HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

10 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Eba, Politica romaneasca 100%
Marduk
mesaj 3 Apr 2009, 06:15 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



EBA trei litere pe care orice roman le poate interpreta asa cum doreste. Cele trei litere pot semnifica o multime de prescurtari, care mai de care, o anagrama a celor mai nastrusnice ganduri exprimate in dulcele grai al romanilor. Ce nu pot sa inteleg din tot acest efort de marketing este de ce-si doreste o fata, fie ea si fica presedintelui, sa intre in politica. De ce in politica? de ce nu si-a ales EBA un ONG prin care sa faca actiuni de caritate de ajutorare a batranilor singuri, a copiilor strazi, a cateilor fara stapan, etc. De ce trebuie sa pakistanizam Romania cand traditia noastra, istoria noastra ne prezinta faptul ca femeile care au facut parte din familiiile oamenilor politici din aceasta tara, au fost implicate mereu in actiuni caritabile. Dorinta acestei fete vrea oare sa rupa traditia sau vrea sa transforme efectiv Romania intr-o tara cu traditii in acest sens precum Pakistan sau India, este Romania pregatita pentru asa ceva? Personal nu sunt de acord cu aceasta dorinta si nici cu atitudinea impaciuitoare a celor care vad in EBA o solutie. Cred cu tarie ca fiecare doamna din aceasta tara, sotie de demnitar, sau nu, poate face mult mai mult pentru familia si tara sa sprijinind tot felul de programe menite sa ajute. Orice femeie poate sa faca politica, sa devina politician, dar cand in familia ei exista deja un parinte, un sot, un frate, acare este deja implicat in politica, tunci cred ca mult mai bine i-ar ajuta, sprijinindu-i prin tot felul de actiuni caritabile, de strangere de fonduri, etc. In rest numai de bine.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 3 Apr 2009, 06:30 PM
Mesaj #2


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Adica, femiile e mai proaste decat barbatii si nu ar trebui intra in politica. Eu zic ca e bine si invers, uita-te la Hillary Clinton ( bine, ca e ilar sa o comparam pe Ebrbrbrbra cu Hillary, dar macar asa, un exercitiu de imaginatie).


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 3 Apr 2009, 06:33 PM
Mesaj #3


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Daca femeia vrea si poate, de ce nu? Doar pentru ca e fata lu' Base? Hai sa ne deschidem putin (cate putin) perspectivele. Daca are sustinatori, cu ce ar fi mai nepotrivita decat restul politicienilor?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Apr 2009, 06:33 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Frisky
mesaj 3 Apr 2009, 06:35 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 422
Inscris: 18 April 06
Forumist Nr.: 8.115



In politica, Elena e...ba, in rest o fi buuuu...na la ceva ca orice om. Apropos la dulcele grai al romanilor. smile.gif

Numai bine si tie!


--------------------
Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea. - Eugen Ionescu

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 3 Apr 2009, 06:36 PM
Mesaj #5


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Felina, femeia ca termen general, e ok sa participe activ la politica. Madama in cauza e cam prostuta pt parlamentul european, pt ca a sarit peste foarte multe etape din devenirea unui homo politicus, nu are exercitiu, nu are logica politica, nu are retorica (deh, nu se mosteneste), nu are carisma, nu prea are nimic (in afara de tacso) care sa o promoveze. Sa vedem!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 3 Apr 2009, 06:41 PM
Mesaj #6


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Nu neg! Poate ca n-are de nici unele. Dar daca are sustinatori si are dreptul sa candideze, s-o faca! Orice tara are politicienii si conducatorii pe care si-i alege (si pe care si-i merita).

Femeia asta are dreptul sa candideze la ce vrea ea, faza asta cu stricatul nu stiu carei traditii mi se pare de rahat! Suntem in anul 2009, nu in 1907. Sau ma insel?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 3 Apr 2009, 06:44 PM
Mesaj #7


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ehe, ai grija cu afirmatii d-alea, ca s-ar putea sa fii in eroare. Inca mai cred unii ca fomeia n-are voie sa "ii ia fata " barbatului la nimic in afara de menaj.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 3 Apr 2009, 06:50 PM
Mesaj #8


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Da, asa e, multi mai cred inca asta si multe femei ii ajuta.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Apr 2009, 06:58 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Apr 2009, 07:30 PM) *
Adica, femiile e mai proaste decat barbatii si nu ar trebui intra in politica. Eu zic ca e bine si invers, uita-te la Hillary Clinton ( bine, ca e ilar sa o comparam pe Ebrbrbrbra cu Hillary, dar macar asa, un exercitiu de imaginatie).

Nu, in niciun caz, femeile au dreptul si trebuie sa fie egale cu barbatii, mai ales in politica, Hillary Clinton s-a apucat de politica abia dupa ce sotul ei a terminat cu politica, nu au avut aceiasi preocupare (cel putin oficial) in acelasi timp.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 3 Apr 2009, 06:59 PM
Mesaj #10


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ma, fara suparare, dar sunt unele femei asa de proaste, ca le-as bate eu, ca barbat. rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 3 Apr 2009, 07:00 PM
Mesaj #11


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Si tot fara suparare, sunt barbati atat de prosti si in acelasi timp si inganfati, de i-as bate eu cu mana mea! biggrin.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 3 Apr 2009, 07:04 PM
Mesaj #12


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



rofl.gif

Marduk, tu propui ca, daca sotia are alte idei politice, sa si le reprime si sa ii faca lobby barbatului. De ce ? Ea nu-i tot om? Bine, ca n-are oute, dar multi "barbati" din politica romaneasca nu au si asta nu-i impiedica sa se dea smecheri.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Apr 2009, 07:05 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Felina @ 3 Apr 2009, 07:41 PM) *
Femeia asta are dreptul sa candideze la ce vrea ea, faza asta cu stricatul nu stiu carei traditii mi se pare de rahat! Suntem in anul 2009, nu in 1907. Sau ma insel?

Corect, are dreptul sa candideze, totusi nu crezi ca era mai bine daca il sprijinea pe tatal ei, prin actiuni caritabile, promovare, etc.?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 3 Apr 2009, 07:07 PM
Mesaj #14


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Fiecare copil cu anii lui de acasa.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TheK
mesaj 3 Apr 2009, 07:34 PM
Mesaj #15


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 527
Inscris: 18 December 05
Din: Constanta
Forumist Nr.: 7.493



QUOTE
Corect, are dreptul sa candideze, totusi nu crezi ca era mai bine daca il sprijinea pe tatal ei, prin actiuni caritabile, promovare, etc.?




Eu astept platforma program inainte sa ma pronunt rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 4 Apr 2009, 12:03 AM
Mesaj #16


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



sigur că poate candida, strānge semnături, participa, doar trăim īntr-o ţară liberă (se presupune)... dar e păcat că cine ar merita cu adevărat să reprezinte Romānia īn forurile europene nu are şansa să aibe tătic şef de stat care să dea ordin la firme mari (RCS&RDS) să strāngă semnături pentru odor. Hai să fim serioşi, fătuca asta n-are stofă şi gata, oricāte şcoli politice ar mai face de-acum īncolo. Şi mai vin unii şi zic că avem conducătorii/reprezentanţii pe care īi merităm... hh.gif

Semnături pentru EBA:
QUOTE
Acum că Elena Băsescu a reuşit să-şi strīngă semnăturile cu ajutorul altora, noi ne vedem siliţi să īnchidem concursul. Au ales să o susţină pe fata lui Băsescu la Europarlamentare un total de 827 de cititori. Motivele lor au fost după cum urmează:

De prost: 112
De ce nu: 221
Ca să moară de ciudă Alina Mungiu: 177
Ca să ne distrăm: 252
De frica lu’ tac’so: 65

Dragă EBA, ne pare rău că au fost atīt de puţine... Oricīnd ai drum prin Bucureşti, pe la Piaţa Universităţii, noi te aşteptăm la etajul 6 să-ţi īnmīnăm semnăturile strīnse pe site. Să aduci o sacoşă mai ţeapănă, că e vorba de cīteva sute de mega.

rofl.gif

Acest topic a fost editat de Erwin: 4 Apr 2009, 01:06 AM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Apr 2009, 07:33 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 3 Apr 2009, 08:04 PM) *
Marduk, tu propui ca, daca sotia are alte idei politice, sa si le reprime si sa ii faca lobby barbatului. De ce ? Ea nu-i tot om?

Eu cred ca un membru al familiei unui politician, sotie, fiu, fica, mama, tata ar trebui sa sprijine prin actiunile lor politicianul respectiv, macar din respect daca nu din convingere. Discutile contradictorii pe teme politice sau de alta natura pot avea loc in familie nu in presa sau la intalniri de partid. Mie mi se pare de prost gust toata actiunea asta cu candidatura Elenei Basescu la alegerile pentru P.E. nu stiu de ce dar imi lasa impresia ca-l pune pe tatal ei intro postura jenanta fata de partid si fata de alti politicieni, oferind presei o tema gen telenovela, din care se scot bani.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 4 Apr 2009, 11:48 AM
Mesaj #18


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



N-am nimic impotriva ideii ca familiile politicienilor sa se implice direct in politica.
Faptul ca fiica lui Basescu e implicata in politica nu ma deranjeaza. Dimpotriva, ar trebui ca, in timp, in felul acesta sa ajungem sa avem niste politicieni mai spalati.
Ma deranjeaza insa ca fiica lui Basescu care s-a apucat de politica e proasta familiei. E dreptul ei, adevarat, dar ma deranjeaza un pic ca tasu' o sprijina si ma deranjeaza foarte mult ca tasu' gaseste ca partidul ar trebui sa o sprijine, direct sau indirect. La fel ma deranjeaza ca partidul e prea slugarnic ca sa protesteze cu mai multa energie.

Felina a avut o observatie interesanta: cu ce e Baseasca a mica mai prejos decat alti politicieni? Corect, nu cred ca e mult sub media celorlalti dobitoci.
Dar in contextul europenelor, unde are contracandidati precum Macovei sau Weber, nu poti sa nu te gandesti la altceva decat la faptul ca candidatura ei nu e decat rezultanta unor factori precum nepotismul, nesimtirea si slugarnicia.

Cacofoniile sunt asumate.

Acest topic a fost editat de kumarbi: 5 Apr 2009, 09:45 AM


--------------------
Las cabezas frķas de la flor estįn lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ”En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tontoi
mesaj 5 Apr 2009, 09:16 AM
Mesaj #19


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 274
Inscris: 15 April 08
Din: Intr-o gubernie
Forumist Nr.: 11.499



oameni buni femeia asta a fost crescuta si educata intr-un spirit profund politic. habar nu are despre voluntariat si actiuni civice.
EBA asta nu o vad la plantari de copacei, la strans gunoaie, la ajutorarea cainilor fara stapan a pensionarilor.
La ce IQ de invidiat are doar politica poate sa faca. In lumea snobilor te compromiti daca faci actiunile enumerate mai sus...
ce ai elena??? ai inebunit??eşti femeie de succese nu de ajutat pleava societăţtii


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Apr 2009, 10:18 AM
Mesaj #20


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(marduk @ 4 Apr 2009, 08:33 AM) *
Mie mi se pare de prost gust toata actiunea asta cu candidatura Elenei Basescu la alegerile pentru P.E.

Lasand la o parte toate glumele, EBA e doar barometrul popularitatii lui Traian. El isi sacrifica fata din dorinta de a-si verifica pozitia in randurile electoratului si, cum pdl nu ii mai da masura popularitatii ca au ajuns la guvernare singura metoda eficienta a ramas EBA. Saraca!!

A strans 200.000 de semnaturi. Ma ingrozeste acesta caracatita din Romania care s-a pus in miscare si s-a mobilizat exemplar pt un rahatis de semnaturi pt europarlamentare. Imi aduce aminte de ce am citit despre actiunile comunistilor prin anii '50.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Apr 2009, 10:35 AM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(tontoi @ 5 Apr 2009, 10:16 AM) *
EBA asta nu o vad la plantari de copacei, la strans gunoaie, la ajutorarea cainilor fara stapan a pensionarilor

Acu' sincer sa fiu, cand ii vad pe politicieni ca fac de-astea, nu dau doi bani pe gestul lor, e clar ca putin le pasa lor de copacei, catei ori pensionari, ci doar de numarul voturilor.

Am "ratat" cu prognoza ca nu va strange voturile. Acum astept sa vad daca am nimerit-o cu cealalta, ca nu va fi votata. Eu unul nu o votez. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Apr 2009, 10:59 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Apr 2009, 11:18 AM) *
EBA e doar barometrul popularitatii lui Traian. El isi sacrifica fata din dorinta de a-si verifica pozitia in randurile electoratului

Chiar il crezi in stare de asa ceva? Daca este adevarat, este foarte trist ca un parinte, politician, a ajuns sa-si impinga in fata propriul copil doar pentru a vedea ce sanse are in alegeri. Oricum EBA era in gura presei, daca nu castiga, va fi vai de mama ei.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 6 Apr 2009, 06:30 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Elena Basescu isi va deschide un cont pentru cei ce vor sa o sponsorizeze. Daca este sa ne luam dupa sistemul acesta, deja consacrat in SUA, vom vedea ce sanse are dupa numarul sponsorilor si sumele depuse de catre acestia.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 6 Apr 2009, 09:51 PM
Mesaj #24


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE(Erwin @ 4 Apr 2009, 01:03 AM) *
sigur că poate candida, strānge semnături, participa, doar trăim īntr-o ţară liberă (se presupune)... dar e păcat că cine ar merita cu adevărat să reprezinte Romānia īn forurile europene nu are şansa să aibe tătic şef de stat care să dea ordin la firme mari (RCS&RDS) să strāngă semnături pentru odor. Hai să fim serioşi, fătuca asta n-are stofă şi gata, oricāte şcoli politice ar mai face de-acum īncolo. Şi mai vin unii şi zic că avem conducătorii/reprezentanţii pe care īi merităm... hh.gif

Sustin in continuare ca avem conducatorii/reprezentantii pe care ii meritam. In nici o alta tara n-ar fi fost posibile asemenea abuzuru; limita "tolerantei romanului" este incredibila pentru secolul XXI.

Ii este cuiva neclar ca tanara femeie reprezinta numai barometrul popularitatii tatalui ei? Deja a fost compromisa de catre presedintele pokerist, care s-a folosit de biata fiinta intr-un joc de imagine. Indiferent daca va castiga sau va pierde. Va avea reputatia unei Anastase, Ridzi, Udrea (care e o leaca mai desteapta), sau a altor cuconite cu un neuron indraznet, care au intrat cum au intrat in politica.
Mi-e scarba, de asemenea, cand vad cati politicieni cu prestanta se dau pe langa clanul Basescu pentru a intra in gratiile prezidentului. Nu-mi imaginam ca magistratii romani, oameni din serviciile secrete, intelectuali cu reputatie (Toader Paleologu, stiu, veti spune ca e baiatu lu tata; insa are o cultura si un IQ ridicat), politologi, fac temenele in fata ilustrei familii pentru o pozitie in Divan.

Felina, esti tentata sa extrapolezi asupra Statelor Unite realitatile dambovitene. Nu sufera comparatie. Madama Clinton chiar este inteligenta, superpregatita pe relatiile externe si un foarte bun diplomat. Si eu am subestimat-o initial.

Acest topic a fost editat de andra_v: 6 Apr 2009, 09:56 PM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Apr 2009, 10:31 PM
Mesaj #25


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(andra_v @ 6 Apr 2009, 10:51 PM) *
Ii este cuiva neclar ca tanara femeie reprezinta numai barometrul popularitatii tatalui ei?

Eu nu as vota-o vreodata, insa pe tatal ei, de ce nu... Deci nu, nu cred ca Elena este "barometru" pentru popularitatea lui Traian. Ne convingem la toamna. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2009, 06:48 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



De unde provin banii Elenei Basescu. Daca este adevarat, as fi curios sa vad ce face EBA in 4 ore de munca de castiga atatia bani. nonono.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 7 Apr 2009, 10:26 AM
Mesaj #27


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(marduk @ 7 Apr 2009, 05:48 AM) *
as fi curios sa vad ce face EBA in 4 ore de munca de castiga atatia bani. nonono.gif


Inseamna ca ai tare mult timp liber!


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2009, 11:49 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Poate as putea sa-i imbunatatesc productivitatea si atunci ar castiga mai mult.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 7 Apr 2009, 12:17 PM
Mesaj #29


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Cu siguranta n-ai de lucru. biggrin.gif
N-ar fi mai 'productiv' sa-ti canalizezi energia spre productivitatea muncii tale?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2009, 12:55 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



E un sfat sau o comanda, sa stiu cu cine dialoghez?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 7 Apr 2009, 01:06 PM
Mesaj #31


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



e o simpla intrebare (observi semnul <?> ? e la sfarsitul propozitiei rofl.gif )


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2009, 01:19 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



E o intrebare gen manager general, care poate fi luata si ca sfat "prietenesc". Dar observ ca esti fan EBA si mie imi place dar nu in postura actuala.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 7 Apr 2009, 02:18 PM
Mesaj #33


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Ce anume te facesa crezi ca sunt fan EBA?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Apr 2009, 06:03 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ti-a picat greu ca eu am prea mult timp liber.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 7 Apr 2009, 06:34 PM
Mesaj #35


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



rofl.gif
Am ramas fara cuvinte.

Deci:
-sigur sunt fan EBA pentru ca
-mi-a picat greu ca ai tu mult timp liber

Marduk, cu cine zici ca ai facut logica, cu femeia de servici?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 10:42 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman