HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Octombrie 2010
Serenity
mesaj 22 Oct 2010, 05:20 PM
Mesaj #141


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ba, stiti ce ma gandeam eu.... daca tot nu raspund penal oamenii cu boala lui Justitiaru, ce-ar fi sa mai faca el un drum pana la Bucale si sa-l caute pe tata Băse, ca si-asa acu' nu mai umbla cu politia dupa el devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Oct 2010, 08:11 PM
Mesaj #142





Guests






rofl.gif Nu-i rea ideea rofl.gif

Simioane, oare nu cumva eu fusai aia care insistase cu vazutul oamenilor live si-a propus intalnirile si a participat intens la prima? harhar.gif (Ciudat, tot octombrie a fost, numai ca 2003 parca... sau ma inseala memoria rau de tot? hmm.gif )

harhar.gif

(ce dor mi-e sa stau in Bukale... sad.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 23 Oct 2010, 07:00 PM
Mesaj #143





Guests






QUOTE(Serenity @ 22 Oct 2010, 06:20 PM) *
Ba, stiti ce ma gandeam eu.... daca tot nu raspund penal oamenii cu boala lui Justitiaru, ce-ar fi sa mai faca el un drum pana la Bucale si sa-l caute pe tata Băse, ca si-asa acu' nu mai umbla cu politia dupa el devil.gif


mda...sarcasm...sa va fereasca al de sus de boala mea...numai eu stiu cate indur...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Oct 2010, 07:00 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Serenity
mesaj 23 Oct 2010, 07:36 PM
Mesaj #144


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Nu era sarcasm, era o gluma... si mi-am permis sa o fac pentru ca tu ai adus vorba si ai glumit pe exact aceeasi idee.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 23 Oct 2010, 08:00 PM
Mesaj #145





Guests






Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 23 Oct 2010, 08:07 PM
Mesaj #146


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



blink.gif Ha?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 23 Oct 2010, 08:11 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Afrodita @ 22 Oct 2010, 09:11 PM) *
(ce dor mi-e sa stau in Bukale... sad.gif )

Ce te tine sa te muti, doar nu esti baba?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 23 Oct 2010, 08:21 PM
Mesaj #148





Guests






Nu sunt baba (inca tongue.gif ) dar nici asa de usor nu-mi e sa ma mut, cum mi-era la 19-20 ani smile.gif Plus ca dupa aproape 4 ani de strainatati nu stiu cum m-as mai integra in Bukale...

Sere, stii vorba aia cu inteleptu', nu? wink.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 23 Oct 2010, 08:31 PM
Mesaj #149


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



QUOTE(Afrodita @ 23 Oct 2010, 09:21 PM) *
Plus ca dupa aproape 4 ani de strainatati nu stiu cum m-as mai integra in Bukale...

Bine ma! De parca te-ai fi dus in Cambogia la reciclat creveti!
E ciudat ca unii care pleaca, dupa 3 luni vorbesc romaneste cu 'ai min desigur' si nu se mai pot 'adapta', pe cand altii care stau de 10-20 de ani vorbesc ca si cand n-ar fi fost plecati si se pot adapta rapid... Eu cred ca aia care nu se pot adapta, in alta viata au fost bulgari. sau macar albanezi.
Afro, ai rude in tarile mentionate?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 23 Oct 2010, 08:54 PM
Mesaj #150





Guests






QUOTE(Serenity @ 23 Oct 2010, 08:36 PM) *
Nu era sarcasm, era o gluma... si mi-am permis sa o fac pentru ca tu ai adus vorba si ai glumit pe exact aceeasi idee.


Cand glumesc eu pe tema asta, e ok, cand glumeste altu', nu. Daca vrei iti mai fac un desen, poate intelegi mai bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 23 Oct 2010, 09:07 PM
Mesaj #151


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Poate ca nu e ok nici cand glumesti tu. Ti-ai pus vreodata problema asta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 23 Oct 2010, 09:08 PM
Mesaj #152


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



QUOTE(Justitiarul @ 23 Oct 2010, 09:54 PM) *
Cand glumesc eu pe tema asta, e ok, cand glumeste altu', nu. Daca vrei iti mai fac un desen, poate intelegi mai bine.


Nu te mai consuma, mey, ca n-are sens... Nici eu nu pot sa inteleg ce au avut cu tine ca sa te necajeasca, si chiar ma intristeaza ca se insista in continuare... sad.gif


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 23 Oct 2010, 09:16 PM
Mesaj #153


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Era mai degraba un atac la adresa lui Băse, datorat frustrarilor provocate de gaşca de la putere. Ce sariti asa de cur in sus? Am glumit cu Justitiarul si-atata tot...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 23 Oct 2010, 09:33 PM
Mesaj #154


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



QUOTE(Serenity @ 23 Oct 2010, 10:16 PM) *
Ce sariti asa de cur in sus?


Fiindca avem, de aia... Unele "glume" semanau mai mult a rautati, dar, in fine, daca va jurati ca erau doar glume...


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 23 Oct 2010, 09:55 PM
Mesaj #155


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ma, e prea sensibila toata lumea asa dintr-odata... Tu, una, tin minte ca tineai la glume pe vremuri. Inteleg ca traim vremuri grele, toti suntem mai irascibili. De-aia am si zis sa rezolvam problema cu Băse devil.gif Si Justitiaru' zicea cu vreo doua pagini in urma ca nu răspunde penal... nu putui sa ma abtin sa nu ma gandesc ca el ar fi solutia, na! Omorati-ma ca mi-am permis sa glumesc...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 24 Oct 2010, 03:13 PM
Mesaj #156





Guests






Lasa Sere ca daca el nu vrea sa fie solutia si io mai primesc suturi in cur de la angajatori pe motiv ca-s prea experimentata pentru ce vor ei, o sa vin io sa te ajut cu Base, ca nici io n-oi mai raspunde penal intr-o saptamana - doo laugh.gif blink.gif

Rehael - lumea are cu el ca nu le place c-o "glumit" ca vine cu cutitele la intalnirea forumistica, ca el si-asa nu raspunde penal.

Justitiarule - ma scuzi, da' ti-ai facut-o cu mana ta. Asa glume nu se fac dragule, ca doar sperie oamenii. Noi astia de pe Han nu te stim in viata reala, nu te cunoastem, n-avem de unde stii daca esti bland ca un mielusel si doar zici din gura sau daca esti intr-adevar in stare de ceva. E logic ca oamenii sa-si apere pielea si sa iti sara in cap cand faci glume din astea. Totusi sa stii ca nimeni n-are nimic cu tine personal, pur si simplu nu reactionam cu rasete la glume ce implica vatamarea corporala proprie. Hai nu mai fii suparat, ca e pacat, o viata avem, o petrecem certandu-ne pe forumuri cu oamenii? hug.gif

Freeman - cand am spus ca nu mi-e usor sa ma mai adaptez ma refeream la o multitudine de lucruri, nu la faptul ca nu mi-e sau nu mi-ar fi bine printre romani. Se vede c-ai uitat ca eu sunt una din aparatoarele inflacarate ale tarii si treburilor bune din ea, atatea putine cate sunt. N-am scos niciodata din calcul ideea de-a ma muta inapoi in Ro la un moment dat. Dar un lucru e clar: am urat Bucurestiul si-l voi uri mereu! Nu voi fi niciodata adepta locuitului acolo. Cand am zis ca mi-e dor sa stau acolo, mi-era dor de fapt de posibilitatea de-a ma vedea cu forumistii zilnic la cafele, beri si pahare de vorba. Asta a fost singurul avantaj si singura parte buna a locuitului meu in Bukale, in rest nici sa n-aud de asta!

Si acum on topic, ca e cazul laugh.gif : nu mai zice nimeni cum a fost la intalnire? Nu mai pove nimeni cat ati baut, cum v-ati prostit, ce poze ati facut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Justitiarul)
mesaj 24 Oct 2010, 03:54 PM
Mesaj #157





Guests






Nu-i motiv de facut bascalie faptul ca nu raspund penal, si nici nu ma mandresc cu asta. La mine a fost un fel de legitima aparare cand m-o intrebat "cum-il-cheama" daca am asigurare la intrebarea mea cat se poate de legitima daca ma ia la bataie Cain. Pai daca ma intrebi daca am asigurare iti zic nene CA AM. Am avut un mic conflict cu Cain inainte, si nu-l agreez deloc (si nu-s singurul). Iata micul conflict, de bagare in seama.
Si daca ar fi sa fac felul cuiva i l-as face lu' balauru' n-am eu treaba cu Basescu, Cain sau alti pitici de gradina
Go to the top of the page
 
+Quote Post
N.V.
mesaj 25 Oct 2010, 07:31 AM
Mesaj #158


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.051
Inscris: 5 March 04
Forumist Nr.: 2.474



Of măi oameni buni nonono.gif . Nu-i frumos să ajungă veteranii să se certe pe Han (mai ales cānd e aşa frig afară şi cānd cafeaua pare insuficientă). Hai mai bine să nu mai căutăm motive de harţă şi să nu sucim şi răsucim fiecare mesaj ca să avem pretext să răspundem urācios.

acuma aici nu ştiu ce urmează să scriu: off-topic de la on-topic sau on-topic la off-topic unsure.gif ohyeah.gif
Afrooooooooo, (şi Sereeeeeee mwah1.gif ) n-am putea oare noi să ne punem imaginaţia la contribuţie şi să punem de o īntālnire forumisitică virtuală īn Bucureşti? rofl.gif

Edit: vă gāndiţi, planificaţi (ştiu că mai ales Sere e īn asentimentul meu) că eu tre' să fug să mă bat cu secretarele şi cu bibliotecarele. dry.gif

Acest topic a fost editat de N.V.: 25 Oct 2010, 07:33 AM


--------------------
"...dor de mine si de alta lume, dor plana: durere fara nume pe om..."

Pittis Show
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 25 Oct 2010, 07:52 AM
Mesaj #159


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



QUOTE(Afrodita @ 24 Oct 2010, 04:13 PM) *
Si acum on topic, ca e cazul laugh.gif : nu mai zice nimeni cum a fost la intalnire? Nu mai pove nimeni cat ati baut, cum v-ati prostit, ce poze ati facut?


N-am făcut poze, toată populaţia a băut bere, iar eu vin (părea lungit cu apă, dar...), era foarte gălăgie şi trebuia să urli să te faci auzit de alţii, unii au jucat un pic de şah, fum de nu puteai să respiri, motiv pt care am tot ieşit īn curte la aer, pe mine nu prea m-au "excitat" discuţiile, ca atare m-am retras relativ devreme. Cam ăsta e rezumatul. tongue.gif

Acest topic a fost editat de nefertiti: 25 Oct 2010, 07:52 AM


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 07:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman