Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:...., ...., ..... Si Iar ...., ...., .... Si Doar O - Mica Mica
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Mihai
Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui Tontoi veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif
tontoi
de ce vreau să fiu codat?

că aşa vreau eu?

în spatele punctelor (...)se ascunde o aventură. mă gândesc că acum mulţi ani vedeam o liniuţă. aia nu era săgeata albastră sau chestia aia ce arăta pulsul. atunci ca şi acum mergeam pe sârmă; a vieţii, a morţii cine mai ştie ce era acolo jos.

atunci mi-am zis, să ofer străinului din mine o viaţă decentă. decat anesteziat cu alcool mai bine cneaz în ţara mea.

dacă debutul (în viaţă, carieră etc.etc.etc)e prost crezi că la mijloc stă blestemul?

pe altă limbă, ai făcut pană (momentan la bicicletă, când o să am avion vorbim de accident aviatic) aproape de apus la 30 de kilometri de casă. te gândeşti, în primul rând, la farmace, moroi, draci beţe şi mai târziu cum ajung acasă. de ce aruncăm neputinţa noastră în mâna nevăzutului (să mă bat cu mâna ruptă dacă am văzut vreun moroi, când am fost beat vedeam CERBER din metru în metru). şi nu înţeleg legătura, moroi-pană, blesteme-cauciuc penetrat blink.gif

nu se înţelege nimica pentru că aşa stă treabă, eu ştiu secunda când am înjurat sistemul voi acuma aflaţi.
m-am născut la un pas de revoluţie sau ce o fost mişcarea aia din măcelăria cu nume sinistru -SISTEM COMUNIST.

PE SCURT: Iubesc pana că studiez la o facultate de pene unde termină 3 ani de şcoală (se citeşte SOCOLA) şi bunica cu 4 clase.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.