HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info "Arta Vizuala"

Te invitam sa participi la discutiile de aici, nu inainte de a citi detalii Despre Arta Vizuala.

21 Pagini V  « < 18 19 20 21 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fotografia, tehnici, aparatura, echipamente, compozitie.
The Dude
mesaj 20 Aug 2014, 08:16 AM
Mesaj #666


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Un Eveniment pe care il RECOMAND !!!


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 20 Aug 2014, 08:19 AM
Mesaj #667


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Nikon a castigat o prestigioasa distinctie la editia din acest an a premiilor EISA, cucerind premiul "European Professional D-SLR Camera 2014-2015" pentru modelul de top Nikon D4S. Acest anunt completeaza succesul obtinut de Nikon la editia din acest an a premiilor TIPA (Technical Image Press Association), unde Nikon a castigat patru premii, unul dintre acestea fiind "Best D-SLR Professional", pentru acelasi Nikon D4S


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 21 Aug 2014, 06:59 AM
Mesaj #668


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Interesant evenimentul! Daca aveam cu cine sa ma duc, as fi mers la el - dar singur cuc nu ma duc acolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Aug 2014, 06:59 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
The Dude
mesaj 21 Aug 2014, 06:27 PM
Mesaj #669


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...daca mi-ar fi fost posibil, te-as fi provocat la un parteneriat... rolleyes.gif

insa nu pot sa lipsesc de la ceea ce (incerc sa) fac acum...dar...

la singurul eveniment asemanator la care am participat, a fost foarte interesant...se faceau niste experimente imitand conditiile in care un reporter isi poate face meseria in teatrul de opratiuni din golf...Fiecare aplicant imbraca un echipament complicat (casca si vesta antiglont cantareau vreo 15 kg) se deplasa in alergare pe plaja din vama, sub un soare nimicitor intre doua repere precise...si in acest timp incerca sa faca poze, cat mai multe si cat mai interesante, din ceea ce ii iesea in cale..


amuzamentul a fost "la maxim"....dar mai interesant ca asta mi s-au parut expunerile workshop, tratatiile moca...si cireasa de pe tort sesiunile foto nud, realizate direct pe plaje, cu top modele profi....si fooooarte dotate... rolleyes.gif

poate totusi faci un efort....sau mai cauti inca un amic interesat...se merita...iti jur...


bafta...

Acest topic a fost editat de The Dude: 22 Aug 2014, 05:09 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 25 Aug 2014, 07:48 PM
Mesaj #670


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(The Dude @ 20 Aug 2014, 08:16 AM) *





CONFIRM.......editia din anul asta e o reusita de proportii....Si-a uimit si organizatorii si opozantii.
Sunt cateva mii de participanti asteptati si mai multe sute deja prezenti, iar tot ce li s-a pregatit este readaptat din mers in sensul unei liberalizari si a unei deschideri totale (nimic nu mai poate fi controlat asa cum s-ar fi dorit, si asta e cea mai buna dintre alternative). Sunt fotografi din multe tari vecine, iar vama a fost decretata deja zona libera a fotografiatului....(oricine poate poza pe orcine, oricand si oricum)


nu rata vama din saptamana asta....daca fotografia nu-i pentru tine doar o vorba'n vant... thumb_yello.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 27 Aug 2014, 11:21 AM
Mesaj #671


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



exuberanta la apogeu...se fotografiaza din orice pozitie, cu orice tip de aparat...

cine misca, nu mai misca (imortalizat in memorii de tip card, pelicula, hd, etc).

..victime fara numar...


reamintesc ca festivalul (e limpede ca despre asa ceva vorbim) va dura 10 zile si ca se asteapta un maxim de participare in weekend-ul asta....

Nu ezita...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 3 Sep 2014, 10:03 AM
Mesaj #672


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 3 Sep 2014, 10:04 AM
Mesaj #673


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 3 Sep 2014, 10:05 AM
Mesaj #674


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 12:20 PM
Mesaj #675


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 12:22 PM
Mesaj #676


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 12:46 PM
Mesaj #677


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595







--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 12:50 PM
Mesaj #678


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595







--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Sep 2014, 12:51 PM
Mesaj #679


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 9 Sep 2014, 01:59 PM
Mesaj #680


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Datorita succesui iesit din comun, atelierele care propuneau nudul ca subiect in arta fotografica....au fost anul asta in Vama Veche, cele mai apreciate....Site-ul pe care am pus pozele de mai sus le va retrage, asa ca bucurati-va de ele cat inca mai e timp... thumb_yello.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 12 Sep 2014, 11:09 AM
Mesaj #681


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





Expodiscul e un accesoriu absolut necesar.


A fost conceput sa masoare lumina incidenta din toate unghiurile si prin aceasta sa poata determina reglaje optime de expunere prin controlul manual al balansului de alb.



Pana si cele mai sofisticate camere digitale rateaza foarte des acuratetea culorilor in conditii de iluminat dificile, sau anuleaza chiar posibilitatile ca fotograful sa personalizeze compozitia cromatica a unui cadru. Imaginile inregistrare cu un balans de alb precar au un aspect denaturat, cu dominante suparatoare in tonuri rosii, galbene, ori albastre.

Ati vazut deja asta, nu-i asa ??...La DSLR-urile de utima generatie ….si chiar si la aparatele de format mediu…pana si rangefinder-ele de la leica…..atunci cand incerci sa surprinzi un trandafir bordo si pe display apar alte culori ??








Acest topic a fost editat de The Dude: 12 Sep 2014, 11:42 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 12 Sep 2014, 11:50 AM
Mesaj #682


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Expodiscul se poate livra in variantele Neutral si Portret, marcate astfel : neutral cu cordon negru si portret cu cordon galben











--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 12 Sep 2014, 12:53 PM
Mesaj #683


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..... gadgetul e destul de scump (cca 100 euro), recomand achizitia celui neutral...intrucat va fii de trebuinta in mult mai multe situatii si pentru ca functioneaza suficient de bine si la portretul realizat in conditii vitrege.. thumb_yello.gif







Acest topic a fost editat de The Dude: 12 Sep 2014, 05:26 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 13 Sep 2014, 01:11 PM
Mesaj #684


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



foarte interesanta jucaria.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 16 Sep 2014, 07:45 PM
Mesaj #685


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...am avut odata discutia asta cu radu grozescu: wb e unul dintre parametrii expunerii, cel putin la fel de important ca timpul, diafragma, isoul..

eu le-am cumparat pe amandoua (dar recunosc, expodisc-portret a fost un moft, dat fiind ca am pasiune pentru acest gen, se putea insa si fara el, cu corectii din post procesare)..

regula de aur spune ca un raw facut in conditii foarte bune ofera logaritmic posibilitati de interventie ulterioare... thumb_yello.gif


astea sunt ale mele...montura 77



--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 16 Sep 2014, 07:50 PM
Mesaj #686


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...pe neasteptate:

12 septembrie
Nikon D750, primul DSLR FX cu ecran rabatabil


Bucuresti, 12 septembrie 2014 – SKIN, unic importator Nikon in Romania, anunta astazi lansarea lui Nikon D750, primul aparat DSLR FX cu ecran rabatabil si Wi-Fi incorporat din gama producatorului japonez, a obiectivului NIKKOR AF-S 20mm f/1.8G si a blitului Nikon Speedlight SB-500 cu sursa de lumina LED.

Noul Nikon D750 reprezinta urmatorul pas in simbioza dintre calitatea superioara a imaginii oferita de catre senzorii FX si manevrabilitatea aparatelor DSLR compacte. Cu o rezolutie de 24,3 megapixeli oferita de o solutie CMOS reproiectata si dotat cu sistemul de procesare EXPEED 4, aparatul reda clar si cu o tonalitate bogata atat imaginile statice, cat si cele video. Intervalul ISO de 100–12800 se poate extinde pana la 50–51200 (echivalent), iar sistemul AF Multi-CAM 3500FX, cu 51 de puncte si noul mod Zona AF grup, are o sensibilitate de pana la -3 EV, fiind astfel capabil sa focalizeze automat in cele mai dificile conditii. La aceste specificatii se adauga si viteza de fotografiere in rafala de pana la 6,5 fps in formatele FX si DX pentru a nu rata niciun cadru de actiune.

Inregistrarea filmelor full-HD de pana la 1080/60p este ajutata de catre monitorul rabatabil de 3,2 inch (8 cm) cu rezolutie de 1.229.000 puncte care se roteste pana la 90º in sus sau pana la 75º in jos, o premiera pentru gama de aparate full-frame Nikon. Iesirea HDMI necomprimata este completata de catre modul “Zebra”, care indica pe monitor zonele luminoase fara detalii. In plus, asemenea lui Nikon D810, diafragma poate fi controlata in timpul inregistrarii video, iar sistemul Picture Control 2.0 ofera flexibilitate la procesarea si optimizarea imaginilor statice si filmelor.

O alta premiera pentru un aparat FX este functionalitatea Wi-Fi incorporata care simplifica partajarea fotografiilor catre dispozitivele inteligente.

Toate componentele sunt protejate de un corp monobloc usor, ce beneficiaza de aceeasi etanseizare impotriva intemperiilor ca si Nikon D810, iar obturatorul fabricat dintr-un compus de kevlar/fibra de carbon este testat la 150.000 de declansari.


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 16 Sep 2014, 07:52 PM
Mesaj #687


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595







--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 16 Sep 2014, 07:53 PM
Mesaj #688


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595







--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 18 Sep 2014, 10:15 AM
Mesaj #689


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 24 Sep 2014, 10:18 AM
Mesaj #690


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..cu Photokina 2014 voi reveni...pot doar sa confirm ca marele castigator a fost Samsung si prin el conceptul mai vechi de a surprinde pe pelicula (captor) o imagine deja prelucrata in culoare...Adaptat la pen-uri, chestia asta pare sa fie viitorul imediat (urmatoarele doua decade)..


ar mai fi de spus si despre D750 de la Nikon, care m-a surprins in cel mai placut mod..voi reveni si aici.


pana atunci in perioada 24-27.09.2014 la complexul expozitional print & sign, un eveniment de neratat...nu uita sa iti iei camera cu tine....ai sa imi multumesti pentru sfat. thumb_yello.gif

P.S.....ramai dator....



--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 13 Oct 2014, 08:32 AM
Mesaj #691


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



D750....

e aparatul ideal....

D810, cel mai iubit dintre ultimele productii ale firmei Nikon, are marele dezavantaj al numarului de pixeli, ce nu sunt deloc simplu de controlat..In plus, mediile de stocare necesare sunt scumpe si reclama viteze mari.

La D750, cei 24 mpx sunt exact strictul necesare iar facilitatea wi-fi e o completare excelenta..

rabatarea ecranului insa, marele atu al produsului, e mai mult o poveste de reclama...se poate realiza numai in plan vertical si e binevenita atunci cand faci macro si/sau cu monopodul ridicat deaspra capului..In plus, in ciuda asigurarilor primite sistemul nu imi pare unul nemaipomenit de sigur ori de fiabil...Il si vad agatand tot felul de lucruri iar daca ai avut ghinionul sa scapi aparatul cu ecranul scos...... blink.gif


Totusi..este usor, are procesorul de ultima generatie care in 24 mpx lucreaza mai bine ca la 36 mpx...iar ceva se intampla cu ISO-ul anuntat la fel ca la D810, dar care lucreaza cumva altfel...Nu stiu sa zic, si nici nu stiu daca nu cumva D810 al meu nu are un defect aici...(voi reveni)



pana atunci: D750 e de mare viitor si il vad ca pe o deosebita reusita, caci vizeaza un segment de fotografi ce nu prea au fost bagati inseama de alte firme in ultima vreme...

in acelasi spirit (vizand tot o nisa insuficient explorata) cei de la Canon pregatesc zilele astea o puternica lovitura de imagine....

Acest topic a fost editat de The Dude: 13 Oct 2014, 08:40 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 20 Oct 2014, 09:21 AM
Mesaj #692


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



sambata seara "La Copacu" a avut loc o intalnire retrospectiva :



amploarea evenimentului din vara a fost uriasa si a justificat intamplarea de sambata, cand s-au prezentat poze, s-au proiectat fime si s-au depanat amintiri.

Cadrul a fost unul restrans, iar accesul s-a facut pe baza unor invitatii...de aia n-am anuntat din timp.







--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 24 Oct 2014, 02:10 PM
Mesaj #693


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 6 Nov 2014, 08:35 PM
Mesaj #694


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Postare dubla...sorry


Acest topic a fost editat de The Dude: 6 Nov 2014, 09:28 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 6 Nov 2014, 08:35 PM
Mesaj #695


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Mare secret.....Luna decembrie va aduce promotii de neimaginat pentru marcile Sony si Nikon....

Acest topic a fost editat de The Dude: 6 Nov 2014, 08:37 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 6 Nov 2014, 08:35 PM
Mesaj #696


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Duminica, 02 nov. orele 10.00, in gradina botanica a bucurestilor, a fost organizata o sesiune foto NPS.

Gazda si organiztorul, directorul programului dl. Mihai Olaru, a pus la dispozitia celor prezenti aparatele Nikon D610, D810 si D750, alaturi de o gama larga de obiective. Cei prezenti (circa 30 de persoane) au testat echipamentele prin rotatie, avand asupra lor minim cardurile necesare.

A fost un adevarat succes; un schimb util de informatii si o experienta plina de invataminte.

Am apreciat la modul superlativ obiectivul NIKKOR AF-S 20mm f/1.8G.


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 6 Nov 2014, 08:35 PM
Mesaj #697


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Ca o concluzie, workshopurile Nikon sunt ocazii minunate pentru fotografi si ar trebui fructificate de fiecare data:

-nu costa nimic
-sunt prilej de promenada si aeriseala
-inseamna enorm pentru timizi
-ofera schimburi de experienta inegalabile
-dau acces la echipamente costisitoare si greu accesibile


Eu am sa incerc sa ii tin la curent pe cititorii acestei pagini cu fiecare eveniment asa ca: ramai acordat pe frecventa thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de The Dude: 6 Nov 2014, 09:34 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 19 Nov 2014, 08:57 PM
Mesaj #698


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...vineri, sambata si duminica: Black Friday la cel mai mare magazin foto din Romania f64 studio

anul asta ceva mai slabut ca in alte dati, oferta se refera strict la accesorii si nu e una chiar spectaculoasa, daca nu cumva surprize de ultima ora ne sunt pregatite inopinat, ca si in alte datii


probramul magazinului a fost prelungit corespunzator.

recomand cu toata caldura produsele lenspen, in special pe acesta:



si strapul BlackRapid RRS-1CO





...bafta la cumparaturi thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de The Dude: 19 Nov 2014, 08:58 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 24 Nov 2014, 08:00 PM
Mesaj #699


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



..aveti putina rabdare cu preambulul (omului ii place sa se auda vorbind), caci merita....cateva dintre motivele lui sunt intr-adevar foarte serioase:

10 Reasons Why a Professional Photographer Left Nikon and started shooting with Sony




--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 3 Dec 2014, 11:30 AM
Mesaj #700


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...nu e scopul acestei rubrici, dar recent am vazut o prezentare care m-a lasat cu gura cascata:

Kit Filmare Nikon D810


calitatea filmarilor e cristal....si nu cunosc niciun echipament mai ieftin care sa lucreze asa intr-un buget ca asta








faza e ca mediul de stocare poate lua imaginile direct de pe captor asigurandu-le el insusi o minima prelucrare
in afara lui si a microfonului am toate celelalte componente din kit....dar cu aparatul meu n-am tras nici macar un singur cadru de film...nici nu stiu daca merge unsure.gif





--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Pagini V  « < 18 19 20 21 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 06:34 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman