HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

24 Pagini V  « < 20 21 22 23 24 >  
Reply to this topicStart new topic
> Romania Dupa 25 De Ani, 25 de ani de la "revolutie"
Marduk
mesaj 18 Aug 2011, 09:28 PM
Mesaj #736


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 18 Aug 2011, 10:59 AM) *
QUOTE
.... justitia lui Macovei,Morar,Kovesi,subordonata total lui Basea,trebuia sa se pronunte daca e alba ori neagra! Intr-un stat de drept,judecatorii erau obligati ca,in 15 ani!!!!! sa hotarasca asupra unei dileme simple:ori chiriasii au dreptate si raman in case,ori incalca legea si atunci TREBUIAU EVACUATI URGENT !

nene cand ai dreptate nu poci ca sa nu ti-o dau, asa e musiu, justitia sub orice regim ar fi fost trebuia sa hotarasca, dar moncher in baza caror legi judeca magistratii din Romania secolului XXI? ale lui Basescu? sau ale lui Iliescu si Iorgovan?
QUOTE
E o tampenie sa speculezi,timp de 15 ani(dintre care numai 4 au fost ai lui Nastase-perioada 2000-2004) ca o cauza extrem de simpla nu se rezolva din cauza "democratiei originale"

rofl.gif asa este moncher, cu Nastase sau fara el, tovarasul Iliescu & Co. sa zbatut pentru cadrele PCR, le-a creat un viitor maret, plin de glorie, presarat cu sangele celor nevinovati care s-au jertfit pentru un ideal care din nefericire nu a existat niciodata in mintea politrucilor care au deturnat revolutia romanilor.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 19 Aug 2011, 07:02 AM
Mesaj #737


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='18 Aug 2011, 10:28 PM' post='715656']
Marduk,prietene,legile nu sunt ale lui Iliescu,Nastase,Tariceanu,Basescu ori Boc.Bune,rele ele sunt legislatia Romaniei si trebuie aplicate.Lucrurile merg prost(mai bine zis nu merg deloc) nu din cauza ca legile sunt proaste ,ci ca nu se aplica!Am mai postat cum e cu respectarea legilor la romani:legea este o bariera peste care sar dulaii(bogatii,politicienii,pilosii),pe sub care trec cateii
(amantele ,rudele ,finii dulailor) si la care se opresc boii(oamenii corecti si cinstiti care respecta legea).Legea nu trebuie aplicata functie de avere,de pozitia sociala ori publica,de nume ori renume.Justitia trebuie sa fie legata la ochi,sa se pronunte exclusiv in baza faptelor comise ,a legii si a probelor administrate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Aug 2011, 11:20 AM
Mesaj #738


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(gigip @ 19 Aug 2011, 08:02 AM) *
Marduk,prietene,legile nu sunt ale lui Iliescu,Nastase,Tariceanu,Basescu ori Boc.Bune,rele ele sunt legislatia Romaniei si trebuie aplicate.


Asa e. Regimul lu' Basea e la putere de 3 ani si nu aplica nimic. Iar musiu ii tot trage cu Iliescu , Nastase....


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Aug 2011, 11:20 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gigip
mesaj 19 Aug 2011, 12:10 PM
Mesaj #739


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 19 Aug 2011, 12:20 PM) *
Asa e. Regimul lu' Basea e la putere de 3 ani si nu aplica nimic. Iar musiu ii tot trage cu Iliescu , Nastase....

Haoleo,Tetio,da' nu mai sti sa numeri? Jupanu'e la putere de 6 cotolani,nu de trei.Te-ai molipsit de la chilotareasa Roberta dar pe invers,scazi in loc sa aduni!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Aug 2011, 07:44 PM
Mesaj #740


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 19 Aug 2011, 08:02 AM) *
.... cum e cu respectarea legilor la romani:legea este o bariera peste care sar dulaii(bogatii,politicienii,pilosii),pe sub care trec cateii (amantele ,rudele ,finii dulailor) si la care se opresc boii(oamenii corecti si cinstiti care respecta legea)......

exact, pentru asta au fost facute legile respective, pentru dulai, asta nu inseamna ca sunt si bune sau ca nu pot fi imbunatatite, schimbate, pentru a putea fi aplicate corect, fata de cei care le incalca cu buna stiinta pentru ca stiu ca nu li se poate intampla nimic.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Aug 2011, 08:21 PM
Mesaj #741


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(gigip @ 19 Aug 2011, 01:10 PM) *
Haoleo,Tetio,da' nu mai sti sa numeri? Jupanu'e la putere de 6 cotolani,nu de trei.Te-ai molipsit de la chilotareasa Roberta dar pe invers,scazi in loc sa aduni!

@gigip praleo biggrin.gif
Am pus ultimii ani de cand Autokratul taie si spanzura prin "trompeta" sa guvernamentala.

Acest topic a fost editat de March: 19 Aug 2011, 08:21 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Sep 2011, 07:10 AM
Mesaj #742


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Marduk @ 14 Sep 2011, 12:45 PM) *
La moaca care o are precis e un fost tovaras de nadejdie il mai cheama si Beciu.



sad.gif

"Edilul oltean e vechi activist PCR. El zice că UTC. Pe timpuri a fost CTC-ist, apoi propagandist de partid şi s-a scos definitiv din producţie ca director de Casă de Cultură la Slatina. Dup㠒89, şi-a făcut, capitalist fiind, o brutărie." (EVZ)

L-am nimerit, tipul chiar a fost PCR-ist cu functie, cati or mai fi printre noi? numai oameni de bine care ne vor doar binele, dar nu pentru noi ci doar pentru ei. Sa ne traiasca, n-au luptat degeaba pentru inlaturarea pct.8 din declaratia de la Timisoara. Trebuie sa recunoastem macar acum cand au trecut atatia ani de la "revolutie", ca le-a reusit si inca foarte bine, pacat de idelurile tinerilor care au murit cu speranta ca astfel de tovarasi nu vor mai ajunge sa conduca in Romania. N-a fost sa fie, ma tot miram de ce n-am facut mai nimic ca tara in toti acesti ani, de ce nu am evoluat, de ce mentalitatea a ramas aceiasi, EI AU FOST PRINTRE NOI TOT TIMPUL, continuind sa ne invenineze cu noua lor atitudine, pozitie sociala, nimicind toate acele sperante pe care ni le facusem la "revolutie". Sunt convins ca situatia este cam aceiasi peste tot in tara, la nivelul fiecarui sat, comune, orasel exista un FRANAR, om de nadejdie al PCR, nostalgic, iar daca el primarele gandeste asa oamenii pe care-i conduce cum sa gandeasca, nostalgia e contagioasa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Dec 2011, 09:51 AM
Mesaj #743


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



La multi ani! Romania. Sa ne traiesti la nesfarsit libera si neantinata. Poate ca intr-o zi romanii isi vor intoarce gandurile catre tine, tara frumoasa, pentru ca azi romanii sunt ca flacaii buimaci de atata bautura, care la hora, privesc o fata frumoasa si smerita care sta si asteapta sa fie jucata, dar flacaii nu stiu ce sa faca si-si dau coate pe sub sumane, doar, doar s-o gasi vreunul care sa le arate ce-i de facut.

Acest topic a fost editat de Marduk: 1 Dec 2011, 09:51 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Dec 2011, 10:29 AM
Mesaj #744


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



[quote name='Marduk' date='1 Dec 2011, 09:51 AM' post='721368']
[Se implinesc anul acesta 6 ani de la cotropirea Romaniei de catre clanul mafiot basist! Dupa ce i-a mintit pe romani ca daca il voteaza pe el vor trai BINEEEE!,el si complicii sai,Boc,Udrea,Anastase si alti nesimtiti,au declansat prigoana impotriva romanilor saraci,le-au taiat salariile,pensiile,alocatiile ,pentru a fura ei si a deveni bogatanii Romaniei! Romanii spera ca aceasta sa fie ultima data cand batausul de copii,ciripitorul securitatii,coruptul s imoralul matroz sa mai ocupe fraudulos scaunul de la Cotroceni! De frica romanilor se ascunde in spatele slugilor lui si ale lui Oprea! Nu apare in fata romanilor pentru ca stie ca va fi linsat! Sa-i fie rusine lasului care incalca zil;nic constitutia,legile tarii,separatia puterilor in stat,doar pentru a se mentine la putere si a amana cazarea lui la parnaie,pentru furaciunile facute! Ziua de 1 Decembrie,zi sfanta pentru intregirea neamului o vor sarbatori romanii cand vor fi liberi in tara lor,nu sub ocupatia Intasiului Carmaci si a camarilei sale!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Dec 2011, 11:36 AM
Mesaj #745


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 1 Dec 2011, 10:29 AM) *
.Se implinesc anul acesta 6 ani de la cotropirea Romaniei de catre clanul mafiot basist!...

Moncher azi e ziua Romaniei, las-o in mama ei de ura si pricina si bucura-te de tara in care traiesti, asa cum traiesti, ca merita. Lasa politica macar azi, e o zi frumoasa, insorita asa cum ar trebui sa fie sufletul fiecarui roman care-si iubeste tara.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 1 Dec 2011, 12:13 PM
Mesaj #746


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Fiecare roman ar trebui sa fie mandru de Romania - tara lui.
La multi ani!

Acest topic a fost editat de freeman: 1 Dec 2011, 12:15 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Dec 2011, 01:12 PM
Mesaj #747


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 1 Dec 2011, 11:36 AM) *
Moncher azi e ziua Romaniei, las-o in mama ei de ura si pricina si bucura-te de tara in care traiesti, asa cum traiesti, ca merita. Lasa politica macar azi, e o zi frumoasa, insorita asa cum ar trebui sa fie sufletul fiecarui roman care-si iubeste tara.

Azi,ca de altfel de cand clanul basist a furat tara romanilor saraci,numai guzganii portocalii se simt bine! Ceilalti sunt dati afara din serviciu,li se taie pensiile,salariile ,alocatiile.li se desfiinteaza spitalele iar,mai nou,matrozul vrea sa privatizeze tot sistemul public de sanatate! In acest fel,pacientii saraci,vor ramane fara medicamente si asistenta medicala,si vor fi condamnati la moarte de catre regimul mafiot basist! Azi,la Arcul de Triumf,in ciuda impanzirii locatiei cu pedelei si slugi portocalii,Intaiul Carmaci a fost huiduit si i s-a strigat"rusineee"! La Alba Iulia,sluga matrozului, Boc cel prost ,a patit la fel! Ambii culeg ce au semanat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Dec 2011, 01:56 PM
Mesaj #748


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



"Sper ca romanii sa-si pastreze regimul alimentar sanatos si traditiile culinare pe masura ce economia creste si se dezvolta", a mai spus Martin Harris, in postarea intitulata The Fat Gap. "Sper ca locuitorii din orase sa nu cedeze in fata marsului neindurator al fast food-ului - ingrediente ieftine promovate cu cheltuieli mari. Aceasta este provocarea pentru Romania - cum sa prinda din urma restul UE fara sa repete greselile restului UE si cum sa pastreze, pentru urmatoarea generatie, ce are mai bun Romania"

sursa

Acest topic a fost editat de Felina: 1 Dec 2011, 01:57 PM


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 1 Dec 2011, 02:09 PM
Mesaj #749


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



Domnu' ambasador crede ca sarmalele si soriciul nu ingrasa? Poate nu, daca le iei cu niste tuiculita pardon ceai imbuteliat:cain:

http://blogs.fco.gov.uk/martinharris/2011/11/28/the-fat-gap/


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 1 Dec 2011, 02:18 PM
Mesaj #750


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



bai, ingrasa ele, dar nu ne fac obezi biggrin.gif , numai rotunjori si sanatosi wink.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 1 Dec 2011, 04:25 PM
Mesaj #751


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443





--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Dec 2011, 04:37 PM
Mesaj #752


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Dec 2011, 04:25 PM) *

Bravo cucule! fotografiere veridica a romanilor anilor 2000!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frisky
mesaj 1 Dec 2011, 05:09 PM
Mesaj #753


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 422
Inscris: 18 April 06
Forumist Nr.: 8.115



Mai, eu mi-s mandra ca-s romanca. Considerati-ma naiva, dar nu cred ca in lungul si latul lumii s-au adunat numai oameni perfecti si aici e numai pleava. La multi ani, Romanie! Esti frumoasa si te iubesc. Sunt destui aceia care-ti fac cinste. La multi ani, romani de pretutindeni! Incredere si ubi bene, ibi patria...Romania.


--------------------
Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea. - Eugen Ionescu

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Mar 2012, 09:54 AM
Mesaj #754


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Va mai dau o pozitiva, sa incepeti ziua bine:

Fostul premier britanic Tony Blair a declarat, luni, la o conferinţă susţinută la Bucureşti, că ţările ca Romānia īnvaţă lumea ce īnseamnă libertatea şi că potenţialul ţării noastre este unul imens.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Mar 2012, 10:03 AM
Mesaj #755


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cucu Mucu, nu vreau sa te dezamagesc, dar Blair a primit o suma frumoasa pentru a fi prezent la Bucuresti... Era oarecum in "fisa postului" sa vorbeasca si de bine despre gazde.

A mai spus si ca

”Cred că slăbiciunile se văd peste tot și sunt la toate nivelele... Țara noastră este democratică de secole, īn timp ce la voi politica trebuie să prindă practic din urmă lumea modernă și acest lucru poate fi dificil"

Dar si:

Dacă este să comparaţi unde aţi fost şi unde sunteţi, aveţi de ce să fiţi māndri


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Mar 2012, 10:28 AM
Mesaj #756


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 27 Mar 2012, 11:03 AM) *
Dar si:

Dacă este să comparaţi unde aţi fost şi unde sunteţi, aveţi de ce să fiţi māndri


thumb_yello.gif Iegzact aia ma interesa pe mine! Nu ne putem compara cu Regatul, astia colonizau si emancipau maimute cand noi ne scobeam in nas si faceam bilute pe care le aruncam in turci!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 27 Mar 2012, 10:32 AM
Mesaj #757


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 27 Mar 2012, 10:28 AM) *
cand noi ne scobeam in nas si faceam bilute pe care le aruncam in turci!

Aparati ioropa de secole de turci si astia au avut timp asa sa isi faca catedrale ( ale neamului) sau moschei.

Sau invers, nu conteaza, important e ca pe blair nu l-a muscat vreun caine in tara cu potential. Si doar potential.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Dec 2012, 08:49 AM
Mesaj #758


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Intre cele aproape 8.000 de victime, adică morţi, răniţi şi lipsiţi de libertate īn mod ilegal, nu există nici un activist de partid. Nici mort, nici rănit, nici arestat. Evident, cu excepţia soţilor Ceauşescu”

"... au tras unii īn alţii, revoluţionarii şi soldaţii, crezānd fiecare că sunt atacaţi de terorişti."

(DAN VOINEA, procuror militar)
Un interviu extraordinar despre "revolutia" din Romania.

Acest topic a fost editat de Marduk: 20 Dec 2012, 09:05 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Dec 2012, 09:15 AM
Mesaj #759


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 20 Dec 2012, 08:49 AM) *
„Intre cele aproape 8.000 de victime, adică morţi, răniţi şi lipsiţi de libertate īn mod ilegal, nu există nici un activist de partid. Nici mort, nici rănit, nici arestat. Evident, cu excepţia soţilor Ceauşescu”

"... au tras unii īn alţii, revoluţionarii şi soldaţii, crezānd fiecare că sunt atacaţi de terorişti."

(DAN VOINEA, procuror militar)
Un interviu extraordinar despre "revolutia" din Romania.


Dan Voinea,un politruc comunist,fost sef al Parchetului Militar Bucuresti,un oportunist trecut peste noapte din barca comunista in cea a FSN-ului! Pentru ca nu i s-au acordat functiile dorite,fiind pastrat DOAR CA SEF AL PARCHETELOR MILITARE,a inceput sa bata,cu seninatate ,campiile patriei! Fiind un politruc ceausist a fost perceput de catre militarii anchetati ca un om obtuz,in stare sa-i calce in picioare pe cei anchetati,doar pentru a creste in ochii sefilor! E tipul oportunistului fara scrupule,limitat in gandire ,fanfaron si mincinos! Printre persoanele retinute la Militia Capitalei,trimise apoi la Jilava,au fost zeci de secretari de partid,copii de sefi comunisti! Aberatiile sale sunt cunoscute si nu contin niciun gram de adevar!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Dec 2012, 09:52 AM
Mesaj #760


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 20 Dec 2012, 09:15 AM) *
QUOTE
Dan Voinea,un politruc comunist,fost sef al Parchetului Militar Bucuresti,un oportunist trecut peste noapte din barca comunista in cea a FSN-ului!..

N-a fost singurul care a facut asta, dar nu despre Dan Voinea vreau sa discutam aici ci despre "revolutia" romana, o revolta populara confiscata de nomenclatura comunista.
QUOTE
... Printre persoanele retinute la Militia Capitalei,trimise apoi la Jilava,au fost zeci de secretari de partid,copii de sefi comunisti! Aberatiile sale sunt cunoscute si nu contin niciun gram de adevar!

Mon general nu incerca sa denaturezi, sa manipulezi ca nu tine, am participat si la revolta si la "revolutie". Pana in prezent ii dau dreptate, omul asta spune "nici un activist de partid.." nu orice secretar de organizatie era si activist de partid, e vorba de cei care primeau bani pentru aceasta activitate, activistii de partid, multi dintre ei deveniti "eroi" dupa "revolutie".


Acest topic a fost editat de Marduk: 20 Dec 2012, 09:53 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Dec 2012, 10:54 AM
Mesaj #761


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 20 Dec 2012, 09:52 AM) *
Mon general nu incerca sa denaturezi, sa manipulezi ca nu tine, am participat si la revolta si la "revolutie". Pana in prezent ii dau dreptate, omul asta spune "nici un activist de partid.." nu orice secretar de organizatie era si activist de partid, e vorba de cei care primeau bani pentru aceasta activitate, activistii de partid, multi dintre ei deveniti "eroi" dupa "revolutie".


Nici nu avea cine,de ce si cum sa retina vreun inalt activist comunist! E inca o prostie a handicapatului ala! In zilele revolutiei americane,facute in Romania,constitutia si legile ceusiste ,procurorii si justitia se supuneau ,toate.regimului ceausist! Vorbeste sa se bage in seama! Nu romanii(din pacate!) au rasturnat comunismul,nu ei au organizat ,condus si desfasurat revolta din decembrie 1989! Ca de fiecare data in istorie,am fost (ca si acum!) ,simpli pioni pe tabla de sah a marilor puteri! Voinea,din ordinul americanilor,l-a condamnat la moarte pe Ceausescu si ,abuziv,la multi ani de inchisoare pe fostii membrii CPEX! Minciuna lui ca "teroristii" s-au potolit pentru ca nu mai primeau ordine de la Ceausescu(impuscat de catre Voinea!),e de gaga! "Teroristii",creatia americanilor pentru a deruta fortele armate ale Romaniei,s-au "evaporat",la ordin,dupa uciderea lui Ceausescu! Ceuausecu viu,era un pericol imens pentru reusita actiunii de amploare de demolare a comunismului in Romania! La fel au procedat americanii si cu Sadam Husein,cu Milosevici,cu Bin Laden!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 20 Dec 2012, 12:31 PM
Mesaj #762


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 20 Dec 2012, 11:54 AM) *
In zilele revolutiei americane,facute in Romania,

prost sa fii dar patriotism sa ai.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Dec 2012, 12:47 PM
Mesaj #763


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(turbo trabant @ 20 Dec 2012, 12:31 PM) *
prost sa fii dar patriotism sa ai.

Te referi la taticul tau? E corect!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 20 Dec 2012, 01:05 PM
Mesaj #764


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 20 Dec 2012, 01:47 PM) *
Te referi la taticul tau? E corect!

ma refer la militienii care cred in revolutia americana din mitic land.

si da , tata a mardit cativa gabori la rivolutie. e o traditie la noi in familie devil.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Dec 2012, 01:37 PM
Mesaj #765


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(turbo trabant @ 20 Dec 2012, 01:05 PM) *
ma refer la militienii care cred in revolutia americana din mitic land.

si da , tata a mardit cativa gabori la rivolutie. e o traditie la noi in familie devil.gif


Numai niste retardati mintal pot separa intamplarile din Romania,din 1989 de :reintregirea Germaniei,revolutia de catifea de la Praga,Budapesta,Bulgaria ,destramarea URSS,revolta din Piata Tien-amen,destramarea Yugoslaviei,etc! Toate au fost planuite,finantate,organizate si conduse de catre George Bush-senior,fostul sef al CIA,cu scopul ca SUA sa devina unica putere mondiala! Retardatii astia(care nu sunt militieni dar posteaza la misto pe forumuri!) nu vor sa inteleaga un lucru simplu!Si in 1989,ca de multe alte ori in istorie,noi,romanii,am fost simpli pioni pe tabla de sah a marilor puteri,am dansat pe muzica lor! Singurul nostru merit este ca ,beneficiind de forta colosala a organizatorilor revoltei populare,am scapat de comunism! Am devenit din colaboratorii politici sovietici , slugile politice,economice si militare ale NATO! Acum cateva zile,fostul ambasador american,mai rau decat comisarii sovietici,le-a ordonat lui Basescu si lui Ponta sa semneze batjocura aia de acord de coabitare! Suntem o tara cucerita,fara posibilitatea de a merge in ce directie dorim! Jucam,la 20 de ani de la evenimentele din '89,tot pe muzica americana! Pentru ca esti habarnist,postezi niste aiureli,nu-mi mai pierd timpul cu tine! Oricum,in afara de niste "glume!!!" proaste,nu am vazut nici macar o postare inteligenta si corecta din partea ta! Indiferent ce mai postezi jegos,la adresa mea,nu iti voi mai raspunde!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 20 Dec 2012, 01:38 PM
Mesaj #766


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 20 Dec 2012, 02:37 PM) *
Numai niste retardati mintal pot separa intamplarile din Romania,din 1989 de :reintregirea Germaniei,revolutia de catifea de la Praga,Budapesta,Bulgaria ,destramarea URSS,revolta din Piata Tien-amen,destramarea Yugoslaviei,etc! Toate au fost planuite,finantate,organizate si conduse de catre George Bush-senior,fostul sef al CIA,cu scopul ca SUA sa devina unica putere mondiala! Retardatii astia(care nu sunt militieni dar posteaza la misto pe forumuri!) nu vor sa inteleaga un lucru simplu!Si in 1989,ca de multe alte ori in istorie,noi,romanii,am fost simpli pioni pe tabla de sah a marilor puteri,am dansat pe muzica lor! Singurul nostru merit este ca ,beneficiind de forta colosala a organizatorilor revoltei populare,am scapat de comunism! Am devenit din colaboratorii politici sovietici , slugile politice,economice si militare ale NATO! Acum cateva zile,fostul ambasador american,mai rau decat comisarii sovietici,le-a ordonat lui Basescu si lui Ponta sa semneze batjocura aia de acord de coabitare! Suntem o tara cucerita,fara posibilitatea de a merge in ce directie dorim! Jucam,la 20 de ani de la evenimentele din '89,tot pe muzica americana! Pentru ca esti habarnist,postezi niste aiureli,nu-mi mai pierd timpul cu tine! Oricum,in afara de niste "glume!!!" proaste,nu am vazut nici macar o postare inteligenta si corecta din partea ta! Indiferent ce mai postezi jegos,la adresa mea,nu iti voi mai raspunde!

gabori tot gabori anticivilizatie raman.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Dec 2012, 06:51 PM
Mesaj #767


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 20 Dec 2012, 10:54 AM) *
...In zilele revolutiei americane,facute in Romania...
Mon general ar trebui sa sti ca nivel international, in politica exista o cutuma, pe care toti participantii la jocul politic o respecta. Nimeni, nici un functionar guvernamental, oficina, organism, stat, prim ministru, presedinte, rege etc. nu se baga intr-o ciorba inceputa de altii. Daca vrei sa induci ideea ca in Romania au actionat americanii te inseli, atat rusi cat si americanii isi respectau cu strictete zonele de influenta. De ce crezi ca nu intervin azi americanii, turcii, francezii, NATO in Siria? Romania se afla in aceiasi situatie, americanii faceau presiuni asupra rusilor sa-si rezolve problemele in zona lor de influenta iar rusii au actionat atat prin oamenii lor implantati in diverse posturi ale serviciilor, armatei, securitatii si militiei, in acestea din urma avand mai putina influenta. Exista o tara care face cand si cand exceptie de la aceasta regula si a demonstrat asta de cateva ori in istorie, Franta, care se crede o putere mondiala si actioneaza fara sa ceara aprobare de la aliatii sai, mai ales in zonele in care Franta considera ca are oarece influenta. Din aceasta cauza avem cativa "jurnalisti" francezi belgieni si unguri pe care-i gasim in zilele "revolutie" prezenti in Romania. Dupa ce rusii si-au facut treaba s-au retras lasand tara pe mana celor din esalonul doi, trei si patru ai PCR. Problema ce-a mai mare a "revolutiei" a fost prezenta pe strazi a garzilor patriotice inarmate, indisciplinate, fara pregatire militara, dar imprevizibile. Orice tampit care avea o arma in acele zile se credea zeu si tragea in orice i se parea lui ca reprezinta o amenintare, cel mai grav a fost ca in acele zile armata, militarii s-au lasat antrenatii in actiunile zevzecilor astora, omorand oameni nevinovati, aflati pur si simplu la locul nepotrivit in timpul nepotrivit.
QUOTE
Nu romanii(din pacate!) au rasturnat comunismul,nu ei au organizat ,condus si desfasurat revolta din decembrie 1989!

Revolta a fost iscata si condusa de romani, de cetatenii din Timisoara si apoi din Bucuresti, apoi totul a intrat sub conducerea armatei si a liderilor agreati de militari.
QUOTE
.. Ca de fiecare data in istorie,am fost (ca si acum!) ,simpli pioni pe tabla de sah a marilor puteri!

Nu contest, dar cel putin am fost mereu niste variabile incontrolabile, imprevizibile, de care sau ferit toate serviciile chiar si masonii. Romanii pot fi controlati, manipulati pana la un punct dupa care devin o adevarata pacoste pentru cei care-si fac planuri, proiecte etc. Nu suntem singurii, mai toti latinii sunt la fel, alaturi de prietenii nostrii greci.



QUOTE(gigip @ 20 Dec 2012, 01:37 PM) *
...Toate au fost planuite,finantate,organizate si conduse de catre George Bush-senior,fostul sef al CIA,cu scopul ca SUA sa devina unica putere mondiala!...

Mon general gresesti ai uitat de Gorbaciov sau era si asta spion american? Comunismul a disparut datorita anacronismului sau a incapacitatii de face fata dezvoltarii tehnologice, sa tina ritmul impus USA. Ca ideologie comunismul la fel ca si socialismul din care isi trage radacinile, este o doctrina buna, dar a fost prost aplicata, fortat, umanii inca nu sunt pregatiti sa traiasca in comunism.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2012, 09:57 AM
Mesaj #768


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Voi continua sa postez interviul generalului Dan Voinea pentru ca ceea ce a constatat domnia sa, in investigatiile facute, corespunde cu ceea ce am vazut si trait in acele zile ale "revolutiei". As vrea sa amintesc, celor care au vazut si au trait in acele zile, despre tinerii din uzinele bucurestene, care au ocupat C.C-ul si care incepusera sa se organizeze, sa scrie un manifest catre tara, sa colaboreze cu revolutionarii de la Timisoara, ati mai auzit ceva de acesti revolutionari dupa venirea si intrarea tovarasului Ion Iliescu in C.C.? Din acel moment REVOLTA POPULARA s-a transformat in ceea ce numim azi "REVOLUTIE" or eu consider ca spiritul revolutiei autentice a fost denaturat, transformat, intr-o schimbare a esaloanelor comuniste, o salvare a comunistilor si securistilor iar multi dintre acestia au ajuns in postura de eroi ai "revolutiei".


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 Dec 2012, 12:28 PM
Mesaj #769


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Marduk @ 21 Dec 2012, 10:57 AM) *
Voi continua sa postez interviul generalului Dan Voinea pentru ca ceea ce a constatat domnia sa, in investigatiile facute, corespunde cu ceea ce am vazut si trait in acele zile ale "revolutiei". As vrea sa amintesc, celor care au vazut si au trait in acele zile, despre tinerii din uzinele bucurestene, care au ocupat C.C-ul si care incepusera sa se organizeze, sa scrie un manifest catre tara, sa colaboreze cu revolutionarii de la Timisoara, ati mai auzit ceva de acesti revolutionari dupa venirea si intrarea tovarasului Ion Iliescu in C.C.? Din acel moment REVOLTA POPULARA s-a transformat in ceea ce numim azi "REVOLUTIE" or eu consider ca spiritul revolutiei autentice a fost denaturat, transformat, intr-o schimbare a esaloanelor comuniste, o salvare a comunistilor si securistilor iar multi dintre acestia au ajuns in postura de eroi ai "revolutiei".

Conform logicii militienesti, cei care au tras atunci in "huligani" au respectat legile in vigoare ale RSR.

Deci tu esti un "huligan" care a scapat neimpuscat si ai devenit basist extremist. Ar trebui sa fii exterminat ca un bacil periculos pentru bravul si curajosul bobor roman, neam de neamul lui securist sau "la interne".

sarc off/


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Dec 2012, 03:26 PM
Mesaj #770


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 21 Dec 2012, 12:28 PM) *
...Deci tu esti un "huligan" care a scapat neimpuscat si ai devenit basist extremist....

Nu, n-am fost huligan, asa cum nu sunt nici basist, sunt doar un cetatean care are un pic de constiinta, care crede ca un sistem social ar trebui sa se bazeze pe o relatie, un contract intre putere, administratie si cetateni. Sunt poate putin mai constient decat altii ca politicienii sunt doar niste administratori ai averii noastre a tuturor, pe care ar trebui sa-i controlam cu ajutorul legilor, justitiei, organizatiilor civice etc. Cred in prezumtia de nevinovatie si in calculele artimetice ale fiscului, nu poti sa ai o avere mai mare decat ce-a pe care ai declarat-o si pentru care ai platit impozit, e destul de simplu, dar ar mai fi o conditie, atat administratorii cat si cetatenii ar trebui sa inteleaga aceste doua variabile simple care stau baza societatii umane.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Pagini V  « < 20 21 22 23 24 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 12:28 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman