. wink.gif

Nu cred, domnu Dan isi face campanie la sate si orase mici unde e grosu votantilor PSD.

Parerea mea e ca psd va suferi un soc in moldova si muntenia, unde la sate domnu' dan rullz. Si apoi PSD va incerca sa faca alianta cu el astfel deschizand calea unei catastrofe.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 23 May 2012, 10:45 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 May 2012, 11:29 AM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Titus Corlăţean:

„Actualul Guvern de coaliţie de la Bucureşti doreşte promovarea unei reforme radicale a legislaţiei electorale, cu violarea standardelor europene în materie, cu puţine luni înainte de alegerile locale şi, respectiv, parlamentare, programate în România în 2012".

De asemenea, din acelaşi comunicat aflăm că, „potrivit senatorului Corlăţean, propunerea de modificare a legislaţiei electorale din România are loc cu cinci luni şi jumătate înaintea alegerilor locale şi cu 11 luni înaintea alegerilor parlamentare, fapt care contravine atât legislaţiei româneşti în vigoare, cât şi recomandărilor Comisiei de la Veneţia, potrivit cărora legislaţia electorală nu poate fi modificată decât cu minimum 12 luni înainte de alegeri".


Dar pe atunci era in opozitie. Se intampla in decembrie 2011. Daca in decembrie 2011 era "prea aproape" de alegeri pentru a modifica legislatia electorala, in mai 2012 e numai bine. laugh.gif

Acest topic a fost editat de abis: 23 May 2012, 11:29 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 23 May 2012, 12:28 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 23 May 2012, 11:26 AM) *
Uite aici o analiza cu care sunt de acord. Si o dau pentru placerea lui turbo trabant (March si goguta, voi sa nu cititi):

Miza anului electoral 2012

"Viteza și eficiența cu care USL s-a instalat, tentacular, la putere îmi dau fiori reci."
Atat!
USL stie cand si cum se face administrarea unei tari, asta e tot ce conteaza. De furat se fura si in US Congres, si in familia regala britanica ...


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 May 2012, 12:35 PM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 23 May 2012, 01:28 PM) *
asta e tot ce conteaza

Pentru tine, poate... Pentru altii, mai conteaza si altele...

graba de a adopta o lege electorală favorabilă dar profund nedemocratică și presiunile asupra presei, începând cu TVR Info, unde jurnaliști incomozi au fost deja suspendați

atacurile, deocamdată piezișe, împotriva ANI, DNA și a procurorului general, precum și amenințările voalate ale noului ministru al Justiției și ale mentorului său, aflat la câțiva pași de un verdict definitiv într-un lung proces de corupție

nu a scăpat privirilor avizate reactivarea discursului și acțiunii pro-moscovite, de la înfierarea „fascistului” Băsescu și trâmbițarea admirației față de Putin până la pavarea drumului Gazprom în mai subtilul, dar redutabilul război energetic. Să nu uităm că guvernul Ungureanu a fost dărâmat de o moțiune care avea în centru opțiunea: gaze de șist vs. accentuarea dependenței de gazele rusești

Si asta e numai inceputul. Da, conteaza eficienta - dar conteaza si la ce anume esti eficient. Daca esti eficient la a incaleca o tara si la a pune-o pe tava rusilor, prefer de o mie de ori ineficienta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 23 May 2012, 12:44 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 23 May 2012, 01:35 PM) *
Daca esti eficient la a incaleca o tara si la a pune-o pe tava rusilor, prefer de o mie de ori ineficienta.

Nici macar Ceausescu nu a facut asta, cum nici Antonescu n-a pus-o pe tava nemtilor(dovada miliardele de euro descoperite acum in tratate inregistrate international).
Ce spui tu sunt niste presupuneri, in ciuda evidentelor, care seamana cu povestea drobului de sare.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 May 2012, 12:59 PM
Mesaj #51


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 23 May 2012, 01:44 PM) *
Ce spui tu sunt niste presupuneri, in ciuda evidentelor, care seamana cu povestea drobului de sare.

Să nu uităm că guvernul Ungureanu a fost dărâmat de o moțiune care avea în centru opțiunea: gaze de șist vs. accentuarea dependenței de gazele rusești - este un fapt si nu o presupunere

Printre primele masuri luate de guvern a fost interzicerea explorarii (nu a exploatarii!) gazelor de sist; nici macar nu stim daca si cate exista; in conditiile in care explorarea nu prezenta oricum niciun risc, era doar culegere de informatii pentru a sti exact pe ce stam. Explorarea oricum nu ar fi inceput decat dupa explorare, iar daca tehnologia era riscanta, se putea interzice atunci exploatarea, nu explorarea. Alt fapt.

Declaratiile lui Marga, admiratia fata de Putin, schimbarea prioritatilor politicii externe de la SUA si UE catre Rusia si China - sunt fapte si nu presupuneri.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 23 May 2012, 01:28 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 23 May 2012, 01:59 PM) *
Să nu uităm că guvernul Ungureanu a fost dărâmat de o moțiune care avea în centru opțiunea: gaze de șist vs. accentuarea dependenței de gazele rusești - este un fapt si nu o presupunere

cine accentueaza dependenta de gazele rusesti? concret zic, nu la nivel de presupuneri si declaratii politice.
QUOTE(abis @ 23 May 2012, 01:59 PM) *
Printre primele masuri luate de guvern a fost interzicerea explorarii (nu a exploatarii!) gazelor de sist; nici macar nu stim daca si cate exista; in conditiile in care explorarea nu prezenta oricum niciun risc, era doar culegere de informatii pentru a sti exact pe ce stam. Explorarea oricum nu ar fi inceput decat dupa explorare, iar daca tehnologia era riscanta, se putea interzice atunci exploatarea, nu explorarea. Alt fapt.

E vorba despre un moratoriu la nivel UE.
Se asteapta o decizie din partea UE, asta e faptul.
QUOTE(abis @ 23 May 2012, 01:59 PM) *
Declaratiile lui Marga, admiratia fata de Putin

Astea sunt politeturi diplomatice.
QUOTE(abis @ 23 May 2012, 01:59 PM) *
, schimbarea prioritatilor politicii externe de la SUA si UE catre Rusia si China - sunt fapte si nu presupuneri.

Nici fapte si nici presupuneri, sunt minciuni pure ale tale.
Ponta a spus clar si raspicat: "SUA rămâne un partener strategic pentru România iar viitorul guvern al USL de după alegeri va continua proiectele de colaborare începute şi aflate în derulare" inca dinainte de a fi numit premier.
Apoi, ajuns premier a declarat:
"Am venit împreună cu noul ministru al Apărării, pentru a vă transmite un mesaj puternic şi clar, că, deşi venim dintr-o altă coaliţie politică, noul Guvern este pe deplin angajat să îşi menţină angajamentele asumate anterior de România, ca membru deplin al NATO (…). Realizăm că este foarte important pentru ţara noastră şi pentru NATO să mergem împreună pe acelaşi program în chestiunea afgană, să colaborăm în privinţa scutului antirachetă şi în toate celelalte proiecte comune importante”, a declarat şeful Executivului. Premierul Ponta a adăugat că Alianţa Nord-Atlantică poate conta pe România ca pe un aliat serios, de încredere şi complet predictibil al NATO.



--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 May 2012, 01:39 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ca tot vorbim pe topicul asta de aliante, as vrea sa va prezint rezultatele celei mai puternice aliante transpartinice din Romania, POSDRU. Mentionez ca cercetarile in cauza au fost demarate in vremea regimului dictatorial a lui Traian Basescu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 May 2012, 01:43 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 23 May 2012, 01:59 PM) *
Declaratiile lui Marga, admiratia fata de Putin, schimbarea prioritatilor politicii externe de la SUA si UE catre Rusia si China - sunt fapte si nu presupuneri.


Ei nu mai spune ! Asemenea bazaconii ! tongue.gif A zis ceva Ghitzanstein ? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 May 2012, 01:44 PM
Mesaj #55


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 23 May 2012, 02:28 PM) *
cine accentueaza dependenta de gazele rusesti?

Cine refuza sa ia in calcul o sursa alternativa care ne-ar putea scapa de aceasta dependenta.

QUOTE
E vorba despre un moratoriu la nivel UE.

Moratoriu cu privire la explorare?!

QUOTE
sunt minciuni pure ale tale

Ia vezi-ti tu de lungul nasului! devil.gif

"Moratoriu la nivel de UE cu privire la explorare" e minciuna.

Eu am spus ori Marga ca Putin e un politician model de la care liderii romani si chiar europeni au de invatat?! Eu sau Marga l-am comparat cu Papa?! Eu sau Marga ne laudam cu prietenia unui colonel GRU?

QUOTE
noul Guvern este pe deplin angajat să îşi menţină angajamentele asumate anterior de România, ca membru deplin al NATO

Era si culmea sa anunte ca Romania se retrage din NATO! rofl.gif

Pe bune, o organizatie se submineaza mai usor din interior... rolleyes.gif



PS: Iti cer un sfat, poate ma ajuti cu o sugestie... Te-a deranjat cand Ponta era numit Tonta; este ok sa toleram stalcirea numelui ambasadorului SUA, pe care nu-l cheama in niciun caz Ghitzanstein?

Acest topic a fost editat de abis: 23 May 2012, 01:46 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 May 2012, 01:47 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 23 May 2012, 02:44 PM) *
Eu sau Marga ne laudam cu prietenia unui colonel GRU?


Ei, si ? Pai alti colonei si "acoperiti" rusi au primit pe tava ALRO !



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 23 May 2012, 01:49 PM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 23 May 2012, 02:44 PM) *
Moratoriu cu privire la explorare?!

"Moratoriu la nivel de UE cu privire la explorare" e minciuna.

Eu nu am zis nimic de explorare, deci cum am mintit?
QUOTE(abis @ 23 May 2012, 02:44 PM) *
PS: Iti cer un sfat, poate ma ajuti cu o sugestie... Te-a deranjat cand Ponta era numit Tonta; este ok sa toleram stalcirea numelui ambasadorului SUA, pe care nu-l cheama in niciun caz Ghitzanstein?

Editare scurt.
Atentionare autor.
Sanctionare cu prima ocazie de recidiva.
Stii tu mai bine ca mine, important e sa ai si chef. devil.gif

Acest topic a fost editat de goguta: 23 May 2012, 01:49 PM


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 May 2012, 01:54 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(goguta @ 23 May 2012, 02:49 PM) *
Editare scurt.
Atentionare autor.
Sanctionare cu prima ocazie de recidiva.
Stii tu mai bine ca mine, important e sa ai si chef. devil.gif


@goguta tetio,

Daca ar face asta cu mine, atunci trebuie sa faca la fel si cu amicii sai. Sa-ti amintesc insulta grosolana din titlul ala de topic ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 23 May 2012, 01:56 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(March @ 23 May 2012, 02:54 PM) *
@goguta tetio,

Daca ar face asta cu mine, atunci trebuie sa faca la fel si cu amicii sai. Sa-ti amintesc insulta grosolana din titlul ala de topic ?

Asta i-am zis si eu de curand.
Motiveaza ca nu-si face treaba de moderator prin faptul ca nu si-a facut-o nici inainte. wink.gif


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 May 2012, 02:24 PM
Mesaj #60


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 23 May 2012, 02:49 PM) *
Eu nu am zis nimic de explorare, deci cum am mintit?

Eu spun: Printre primele masuri luate de guvern a fost interzicerea explorarii (nu a exploatarii!) gazelor de sist; nici macar nu stim daca si cate exista; in conditiile in care explorarea nu prezenta oricum niciun risc, era doar culegere de informatii pentru a sti exact pe ce stam. Explorarea oricum nu ar fi inceput decat dupa explorare, iar daca tehnologia era riscanta, se putea interzice atunci exploatarea, nu explorarea. Alt fapt.

Iar tu raspunzi: E vorba despre un moratoriu la nivel UE.

Despre ce vorbim? Ne jucam cu cuvintele?! Pai eu intreb despre explorare, tu raspunzi si dupa aia cica nu ai zis nimic?!

QUOTE
Editare scurt.
Atentionare autor.
Sanctionare cu prima ocazie de recidiva.


March, atentie: asa cum turbo trabant a renuntat la "porecla" lui Ponta, renunta si tu la stalcirea numelor celor care nu-ti plac. Asa ca sa fie echilibru...

QUOTE
nu-si face treaba de moderator

Ai te rog in vedere urmatorul aspect: "treaba" asta este o activitate benevola facuta in sprijinul Hanului, nu este nimeni remunerat pentru asa ceva nici de catre administratorul Hanului, nici de catre cei care posteaza. Singura datorie a moderatorului este sa aplice, dupa puterea si priceperea lui, Regulamentul. In caz ca nu te multumeste ceva (e chiar imposibil sa fie toata lumea multumita), exista mesageria privata... Apasa butonul cu "trimite mesaj" cu incredere, chiar functioneaza... In ultima vreme te-ai luat la intrecere cu alt forumist la reclamat mesaje - la reclamatiile intemeiate iau masuri, pe celelalte le ignor. Dar nu am cum sa va raspund la toate. Asa ca daca ai ceva de spus in mod specific, te astept cu mesaj privat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Jun 2012, 11:15 AM
Mesaj #61


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Un scurt film, de urmarit:

http://www.tariceanu.ro/video/153/Politici...romaneasca.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Jun 2012, 01:08 PM
Mesaj #62


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cum o sa ii trateze pesedistii pe penelisti, dupa ce vor castiga impreuna alegerile din toamna?

Cam asa


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Jun 2012, 12:45 PM
Mesaj #63


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 7 Jun 2010, 01:00 PM) *
Beizadeaua lu' Placinta s-a p...t pe un crucifix in Maramures.

Razvan Placinta, ateu declarat, membru si "preot" al Bisericii Ateiste devil.gif (in fapt, cam acelasi lucru cu cea satanista) este infatisat cum se usureaza pe un crucifix (o troita) din Maramures.


Beizadele din ziua de azi sunt mult, mult mai nemernice decat cei din era comunista ! Fac totul la vedere, sfideaza si isi bat joc de oamenii simpli in dispretul total al legii. devil.gif

Daca facea asa ceva intr-o tara musulamana, cu Coranul sau altceva sfant, era linsat chiar daca era si fiul vreunui ayatolah !

Sorina Placinta tocmai a "vazut lumina" si a trecut la PNL

Acum, sa inceapa laudele la adresa ei. rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Jun 2012, 04:17 PM
Mesaj #64


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



USL se grabeste sa scoata hotararile Parlamentului din legea CCR (dupa ce tot ei le-au introdus laugh.gif ). Adica - nu are voie nimeni sa ne spuna daca sunt sau nu constitutionale hotararile. Ei sunt deasupra Constitutiei.

Dar nu, nu asa a argumentat USL modificarea legii.

Iata argumentul: "Consideram ca prin aceasta modificare (adusa la initiativa lui Dan Sova, n.red.) se incarca in mod excesiv activitatea Curtii Constitutionale ceea ce dauneaza bunului mers al activitatii acesteia si al exercitarii rolului de arbitru institutional, rol asumat nu de putine ori, in contextul constitutional romanesc. De aceea, propunem eliminarea hotararilor plenului Camerei Deputatilor, ale plenului Senatului si ale plenului reunit ale celor doua Camere din categoria actelor normative asupra carora CCR se pronunta" smile.gif

Cred ca modificarea legii va fi atacata la CCR si Curtea va raspunde: dar cine v-a zis ca suntem ocupati? biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 14 Jun 2012, 08:36 AM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Daca este vorba declaratia privind dreptul de a reprezenta Romania la Consiliul European, atunci mie mi se pare ca cererea ca CCR sa se pronunte asupra unei declaratii a parlamentului seamana foarte mult cu cererea primita de Academia Romana de a verifica daca Mang a plagiat sau nu. Presedintele Traian Basescu a cerut parlamentului sa dea o hotarare oficiala, care ar putea fi analizata de CCR. Jocul asta cu cine are dreptul sa reprezinte Romania nu este decat o noua provocare din parte USL pentru al forta pe Basescu sa riposteze, motivand astfel initierea procedurilor de suspendare, telul final al acestei vendete dambovitene.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Jun 2012, 08:41 AM
Mesaj #66


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 14 Jun 2012, 09:36 AM) *
Daca este vorba declaratia privind dreptul de a reprezenta Romania la Consiliul European

Nu, este vorba de procedura suspendarii presedintelui, asta vizeaza USL-ul.

Declaratia despre care spui tu nu este o "hotarare", deci nu produce efecte juridice si nici nu are cum, din punctul asta de vedere, sa fie supusa cenzurii CC. Uslamistii nu sunt chiar atat de prosti (s-au mai desteptat si ei de la o vreme) incat sa adopte o hotarare atat de evident neconstitutionala.




--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Jun 2012, 05:48 PM
Mesaj #67


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ionel Tociu, candidatul din partea PSD pentru funcția de primar al municipiului Rm-Sărat, îl acuză pe actualul primar PNL, Viorel Holban, care a fost reales, că i-a trimis în noaptea alegerilor un coșciug.


Azi in Ramnic, maine in toata tara rofl.gif



PS: O captura de la TV; identificati personajele. Cine este angajatul? smile.gif



Acest topic a fost editat de abis: 14 Jun 2012, 05:56 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Jun 2012, 02:24 PM
Mesaj #68


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Antonescu, desteptarea!

Radu Câmpeanu zice:

"Nu ştiu dacă poporul român îl va vota pe Crin Antonescu. Nu cred că poporul român îl va vota pe Crin Antonescu. Mai ales după experienţa cu Băsescu, nu vor vota un om care, prin viziunea electoratului, nu are prestanţa şi echilibrul necesar."


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Jun 2012, 05:12 PM
Mesaj #69


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



La Realitatea TV, într-o emisiune moderată de Diana Enache la care se aflau regizorul Cristi Puiu şi producătorul Ada Solomon care apărau cauza Insitutului Cultural Român, proaspătul primar al Craiovei, PSD-ista (fostă PRM-istă) Lia Olguţa Vasilescu, membră în Comisia de Cultură a Senatului, for conducător al ICR, conform noii ordonanţe de urgenţă a Guvernului Ponta, a intrat în direct prin telefon reproşându-i, printre altele, lui Cristi Puiu că le face românilor o imagine nefavorabilă.

„Atunci ce părere aveţi despre Emil Cioran?" a întrebat-o Ada Solomon, „că şi el avea o impresie proastă despre români." „Vă rog nu amestecaţi aici un aşa de important personaj literar", i-a tăiat-o scurt Olguţa

rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Jun 2012, 01:24 PM
Mesaj #70


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Proaspat liberal, Frunzăverde s-a molipsit de la ceilalti uslamisti si vrea desființarea Direcției Naționale Anticorupție: „DNA atentează la democrația statului român!

A descoperit asta brusc, dupa condamnarea lui Nastase...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 04:00 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman