HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

7 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alegerile Locale Din 2012
abis
mesaj 28 Mar 2012, 10:46 AM
Mesaj #71


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Da, gigip, e ca tine. smile.gif

Robert Negoita zici ca a facut astfel de izolari gratuit, adica din banii lui, doar asa, pentru propasirea si bunastarea locuitorilor din sectorul 3? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 28 Mar 2012, 11:03 AM
Mesaj #72


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(gigip @ 27 Mar 2012, 05:58 PM) *
Stiu ca guvernul da 60% din suma,primaria,20 iar restul de 20% ar trebui sa achite locatarii!


Traznaia asta cu "antifonarea" a fost scornita pentru a asigura supravietuirea baietilor destepti din constructii atunci cand contractele cu statul nu sunt indestulatoare. jamie.gif Follow the money, nea gigi, si in loc de "guvernul da 60%, primaria 20%" poti scrie "gigip da 80%", pentru ca asa e corect din punct de vedere financiar. jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 28 Mar 2012, 11:15 AM
Mesaj #73


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Fara indoiala, primari precum Robert Negoita, Poteras sau din alta zona a spatiului politic (spre exemplu, primarul liberal Andrei Chiliman), care au fost in stare sa atraga fonduri europene, vor castiga pe merit un nou mandat, indiferent de nivelul de incredere al partidului care i-a propulsat. Imi place sa cred ca s-a format deja o administratie profesionista, autonoma fata de partid, iar meritul personal va fi hotarator la viitoarele alegeri.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 28 Mar 2012, 11:15 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
abis
mesaj 28 Mar 2012, 11:18 AM
Mesaj #74


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(andra_v @ 28 Mar 2012, 12:15 PM) *
Fara indoiala, primari precum Robert Negoita, Poteras sau din alta zona a spatiului politic (spre exemplu, primarul liberal Andrei Chiliman), care au fost in stare sa atraga fonduri europene, vor castiga pe merit un nou mandat

Uite ca strategia PSD chiar functioneaza: Robert Negoita este candidatul PSD care va incerca sa il invinga pe primarul Liviu Negoita. Liviu este primarul in functie, iar Robert este contracandidatul

In alta ordine de idei, Poteras va pierde, cel mai probabil.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Mar 2012, 05:24 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(andra_v @ 28 Mar 2012, 12:15 PM) *
Fara indoiala, primari precum Robert Negoita ...

ohyeah.gif

QUOTE(abis @ 28 Mar 2012, 12:18 PM) *
... In alta ordine de idei, Poteras va pierde...

Daca-mi "antifoneaza" blocul gratuit, asa cum se zvoneste, eu il votez si odata cu mine toata asociatia va face la fel. rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de Marduk: 29 Mar 2012, 08:59 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 28 Mar 2012, 05:42 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 28 Mar 2012, 11:18 AM) *
Uite ca strategia PSD chiar functioneaza: Robert Negoita este candidatul PSD care va incerca sa il invinga pe primarul Liviu Negoita. Liviu este primarul in functie, iar Robert este contracandidatul

Nu are nici un partid vreun catindat tip adibas cu numele Liviu Robert? biggrin.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 30 Mar 2012, 11:20 AM
Mesaj #77


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Piedone se intoarce in USL.

Ce circ... rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 30 Mar 2012, 12:38 PM
Mesaj #78


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



O discuţie despre Bucuresti. Pentru cine are răbdare, pt că nu e băşcălie. La băşcălie e mult mai uşor şi ne pricepem toţi.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 30 Mar 2012, 01:03 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



QUOTE(andra_v @ 28 Mar 2012, 11:15 AM) *
Fara indoiala, primari precum Robert Negoita, Poteras sau din alta zona a spatiului politic (spre exemplu, primarul liberal Andrei Chiliman), care au fost in stare sa atraga fonduri europene, vor castiga pe merit un nou mandat, indiferent de nivelul de incredere al partidului care i-a propulsat.



Electoratul e sensibil la realizarile vizibile si mai putin la partea mai putin cunoscuta a finantarii.
Pe de alta parte ramane de vazut ce fonduri europene au atras.
din cate stiam eu sunt imprumuturi BEI rambursabile (avantajoase dar imprumuturi) si nu granturi pe fonduri structurale, astfel incat e de discutat in ce au bagat banii, cat de durabile sunt investitiile facute si cum se vor returna banii.
Unii au luat acesti bani pentru a acoperi contributia locatarilor la programul de reabilitare termica, altii au luat pentru alte tipuri de investitii. Daca banii s-au bagat in banci scumpe pentru parcuri si ceasuri publice cu cuc ce canta zece arii celebre din opere, atunci nu prea sunt de laudat.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 30 Mar 2012, 01:54 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Leonardo @ 30 Mar 2012, 01:03 PM) *
din cate stiam eu sunt imprumuturi BEI rambursabile (avantajoase dar imprumuturi) si nu granturi pe fonduri structurale, astfel incat e de discutat in ce au bagat banii, cat de durabile sunt investitiile facute si cum se vor returna banii.
Unii au luat acesti bani pentru a acoperi contributia locatarilor la programul de reabilitare termica, altii au luat pentru alte tipuri de investitii. Daca banii s-au bagat in banci scumpe pentru parcuri si ceasuri publice cu cuc ce canta zece arii celebre din opere, atunci nu prea sunt de laudat.

Potul cel mare este la premaria generala unde golul de finantare este de cateva sute de milioane de euro. Domnul premar general a reusit sa bage cu ostia in gard capitala si sunt sanse mari ca de la anul ciuciu subventie la incalzire. Si alte chestii gen autostrazi suspendate sunt doar chestii pe hartie.

Am auzit niste estimari cum ca toate primariile de la bucale de la anul ar ramane cu visteria goala ( faliment) , ceea ce este o aberatie in conditiile in care toate companiile mari sunt in bucuresti.

Faza cea mai tare este ca domnu premar va fi cadorisit de prea inteligentii alegatori din bucale cu un nou mandat.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 30 Mar 2012, 01:58 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 30 Mar 2012, 02:04 PM
Mesaj #81


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(turbo trabant @ 30 Mar 2012, 12:54 PM) *
Faza cea mai tare este ca domnu premar va fi cadorisit de prea inteligentii alegatori din bucale cu un nou mandat.



pai daca are ochi frumosi...!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 30 Mar 2012, 02:11 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Felina @ 30 Mar 2012, 02:04 PM) *
pai daca are ochi frumosi...!

Frumusetea este in ochiu' alegatorului ohyeah.gif

Si e capitala, nu un colt de tara, unde curge raul de bani si ciumpalacii majoritari isi aleg unul ca ei care e "destept" ca ei. Identic si la sectoare, piedone ala si-a facut un breand cand punea detergent pe marfa din piete in direct si in reluare.

Si in cateva lini, ciumpalacii aia care au votat asemenea " romanii are talente" vor fi cu pancarte in piata universitatii declamand clasa politica. Schizo curat.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 30 Mar 2012, 02:15 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Apr 2012, 12:02 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din cugetarile domnului cu pliciul pe care Abis & Co o sa-l voteze cu entuziasm pentru primaria Bucurestilor :

”Isus era tîmplar, nu era mare șmecher” (Silviu Prigoană - România TV)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 1 Apr 2012, 08:52 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



QUOTE(turbo trabant @ 30 Mar 2012, 01:54 PM) *
Potul cel mare este la premaria generala unde golul de finantare este de cateva sute de milioane de euro. Domnul premar general a reusit sa bage cu ostia in gard capitala si sunt sanse mari ca de la anul ciuciu subventie la incalzire. Si alte chestii gen autostrazi suspendate sunt doar chestii pe hartie.

Am auzit niste estimari cum ca toate primariile de la bucale de la anul ar ramane cu visteria goala ( faliment) , ceea ce este o aberatie in conditiile in care toate companiile mari sunt in bucuresti.

Faza cea mai tare este ca domnu premar va fi cadorisit de prea inteligentii alegatori din bucale cu un nou mandat.


nu-mi place Oprescu si nu-l voi vota la alegeri.
Sa fim de acord ca nici Prigoana nu e o alternativa pe care 'prea inteligentii alegatori din bucale' sa o ia in calcul.
sa vedem pe cine ar putea alege oamenii din oferta electorala.

dar:
-primariile au acumulat datorii mari de-a lungul timpului si mai putin in ultimii ani.
-subventiile la incalzire trebuie sa dispara oricum, e nu numai conditie UE pentru a atinge piata liberalizata de energie, dar e si o aberatie intretinuta nepermis de mult si care acopera nivelul scazut de investitii, ineficienta si posibila hotie din sistemul de termoficare.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Apr 2012, 07:37 AM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Vera @ 30 Mar 2012, 01:38 PM) *
O discuţie despre Bucuresti. ....

Am avut rabdare sa urmaresc talk show respectiv. Mi-a placut Nicusor Dan, are un stil american, analizezaza punct cu punct problemele, pare ca stie exact cam ce se petrece prin primariile din Bucuresti si cam cat si cum se fura. Pe langa toate astea vine si cu solutii, "Salvati Bucurestiul" este un proiect tentant pentru toti cei care vor ca orasul acesta sa arate frumos, sa i se conserve acel aer boem care inca mai supravietuieste prin unele cartiere ale sale. Nicusor Dan intra in contradictie cu cei care vor sa "investeasca" eficient in Bucuresti, am cunostinta de cel putin 2 fonduri de investitii care cauta terenuri pentru a construi blocuri cat mai inalte si mai profitabile, sa vedem daca va reusi sa faca ceva, un lucru e sigur, de unul singur, fara sprijinul bucurestenilor nu poate face nimic in fata rechinilor imobiliari.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 2 Apr 2012, 07:54 AM
Mesaj #86


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



În sfârşit, cineva care are răbdare să asculte şi altceva decât informaţii superficiale, de 2-3 minute sau 2-3 rânduri. Mulţumesc, Marduk. Omul e matematician, de aici stilul lui de a analiza lucrurile. Până acum, e singurul care mă convinge şi cred că merită să i se dea o şansă.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Apr 2012, 09:06 AM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Eu iti multumesc pentru postarea ta. Urmarisem reportajul lui Tatulici, cel despre zona lacului Vacaresti, un ghetou in mijlocul Bucurestiului, un cartier dintr-un oras european cu strazi inexistente. E descurajant sa sa constatii cat de neputinciosi sunt guvernantii si politicienii, prostia si lacomia unor functionari publici a tarat intreaga Romanie in aceasta mocirla a proceselor interminabile care tin practic pe loc dezvoltarea unui oras.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 Apr 2012, 09:32 AM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Leonardo @ 1 Apr 2012, 08:52 PM) *
nu-mi place Oprescu si nu-l voi vota la alegeri.
Sa fim de acord ca nici Prigoana nu e o alternativa pe care 'prea inteligentii alegatori din bucale' sa o ia in calcul.
sa vedem pe cine ar putea alege oamenii din oferta electorala.

Prigoana... Cum mama dreacu au putut sa puna o asa o caricatura , altul mai prost nu au gasit? Prigonel si oparescu se vor intrece in a debita prostii, sunt la fel de cretini. Unul o va bate pe bahmuteanca in direct la otv pentru rating si alalalt ca un doftor ii va face o frectie la piciorul de lemn.

Nu prea sunt catindati de soi in cea mai inalta, prospera si populata urbe a republicii cu o singura si palida exceptie: Dan Nicusor.

Nicusor Dan are o sansa la fel de mare cat marja de eroare, locul lui era in consiliu unde sa le dea la gioale spagarilor de acolo. Indiferent ce idei bune are, nu s-a dat cu boborul in ce priveste javrele, subventia si pomeni electorale. Mosii/babele nu au nevoie de matematica si propuneri "savante" ci de intretinere ieftina si de potai in fata blocului lor.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 2 Apr 2012, 09:33 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Apr 2012, 09:36 AM
Mesaj #89


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 1 Apr 2012, 01:02 PM) *
Din cugetarile domnului cu pliciul pe care Abis & Co o sa-l voteze cu entuziasm pentru primaria Bucurestilor


Sa fie Alzheimer, sa fie prostie, sa fie misiune de la partid ori sa fie pur si simplu intentie de manipulare, nu stiu...

LINK

In caz ca nu e suficient de clar: LINK

QUOTE
”Isus era tîmplar, nu era mare șmecher” (Silviu Prigoană - România TV)

Pentru asta primeste o bila alba de la mine. smile.gif
Insa nu-i suficient ca sa-l votez...

Deci mai spun odata ca sa pricepi: nu votez cu Prigoana pentru ca mi se pare un penibil - un penibil la fel de mare ca Oprescu ala pe care o sa-l votezi tu cu entuziasm. Spre deosebire de tine, macar am bunul-simt sa nu votez orice cretin imi pun astia pe lista...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Apr 2012, 10:22 AM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 2 Apr 2012, 10:32 AM) *
Nicusor Dan .... locul lui era in consiliu unde sa le dea la gioale spagarilor de acolo....

Tu ai vazut ce specimene sunt in consiliul primariei Bucurestiului? Nicusor Dan n-ar avea nicio sansa sa "dea la gioale" din contra cred ca si-ar lua si o mama de bataie, poate chiar cu spitalizare si daca nu l-ar bate in direct ar pune niste mardeiasi de cartier sa-l faca. Am vazut niste mutre de consilieri pe acolo ca daca i-as vedea mai de departe as trece pe trotuarul celalalt, acolo se fac afaceri mai ceva ca pe Wall Street si sunt interese imense in joc, as avea curaj sa afirm ca in "afacerile" din primarie, sunt implicate, prin interpusi, familii arhiicunoscute din lumea interlopa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 2 Apr 2012, 10:23 AM
Mesaj #91


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



QUOTE(Marduk @ 2 Apr 2012, 07:37 AM) *
Mi-a placut Nicusor Dan, are un stil american, analizezaza punct cu punct problemele, pare ca stie exact cam ce se petrece prin primariile din Bucuresti si cam cat si cum se fura.


Da, el pare cel mai frecventabil candidat la primaria Bucuresti.
Nu stiu cat va reusi sa faca din ceea ce promite pentru ca va fi izolat de catre consilierii municipali, prefect si primarii de sector ce vor tine de partide. Dar poate fi un inceput si macar e o raza de speranta.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 Apr 2012, 10:24 AM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 2 Apr 2012, 10:22 AM) *
Tu ai vazut ce specimene sunt in consiliul primariei Bucurestiului? Nicusor Dan n-ar avea nicio sansa sa "dea la gioale" din contra cred ca si-ar lua si o mama de bataie, poate chiar cu spitalizare si daca nu l-ar bate in direct ar pune niste mardeiasi de cartier sa-l faca. Am vazut niste mutre de consilieri pe acolo ca daca i-as vedea mai de departe as trece pe trotuarul celalalt, acolo se fac afaceri mai ceva ca pe Wall Street si sunt interese imense in joc, as avea curaj sa afirm ca in "afacerile" din primarie, sunt implicate, prin interpusi, familii arhiicunoscute din lumea interlopa.

DN a fost deja in consiliul ( nu ca ales) ci ca gica contra. Nu a luat bataie dar i-a durut in doctrina de ce zicea el.

Surprinzator, in consiliul ala aia sunt la fel de cretini ca oprescu, nu sunt niste genii malefice.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Apr 2012, 10:43 AM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Leonardo @ 2 Apr 2012, 11:23 AM) *
Nu stiu cat va reusi sa faca din ceea ce promite pentru ca va fi izolat de catre consilierii municipali, prefect si primarii de sector ....

thumb_yello.gif Moncher cand ai dreptate nu poci sa nu te pup, asta este cuvantul de ordine al majoritatii in Romania, IZOLAREA, daca vine un tip citit, cu idei, cu intentii care nu converg cu majoritarii e pur si simplu ignorat, marginalizat, cuvintele celebre deja : "vine el sa ne invete pe noi" demoleaza orice om cu intentii bune. Locul acestor oameni nu poate fi intr-o primarie ca cea a Bucurestiului si in opinia mea un astefel de individ n-ar avea loc nici in politica din Romania, unde sunt cativa "spilcuiti" dare care probabil au ceva pe la dosare si pot fi manipulati in cazul in care incep sa "gandeasca" liber. Fac aceste afirmatii deoarece vad astfel de oameni, ei exista, vin cand si cand la talk show-ri, sunt culti, prezinta incredere, dar sunt pur si simplu impotenti d.p.d.v. decizional, activitatea lor fiind de fapt doar un paravan pentru cei care iau deciziile importante.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Apr 2012, 11:34 AM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 2 Apr 2012, 11:36 AM) *
Deci mai spun odata ca sa pricepi: nu votez cu Prigoana pentru ca mi se pare un penibil - un penibil la fel de mare ca Oprescu ala pe care o sa-l votezi tu cu entuziasm. Spre deosebire de tine, macar am bunul-simt sa nu votez orice cretin imi pun astia pe lista...


Nu sunt din Bucuresti dar asa vota cu oricine lupta ca partidul mafiot sa fie aruncat la lada de gunoi a istoriei ! La pachet cu cel care l-a distrus. devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Apr 2012, 11:47 AM
Mesaj #95


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 2 Apr 2012, 12:34 PM) *
as vota cu oricine lupta ca partidul mafiot sa fie aruncat la lada de gunoi a istoriei


Inclusiv cu Becali, Vadim, DD? smile.gif

Toate partidele sunt "mafiote", pe principiul asta si eu as vota cu oricine este impotriva PSD-ului... Si nu ai putea sa ma acuzi pentru asta. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Apr 2012, 11:52 AM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 2 Apr 2012, 01:47 PM) *
Inclusiv cu Becali, Vadim, DD? smile.gif

Astia-s creatiile de-a lungul timpului ale "Jupanului" vostru.

QUOTE(abis @ 2 Apr 2012, 01:47 PM) *
Toate partidele sunt "mafiote", pe principiul asta si eu as vota cu oricine este impotriva PSD-ului... Si nu ai putea sa ma acuzi pentru asta. wink.gif

Lasa lozincile astea ale disperarii. Mafiotii sunt la putere acum ! Sunteti in degringolada pentru ca pierd puterea.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Apr 2012, 11:58 AM
Mesaj #97


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 2 Apr 2012, 12:52 PM) *
Astia-s creatiile de-a lungul timpului ale "Jupanului" vostru.

Ete scartz.

Pe Vadim l-au lansat in politica de dupa '89 Iliescu si Roman (ambii sunt acum in USL, unul la PSD, unul la PNL).

Pe Becali l-a lansat Hrebenciuc.

Iar "domnu' Dan" e pe cai mari abia dupa ce a facut cateva zile de puscarie, in "regimul Basescu". Si anunta (sarbatoare mare... ) ca va contribui, alaturi de USL, la alungarea "dictatorului".

Asa ca astia trei maimutoi sunt de-ai tai.

QUOTE
Mafiotii sunt la putere acum !

Deci cand era PSD-ul la putere, era o democratie, mama-mama... rofl.gif

QUOTE
Sunteti in degringolada pentru ca pierd puterea.

Da, o pierd, sunt de acord cu tine. Insa nu inteleg care e treaba cu "degringolada". O pierd acum, o castiga iar peste patru ani, viata merge mai departe. Niciunul dintre noi (ma refer la cei pe care ii stiu cat de cat, despre tine nu stiu nimic in sensul asta) nu depindem de stat ori de partide, "traim bine" indiferent cine castiga alegerile. smile.gif

Acest topic a fost editat de abis: 2 Apr 2012, 12:01 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 2 Apr 2012, 12:31 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



QUOTE(Marduk @ 2 Apr 2012, 10:43 AM) *
thumb_yello.gif Moncher cand ai dreptate nu poci sa nu te pup, asta este cuvantul de ordine al majoritatii in Romania, IZOLAREA, daca vine un tip citit, cu idei, cu intentii care nu converg cu majoritarii e pur si simplu ignorat, marginalizat, cuvintele celebre deja : "vine el sa ne invete pe noi" demoleaza orice om cu intentii bune.


cam asa e din pacate.
Ideea dodoloatza ar fi sa existe mai multi independenti care sa candideze la primariile de sectoare si la consiliul general si sa se coaguleze intre ei ca sa poata reusi sa le fie ascultat cuvantul.
Daca Nicusor Dan si oricine altcineva vine cu bune intentii ar reusi sa creze un astfel de grp, atunci ar fi o bresa serioasa in sistem.

Sigur ca ramane sa te lupti cu guvernul, dar orasul Bucuresti este sufieint de mare ca sa-si joace cartile si impotriva guvernului.
Conditia ramane cea de mai sus: sa poti face un grup. Singur nu cred ca ai prea multe sanse de reusita.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Apr 2012, 12:52 PM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Leonardo @ 2 Apr 2012, 01:31 PM) *
... Daca Nicusor Dan si oricine altcineva vine cu bune intentii ar reusi sa creze un astfel de grup, atunci ar fi o bresa serioasa in sistem....

Problema este ca romanul se vrea sef cu orice pret, iar daca nu poate vrea sa fie macar seful lui. Romanul nu are o educatie a echipei, a liderului, el nu intelege sintagma "Daca esti singur, nu conteaza cat de bun esti". Eu nu-l acuz pentru asta, romanul vine dintr-un sistem care nu agreea echipa, era chiar ingrozit de constientizarea indivizilor fata de forta echipei, chiar si in sport erau sprijiniti sportivii nu echipele de unde si situatia din fotbalul romanesc si nu numai. Daca te urmaresti congresele partidelor ai crede ca exista coeziune in idei in fapte dar acolo nu este decat interesul personal care se sprijina de nevoie pe interesul comun si asta doar atata timp cat individul respectiv beneficiaza de ceva. Aceasta situatie persista si azi, se vede cu ochiul liber pentru cine vrea sa o vada sa accepte ca romanul poate si prin natura sa mioritica intelege negativ notiunea de echipa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 Apr 2012, 03:12 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



http://www.contributors.ro/politica-doctri...a-dreapta/?cfcc

Cam a spus tot ce era de zis.

PS: eu am ales ce votez daca votez.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 2 Apr 2012, 04:59 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



QUOTE(Marduk @ 2 Apr 2012, 12:52 PM) *
Problema este ca romanul se vrea sef cu orice pret, iar daca nu poate vrea sa fie macar seful lui. Romanul nu are o educatie a echipei, a liderului, el nu intelege sintagma "Daca esti singur, nu conteaza cat de bun esti". Eu nu-l acuz pentru asta, romanul vine dintr-un sistem care nu agreea echipa, era chiar ingrozit de constientizarea indivizilor fata de forta echipei, chiar si in sport erau sprijiniti sportivii nu echipele de unde si situatia din fotbalul romanesc si nu numai. Daca te urmaresti congresele partidelor ai crede ca exista coeziune in idei in fapte dar acolo nu este decat interesul personal care se sprijina de nevoie pe interesul comun si asta doar atata timp cat individul respectiv beneficiaza de ceva. Aceasta situatie persista si azi, se vede cu ochiul liber pentru cine vrea sa o vada sa accepte ca romanul poate si prin natura sa mioritica intelege negativ notiunea de echipa.



de acord cu tot ceea ce spui.
Partidele au exploatat foarte bine dezbinarea extrema a natiei si visul tampit al acesteia de a avea un tatuc care sa-i rezolve problemele cu mintea lui luminata. Nu e numai natura mioritica ci si reflexul din comunism cand societatea nu avea voie sa reactioneze la politic si singura speranta de mai bine era intr-o decizie miraculoasa si improbabila a comandatului suprem.
Din pacate actualul presedinte a dus la apogeu aceste sperante desarte. Din fericire, deziluzia din ultima vreme a facut pe multi sa inceapa sa-si dea seama ca nu se poate mai bine decat daca devin mai activi social. Optimist fiind, cred ca in timp vom deveni o societate normala, dar nu cred ca asta se va intampla mai devreme de 10-20 de ani. Sunt inca enorm de multe de facut, statul roman este inca excesiv de centralizat, netransparent si rigid.


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 2 Apr 2012, 05:08 PM
Mesaj #102


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 2 Apr 2012, 04:12 PM) *
PS: eu am ales ce votez daca votez.


Si eu la fel. Si o spun si public: daca votez (ceea ce in momentul de fata este destul de nesigur) voi vota contra Oprescu si contra Prigoana la Primaria Generala, contra PSD la sector si consilii.

Acest topic a fost editat de abis: 17 Apr 2012, 11:23 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Apr 2012, 04:32 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atentie ! Pazea ca vine !

Cucoana Tatoiu a declarat ca va candida la P.G. a Bucurestilor. Cica in numele prostilor sau asa ceva !? unsure.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2012, 07:52 PM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher decat Prigoana vs Oprescu eu prefer Tatoiu vs Prigoana & Oprescu, daca o fi sa candideze eu m-am scos, am cu cine vota. tongue.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LINICA
mesaj 18 Apr 2012, 09:24 AM
Mesaj #105


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 640
Inscris: 6 August 04
Forumist Nr.: 4.202



Am primit astazi: Pare ca mai are nevoie de voturi...

Salut!

Sunt Nicusor Dan, presedintele Asociatiei Salvati Bucurestiul. Pentru cei care nu cunosc Asociatia noastra, spun doar ca am castigat 23 de procese impotriva primariilor din Bucuresti, prin care am oprit fie defrisari de parcuri, fie demolari de cladiri istorice, fie constructii nepotrivite.

Atat cat am putut, vreme de 4 ani, am obtinut rezultate pe masura mijloacelor noastre. Alaturi de colegii din Asociatie, am impiedicat constructia unui bloc de 13 etaje in zona istorica Gradina Icoanei, am contribuit la modificarea legii urbanismului si am iesit in strada pentru ca zonele Stirbei Voda, Gradina Icoanei si Parcul Tineretului sa isi pastreze locurile, pe harta si asa lezata a capitalei.

Am decis sa candidez la Primaria Bucurestiului pentru ca stiu ca din pozitia de primar pot sa fac lucruri mult mai consistente decat din cea de reprezentant al societatii civile.

Sunt convins ca o viziune coerenta asupra planului de urbanism, atragerea de specialisti de top in pozitiile cheie din administratie si o buna cunoastere a legii, insotita de un demers sustinut al respectarii ei, ar putea sa transforme Bucurestiul nostru intr-o capitala europeana.

Pentru a ma putea inscrie in cursa electorala am nevoie de 36.000 de semnaturi pana pe 1 mai. Am strans 19.000 in trei saptamani. Ajuta-ne, te rog, sa strangem restul, rugandu-ti cunoscutii sa semneze formularul alaturat.

Timpul e scurt: pana la data de 22.04.12 se poate trimite gratuit prin posta formularul. Zicala aia cu „nu lasa pe maine ce poti face azi”: e mai pe bune ca niciodata !

Odata ce am strans aceste semnaturi in calitate de independent, fara paine si circ, ci doar din sprijinul celor carora nu le place sa stea cu mainile in buzunar, ne vor sprijini incet dar sigur si aceia care de 20 de ani cred ca nu se poate face nimic... cand sunt atatea de facut! Si cand experienta ne-a demonstrat ca de fapt chiar se poate!

Daca doresti sa te implici in campanie mai mult de atat, scrie-ne la contact@nicusordan.ro.

Ajutorul tau conteaza. Impreuna putem schimba Bucurestiul.

Multumesc,
Nicusor Dan

www.nicusordan.ro

Acest topic a fost editat de LINICA: 18 Apr 2012, 09:24 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 01:24 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman