Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Bach
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Comunitatea Credintei - Religie
abureala
Sper sa va bucure aceste bucati muzicale si sa va placa. Personal, daca le-as asculta de 1000 de ori, as simti aceeasi bucurie

J.S. Bach: Mass in B minor "Agnus Dei" - Andreas Scholl
abureala
Finalul din Solaris de Andrey Tarkovski .

Solaris end

Piesa este BWV 639 - Lipatti

Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ
abureala
"Ich habe genug" (BWV 82a) / Nancy Argenta
abureala
Bach - Matthaeus Passion - 01

Pe unii ii inspira Evanghelia, insa pe altii ii sminteste.
fiatlux
multumesc pt Lipatti !

drept recompensa ceva inedit !

surprizaaa!!


fiatlux
Isaac Stern Bach-Concert pt vioara
ps -idealul meu interpretativ al acestui concert este Lola Bobescu ,din pacate de negasit pe you tube
fiatlux
QUOTE(fiatlux @ 7 Feb 2009, 12:59 AM) *
multumesc pt Lipatti !

drept recompensa ceva inedit !


asta era surpriza ! sorry.gif
fiatlux
si Stern
greshii ! sorry.gif
abureala
Multumesc mult. Din cate am inteles ar fi cea mai buna piesa muzicala care s-a scris vreodata pentru violoncel.

Rostropovich plays the Prelude from Bach's Cello Suite No. 1

iar concertul pentru vioara este acesta, fiindca cred ca din greseala duce tot catre preludiu

Isaac Stern - Bach Violin Concerto in A minor (Part 1)

Lola Bobescu , am ascultat o data, multa forta intr-adevar.

fiatlux
sorry.gif sorry.gif poti sterge postarile eronate?
abureala
QUOTE(fiatlux @ 10 Feb 2009, 12:20 AM) *
sorry.gif sorry.gif poti sterge postarile eronate?


Nu, din pacate. Dar nu e nici o problema, viata e facuta si din greseli nu numai lucruri perfecte , caci suntem oameni. :-)
Carmi
QUOTE(abureala @ 9 Feb 2009, 05:26 PM) *
Multumesc mult. Din cate am inteles ar fi cea mai buna piesa muzicala care s-a scris vreodata pentru violoncel.

Rostropovich plays the Prelude from Bach's Cello Suite No. 1



Am ascultat in seara asta intr adevar minunat...multumesc abureala smile.gif mi se face dor de filarmonica si ma intreb de ce nu am mai fost de asa de multa vreme
abureala

Yehudi Menuhin and George Enescu play Bach

"Perfection, which is the passion of so many people, does not interset me. What is important in art is to vibrate oneself and make others vibrate". In contradistinction, to my mind, Bach's perfection was almost mathematical and his eclectic music continues to vibrate in our hearts and souls."

George Enescu
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.