HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Octombrie 2010
jude
mesaj 15 Oct 2010, 07:31 PM
Mesaj #106


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.044
Inscris: 8 May 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 6.257



Dragilor, haideti sa nu ne prostim.
Justitiarule, amenintarea aia ti-a adus marele premiu de a fi nedorit la intalnire. Acum tu decizi: ori renunti la prostiile astea si vii, dar te porti ca un om, nu ca un mardeias, ori stai acasa unde ti-e cald si bine. E randul tau sa fii matur, poftim.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 15 Oct 2010, 07:34 PM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



QUOTE(jude @ 15 Oct 2010, 08:31 PM) *
Dragilor, haideti sa nu ne prostim.
Justitiarule, amenintarea aia ti-a adus marele premiu de a fi nedorit la intalnire. Acum tu decizi: ori renunti la prostiile astea si vii, dar te porti ca un om, nu ca un mardeias, ori stai acasa unde ti-e cald si bine. E randul tau sa fii matur, poftim.


Io zic ca exagerati foarte tare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 15 Oct 2010, 07:36 PM
Mesaj #108


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



QUOTE(factura @ 15 Oct 2010, 08:34 PM) *
Io zic ca exagerati foarte tare.


Eu zic ca nu. Amenintarile cu_cutite sunt exagerari.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Oct 2010, 07:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
factura
mesaj 15 Oct 2010, 07:41 PM
Mesaj #109


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



QUOTE(Energie @ 15 Oct 2010, 08:36 PM) *
Eu zic ca nu. Amenintarile cu_cutite sunt exagerari.


freeman l-a amenintat mai intai. Acum freeman a editat . A fost un raspuns agresiv al Justitiarului, dar de aici pana la a crede ca amenintarea a fost pe bune, e cale lunga. In fine, faceti cum vreti. E intalnirea voastra.

Io merg sa bag niste lamai.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 15 Oct 2010, 07:50 PM
Mesaj #110


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Pai tu baga lamai, eu imi bag picioarele.
Totusi, pentru egalitatea de sanse, eu zic ca normal ar fi ca aia care nu pot fi trasi la raspundere pe cale penala ar trebui sa se intalneasca numai intre ei, iar restul separat. Desigur ca exceptie face factura, careia ii place in partea ailalta.
Cele de mai devreme au asigurat o atmosfera destinsa, mirifica si amicala pentru maine.
De scandaluri si tensiuni sunt satul. Distrati-va nebunuit... a, pardon, nebanuit. Pe mine numarati-ma in afara.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 15 Oct 2010, 07:54 PM
Mesaj #111


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



QUOTE(Energie @ 15 Oct 2010, 08:50 PM) *
Pai tu baga lamai, eu imi bag picioarele.
Totusi, pentru egalitatea de sanse, eu zic ca normal ar fi ca aia care nu pot fi trasi la raspundere pe cale penala ar trebui sa se intalneasca numai intre ei, iar restul separat. Desigur ca exceptie face factura, careia ii place in partea ailalta.
Cele de mai devreme au asigurat o atmosfera destinsa, mirifica si amicala pentru maine.
De scandaluri si tensiuni sunt satul. Distrati-va nebunuit... a, pardon, nebanuit. Pe mine numarati-ma in afara.



Hai sa ne calmam. Nu cred ca dupa toate astea Justitiarul mai vrea sa vina. Mie, care imi place in partea cealalta, nici atat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 15 Oct 2010, 07:56 PM
Mesaj #112


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Crede-ma ca am scris foarte calm, lehamitea nu are nicio legatura cu nervii.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 15 Oct 2010, 07:56 PM
Mesaj #113





Guests






QUOTE(jude @ 15 Oct 2010, 08:31 PM) *
Dragilor, haideti sa nu ne prostim.
Justitiarule, amenintarea aia ti-a adus marele premiu de a fi nedorit la intalnire. Acum tu decizi: ori renunti la prostiile astea si vii, dar te porti ca un om, nu ca un mardeias, ori stai acasa unde ti-e cald si bine. E randul tau sa fii matur, poftim.


Eu sunt matur, chiar am facut apel la maturitatea unora. Freeman a editat mesajul care in care ma intreba daca am asigurare, si daca stau bine cu trompa. Iar chestia cu cutitele am spus-o la modul peiorativ ca raspuns la agresivitatea lui freeman.

Daca sunt nedorit la intalnire nicio problema, arunc biltetul pe care mi l-am cumparat de azi si basta.

QUOTE
freeman l-a amenintat mai intai. Acum freeman a editat . A fost un raspuns agresiv al Justitiarului, dar de aici pana la a crede ca amenintarea a fost pe bune, e cale lunga. In fine, faceti cum vreti. E intalnirea voastra.

Haida bre, de ce nu mai vii? si alea doua sucuri de mi le-ai promis?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jude
mesaj 15 Oct 2010, 07:57 PM
Mesaj #114


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.044
Inscris: 8 May 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 6.257



Auziti, dar daca se enerveaza factura, se enerveaza Energie, se enerveaza si jude acum, cum am putea avea o atmosfera destinsa si amicala? Nu e mai interesant sa tratam lucrurile calm? Eventual ne explica si Justitiarul care-i faza, eventual nu va mai retrageti etc. Practic, putem discuta problema si maine seara. tongue.gif

Edit: nu mai conteaza, am scris eu mai greu.

Acest topic a fost editat de jude: 15 Oct 2010, 07:58 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 15 Oct 2010, 08:01 PM
Mesaj #115


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



QUOTE(Justitiarul @ 15 Oct 2010, 08:56 PM) *
Daca sunt nedorit la intalnire nicio problema, arunc biltetul pe care mi l-am cumparat de azi si basta.


Nu e nevoie sa arunci nimic. smile.gif
Biletul se poate returna la casieria garii si iti recuperezi banii pe el. Mi se pare ca iti retin ei 5 sau 10 la suta, dar macar nu ai dauna totala. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 15 Oct 2010, 08:01 PM
Mesaj #116


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Măi, haideţi să ne calmăm toţi. Au fost nişte glume nesărate poate şi cu asta basta.

Rămāne cum am stabilit, nu schimbăm nimic, ok?


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 15 Oct 2010, 09:30 PM
Mesaj #117


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Justitiarul @ 15 Oct 2010, 08:56 PM) *
Eu sunt matur, chiar am facut apel la maturitatea unora. Freeman a editat mesajul care in care ma intreba daca am asigurare, si daca stau bine cu trompa. Iar chestia cu cutitele am spus-o la modul peiorativ ca raspuns la agresivitatea lui freeman.

Pentru Jutitiarul si Factura: Mesajul editat era asta "Justitiarul, cum stai cu trompeta? Ai asigurare?" si era scris in contextul in care el spunea ca are o teama ca il bate Simonsays. Trompeta (nu trompa) se referea la capacitatea de a vorbi tare. Trompeta si asigurarea erau intr-un context haios precum cel spus de J. L-am sters dupa ce am vazut postarea cu cutitele. M-am gandit ca-l irita vederea mesajului respectiv.

Eu personal n-am fost amenintat niciodata cu cutite etc... Nici amicii mei. Pana acum.

Editare ulterioara: Justitiarul, daca nu mai vii, duci biletul la gara, primesti banii inapoi 90-95%, iar diferenta neplatita de ei mi-o comunici mie precum si datele unde vrei sa achit eu suma respectiva. Factura, ar trebui sa stii ce vorbesti, si sa nu spui tampenii ca eu am amenintat pe cineva.

Acest topic a fost editat de freeman: 15 Oct 2010, 09:47 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 15 Oct 2010, 10:09 PM
Mesaj #118


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Atmosfera aici s-a stricat...
Factura spune ca eu l-am amenintat mai intai (cu trompeta), iar Justitiarul a raspuns agresiv (cu cutitele).
Date fiind astea, eu sunt gata sa nu mai vin (oricum as fi venit dupa ce pleca Justitiarul, dupa cum anuntasem acum doua zile).
O sa ma vad cu cei ce stiu de gluma si de alte vuvuzele (atentie! n-am scris vulve!) cand ne trece pe chelie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 15 Oct 2010, 10:43 PM
Mesaj #119





Guests






Eu vin!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 15 Oct 2010, 11:04 PM
Mesaj #120


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Salut... ciocoi vechi si noi! Daca mai este loc, as vrea sa va anunt ca este posibil sa apar si eu dar mai tarziu pentru ca am antrenamente la ora la care va intalniti voi... pana la ce ora stati ?


--------------------
* * * Nu lćsa visele sć piarć, pentru cć dacć visele mor, viaža nu este decāt o pasćre cu aripi rupte care nu mai poate sć zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 16 Oct 2010, 09:08 AM
Mesaj #121





Guests






Ar fi frumos daca la intalnirea asta am lega prietenii. Energie si freeman au dat dovada de lipsa de caracter ironizandu-ma cu banii de bilet.
Eminescu zicea: "Inteligente se gasesc adesea, caractere mai rar"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 16 Oct 2010, 09:23 AM
Mesaj #122


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Dar nu te-a ironizat nimeni, fratele meu alb. Pur şi simplu, au fost amabili şi ţi-au spus ce poţi face dacă renunţi. Mai potoleşte-te şi tu, nu mai fi aşa sensibil.

Iar dacă vrei să fii tratat ca oricare de aici, "integrat", aşteaptă-te inclusiv la glume proaste şi nu te mai supăra pentru orice fleac. Şi cu asta basta, ce atāta circ. Dacă vrei să vii, bine, dacă nu, iar e bine. Ne stricăm dispoziţia din cauza unor fleacuri. Dacă nu īnţelegi de glumă, e problema ta.

So: ora 18, TNB.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 16 Oct 2010, 09:27 AM
Mesaj #123





Guests






Sora mea alba, va trebui sa arunc biletul pana la urma, nu vreau sa va stric eu voua cheful...so, distractie placuta thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 16 Oct 2010, 09:30 AM
Mesaj #124


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Faci cum vrei, nu te obliga nimeni la nimic. Şi pe mine m-au enervat unii zilele astea şi am fost tentată să nu mai vin, dar nu m-am apucat să fac o telenovelă aici din cauza asta.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 16 Oct 2010, 09:32 AM
Mesaj #125


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Jutitiarul, nu te-am ironizat cu niciun bilet: Energie ti-a spus cum se pot recupera mare parte din banii dati pe un bilet nefolosit, iar eu m-am oferit sa platesc diferenta pana la 100% tinand cont ca prietena ta Factura a zis ca eu te-am provocat (prin amenintare cu trompeta si asigurarea) sa scoti cutitele.
Daca vrei sa legi prietenii ar trebui sa nu mai scoti cutitele ca sperii lumea.

Lipsa mea de caracter se va manifesta prin lipsa la intalnire cat timp esti tu acolo. (cred ca am conversat suficient)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 16 Oct 2010, 09:37 AM
Mesaj #126





Guests






Distractie placuta inca o data. thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 16 Oct 2010, 11:16 AM
Mesaj #127


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE(Justitiarul @ 16 Oct 2010, 09:37 AM) *
Distractie placuta inca o data. thumb_yello.gif


'Ai ma. Sigur e o urare din suflet ? rofl.gif
Bai, bai, ce de discutii pe spinarea mea...
Hai sa lamurim dreaq lucrurili, pana nu se impute treaba. Io am initiat intalnirile forumistilor de pe han. Si, ca un lider ce sint, la fiecare intalnire, am altoit oamenii, am scuipat in berea lor, si i-am injurat de neamuri - raposati sau inca-traitori.
Acestea fiind zise, tre' sa fii curajos, tupeist, si bine inarmat, ca sa poti participa.
Si, ca o mica recapitulare a celor ce s-au petrecut la intalnirile anterioare, la care am fostara si eu: s-a discutat, s-a ras, s-a betivit care mai de care (cu mici, foarte mici exceptii), s-a mancat, s-au facut poze, s-au legat prietenii (mi-e sa nu-i am pe constiinta pe alde Kitty si Geniconu, care s-au cunoscut la una dintre, si care acu se marita unu cu altu'), si... pana mea, si cam atat.
Ah, era sa uit: ia renu' !


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Oct 2010, 12:07 PM
Mesaj #128


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(simonsays @ 16 Oct 2010, 11:16 AM) *
Si, ca un lider ce sint

roflmao.gif roflmao.gif No comment !! Well done, Simioane !! rofl.gif spoton.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 16 Oct 2010, 04:33 PM
Mesaj #129


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



QUOTE(simonsays @ 16 Oct 2010, 12:16 PM) *
Io am initiat intalnirile forumistilor de pe han. Si, ca un lider ce sint, la fiecare intalnire, [...], am scuipat in berea lor[...]


Asta da reclamă pentru īntālnirile forumistice! rofl.gif

blink.gif

Da' ca să fim lămuriţi... doar la īntālnirile forumistice ai făcut ce ai scris colea mai sus, nu? unsure.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Oct 2010, 04:55 PM
Mesaj #130


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(N.V. @ 16 Oct 2010, 04:33 PM) *
Da' ca să fim lămuriţi... doar la īntālnirile forumistice ai făcut ce ai scris colea mai sus, nu? unsure.gif

NIET !! He made it always. jamie.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 16 Oct 2010, 06:21 PM
Mesaj #131


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE(N.V. @ 16 Oct 2010, 04:33 PM) *
Da' ca să fim lămuriţi... doar la īntālnirile forumistice ai făcut ce ai scris colea mai sus, nu? unsure.gif

A, nu. Ce naiba, nu mai tii minte ce gust placut (ziceai tu) ca are berea ? Si isi schimbase gustul brusc, cand te-ai intors cu spatele... spoton.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 16 Oct 2010, 06:47 PM
Mesaj #132


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Pānă se veselesc şi se īntālnesc restul forumiştilor, īmi permit să fiu off-topic.
Aşadar,
1. Nu aş fi făcut niciodată greşeala să mă īntorc cu spatele la tine. devil.gif
2. Pe ălea 6 beri de mi le datorezi, le aştept prin curier. harhar.gif
şi 3. (chiar dacă nu mai ţin minte precis ce īnseamnă) ia renu! tongue.gif


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 17 Oct 2010, 04:10 PM
Mesaj #133





Guests






N-am aruncat biletul aşa că nu vă mai deranjaţi sa-mi platiţi ce-stiu-eu ce difenenţă. Am fost īn Bucureşti, m-am īntālnit cu Marcus, un tip de treabă, cu bun-simţ, care nu e lider sau VIP, nu scuipă īn bere, nu e scārbos şi nu e nici libidinos. A meritat această īntālnire mai mult decāt zece de-alea de tip: fii tupeist, că oricum berea ta va avea alt gust dacă īntorci capul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Oct 2010, 05:03 PM
Mesaj #134


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Astept cu interes sa citesc si alte pareri despre aceasta intalnire forumistica ohyeah.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 17 Oct 2010, 08:47 PM
Mesaj #135





Guests






Subscriu la cele scrise de Marduk!
Ori nu v-ati mai intalnit... unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
factura
mesaj 18 Oct 2010, 08:24 PM
Mesaj #136


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 3 March 06
Forumist Nr.: 7.944



Fuse fain.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 18 Oct 2010, 09:25 PM
Mesaj #137





Guests






QUOTE(simonsays @ 16 Oct 2010, 12:16 PM) *
Ah, era sa uit: ia renu' !


banuiesc ca asta nu era o ofensa din moment ce tu esti liderul si ai vrut sa dai dovada de prietenie, asa ca iti zic si eu: Sa ia mata renu'!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 18 Oct 2010, 09:48 PM
Mesaj #138


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



La intalnire a fost o atmosfera de multe grade (si nu Celsius). S-au purtat dezbateri infocate (mai ales factura avea un debit verbal de invidiat devil.gif), s-au spus si cuvinte grele, au fost si momente tensionate (Energie va poate spune mai multe ohyeah.gif )

Ah, si s-a dezbatut destul de mult in ce masura ne afecteaza si ar trebui sa ne afecteze absenta Justitiarului.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 18 Oct 2010, 10:10 PM
Mesaj #139


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Si pentru ca am promis ca voi posta la Filosofie, am si propus un subiect care a fost aprins dezbatut la intalnire ohyeah.gif
http://www.hanuancutei.com/forum/content/O...-Condamnatilor/


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 19 Oct 2010, 12:01 PM
Mesaj #140


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



QUOTE(Justitiarul @ 18 Oct 2010, 09:25 PM) *
banuiesc ca asta nu era o ofensa din moment ce tu esti liderul si ai vrut sa dai dovada de prietenie, asa ca iti zic si eu: Sa ia mata renu'!


Mmm..mda. Te-ai bagat singur in vorba cu mine, si, de la una la alta, ai ajuns la mama. Esti tampit, sau doar te mananca in fund ?

Bai alde administratori, moderatori de forum, ca sa nu apucam sa aruncam cu rahat unii in altii, faceti si voi ceva, sau o pipaiti la rece, ca poate mai creste numarul de pagini accesate ?


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 01:39 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman