HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

10 Pagini V  « < 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Eba, Politica romaneasca 100%
gigip
mesaj 2 Jun 2011, 02:31 PM
Mesaj #281


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 2 Jun 2011, 10:42 AM) *
Corect, eu ma refer insa la esaloanele superioare, aia ai caror parinti, unchi, matusi, etc. au fost cineva sau ceva prin PCR & Co. apoi au devenit ei la randul lor utecisti fruntasi iar dupa "revolutie" mari liberali, democrati, etc. E un cerc al puterii care s-a propagat sustinut de tovarasul Iliescu, care trebuie sa fie tare mandru ca a reusit sa-i faca pe toti conducatori, continuatori ai pepinierei PCR (pile, cunostinte, relatii).

Iar uiti de cei care au fost nomenclaturisti,securisti ,informatori precum,Boc cel prost,secretar UTC la studenti,Emil Constantinescu,secretar BOB-Universitate,Basescu,agent securist,reprezentant comunist la Anvers,tatii lui Patapievici si Tismaneanu etc.Eu nu ii blamez dar cand te referi la Tariceanu care ar fi fost un amarat de asistent universitar si nu sufli o vorbulita despre adevaratii nomenclaturisti ori securisti(a uitat de socrul lui Adrian Nastase,fost ministru al agriculturii),nu meriti sa mai fi luat in seama.Adica nomenclaturistii si informatorii lor sunt niste dusmani ai poporului dar ai vostri sunt monumente de cinste si corectitudine morala!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Jun 2011, 03:08 PM
Mesaj #282


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 2 Jun 2011, 03:31 PM) *
Iar uiti de cei care au fost nomenclaturisti,securisti ,informatori precum,Boc cel prost,secretar UTC la studenti,Emil Constantinescu,secretar BOB-Universitate,Basescu,agent securist,reprezentant comunist la Anvers,tatii lui Patapievici si Tismaneanu etc......nu sufli o vorbulita despre adevaratii nomenclaturisti ori securisti(a uitat de socrul lui Adrian Nastase,fost ministru al agriculturii),nu meriti sa mai fi luat in seama.

Nu uit pe nimeni, pentru mine toti AU FOST SI SUNT cei care ne-au condus, ne-au indrumat, ne conduc, ne indruma sunt aceiasi membrii ai acelui CERC DE PUTERE despre care vorbeam. Eu nu atac persoanele care fac parte din acest cerc, eu atac chiar cercul acesta de putere, care promoveaza nonvalori indiferent de partid, dar care pot fi controlate, doar pentru a perpetua acest cerc de putere, fara sa le pese de interesele noastre, ale celor multi, prosti dar cu mult bun simt. Personal nu ma intereseaza cine sunt cei care fac parte din acest cerc, toti au un interes comun de a mentine puterea acestui cerc de putere. Ei se cunosc intre ei, se injura se balacaresc, exact asa cum procedeaza si cei din lumea fotbalului dar cand e vorba de interesele de grup toti fac tot ce le sta in putere ca cercul sa nu se rupa perimitand ca in interior sa patrunda elemente ce nu pot fi controlate care ar putea duce la ruperea cercului. Nu tin sa fiu luat in seama, eu imi exprim doar parerea fata de x sau y, membri ai aceluias cerc care a cuprins Romania dupa "revolutie"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Jun 2011, 04:10 PM
Mesaj #283


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 2 Jun 2011, 10:06 AM) *
rofl.gif da UTC-ist adica membru al uniunii tineretului comunist o fi fost? cu siguranta acolo s-a intalnit prima data cu Antonesc si de ce nu si cu alti conducatori de seama din ziua de azi.

Dupa ce ai inghitit hapul cu " UTC" ,in loc sa faci ciocu' mic pentru cateva momente , tu tot nu te lasi. tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Jun 2011, 04:10 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 2 Jun 2011, 04:54 PM
Mesaj #284


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 2 Jun 2011, 05:10 PM) *
Dupa ce ai inghitit hapul cu " UTC" ,in loc sa faci ciocu' mic pentru cateva momente , tu tot nu te lasi.

Tocmai ca nu l-am inghitit, eu am crezut ca se refera la UTC-ul comunistilor, daca-l inghiteam nu mai comentam nimic. mwah1.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Jun 2011, 05:58 PM
Mesaj #285


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 2 Jun 2011, 05:54 PM) *
Tocmai ca nu l-am inghitit, eu am crezut ca se refera la UTC-ul comunistilor, daca-l inghiteam nu mai comentam nimic. mwah1.gif

Pai tocmai d-asta ai inghitit hapul ! rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Jul 2011, 04:06 PM
Mesaj #286


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atentie ! Liniste ! EBA vorbeste in P.E :

Reorganizarea teritorială va duce la ruperea ireversibilă de statul comunist rolleyes.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Jul 2011, 05:14 PM
Mesaj #287


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sa mai incalzim oleaca ciorba asta a lui @ Marduk de aici biggrin.gif

Eba - multe "succesuri" la Briucseles

Elena Băsescu cea mai vorbăreață, Vadim Tudor cel mai tacut europarlamentar

Am ajuns s-o aud si p-asta tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Sep 2011, 11:31 AM
Mesaj #288


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atentie ! Liniste !! Vorbeste doctorandul in istorie EBA :

Marcel Pavel nu ştie diferenţa īntre Īmpăratul Traian şi Preşedintele Traian?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Sep 2011, 12:00 PM
Mesaj #289


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"Trist că există persoane care nu ştiu diferenţa dintre Īmpăratul Traian şi Preşedintele Traian Băsescu....."
rofl.gif daca tacea ..................


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Feb 2012, 06:30 PM
Mesaj #290


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Atentie ! Li-nis-teeeee !


Elena Băsescu: Este oportun ca tinerii să aleagă să fie tāmplari sau instalatori



Din putul gandirii beizadelei prezidentiale ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 2 Feb 2012, 06:56 PM
Mesaj #291


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 2 Feb 2012, 06:30 PM) *
Atentie ! Li-nis-teeeee !
Elena Băsescu: Este oportun ca tinerii să aleagă să fie tāmplari sau instalatori
Din putul gandirii beizadelei prezidentiale ! tongue.gif

Pai ,daca taticul ei,cel mai iubit conducator,zice ca scoala romaneasca "scoate tampiti" pe care el ii vrea ca ospatari,de ce "inteligenta" lui fiica ar gandi altfel?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Mar 2012, 11:56 AM
Mesaj #292


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul : " activitatile beizadelei prezidentiale" :


EBA promoveaza cresterea penisului si face reclama la videochat
EBA si-a actualizat pe facebook adresa de e mail si pagina de internet. Pe care, daca faci click, intri intr-un site albastru (altul decit cel cunoscut, www.ebasescu.ro) elenabasescu.net, unde insa, in loc sa dai peste discursurile fara vocale ale domnisoarei din Parlamentul European, ti se deschid pagini de promovare pentru mariri de buze. Asta nu ar fi o surpriza, avind in vedere ce stim deja despre buzele mezinei prezidentiale. Insa, noul site al domnisoarei Basescu promoveaza si… pastilele vimax pentru cresterea penisului! Iar dupa mariri de buze si lungiri de falus nu se poate ajunge decat la … videochat, promovat de aceeasi pagina drept un frumos venit de 4500 de lei pe luna, plus 100 de dolari bonus.

Sa fi facut useleu’ o gluma proasta? laugh.gif

( Adriana Dutulescu - blog )



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Apr 2012, 11:51 AM
Mesaj #293


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sa nu o dam uitarii pe aceasta "cadra" de nadejde a noii clase politice a taticului :

Discurs in fata studentilor si alte asemenea .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Apr 2012, 12:01 PM
Mesaj #294


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Vaiiii ce rusine ! Eba a tras un partz pe Twitter!

“Şi daca Ponta o iubeşte īn taină pe Roberta?”, este īntrebarea pe care mezina președintelui Traian Băsescu și-o pune pe Twitter, cu cāteva ore īnainte de īnceperea dezbaterii moțiunii de cenzurii.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 27 Apr 2012, 12:35 PM
Mesaj #295


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(March @ 27 Apr 2012, 01:01 PM) *
Vaiiii ce rusine ! Eba a tras un partz pe Twitter!

“Şi daca Ponta o iubeşte īn taină pe Roberta?”, este īntrebarea pe care mezina președintelui Traian Băsescu și-o pune pe Twitter, cu cāteva ore īnainte de īnceperea dezbaterii moțiunii de cenzurii.

Demna sa fie fata tatalui ei. Acelasi comportament.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 May 2012, 12:27 PM
Mesaj #296


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Nunta mare in cartier la toamna. Eba se marita cu Syda .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Sep 2012, 06:20 PM
Mesaj #297


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



EBA sa casatorit cu SYDA hmm.gif nu pot decat sa le urez ceva clasic, "CASA DE PIATRA". Nunta mare, invitati unul si unul, de fapt aceasta nunta arata lupta care exista intre clanurile politice din Romania acestor zile. Cam mult fast in opinia mea, dar prin comparatie cu alte nunti mediatizate pe la tembeliziuni, am putea spune ca s-a incadrat in stilul caracteristic al "modei" in domeniu din ultimii ani. Poate ca mai multa discretie in desfasurarea acestei nunti ar fi fost necesara, dar daca ne gandim ca EBA n-a fost in stare sa refuze o propunere politica, care a propulsat-o de la slujba sa modesta de operator de date la Luxten, remunerata cu un salariu de programator, direct in diplomatia internationala e de inteles. Eu am considerat si inca mai continui sa cred ca decizia de a o propulsa pe EBA in pozitia de europarlamentar a fost total gresita si ca din acel moment imaginea "clanului" Basescu a inceput sa se prabuseasca. Parca vrand sa intareasca tot ce s-a spus despre ea, fata domnului Basescu, Elena, a vrut sa arate intregii tari cat de "fericita" este, in contrast cu multele probleme ale acestei tari. Nu pot intelege ce i-a impins pe unii romani sa huiduiasca un om, la nunta ficei sale, acolo unde nunta reprezinta un prilej de bucurie, la sat, cativa flacai i-ar fi pus la punct pe cei care nu pot respecta momentul, dar azi traim in democratie si totul tine sau ar trebui sa tina de bun simt si respect reciproc. Au aparut mai nou teorii care zic ca este vorba despre o operatiune de spalare de bani, o fi, nu stiu, dupa mine daca ar exista cadrul legal as impozita chiar si aceste venituri, dar mi-a atras atentia o informatie pe "surse", cica la Costesti, Maria Basescu, ar fi primit de la tigani o salba de aur. Pentru ca mi se parea ceva ciudat, am cautat pe net si am descoperit ca: "Maria Băsescu a primit de la un lider al romilor o mahmudea, ca să-i poarte noroc" secret.gif brusc mi-am adus aminte de bancul cu Gheorghe, care i-a spus nevestei c-a facut un ou...........rofl.gif

P.S. Ce credeti, dupa aceasta nunta de vis, ar trebui sa ne asteptam la niste donatii generoase pentru programele de asistenta sociala, medicala etc.?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Sep 2012, 10:01 AM
Mesaj #298


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Toti politicienii (sau, ma rog, majoritatea) au copii. Banuiesc ca si cei care l-au huiduit pe Basescu la nunta Ebei au şi ei, la randul lor, copii sau chiar nepoti. Comentatorii posturilor TV care jubilau de incantare auzind huiduielile or avea si ei, probabil, copii. Li s-ar părea firesc ca sustinatorii lui Basescu sa vina la nunta copiilor lor si sa-i injure chiar atunci cand isi conduc fiul sau fiica la altar? Sa le spuna "comunist imputit!", "slugoi de securist!" , "tonomat de turnator!", "dottore plagiatore!" sau mai stiu eu cum? Numai că nu ai sa vezi niciodata asa ceva pentru ca, place sau nu, asta e realitatea, sustinatorii presedintelui nu sunt niste neamuri proaste ca cei care s-au dat in stamba sambata. Nu om avea noi masterate in Catania si doctorate in drept, dar avem macar cei sapte ani de-acasa.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 3 Sep 2012, 10:08 AM
Mesaj #299


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 3 Sep 2012, 11:01 AM) *
Toti politicienii (sau, ma rog, majoritatea) au copii. Banuiesc ca si cei care l-au huiduit pe Basescu la nunta Ebei au şi ei, la randul lor, copii sau chiar nepoti. Comentatorii posturilor TV care jubilau de incantare auzind huiduielile or avea si ei, probabil, copii. Li s-ar părea firesc ca sustinatorii lui Basescu sa vina la nunta copiilor lor si sa-i injure chiar atunci cand isi conduc fiul sau fiica la altar? Sa le spuna "comunist imputit!", "slugoi de securist!" , "tonomat de turnator!", "dottore plagiatore!" sau mai stiu eu cum? Numai că nu ai sa vezi niciodata asa ceva pentru ca, place sau nu, asta e realitatea, sustinatorii presedintelui nu sunt niste neamuri proaste ca cei care s-au dat in stamba sambata. Nu om avea noi masterate in Catania si doctorate in drept, dar avem macar cei sapte ani de-acasa.


Vorbesti doar in numele tau si strict pt persoanele pe care le cunosti, ca altfel am eu niste exemple de neamuri proaste si de la portocalii. rofl.gif Oricum, a fost un gest grotesc, de o nesimtire pura, si doar niste animale au acceptat sa ia parte la asa ceva.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 3 Sep 2012, 10:11 AM
Mesaj #300


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Sep 2012, 10:08 AM) *
doar niste animale martiri au acceptat sa ia parte la asa ceva.

Caragiale curat, bibicule.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 3 Sep 2012, 11:42 AM
Mesaj #301


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Curat Caragiale murdar, coane Fănică! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Sep 2012, 11:59 AM
Mesaj #302


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Sep 2012, 11:08 AM) *
doar niste animale au acceptat sa ia parte la asa ceva.

Niste animale si mai jegoase au fost aia care au comandat asa ceva.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 3 Sep 2012, 12:02 PM
Mesaj #303


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 3 Sep 2012, 11:59 AM) *
Niste animale si mai jegoase au fost aia care au comandat asa ceva.

Aceia sunt eroii din gruparea de rezistenta 23 August care se lupta cu ue, nato, reding, merkel. Cat curaj sa iti timiti trupetii sa zbiere pe langa o biserica in timpul unei cununii a fiicei dictatorului!


Sunt adevarate repere morale pentru 7 milioane de alegatori. thumb_yello.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Sep 2012, 12:06 PM
Mesaj #304


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 3 Sep 2012, 01:02 PM) *
ui!
Sunt adevarate repere morale pentru 7 milioane de alegatori

Au fost 7 milioane de voturi, nu 7 milioane de alegatori.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 3 Sep 2012, 12:12 PM
Mesaj #305


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 3 Sep 2012, 12:06 PM) *
Au fost 7 milioane de voturi, nu 7 milioane de alegatori.

Te-ai prins smile.gif

Insa daca iesi maine in piata obor cu o portavoce, gasesti rapid 50 de idioti care sa picheteze noaptea nuntii fiicei dictatorului. Asta e nivelul de cretinism poporean.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 3 Sep 2012, 01:07 PM
Mesaj #306


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



nu dragilor, tzoparlani au fost si unii si altii, ca asta-i tzara, asta-i romanu' verde !unii cu cefe groase altii cu burtile goale ! da' ambii cu educatie la ff ! cine ziceai ca ne colonizeaza,trabant? zi-le sa vie mai digrabī !


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 3 Sep 2012, 01:31 PM
Mesaj #307


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(fiatlux @ 3 Sep 2012, 01:07 PM) *
zi-le sa vie mai digrabī !

da' di shie, she siuntem colonie martiana?







--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Sep 2012, 03:29 PM
Mesaj #308


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(fiatlux @ 3 Sep 2012, 02:07 PM) *
.... zi-le sa vie mai digrabī !



QUOTE(turbo trabant @ 3 Sep 2012, 02:31 PM) *
da' di shie...?


Cum di shie, so rodat samahoanca.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 3 Sep 2012, 03:54 PM
Mesaj #309


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



QUOTE(Marduk @ 3 Sep 2012, 04:29 PM) *
Cum di shie, so rodat samahoanca.


shi-i asheea,monsharule?


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Sep 2012, 04:31 PM
Mesaj #310


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher, samahoanca ii o licoare alcoolica, caruia ii mai zice si rachiu, facuta din sfecla. Beutura asta are un schepsis, cu cat se invecheste mai mult cu atat devine mai buna. In primul an e o imputiciune greu de suportat de beutorii educati, dar iubita de alcoolisti, in al doilea an e cam la fel dar ai putea sa o bei dupa ce te-ai imbatat, in al treilea an, asta in cazul in care mai ajunge, devine interesanta, in al patrulea an daca mai este tinuta si intr-un butoi de dud sau stejar, devina chiar buna. Surpriza insa apare dupa ce licoarea, samahoanca, este tinuta in butoi intre 5 si 7 ani, ce pot sa-ti spun e ca o smahoanca de 5 ani tinuta in butoi de dud rivalizeaza cu cel mai bun rom pe care l-am baut. Capata culoare, amplitudine, consistenta iar aroma aia de mancare de porci din primul an, se transforma in aroma de caramel cu vanilie. Aceasta este samahoanca, pe care romanii de prin nordul Moldovei si Bucovina o folosesc dimineata pe post de apa de gura. rofl.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 3 Sep 2012, 04:58 PM
Mesaj #311


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



smile.gif multam de explicatie !da' mai bine palinca,ca prea mult astepti ! io care habar n-am cum ii romu' ! ohno.gif


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 3 Sep 2012, 05:01 PM
Mesaj #312


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Interesanta discutie, dar putin (numai putin... ) offtopic laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiatlux
mesaj 3 Sep 2012, 05:12 PM
Mesaj #313


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.347
Inscris: 8 October 03
Forumist Nr.: 944



drunk.gif pai nu tzine trei zile si trei nopti? adica nunta ! si la nunta nu se bea? recunosc ,n-am auzit in meniu de ..samahoanca de 5 ani ,da' mai stii ?!


--------------------
"Cānd crezi că ai toate răspunsurile, viaţa schimbă toate īntrebările." Bob Marley ?!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 3 Sep 2012, 08:25 PM
Mesaj #314


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Sep 2012, 11:08 AM) *
Vorbesti doar in numele tau si strict pt persoanele pe care le cunosti, ca altfel am eu niste exemple de neamuri proaste si de la portocalii. rofl.gif Oricum, a fost un gest grotesc, de o nesimtire pura, si doar niste animale au acceptat sa ia parte la asa ceva.

Desigur, fazele respective au aratat tot ceea ce este mai urat in aceasta tara. Timp de o saptamana, romanii (indiferent de optiunile politice si de conduita pe care au ales-o cu ocazia referendumului) ar trebui sa boicoteze presa televizata.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 4 Sep 2012, 02:56 PM
Mesaj #315


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE(andra_v @ 3 Sep 2012, 09:25 PM) *
Desigur, fazele respective au aratat tot ceea ce este mai urat in aceasta tara. Timp de o saptamana, romanii (indiferent de optiunile politice si de conduita pe care au ales-o cu ocazia referendumului) ar trebui sa boicoteze presa televizata.


Eu boicotez toata presa de ceva vreme. TV-ul nu l-am mai pornit de 7 zile.
Am mai "pacatuit" putin doar cu internetul. Dar nu mai mult de 1-2 articole despre politica pe zi. Am citit doar opinii ale unor oameni ca mine, ca tine si ca cei mai multi de aici. Asta imi place sa citesc, daca vin de la ei si nu sunt cu copy paste, "plagiate" de undeva.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 15 May 2024 - 06:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman