HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

11 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pdl, Schimbare la fata?
turbo trabant
mesaj 27 Mar 2012, 11:44 AM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 11:41 AM) *
Ca de exemplu economie guvernata de legea pietei, cu un control minim din partea statului. Sustinerea dreptului la proprietate. Initiativa privata, statul fiind mai mult un arbitru. Libertatea individuala...

Si ca de exemplu nu prea sunt confortabili cu vederile de stanga cu avortul la liber. Idem la PNL dupa cum vezi si de acolo au semnat niste cripto biggrin.gif

Poti vota in privinta asta linistit cu USL ( taica ilici) sau cu domnu Dan care iti va falfai decretelul pe la nas.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 27 Mar 2012, 11:45 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Mar 2012, 12:39 PM
Mesaj #72


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 27 Mar 2012, 12:44 PM) *
Si ca de exemplu nu prea sunt confortabili cu vederile de stanga cu avortul la liber.


Parca stanga a interzis avorturile - Ceausescu nu era un om de dreapta...

Avortul trebuie sa ramana "la liber" cum zici tu. Este optiunea fiecarei femei ce alege, in privinta asta. Tine de libertatea personala, care este o valoare cat se poate de "dreapta". Statul nu are voie sa-i spuna femeii nici sa faca, nici sa nu faca avort. Nici in mod direct, nici prin smecherii de acest gen

QUOTE
Poti vota in privinta asta linistit cu USL

Nici ei nu sunt mai breji... Dreapta, stanga, tot un drac. Cel putin din punctul asta de vedere.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Mar 2012, 12:41 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 12:39 PM) *
Avortul trebuie sa ramana "la liber" cum zici tu. Este optiunea fiecarei femei ce alege, in privinta asta. Tine de libertatea personala, care este o valoare cat se poate de "dreapta". Statul nu are voie sa-i spuna femeii nici sa faca, nici sa nu faca avort. Nici in mod direct, nici prin smecherii de acest gen

Si unde se interzice avortul in propunere? Hai da de acum otevizam si asta.....

Ti-am mai spus : nimic nu e la liber nici in vest. Daca vrei la liber incearca estul mult mai la est.

Asa ca furtuna intr-un pahar cu isterici.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 27 Mar 2012, 12:43 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Mar 2012, 12:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 27 Mar 2012, 12:57 PM
Mesaj #74


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 27 Mar 2012, 01:41 PM) *
Si unde se interzice avortul in propunere?


Unde am zis eu ca se interzice in acest proiect?

Eu scriu una si tu intelegi alta. Am zis: consilierea asta este un proces prin care mamei i se explica pe larg, cu imagini si filme, cat de rau este avortul. Si tot in lege (in anexa) se introduce fraudulos sintagma ca "fatul este o fiinta vie de la conceptie"

Deci: statul nu are de ce sa oblige femeia sa faca o astfel "consiliere" (adica s-o expuna la propaganda provitelor) ca si conditie fara de care nu are voie sa faca avort. Si statul nu are motiv sa spuna ca "fatul este o fiinta vie de la conceptie"


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Mar 2012, 01:08 PM
Mesaj #75


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 01:57 PM) *
[/i]Deci: statul nu are de ce sa oblige femeia sa faca o astfel "consiliere" (adica s-o expuna la propaganda provitelor) ca si conditie fara de care nu are voie sa faca avort. Si statul nu are motiv sa spuna ca "fatul este o fiinta vie de la conceptie"


Deci, daca nu ati inteles, detaliez eu, ca am mai vazut misculatii de genul: cabinetele de consiliere si toata tortura aia la care este supusa o femeie care deja a luat o decizie ingrozitor de dureroasa vor fi dirijate catre un oenge, care astfel mai papa niste zeci de milioane de la bujet. Care oenge mare minune sa nu aiba un leopard pe nume BOR prin curte! jamie.gif

Va duelati in doctrine cand treaba e simpla - follow the money. Intotdeauna! rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Mar 2012, 02:17 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 12:57 PM) *
Unde am zis eu ca se interzice in acest proiect?

Eu scriu una si tu intelegi alta. Am zis: consilierea asta este un proces prin care mamei i se explica pe larg, cu imagini si filme, cat de rau este avortul. Si tot in lege (in anexa) se introduce fraudulos sintagma ca "fatul este o fiinta vie de la conceptie"

Deci: statul nu are de ce sa oblige femeia sa faca o astfel "consiliere" (adica s-o expuna la propaganda provitelor) ca si conditie fara de care nu are voie sa faca avort. Si statul nu are motiv sa spuna ca "fatul este o fiinta vie de la conceptie"

LOL tu chiar crezi ca se va face o consiliere pe bune.

Sa iti zica mandea cum face consilierea in rrromania la pisicologii de stat ( aceeasi care verifica si starea mentala a politistilor cu arme si alte meserii sensibile) ca astia au stampila. Un covoras, o gaina, mai un plic.

Trezeste-te, esti in romania.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Mar 2012, 02:22 PM
Mesaj #77


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 27 Mar 2012, 03:17 PM) *
LOL tu chiar crezi ca se va face o consiliere pe bune.

Nu. Eu cred ca niste provite or sa le tina niste discursuri plangacios-moralizatoare, o sa le puna in mana niste pliante cu foetusi avortati, o sa le puna sa vizioneze niste chiuretaje filmate, o sa le sugereze ca sunt niste criminale pentru ca fac o astfel de alegere si totul pe bani publici.

QUOTE
sa iti zica mandea cum face consilierea in rrromania

Pai decat asa, mai bine deloc.

Mai scutim niste bani dati aiurea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Mar 2012, 02:26 PM
Mesaj #78


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 02:22 PM) *
Nu. Eu cred ca niste provite or sa le tina niste discursuri plangacios-moralizatoare, o sa le puna in mana niste pliante cu foetusi avortati, o sa le puna sa vizioneze niste chiuretaje filmate, o sa le sugereze ca sunt niste criminale pentru ca fac o astfel de alegere si totul pe bani publici.

Visezi cu ochii deschisi. Doamna doftor pisicoloaga nu va avea decat de complectat o fisa si sa deschida buzunarul.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Mar 2012, 02:43 PM
Mesaj #79


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Miscare spectaculoasa: Frunzaverde trece la PNL.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2012, 03:15 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 11:08 AM) *
... pentru care PDL ar merita sa piarda alegerile.

Doar nu credeai ca PDL-ul o sa castige alegerile?

QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 11:42 AM) *
... "fatul este o fiinta vie de la conceptie"

Teoretic fatul este o fiinta vie incepand cu ziua 20-28, cand deja s-a fosrmat sira spinarii, baza creierului, inima incepe sa bata, in aceasta perioada are loc schimbul de hormoni dintre fat si organismul mamei, mai exact fatul isi semnaleaza prezenta pentru a nu fi interpretat ca "intrus". Eu cred ca problema este de ordin moral, religios, etic, pana la urma si mormolocul este tot o fiinta vie, dar cine sau ce dovedeste ca asa este, biserica zice ca avortul este un pacat, medicina e ambigua, adica nu a dat pana in prezent un raspuns cert, opus bisericii. Indivizii se orienteaza confor educatiei primite sau in lipsa acesteia fie conform cutumelor religioase, fie se inmultesc fara sa se gandeasca daca au cu ce sa intretina viitoarele odrasle, daca le pot oferii un status social, educatie etc. eu pe acestia din urma ii consider animale si ar trebui controlati exact ca vitele.

QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Mar 2012, 02:08 PM) *
Deci, daca nu ati inteles .... Care oenge mare minune sa nu aiba un leopard pe nume BOR prin curte! .....

Care leopard va avea cabinete chiar in curtea bisericii, in acele asezaminte unde BOR doreste sa-i ocroteasca si sa-i ingrijeasca pe romani, atat d.p.d.v medical cat si spiritual.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 Mar 2012, 05:04 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



http://www.cotidianul.ro/demisii-in-lant-la-varful-pdl-177527/[quote name='Marduk' date='27 Mar 2012, 04:15 PM' post='730144']
Se darama sandramaua pedelisto-basista:
http://www.cotidianul.ro/demisii-in-lant-l...ful-pdl-177527/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Mar 2012, 05:09 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 02:43 PM) *
Miscare spectaculoasa: Frunzaverde trece la PNL.

miscare si mai spectaculoasa

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-118499...inscris-pnl.htm


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 Mar 2012, 05:11 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='gigip' date='27 Mar 2012, 06:04 PM' post='730163']
[

Mircea Toader,intr-un interviu la Realitatea TV: In locul lui Sorin Frunzaverde,eu asi fi plecat din politica! Pentru implicarea lui in promovarea lui Boldea,ar fi cazul sa o faca!

Liderul deputaţilor PDL, Mircea Toader, a declarat marți că nu știa nimic de plecarea lui Sorin Frunzăverde din PDL, că nu îl învinovăţeşte, dar că dacă era în locul lui ar fi plecat şi din viaţa politică.

"N-am nicio explicație, exact cum ați auzi că plec eu. Eu nu știu nimic despre plecare, e la fel de surprinzătoare, eu mai am o speranță că până își depunde candidatura mai e...", a declarat Toader. Acesta a spus că nu acuză pe nimeni până nu știe exact ce s-a întâmplat și că pierderea este a partidului. "Eu nu acuz pe nimeni până nu am certitudinea și în general pentru partid este pierderea", a spus deputatul PDL.

Toader a declarat că nu l-a întrebat pe Frunzăverde de ce vrea să plece din partid, sugerând că Emil Boc ar trebui să facă acest lucru. "El este subordonatul meu în Parlament, dacă era în sală acum...îl întrebam, nefiind cred că întrebarea este fără rost. Nu-l sun eu că nu sunt președintele partidului, am să-l sun personal când consider eu", a încheiat Toader.

"Regret plecarea lui Sorin Frunzăverde, şi ca persoană, şi ca membru fondator al partidului. (...) Eu cred că dacă într-adevăr era un om corect, trebuia să plece din politică, dar fiecare îşi gestionează cariera politică cum crede, eu unul consider că atunci când pleci de la un partid, trebuie să pleci definitiv ca să rămâi fidel conştiinţei tale, dar ştiţi că în politică...",
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2012, 05:17 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 27 Mar 2012, 06:04 PM) *
Se darama sandramaua pedelisto-basista...

Domnul in cauza este un mason declarat, acum nu stiu daca plecarea sa din PDL va insemna ceva pentru judetul pe care il pastoreste, Caras Severin, care este unul dintre cele mai sarace judete ale Romaniei. Ma gandesc ca, mason fiind domnul Frunzaverde, ar fi putut sa faca mai multe pentru judetul sau, eu cred ca plecarea sa din PDL are o legatura cu zvonurile privind cearta dintre PDL-isti si premierul M.R.U.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Mar 2012, 05:20 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Marduk, grin lif nu pleaca, asa ca tot macson rau si conspirationist ramane.

LE; cica pleaca, deci a trecut de partea boborului (macson fireste).

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 27 Mar 2012, 05:22 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2012, 05:41 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Deci pleaca sau nu pleaca? Ca si doctrina nu schimba prea mult, pleaca de la democrat liberali la national liberali, problema sa va fi aceasta coalitie, PNL-ului cu PSD-ul. Avand in vedere ca multi politicieni din Romania au radacini in disparutul PCR, care nu prea ii agrea pe masoni, banuiesc ca stie la ce se asteapta, asta in cazul in care nu este doar un alt mason acoperit.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 Mar 2012, 06:19 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='turbo trabant' date='27 Mar 2012, 06:20 PM' post='730171']
http://www.dcnews.ro/2012/03/frunzaverde-e...-exclusivitate/
Frunzăverde explică de ce a plecat. Ce funcție va avea în PNL. EXCLUSIVITATE
www.dcnews.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 Mar 2012, 06:23 PM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='gigip' date='27 Mar 2012, 07:19 PM' post='730180']
Disperare în tabăra lui Băsescu: Se schimbă legea pentru demiterea președintelui

Cererea lui Traian Băsescu de reexaminare a ordonanței 103/2009 privind referendumul, stabilind ca demiterea preşedintelui României să fie aprobată dacă a întrunit majoritatea voturilor cetăţenilor înscrişi pe listele electorale a fost adoptată, marți, de Camera Deputaților.

În textul inițial privind referendumul, se arăta că demiterea preşedintelui României este aprobată dacă a întrunit majoritatea voturilor valabil exprimate, la nivelul ţării, ale cetăţenilor care au participat la referendum.

Cererea de reexaminare a lui Traian Băsescu la ordonanţa 103/2009 a fost adoptată cu 165 voturi "pentru", unul "împotrivă" şi o abţinere.

URL-ul scurt: http://www.dcnews.ro/?p=169946
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 27 Mar 2012, 06:44 PM
Mesaj #89


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE(Marduk @ 27 Mar 2012, 04:41 PM) *
Deci pleaca sau nu pleaca? Ca si doctrina nu schimba prea mult, pleaca de la democrat liberali la national liberali, problema sa va fi aceasta coalitie, PNL-ului cu PSD-ul. Avand in vedere ca multi politicieni din Romania au radacini in disparutul PCR, care nu prea ii agrea pe masoni, banuiesc ca stie la ce se asteapta, asta in cazul in care nu este doar un alt mason acoperit.


Mason acoperit?...Cum o fi asta?...Acoperit de prostia celorlalti? rofl.gif rofl.gif

Frunza infloreste primavara...cand magnoliile ies la lumina. rolleyes.gif

Pdlacheii se autodistrug incet...


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Mar 2012, 09:11 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(cocosel @ 27 Mar 2012, 07:44 PM) *
Mason acoperit?...Cum o fi asta?.....

Moncher nu doresc sa intru in detalii dar ca mason ce spui ca esti ar trebui sa cunosti ca masonii trebuie sa conduca, acoperiti sau nu. Or Frunzaverde ca mason ce este, vrea sa fie in aceasta pozitie, indiferent cine este la guvernare. In fapt masonii au condus "acoperit" multe afaceri de-a lungul timpului. Frunzaverde are si alte probleme in afara de cele doctrinare, probleme ce tin de putere, dar nu in ultimul rand de bani, care se stie dau putere. Oricum evenimentul respectiv este o culme doctrinara a traseismului politic, un mason de dreapta, pleaca sa construiasca o dreapta puternica intr-o coalitie de stanga-dreapta. Hai sa fim seriosi, Frunzaverde n-a facut nimic in judetul sau de suflet Caras-Severin, o fi facut orice altceva care nu se reflecta in statisticii. E posibil sa mai vedem si alti sobolani care parasesc corabia marinarului ce sta sa se scufunde, e normal, e firesc ca sobolanii sa incerce sa scape din aceasta corabie, dar sa nu ma abureasca cu doctrina, ideologia, visele politice etc.

Acest topic a fost editat de Marduk: 27 Mar 2012, 09:15 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2012, 08:47 AM
Mesaj #91


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 27 Mar 2012, 06:20 PM) *
LE; cica pleaca, deci a trecut de partea boborului (macson fireste).

A plecat, sa-i fie de bine.

Reactia lui Lazaroiu e penibila. Frunzaverde a fost practic unul dintre artizanii apropierii PD-ului de PPE, este un "greu" al partidului si plecarea lui o sa lase un loc gol care va fi foarte greu de acoperit de catre cei ramasi.

Curios ca PNL-ul i-a oferit, direct, functia de vicepresedinte. Inseamna ca nu toti pedelistii sunt chiar atat de incompetenti ori corupti, daca cei care pleaca din PDL sunt primiti cu entuziasm si rasplatiti cu functii babane. smile.gif

Ma intreb care mai pleaca acum. Blaga...?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 28 Mar 2012, 09:12 AM
Mesaj #92


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 28 Mar 2012, 09:47 AM) *
Ma intreb care mai pleaca acum. Blaga...?


Radio Erevan : Este adevarat! Numai ca nu pleaca, va fi aruncat. Si nu este vorba de Blaga, ci de Boc. rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2012, 09:17 AM
Mesaj #93


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Daca ar fi instalat MRU in locul lui Boc, asta ar fi o veste cu adevarat buna. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 28 Mar 2012, 09:39 AM
Mesaj #94


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 28 Mar 2012, 10:17 AM) *
Daca ar fi instalat MRU in locul lui Boc, asta ar fi o veste cu adevarat buna. laugh.gif


Nu va fi MRU, cred ca Blaga va fi. jamie.gif Sa arate prostilor cascatori de gura ca partidul se reformeaza si ca uite ce i-au facut ei ciocoiului de Boc, ce a supt sangele proletarilor. Circ si ceapa cu slanina!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 28 Mar 2012, 10:58 AM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE(Marduk @ 27 Mar 2012, 08:11 PM) *
Moncher nu doresc sa intru in detalii dar ca mason ce spui ca esti ar trebui sa cunosti ca masonii trebuie sa conduca, acoperiti sau nu. Or Frunzaverde ca mason ce este, vrea sa fie in aceasta pozitie, indiferent cine este la guvernare. In fapt masonii au condus "acoperit" multe afaceri de-a lungul timpului. Frunzaverde are si alte probleme in afara de cele doctrinare, probleme ce tin de putere, dar nu in ultimul rand de bani, care se stie dau putere. Oricum evenimentul respectiv este o culme doctrinara a traseismului politic, un mason de dreapta, pleaca sa construiasca o dreapta puternica intr-o coalitie de stanga-dreapta. Hai sa fim seriosi, Frunzaverde n-a facut nimic in judetul sau de suflet Caras-Severin, o fi facut orice altceva care nu se reflecta in statisticii. E posibil sa mai vedem si alti sobolani care parasesc corabia marinarului ce sta sa se scufunde, e normal, e firesc ca sobolanii sa incerce sa scape din aceasta corabie, dar sa nu ma abureasca cu doctrina, ideologia, visele politice etc.


Cred ca tu ai invatat sa citesti la Academia de Frunze...pentru ca nu am spus pe aici ca as fi mason. Apoi vorbesti despre lucruri care te depasesc inca de la inceput...Ce reprezinta oare mason acoperit...tare curios as fi sa aflu...si mai exact cu ce s-a acoperit... rofl.gif

Frunzaverde a facut apelul si vor urma si altii pentru ca PDL nu va mai face scor la alegeri...este simplu.

Sunt curios daca Basescu va mai juca tare...si va arunca dosarul prin care Blaga adica Buldogul a fost oprit sa preia conducerea lacheilor. Acest dosar contine si discutii telefonice ale lui Frunzaverde cu vamesii de la Clisura Dunarii...

Faptul ca obtinerea controlului Romaniei nu este o tinta privata, ci un obiectiv geopolitic il demonstreaza chiar si aceasta mutare...Daca nu stiati undeva in octombrie in Bucuresti vor veni alte somitati din oculta financiara...iar pana atunci lucrurile trebuie asezate. thumb_yello.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2012, 04:36 PM
Mesaj #96


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Apropo de intrarea lui Frunzaverde in PNL (poate ca trebuia sa postez acolo): Antonescu il intampina cu entuziasm:

"Îi spunem bun venit lui Frunzăverde şi îl asigurăm că va fi primit cu toată onoarea, cu toată colegialitatea şi că împreună avem de construit lucruri importante [...] Nu e doar un politician important, ci mai ales în ordinea identităţii sale, a culturii sale politice, a consecvenţei, a unui mod destul de rar întâlnit de a crede ceea ce spune şi a face ceea ce spune. Sprin Frunzăverde este un real câştif pentru PNL. Intenționez și sper ca domnia sa să accepte cooptarea ca vicepreședinte al PNL cu atribuții pe care le-a avut ani în șir în PDL"

Acum traseismul politic e bun laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Mar 2012, 05:11 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(cocosel @ 28 Mar 2012, 11:58 AM) *
QUOTE
...pentru ca nu am spus pe aici ca as fi mason....

Asa mi s-a parut, dar poate m-am inselat, daca nu esti mason scuze, dar sa sti ca nu-i nicio tragedie sa fi mason.
QUOTE
...Ce reprezinta oare mason acoperit...tare curios as fi sa aflu...si mai exact cu ce s-a acoperit...

Un om, un individ care face parte dintr-o organizatie, ca multe altele, ce-si propun sa schimbe aceasta lume sau cel putin sa o faca sa arate asa cum vor membrii acestor organizatii. Pe vremea comunismului si nu numai masoni nu-si declinau apartenenta la organizatia respectiva, lucrau din umbra, cum s-ar spune, iar de acoperit erau acoperiti cu celebrul lor sort.
QUOTE
Frunzaverde a facut apelul si vor urma si altii pentru ca PDL nu va mai face scor la alegeri...este simplu.

Eu cred ca Frunzaverde ca si ceilalti asemeni lui pleaca din PDL din cauza dosarelor pe care le au, unii spun ca sunt fabricate de Basescu & Co, eu nu cred asta, asa cum nu cred nici acuzatiile despre statul politienesc, nemultumirile sale sunt legate strict de bani si putere. Acuzatiile sale cum ca i-ar fi fost ascultate convorbirile telefonice sunt puerile, daca nu avea nimic de ascuns nici nu trebuia sa-l deranjeze acest aspect. Frunzaverde este doar unul din baronii transpartinici ai acestei tari, in acest moment probabil ca trebuia sa dea socoteala despre domeniul sau Caras-Severin, care asa cum am mai spus, este unul dintre cele mai sarace judete, unde au avut loc mari afaceri de contrabanda.
QUOTE
Faptul ca obtinerea controlului Romaniei nu este o tinta privata, ci un obiectiv geopolitic il demonstreaza chiar si aceasta mutare...

Cine vrea sa detina controlul Romaniei? Romania este membra a UE si NATO, exista alte forte care vor sa controleze Romania? Care ar fi alternativa la aceste forte? neutralitatea? aderarea la CSI? Mutarea cat mai multor baroni la inchisoare, nu trecerea de la un partid la altul functie de interesele personale, ar demonstra ca Romania este pe calea cea buna.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 28 Mar 2012, 05:42 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114




QUOTE
Asa mi s-a parut, dar poate m-am inselat, daca nu esti mason scuze, dar sa sti ca nu-i nicio tragedie sa fi mason.


Si cine ar fi zis vreodata ca ar fi o tragedie?... Chiar nu stii ce vorbesti...mad.gif

QUOTE
Un om, un individ care face parte dintr-o organizatie, ca multe altele, ce-si propun sa schimbe aceasta lume sau cel putin sa o faca sa arate asa cum vor membrii acestor organizatii. Pe vremea comunismului si nu numai masoni nu-si declinau apartenenta la organizatia respectiva, lucrau din umbra, cum s-ar spune, iar de acoperit erau acoperiti cu celebrul lor sort.


Fraza asta este incredibila....Masoneria nu urmareste in nici un fel ceea ce stipulezi...
Mai pune manuta si deschide o usa dintr-o biblioteca in care vei gasi si niste carti...si mai indeparteaza-te de alea de joc... thumb_yello.gif
Masoneria este compusa din initiatii reprezentand un ordin ai carei membri sunt infratiti prin idealuri comune morale, spirituale si sociale. Nu se preocupa de convingerile politice sau religioase si subliniaza importanta sarcinilor cetatenesti. Pe vremea comunismului nu exista masonerie.... rofl.gif decat in exil. Cei de aici erau in adormire...Vai de mine ce aberatii poti sa subliniezi. Esti prea departe de orice ca sa poti intelege macar un minim necesar intr-o astfel de discutie asa ca te las in nestiinta ta. Este mai bine pentru totii!!... rofl.gif

Acoperit cu sortul....Care sort? ala de bucatarie? rofl.gif rofl.gif

Dude raspunde-i amicului ca prea bate campii.... thumb_yello.gif

QUOTE
Eu cred ca Frunzaverde ca si ceilalti asemeni lui pleaca din PDL din cauza dosarelor pe care le au, unii spun ca sunt fabricate de Basescu & Co, eu nu cred asta, asa cum nu cred nici acuzatiile despre statul politienesc, nemultumirile sale sunt legate strict de bani si putere. Acuzatiile sale cum ca i-ar fi fost ascultate convorbirile telefonice sunt puerile, daca nu avea nimic de ascuns nici nu trebuia sa-l deranjeze acest aspect. Frunzaverde este doar unul din baronii transpartinici ai acestei tari, in acest moment probabil ca trebuia sa dea socoteala despre domeniul sau Caras-Severin, care asa cum am mai spus, este unul dintre cele mai sarace judete, unde au avut loc mari afaceri de contrabanda.


Tu crezi prost la fel ca totii pdlacheii pe care ii aclamezi...
Statul politienesc a crescut in ultimii ani tocmai datorita politicilor absurde pe care intregul aparat de stat si partid le promoveaza. Exemple sunt atat de multe incat cazul recent paleste...Boldea.

QUOTE
Cine vrea sa detina controlul Romaniei? Romania este membra a UE si NATO, exista alte forte care vor sa controleze Romania? Care ar fi alternativa la aceste forte? neutralitatea? aderarea la CSI? Mutarea cat mai multor baroni la inchisoare, nu trecerea de la un partid la altul functie de interesele personale, ar demonstra ca Romania este pe calea cea buna.


Cine crezi? Aia cu sortul acoperit.... rofl.gif rofl.gif rofl.gif







--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Mar 2012, 08:50 AM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(cocosel @ 28 Mar 2012, 06:42 PM) *
QUOTE
... Chiar nu stii ce vorbesti...

Scuze, am uita ca trebuie sa vorbesc doar cum iti place tie, dar pot sa invat.
QUOTE
.... reprezentand un ordin ai carei membri sunt infratiti prin idealuri comune morale, spirituale si sociale. Nu se preocupa de convingerile politice sau religioase si subliniaza importanta sarcinilor cetatenesti.

De cand a devenit masoneria o organizatie in sprijinul cetatenilor? E prea multa vorbarie goala, pentru mine, care-mi pierd timpul cu jocul de carti, masoneria nu-i decat o alta organizatie care vrea sa creeze realitatea, sa schimbe lumea, chestia este ca tot incearca de ceva timp dar nu-i reuseste, asa ca mai bine s-ar ocupa de ce stie mai bine, afacerile, banii si ritualurile sale.
QUOTE
Pe vremea comunismului nu exista masonerie.... decat in exil. Cei de aici erau in adormire...

Deci exista masonerie si-n vremea comunismului, iar cei "adormiti" dormeau acoperiti, cu sortul.
QUOTE
Statul politienesc a crescut in ultimii ani tocmai datorita politicilor absurde pe care intregul aparat de stat si partid le promoveaza.

Moncher cred ca nu sti ce-i ala un stat politienesc, nici tu nici Frunzaverde nu cunoasteti notiunea, nici macar din cartile de istorie, ati incercat sa vedeti ce inseamna un stat politienesc? Dar daca stau si ma gandesc bine s-ar putea ca gura pacatosului, Frunzaverde, sa aiba dreptate, pe vreme lui Iliescu si Nastase cand era liniste, cand nu le deranja nimeni afacerile celor care azi tipa ca traim intr-un stat politienesc, era bine pentru ei, pentru averile lor, pentru traiul bun mostenit de la cei "descoperiti" sau "acoperiti" din vremurile in care masonii erau in "adormire".


Acest topic a fost editat de Marduk: 29 Mar 2012, 11:41 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Mar 2012, 09:44 AM
Mesaj #100


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Mutati va rog discutiile despre masonerie pe topicul dedicat masoneriei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Mar 2012, 11:47 AM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Colateral, moncher colateral, doar Frunzaverde a fost mason si liberal, ca doar despre el este vorba, asta ca ma tot acuza unii ca as fi PDL-ist. Interesant este CV-ul acestui liberal, citindu-l am avut impresia ca PNL si-a recuperat un membru ratacit. In opinia mea PDL-ul n-a pierdut nimic, nu mai are de fapt ce pierde, pentru PDL importnat este azi sa-si pastreze coeziunea, idealurile, sa duca la bun sfarsit ce au votat romanii la referendum. Nu cred ca Romania, romanii vor mai avea sansa de a rezolva ceva in viitor in baza referendumurilor, asta pentru ca atat tovarasul Iliescu cat si masonii nu dau doi bani pe cererile "pulimii" vorba unui clasic in viata.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Mar 2012, 12:03 PM
Mesaj #102


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cum, liberal?! Frunzaverde a fost in partidul asta din care a demisionat inca din 1990. Nu a trecut niciodata prin alt partid, pana acum


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Mar 2012, 12:21 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



PDL nu inseamna PARTIDUL DEMOCRAT LIBERAL? nu are la baza o doctrina liberala? Acum Sorin Frunzaverde (nu stiu de ce am imboldul de ai desparti numele!!) daca e sa ne luam dupa spusele domniei sale, vrea sa construiasca ceva in PNL :"....Eu când m-am referit la o construcţie de dreapta, m-am referit la PNL." deci omul se duce in PNL sa reconstruiasca PNL, sa-l faca mai de dreapta? sau cum? Despre alianta PSD-PNL domnul Frunzaverde are urmatoarea parere :"Cred că USL-ul este o alianţă structurală..... PSD-ul este un partid de stânga, conjunctura poate să dureze şi opt ani." La ce se refera Frunzaverde cand face aceste afirmatii? Repet miscarea facuta de Sorin Frunzaverde este una de "conjunctura" si are la baza problemele domniei sale cu dosarele. Eu cred ca in lunile ce urmeaza vom mai vedea si alte plecari "ideologice" din PDL.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 29 Mar 2012, 12:49 PM
Mesaj #104


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Marduk @ 29 Mar 2012, 01:21 PM) *
PDL nu inseamna PARTIDUL DEMOCRAT LIBERAL? nu are la baza o doctrina liberala?


Nu prea are la baza doctrina liberala... Din pacate...

Ziceai ca Frunzaverde a fost liberal - la ce te-ai referit?

QUOTE
Eu cred ca in lunile ce urmeaza vom mai vedea si alte plecari "ideologice" din PDL.

Indubitabil.

Daca un vice-presedinte al PDL pleaca in PNL pe aceeasi functie, poate ca ar trebui sa faca si Boc ce a facut Frunzaverde. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 29 Mar 2012, 01:00 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Toţi cei implicaţi în Afacerea Moldomin sunt colegi în loja masonică Lumină şi Adevăr. Frunzăverde, Chişărău, judecătorul Şerban sunt toţi masoni. Frunzăverde s-a lăudat într-o conferinţă de presă cu vânzarea Moldomin. În acest ghem de interese, un rol central îl are fostul colonel SIE Marian Mihăilă, prieten la cataramă cu Frunzăverde, de asemenea mason. Mihăilă este prorector în Reşiţa. Cei doi obişnuiau să se vadă la o cabană pe malul Dunării, aflată în proprietatea universităţii." EVZ

Daca cele scrise in acest articol sunt reale, atunci e ceva in mutarea asta "ideologica", marcata de politia politica si interceptarile telefonice, de la democrat liberali la liberali unde Sorin Frunzaverde vrea sa construiasca ceva mai dihai decat liberalism, atunci e clar ca de fapt avem de a face cu o "gainarie" nu cu o mutare politica rasunatoare. Nu stiu de ce dar tind sa cred ca o suveica politica functioneaza excelent in Romania. Sigur la mijloc sunt bani, multi bani, interese, cumetrii, relatii transpartinice bazate doar pe interese financiare etc. Oare cand vom scapa de nesatulii astia? s-au imbuibat 22 de ani si tot mai vor, mai mult, mai mare, mai .................... ranting.gif



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 04:24 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman