HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mogulii Din Presa Romaneasca, Discipolii lui Iago in democratia romaneasca
CharonOfNyx
mesaj 21 Oct 2010, 02:06 PM
Mesaj #141


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



QUOTE(Marduk @ 21 Oct 2010, 02:29 PM) *
Poate ca era nevoie de stenogramele astea ca sa mai reduca un pic foamea spirituala a romanilor

Adevarul e ca stenogramele astea sunt o adevarata hrana spirituala. Initial am vrut sa scriu ca sunt satul pana peste cap, dar s-ar putea intelege altceva. Cum ar putea cineva sa se sature de circoteca cu megalomani potentati si politicieni, care-si dau la gioale folosindu-se de instrumente, care in mod normal ar folosi doar la functionarea statului de drept?!


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 21 Oct 2010, 02:10 PM
Mesaj #142


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



daca singura problema ar fi ca stenogramele au ajuns in presa, atunci nu prea ar fi o problema. da, e bine ca stim.
eu insa va tot spun ca beleaua e alta. daca procurorii au facut-o doar din prostie sau din marinimie pt. popor, asta e, sa le fie si sa ne fie de bine.
daca insa procurorii au facut-o la ordin, asa cum cred eu, e belea. atat am de spus. nu e nicio afacere ca am aflat ce nashpa ar fi fost cu Vantu, Geoana si ai lor, daca toata manevra face parte dintr-un razboi politic in care procurorii au devenit beligeranti. e rau pt. viitor ca justitia sa actioneze la comanda politica. asa nu construim nimic, asa niciodata nu se va ajunge ca justitia sa isi faca treaba pt. ca are o treaba de facut.
am mai spus-o: in goana sa de a vana anumite personaje, Basescu a ignorat complet faptul ca reforma inseamna sa creezi institutii si cutume. inseamna sa profesionalizezi, inseamna sa creezi un cadru legislativ care sa permita actiunea, sa elimine interferentele exterioare, sa creeze anumite practici. Daca dupa 10 ani de mandat tot ce va reusi Basescu va fi sa il bage pe Vantu in puscarie, am ars gazul de pomana. Si daca ii baga alaturi de Vantu in puscarie pe Nastase, Voiculescu si Patriciu, tot ca am ars gazu de pomana se cheama, daca in timpul asta administratia va fi in continuare ingenunchiata de incompetanta politicienilor, iar justitia tinuta sub control politic.



Poate intr-o zi am sa va spun mai multe despre Fondul Proprietatea. La o bere. Sa vedeti cum si cat fura astia. Sa nu faceti greseala de a crede ca PDLul fura cu mai mult bun simt. Jaful de la Fondul Proprietatea (la care au participat toti) bate afacerea Rompetrol.


--------------------
Las cabezas frķas de la flor estįn lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ”En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Oct 2010, 02:13 PM
Mesaj #143


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(CharonOfNyx @ 21 Oct 2010, 03:06 PM) *
.... care-si dau la gioale folosindu-se de instrumente, care in mod normal ar folosi doar la functionarea statului de drept?!

cine are curaj sa bage mana-n foc?

Acest topic a fost editat de Marduk: 21 Oct 2010, 02:13 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Oct 2010, 02:13 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 21 Oct 2010, 02:22 PM
Mesaj #144


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(kumarbi @ 21 Oct 2010, 03:10 PM) *
QUOTE
.....daca insa procurorii au facut-o la ordin, asa cum cred eu, e belea.

cand ai dreptate, ai, e belea mare daca a existat un ordin sau un interes politic se merge pe manipulare indiferent cine o face.
QUOTE
in goana sa de a vana anumite personaje, Basescu a ignorat complet faptul ca reforma inseamna sa creezi institutii si cutume..........

mai trebuie sa ai si cu cine sa le creezi, sa existe un interes pentru reforma la nivel politic, la nivel individual.
QUOTE
.... tot ce va reusi Basescu va fi sa il bage pe Vantu in puscarie, am ars gazul de pomana. Si daca ii baga alaturi de Vantu in puscarie pe Nastase, Voiculescu si Patriciu

va ramane totusi un simbol in lupta pentru reforma asa cum au fost si multi altii inaintea lui, poate ca asta si vrea sa dovedeasca ca se poate.
QUOTE
Poate intr-o zi am sa va spun mai multe despre Fondul Proprietatea. La o bere. Sa vedeti cum si cat fura astia.

peste tot in lume fondurile sunt create pentru a fura cu acte in regula, pe mine nu ma mira ca la FP se fura, ma mira ca nici un functinar de acolo nu iese sa spuna cat se fura si cum se fura.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Oct 2010, 02:28 PM
Mesaj #145


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(kumarbi @ 21 Oct 2010, 03:10 PM) *
daca insa procurorii au facut-o la ordin, asa cum cred eu, e belea

De acord. Dar au facut-o la ordin? Mai mult decat "eu cred ca da" sau "eu nu cred ca da", nu putem scoate. Este exact ceea ce s-a intamplat si cu Mani Pulite, in Italia: procurorii nu au reusit sa obtina prea multe condamnari, insa dezvaluirea practicilor la care se dedau politicienii a spulberat o intreaga clasa politica.

Fireste, este alta discutie daca cea care a inlocuit-o este sau nu superioara in vreun fel celei precedente...
QUOTE
Daca dupa 10 ani de mandat tot ce va reusi Basescu va fi sa il bage pe Vantu in puscarie, am ars gazul de pomana. Si daca ii baga alaturi de Vantu in puscarie pe Nastase, Voiculescu si Patriciu, tot ca am ars gazu de pomana se cheama

Daca ar fi anchetati doar adversarii, ti-as da dreptate. Insa cat timp si unii ca Ridzi, Solomon sau Gutau nu se simt nici ei prea bine, cred ca vorbim mai degraba despre mai putin control politic in justitie decat pe vremea lui Nastase. Si nu sunt singurele cazuri


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Oct 2010, 02:36 PM
Mesaj #146


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 21 Oct 2010, 03:28 PM) *
......unii ca Ridzi, Solomon sau Gutau nu se simt nici ei prea bine

plevusca moncher, plevusca, sunt si carpceani mai mari, dar mai adanc.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Oct 2010, 02:45 PM
Mesaj #147


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 21 Oct 2010, 03:36 PM) *
plevusca moncher, plevusca, sunt si carpceani mai mari, dar mai adanc.

Ai dreptate. Crapcenii Videanu-Bordureanu, Berceanu, asfaltistii....
O crapceanca mai mijlocie e Graziela de la Finante cu tunul ala de 40 milioane de euro ! devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 Oct 2010, 02:48 PM
Mesaj #148


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(CharonOfNyx @ 21 Oct 2010, 02:06 PM) *
Cum ar putea cineva sa se sature de circoteca cu megalomani potentati si politicieni, care-si dau la gioale folosindu-se de instrumente, care in mod normal ar folosi doar la functionarea statului de drept?!

numai idealistii care chiar cred ca romania va fi vreodata stat de drept in care spiritul legii va fi respectat.

statul de dreptul meu si numai al meu.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 21 Oct 2010, 09:02 PM
Mesaj #149


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Eu am observat doua lucruri care m-au lasat mut. 1. reacția “presei” la stenograme e jalnica: indignari timide si prefacute, diversiuni obosite, ba si vechea lehamite – am auzit ca unii n-au vrut initial sa le citeasca si s-au indurat cu greu, in scirba, avind lucruri mai importante de cugetat pentru tara. Nu e deloc adevarat ca Vantu poate face orice pe banii lui, sint uluit de ideea asta. In orice meserie/industrie/breasla exista limitari, nimeni nu face orice pe banii lui 2. Usurinta cu care “ziaristii” Buscu, Toader, Tanase s-au lasat inregimentati intr-o intreprindere profund frauduloasa, ascunsa sub aparenta unei institutii de presa. Dar si felul lingusitor in care il aprobau pe Vantu. Vantu crease de fapt dictatura perfecta (desele referinte militare nu sint o intimplare) si, daca Geoana ar fi cistigat, ar fi extins-o la intreg mediul politic si de afaceri romanesc. Toti cei care il aprobau fara sa cricneasca erau ametiti de perspectiva de a beneficia de favorurile viitorului om cel mai puternic din Romania, omul care l-a facut pe Geoana presedinte, Vantu. (despre abuzul de diminutive in conversatiile cu supusii, alta data. deocamdata mie imi sugereaza politetea pe care o are un bisnitar cu curvele pe care le frecventeaza, e ceva sexual si libidinos in defilarea de doruleti, banditei si ticalosi mici prin fata unui schiop care ii domina cu banii lui)

Nu e deloc vorba de nuante si interpretari, cadavrele din dulap s-au imputit si observam viermii abia acum. Pina acum simteam doar duhoarea. Presa romaneasca e aproape extincta. Si niciodata termenul de “canal” n-a fost mai potrivit pentru un post de televiziune ca acum. Ca si in cazul altor institutii romanesti descompuse, reforma poate veni prin presiune din exterior. Mai ales de pe internet. (nu e o intimplare ca voxpublica a implodat prima)


comentariul lui Florin Cojocariu in Madame Blogary despre presa de aujourd'hui



--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 21 Oct 2010, 10:32 PM
Mesaj #150


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Ia uite reclama la misto (intre mesaje): Stanga inDreapta Romania! rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 22 Oct 2010, 11:10 AM
Mesaj #151


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Michelle @ 21 Oct 2010, 09:02 PM) *
Presa romaneasca e aproape extincta. Si niciodata termenul de “canal” n-a fost mai potrivit pentru un post de televiziune ca acum.

dap. groapa de gunoi mai curand.

cartoon network va prezinta

http://www.realitatea.net/stenograme-voicu...uca_762919.html

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 22 Oct 2010, 11:29 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 Oct 2010, 01:34 PM
Mesaj #152


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu va lasati pacaliti de aceasta diversiune care este menita sa arunce in derizoriu ceea ce se intampla cu stenogramele SOV. Cu alte cuvinte se poate si la altii sau si altii sunt ascultati, pana la urma se tinde catre concluzia ca toata lumea este ascultata. Mai sunt relevante discutiile lui SOV? nu totul devine normalitate fara directie sau actiune. Frumoasa lucratura sa vedem daca prinde.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 22 Oct 2010, 04:41 PM
Mesaj #153


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



se pare ca apare din nou pe tapet asta cu felix in rolul lui patriciu si sov.

http://www.portalulrevolutiei.ro/arhiva/2004_92.html


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Oct 2010, 10:21 AM
Mesaj #154


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cum se face presa in trusturile mogulilor ”buni” Adica aia iubitori de Basea si pedelisti .

Rusine sa-ti fie Dinu Patriciu ca-i indraznit !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Nov 2010, 01:34 PM
Mesaj #155


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Vīntu şi Voiculescu, batuti de mogulii francezi

Preşedintele Traian Băsescu acuză televiziunile de ştiri şi pe "mogulii" care sunt īn spatele lor că īl atacă īn permanenţă. Avem dovada că realizatorii RTV şi A3 sunt mici copii pe lāngă o altă televiziune care l-a taxat cu adevărat dur pe şeful statului romān. Pe de altă parte, de remarcat este şi atitudinea īn oglindă a lui Sarkozy. După ce liderul de pe malurile Dāmboviţei l-a numit pe un jurnalist "găozar", cel de pe cheiurile Senei li s-a adresat reprezentanţilor mass-media cu apelativul "prieteni pedofili". Īn rest, pānă şi bloggerii bulgari au ajuns să rādă de T. Băsescu.


Rusine de 3 ori Patriciu ! Ca ai ramas de coada biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 24 Nov 2010, 02:32 PM
Mesaj #156


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 24 Nov 2010, 01:34 PM) *
Vīntu şi Voiculescu, batuti de mogulii francezi

Preşedintele Traian Băsescu acuză televiziunile de ştiri şi pe "mogulii" care sunt īn spatele lor că īl atacă īn permanenţă. Avem dovada că realizatorii RTV şi A3 sunt mici copii pe lāngă o altă televiziune care l-a taxat cu adevărat dur pe şeful statului romān. Pe de altă parte, de remarcat este şi atitudinea īn oglindă a lui Sarkozy. După ce liderul de pe malurile Dāmboviţei l-a numit pe un jurnalist "găozar", cel de pe cheiurile Senei li s-a adresat reprezentanţilor mass-media cu apelativul "prieteni pedofili". Īn rest, pānă şi bloggerii bulgari au ajuns să rādă de T. Băsescu.


Rusine de 3 ori Patriciu ! Ca ai ramas de coada biggrin.gif

L-am vazut pe Sarko! Daca i-a facut pedo pe aia,el cu mutra lui chiar cred ca este! Alle Sarko!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 Nov 2010, 01:55 PM
Mesaj #157


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



din ciclul ce mari moguli are rrromania dar ce mic.ro e capul lor de magnati.

http://www.capital.ro/detalii-articole/sti...nar-141452.html


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Feb 2011, 07:37 PM
Mesaj #158


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ma uit la tembelizor si nu-mi vine sa cred ce lupta se duce in media la aceasta ora pentru a se denatura toata aceasta actiune anticoruptie, s-a ajuns de la tabla de sah la albine. Consider ca asocierea albinelor cu aceasta coruptie este lipsita de bun simt.

Acest topic a fost editat de Marduk: 8 Feb 2011, 07:38 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 8 Feb 2011, 09:22 PM
Mesaj #159


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2011, 07:37 PM) *
Ma uit la tembelizor si nu-mi vine sa cred ce lupta se duce in media la aceasta ora pentru a se denatura toata aceasta actiune anticoruptie, s-a ajuns de la tabla de sah la albine. Consider ca asocierea albinelor cu aceasta coruptie este lipsita de bun simt.

Marduk,iar esti copil! Ce se intampla acum e o incercare de prostit prostii(multi,in tara asta).S-a mai jucat filmul asta odata,tot cu pioni,cu plevusca!
Cand vor ajunge la rechinii mari(Flutur,Blejnar,Falca,Blaga,Igas),desi ma indoiesc de asta,atunci va fi "actiune anticoruptie",nu circul asta!
Daca astia si chiar conducerea portocalie ajunge la parnaie,atunci da,avem actiune anticoruptie.
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 9 Feb 2011, 04:37 PM
Mesaj #160


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 8 Feb 2011, 09:37 PM) *
Ma uit la tembelizor si nu-mi vine sa cred ce lupta se duce in media la aceasta ora pentru a se denatura toata aceasta actiune anticoruptie, s-a ajuns de la tabla de sah la albine. Consider ca asocierea albinelor cu aceasta coruptie este lipsita de bun simt.

Corect. Albinile cara mancare pentru regina lor fara spaga. Pe cand "albinele" de pe granita retin din tain o mica portie pentru ei dupa care il imping in sus spre "Regina" si... "Bondar" !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 9 Feb 2011, 05:00 PM
Mesaj #161


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 9 Feb 2011, 04:37 PM) *
Corect. Albinile cara mancare pentru regina lor fara spaga. Pe cand "albinele" de pe granita retin din tain o mica portie pentru ei dupa care il imping in sus spre "Regina" si... "Bondar" !

Blejnar,regina,a fost convocat la Boc! Cred ca va demisiona pe motiv de boala,spagarita continuata!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Feb 2011, 05:51 PM
Mesaj #162


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 9 Feb 2011, 05:00 PM) *
Blejnar,regina,a fost convocat la Boc!

Daca e sa urmam logica propusa de liderii de sindicat si sustinuta de tine si de March, Blejnar n-ar trebui sa fie regina ci cel mult un turn.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 9 Feb 2011, 08:55 PM
Mesaj #163


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2011, 05:51 PM) *
Daca e sa urmam logica propusa de liderii de sindicat si sustinuta de tine si de March, Blejnar n-ar trebui sa fie regina ci cel mult un turn.


Blejnar e mina de aur. De fapt, nu el, ca persoana, ci functia de sef anaf e functia cheie a structurii veniturilor oricarui partid. Niciun partid nu da in el, el e omul care aduce banii necesari in campanii, din contrabanda de la vami, din returnari fictive de tva, din fel si fel de chichite finantiste sau penale. El pt asta e numit acolo, sa aduca bani in partid. jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 9 Feb 2011, 09:27 PM
Mesaj #164


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Cucu Mucu @ 9 Feb 2011, 08:55 PM) *
Blejnar e mina de aur. De fapt, nu el, ca persoana, ci functia de sef anaf e functia cheie a structurii veniturilor oricarui partid. Niciun partid nu da in el, el e omul care aduce banii necesari in campanii, din contrabanda de la vami, din returnari fictive de tva, din fel si fel de chichite finantiste sau penale. El pt asta e numit acolo, sa aduca bani in partid. jamie.gif

Ai dreptate!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Feb 2011, 10:47 AM
Mesaj #165


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 9 Feb 2011, 08:55 PM) *
Blejnar e mina de aur......Niciun partid nu da in el, el e omul care aduce banii necesari in campanii, din contrabanda de la vami, din returnari fictive de tva, din fel si fel de chichite finantiste sau penale. El pt asta e numit acolo, sa aduca bani in partid.

Pentru partid sau pentru partide? Tot urmarind tembeliziunile de stat, "libere", ale mogulilor, ale tiganilor am constat o asemanare intre toate aceste centre de manipulare, INSINUAREA, ARTA DE A RASTALMACI ORICE DECLARATIE, ORICE CUVANT, supus la intamplare de catre orisicine are un microfon in fata si o camera care-l focalizeaza. Poate ca suntem poeti, carcotasi dar pentru binele tuturor ar trebui sa fim mai seriosi atunci cand trebuie.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Feb 2011, 11:51 AM
Mesaj #166


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Marduk @ 10 Feb 2011, 10:47 AM) *
Pentru partid sau pentru partide?

Pt partidul care il pune in functie. Ce nu ai inteles? blink.gif Cand zic "partid" nu ma refer la pdl, ci la partid in general. Daca vreau sa zic pdl, zic "pdl" sau "pedele", nu o cotesc, nu sunt televiziune sa am nevoie de rating, nici nu vreau sa imi fac imagine.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Feb 2011, 12:35 PM
Mesaj #167


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 9 Feb 2011, 07:51 PM) *
Blejnar n-ar trebui sa fie regina ci cel mult un turn.

Ai dreptate. Uite aici :

acum dl. preşedinte īl joacă pe Papa al Cruciadei Anticorupţie din Vămi. Spune că speră ca anchetele să nu se oprească doar la şefii de vămi, să meargă pānă "sus", la "Regină". Din nou, tupeul este īncremenitor. Personajul de nivelul cel mai īnalt care ar trebui să răspundă mai īntāi este el īnsuşi. Cum şi-a permis, īmpreună cu aşa-numitul Baconschi de la Externe, să degradeze inutil, injust şi cu premeditare relaţiile Romāniei cu Franţa şi Germania? Eşecul integrării īn Schengen se datorează nu "discriminării" antiromāneşti, ci puroiului corupţiei conservat, sporit şi ascuns pānă ieri de regimul Băsescu. Dacă se dovedeşte că "Regina" face parte din guvernul Boc, cine e responsabil pentru menţinerea acestui guvern dincolo de orice limită a bunului simţ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Feb 2011, 12:40 PM
Mesaj #168


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 10 Feb 2011, 12:35 PM) *
Eşecul integrării īn Schengen se datorează nu "discriminării" antiromāneşti, ci puroiului corupţiei conservat, sporit şi ascuns pānă ieri de regimul Băsescu.

Vezi ca lipseste din enumerare si "creat"...

Pana una-alta in timpul "regimului Basescu" (mai exact, in vremea acestei guvernari, nu in timpul guvernului Tariceanu, contabilizati de tine la acelasi "regim") s-a spart buba, cu prietenii tai de la PSD si PNL nu s-ar fi miscat niciun pai.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Feb 2011, 12:49 PM
Mesaj #169


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 02:40 PM) *
Vezi ca lipseste din enumerare si "creat"...

Pana una-alta in timpul "regimului Basescu" (mai exact, in vremea acestei guvernari, nu in timpul guvernului Tariceanu, contabilizati de tine la acelasi "regim") s-a spart buba, cu prietenii tai de la PSD si PNL nu s-ar fi miscat niciun pai.

Circ... circ.... sase ani a tacut chitic ! Mai ales pentru ca Blaga , Videanu, Berceanu & Co l-au scos din nou presedinte si cu ajutorul spagilor de la vami ! Acum cand vede ca-i aproape detronat de la caimacanlacul pedelistilor arunca niste circ sa acopere ochii bouporului. Si sa-i sperie pe baronii lui. Dar atata . Nu vaface niciun pas mai departe pentru ca el este in aceeasi galeata de cacat amestecat !

Acest topic a fost editat de March: 10 Feb 2011, 12:50 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Feb 2011, 01:06 PM
Mesaj #170


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Poti sa zici ce vrei, nu cred ca ai argumente sa ma convingi ca pe vremea lui Tariceanu ori Nastase cei de la vama au fost deranjati cu ceva... Daca cei arestati acum "ciripesc", se va ajunge si mai sus. O sa vedem.

Oricum se face mai multa curatenie acum decat pe vremea oricarui alt guvern. Odata procurorii si justitia in general lasati sa-si faca treaba, nimeni nu mai este acum in siguranta. Dintre cei care au incalcat legea, bineinteles. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 10 Feb 2011, 01:28 PM
Mesaj #171


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 12:40 PM) *
Vezi ca lipseste din enumerare si "creat"...

Pana una-alta in timpul "regimului Basescu" (mai exact, in vremea acestei guvernari, nu in timpul guvernului Tariceanu, contabilizati de tine la acelasi "regim") s-a spart buba, cu prietenii tai de la PSD si PNL nu s-ar fi miscat niciun pai.


Nu mai ştiu exact cine a zis o chestie cu nişte ţepe ... īn Piaţa Victoriei ... undeva prin 2004 parcă ... sīnt bătrīn şi mă lasă memoria, poate ne reaminteşti tu cine era şi de ce ţepele alea sīnt doar nişte biete scobitori, acum, după aproape 7 ani ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 10 Feb 2011, 01:37 PM
Mesaj #172


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Rovaniemi @ 10 Feb 2011, 02:28 PM) *
Nu mai ştiu exact cine a zis o chestie cu nişte ţepe ... īn Piaţa Victoriei ... undeva prin 2004 parcă ... sīnt bătrīn şi mă lasă memoria, poate ne reaminteşti tu cine era şi de ce ţepele alea sīnt doar nişte biete scobitori, acum, după aproape 7 ani ...

nu a mai fost nevoie de tepe. romania europeana s-a reformat singura, bineinteles cu ajutorul clasei politice si a lui matrozul sef.

am auzit ca o delegatie germana va sosi la bucuresti sa investigheze cum pot reduce nivelul de coruptie din germania.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 10 Feb 2011, 02:37 PM
Mesaj #173


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 10 Feb 2011, 01:06 PM) *
nimeni nu mai este acum in siguranta.


Si atat! Am auzit ca in verva lor de a aduna cat mai multe arestari dau buluc si peste oameni nevinovati, pe care ii poarta pe la militie sa demonstreze ca nu sunt contrababndisti! Niste militieni, da-i dreacu! rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 10 Feb 2011, 02:52 PM
Mesaj #174


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Feb 2011, 03:37 PM) *
dau buluc si peste oameni nevinovati

nu exista oameni nevinovati in romania.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 10 Feb 2011, 03:00 PM
Mesaj #175


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 10 Feb 2011, 02:37 PM) *
Am auzit ca in verva lor de a aduna cat mai multe arestari dau buluc si peste oameni nevinovati, pe care ii poarta pe la militie sa demonstreze ca nu sunt contrababndisti!

Nu-i exclus sa fie luati la intrebari si unii nevinovati, pana la urma veridctul privind vinovatia il da instanta, nu politia ori procuratura.

Cine sunt acei nevinovati?

PS: TT, vorbesti despre tine, inteleg...

Acest topic a fost editat de abis: 10 Feb 2011, 03:00 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 04:06 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman