Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:As Fi Vrut...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
atta
De multe ori m'am gandit ca mi'ar fi placut sa ma pot "exprima" si eu artistic.. smile.gif. teatru, literatura, muzica, dans si cate si mai cate...

Dar cel mai mult regret ca nu pot canta.. cred ca mi'ar fi placut enorm de mult sa pot cnata in gura mare si sa'mi placa ce aud smile.gif. si asta pt ca imi place muzica ma nebunie.

Voi aveti astfel de vise?
genicon
Ba da... eu visam sa ne facem impreuna o trupa, sa mergem la mare, sa playback-aim... sa facem BANI BANI BANI... dar acum, ca nu ai tu voce... ce ma mai fac? laugh.gif
atta
gasim pe o voce si plybackui eu pe vocea vocii.. wink.gif
Gabriel
toata viata mea , mi-am dorit sa joc in NBA. macar un meci. si sa inscriu in ultima secunda de 3 puncte , cosul victoriei. rolleyes.gif
OMU'BUN
Visul meu? Sa-mi transform casa de la tara intr-un mic paradis, unde sa ma bucur de zbenguiala copiilor, (la oras sunt foarte strict ingraditi!), unde sa sorb cu nesat din toate bucuriile unei gradini din care eu stiu ca nu lipseste nimic, indiferent de anotimp, si unde sa stau "la povesti" cu sotia, sau cu preotul satului sau cu tanarul profesor de istorie...degustand din inconfundabilul vin al Vrancei, tocmai scos din crama de sub casa... Sau sa scriu! Sa am timp sa scriu, sa scriu, sa scriu, doar pentru mine...Si poate pentru nepotii care vor urma sa vina, si care vor gasi insemnarile mele in timp ce vor demola casa "batraneasca", asa cum si eu vreau s-o demolez pe cea care, desi foarte mare si destul de aratoasa, mie mi se pare... lipsita de gust...
atta
mi'am mai adus aminte ca si eu vroiam sa fiu baiat si sa joc intr'un meci de fotbal urmarit de milioane de spectatori si sa inscriu un gol si sa alerg de nebun pe teren si sa ma arunc pe iarba.. cred ca e o senzatie tare faina.
black ice
...sa pot sa zbor. serios. si inca vreau - dar acum nu mai conteaza atat de mult daca o fac la propriu sau la figurat wink.gif
genicon
Da, moshule... mi se pare ca am zis si pe fanclub candva... acel vis al tau, intr-un fel... a fost si al meu... numai ca eu eram mai "visator" ... eu visam pur si simplu sa joc in NBA... si cat de mult visam eu confruntari directe cu numele mari de la vremea aia - Jordan, Pippen, Malone, Mutombo... si normal, eu le castigam mereu... wink.gif
Gabriel
...Malone a ramas un nume mare si in prezent. Joaca la Los Angeles Lakers dupa 18 ani petrecuti la Utah Jazz.

Eu cand eram mic imi inchipuiam ca joc la Steaua...in echipa cu Lacatus , Piturca , Bumbescu....etc.

Vorbeam cu un prieten , acum cateva zile (cel care a povestit calatoria cu trenul de la Constanta la Bucuresti...care am bagat-o la jurnalul meu) ....despre ce meserie am vrea sa avem dupa ce terminam facultatea. Adica..la anul. Am vrea sa fim calatori cu trenul. Asta sa ne fie meseria...si sa fim platiti pentru ea.
Afrodita
Eu? As fi vrut sa fiu un pescarus sau orice alta pasare.De ce? Ca sa pot zbura, la fel ca black ice..Sincer, de cand ma stiu, asta a fost visul meu cel mare si irealizabil...Sa zbor..Ca superman, nu ca o pasare cu aripi..Dar daca voi avea vreodata aripi ar sa fie bune si alea biggrin.gif Dar asa mult as vrea sa zbor... sad.gif
bubu
...de ce oare toata lumea isi doreste ce nu are sau ce nu poate sa aiba, nu cumva ne este rezervata o alta viata in care ni se vor indeplinii dorintele?Eu unul sint multumit de starea mea actuala, dar totusi asa vrea ca lumea sa fie mai buna.
Lilith
Ice si Afrodita,si eu mi-am dorit sa zbor,am scris candva asta in jurnalul meu,acum cativa ani , am sa caut si , poate ,daca am chef,am sa-l adaug la ´´povestea mea´´ .
fani
Hm... as fi vrut sa ingrijesc animalele, deci intr-un cuvant sa fiu medic veterinar. As fi vrut sa dansez pe o scena. Asta e visul meu cel mai mare. Ce poate fi oare mai frumos decat sa poti sa-ti lasi corpul sa se miste in ritmul muzicii. Urmaresc cu mare placere filmele cu animale si cu dans, asa cum este filmul Center Stage. Multa munca dar si placerea de a te misca cu gratie... cata bucurie smile.gif . Cate as fi facut daca as mai fi fost la inceput de drum, cu alegerea facultatii si altele...hm...daca as mai fi avut 17-20 de ani...
GExGE
si eu m`am gandit sa fac si eu ceva ... ceva facut numai de mine .. sa creez ceva .. si sa arat prietenilor si sa le zic: "Uite mha ... ce am facut eu ... iti place ?" .. si m`am apukat de webdesign si grafica pe calculator ! ;p
Figaro
QUOTE (atta @ Jul 16 2003, 11:13 AM)
Dar cel mai mult regret ca nu pot canta..

Nici eu nu pot canta, dar am tupeu. In plus daca esti mai tare in pumn ca vecinul de la 8...
secunda
eu mi-as fi dorit sa fiu o printesa mwah1.gif si sa imi dedic viata facand pentru copii cate ceva frumos...mai ales cadouri de Craciun 40.gif
dificilaold
As vrea sa pot colinda lumea,sa nu mai am grija banilor sau macar iarna sa traiesc intr-o tara tropicala.
Antont
Io as fi vrut sa fiu pilot de curse, da' de ala faimos, etc ohyeah.gif ....Da' poate in the next life....

Pese:
mam indragostit de zimbaretu asta ohyeah.gif ....
mimi
eu...as fi vrut sa pot intelege limbajul animalelor...dar stiu...tine de sf..
vreau sa vad cat mai multe locuri din aceasta lume minunata..in fiecare an sa vad cate o tara..
iar in restul timpului ...sa am o munca care se poate face acasa..in asa fel incat sa stau cat mai mult timp cu copiii mei si cu sotul meu..mi-ar place ceva in domeniul gradinaritului..sa-mi deschid o societate care se ocupa cu plante si flori..
Nefertiti
Eu as fi vrut sa ma nasc intr-un oras pe malul oceanului, unde nu exista ierni din astea ca la noi.
Si sa fac dans sportiv as fi vrut.
Si sa cant la tobe. ohyeah.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.