Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Noul Rege Al Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Cucu Mucu
Dap, pe cine veti prefera ca rege al Romaniei?

Pe Cucu Mucu de Cooca Macaii, sau pe Mihai de Hohenzollern?
Veritas
Cucule nu te rade ohyeah.gif , ia fa-ti matale nejte teste ADN ca nu stii de unde sare 'epurele si te trezesti cu nescai royal blood de te bagi in linia de asteptare la tron...Ia problema in mana...

V
Cucu Mucu
bre, drept sa spun, am niste royal prin blood, numa' ca e royal scotch drunk.gif . Se pune?
N.V.
Dacă primim şi noi, cum să nu! laugh.gif
mutulica
te votai ca da... mai tre sa iti aranjezi cu Cipri accesul la tron, ai de grija cum tragi apa
Cucu Mucu
cica accesul la tron e usor, mai greu e cu pastratul pozitiei. Io zic ca o sa ma descurc, daca acum, cand doar citesc presa, pastrez pozitia pe tron 30-40 de minute, da' atunci!? Ahahaaaaaa!
mutulica
sa nu exagerezi cu fasolea smile.gif
Cucu Mucu
Da, bun sfat, sa nu auda vecinii salvele si sa creada ca-s de tun, apoi sar pe mine ca le-am declarat razboi. Mai ales rusii!
mutulica
neah... astia daca aude salvele zice ca e rost de parada si de pomana... vai de fundul tau, te jupoaie
Blakut
Regele nu se voteaza mey, el se proclama. Deci ma proclam rege-imparat! Am zis!
mutulica
cred ca mi-ajunge banu banatului, sa dea regele care iese o bula in sensul asta please
Marduk
QUOTE(Cucu Mucu @ 5 Dec 2008, 05:27 PM) *
bre, drept sa spun, am niste royal prin blood, numa' ca e royal scotch drunk.gif . Se pune?

ai grija ca a fost contrafacut, probabil ca au folosit alcool metilic, simptomele incep sa se vada deja. ohyeah.gif
coconut
Eu îl vreau pe Cucu Mucu rege! king.gif
cactus
QUOTE(mutulica @ 6 Dec 2008, 07:18 AM) *
cred ca mi-ajunge banu banatului, sa dea regele care iese o bula in sensul asta please


Mie, Valea Mureshului ----



Cactus rulz rofl.gif


Rovaniemi
I-am votat pe amîndoi, că sondajul permite.

Însă accesul simultan la tron ar fi o miiiiică problemă. innocent.gif
Erwin
Să trăieşti, Măria Ta, Cucule! pls.gif

Şi să nu ne uiţi pe noi, supuşii tăi, care avem nevoie de... bere gratis! drunk.gif rofl.gif
axel
Pe cand festivitatea de incoronare? biggrin.gif
coconut
Eu am pregătit tronurile: şi coroanele: , regele trebuie să pregătească masa! rofl.gif
abis
QUOTE(Blakut @ 6 Dec 2008, 02:09 AM) *
Deci ma proclam rege-imparat! Am zis!

Bine ca nu imparatul-zeu. Al Dunei.
Rovaniemi
QUOTE(axel @ 6 Dec 2008, 01:35 PM) *
Pe cand festivitatea de incoronare? biggrin.gif


Stai măi că festivitatea de votare nu s-a încheiat încă. E scrutin polinomial în cinci tururi de pantalon, chestie complicată rău. Noi îi votăm pe primii doi din sondaj şi din pălărie s-ar putea să iasă sus-numitul "Ce-ai, ba, te-ai bolunzit?", care şi el este os de pui domnesc. Sau pui de os domnesc, nu mai reţin exact ...

Cucu Mucu
Cactus, mutulica, facem ,nenisorilor, imparteala, numa' sa dati cu votul! O sa ma tin de cuvant, ca sunt un domn de rege, ce bula mea! rofl.gif

Bagea Erwin - in regatul meu o sa curga magistrala Nabuco tacmai gin Allemania, de la fabrica Konig ( biggrin.gif) Pilsener .


coconut: Masa? Pai ma, cum sa va zic, stiti, la masa aia stau numa' regii, asa ca, bâşti, ca votul inapoi nu puteti sa il mai luati! tongue.gif Rege v-a trebuit, lasa ca vedeti voi pe dracu'.
coconut
Nu-i nimic, noi stăm în jurul mesii, iar tu - votatul nostru - dansezi pe ea... cum îţi cântăm noi. tongue.gif
simonsays
QUOTE(Veritas @ 5 Dec 2008, 05:26 PM) *
Cucule [..] ..Ia problema in mana...


Deci eu cred ca ai primit cel mai corect sfat, mARIA tA ! rofl.gif
Blakut
Cred ca stiu cine a votat cu Mihai... ca are un singur vot. Atat de trist. Pai si aici mai cipriane, si aici?

mutulica
atit de tenace !
Cucu Mucu
QUOTE(Blakut @ 10 Dec 2008, 01:54 AM) *
Cred ca stiu cine a votat cu Mihai... ca are un singur vot.


Adica l-am batut de i-au sarit mucii?
mutulica
in egala masura cu cei ce te-au votat sunt si cei ce te cred bolund... asa ca vom avea un rege bolunzit
abis
QUOTE(Blakut @ 10 Dec 2008, 01:54 AM) *
Cred ca stiu cine a votat cu Mihai... ca are un singur vot.

Acum are doua. Cine o fi al doilea? unsure.gif
Erwin
QUOTE
asa ca vom avea un rege bolunzit


îi mai trebuie doar o regină bolândă şi ne-am scos!

Ce zici, Măria Ta, o iei pă Fonfăita? Măcar o dată!

rofl.gif rofl.gif
mutulica
tre sa dea drumul la pol... sa vedem cine iese ... adica bolunda pe alese, nu asa oricum
N.V.
Ştiu că am mai fost pe aci, da' am uitat să votez şi acum când m-am întors am citit că polinominalul ăsta e cu mai multe variante de răspuns, toate corecte (precum grilele la penal hh.gif ) aşa că i-am bifat pe toţi trei: Mihai, Mucu şi Bolundu' (deşi tare am eu senzaţia că ultimii doi ie de fapt unu singur). laugh.gif
Serenity
Cucule io te sustin, dar candidez la postul de "omul mai important, mai bogat si influent din spatele regelui" laugh.gif
nicolin
In schimbul votului meu promit, solemn, cu o mana pe biblie, alta pe inima si cu cea din urma pe... mostenitori ca NU voi precupeti niciun efort intru ducerea la bun sfarsit a obiectivelor noului nostru rege.
Mai mult, promit sa ajut intru realizarea planului cincinal de 4 ani si jumatate in mai putin de 6 ani!
Ca atare, solicit, cu smerenie si umilinta, onoarea de a fi dregatorul al de mai de nadeaje din fata "omul mai important, mai bogat si influent din spatele regelui".
Pai ce mama naibii, adica sa nu stau mai in fata?
smile.gif
cactus
uite Maria ta - ca sa recunoasca boboru... ohyeah.gif

Cla
QUOTE(Cucu Mucu @ 5 Dec 2008, 04:21 PM) *
Dap, pe cine veti prefera ca rege al Romaniei?

Pe Cucu Mucu de Cooca Macaii, sau pe Mihai de Hohenzollern?

rofl.gif Hahahaaaa, ce topic misto! Danke, Marius! rofl.gif
Eu l-am ales pe Cucu Mucu de Cooca Macaii, cu cunostintele sale de economie ar fi un rege apt. clapping.gif

Stai sa citesc tot, abia ce am ajuns aici... yeah.gif

*edit: am mâncat o litera...
Cla
QUOTE(cactus @ 6 Dec 2008, 10:04 AM) *
Mie, Valea Mureshului ----



Cactus rulz rofl.gif

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Cla
QUOTE(abis @ 12 Dec 2008, 09:25 AM) *
Acum are doua. Cine o fi al doilea? unsure.gif

Cred ca mai sunt unii pe-aicea care inca n-au inteles sensul Poienii biggrin.gif
Cucu Mucu
Avand in vedere dorinta populara liber manifestata, ma proclam Cucu Mucu Intaiul si, odata cu mine, instaurez dinastia Mucilor. Long live Mucu!

Am fo cateva bule de dat:
- somaj se mai da numa' 3 luni, cine nu se angajeaza in 3 luni va fi detasat in agricultura, in noile IAS-uri facute prin arendarea pamanturilor de la aia care nu le muncesc. Ajutor social se mai da numai la inapti medical.
- desfiintez camera deputatilor iar senatori vor fi numai cate 3 din fiecare judet.
- subventionez productia locala de vin nobil, bere, palinca, babic si carnati de Plescoi.
- cine nu bea alcool deloc, nu fumeaza sau nu joaca jocuri de noroc, desi e sanatos tun, va fi declarat suspect si va fi pus sub monitorizare psiho de catre Ministerul Sanatatii la Cap, condus de Sere.


Revin!
Cla
QUOTE(Cucu Mucu @ 15 Jan 2009, 08:48 AM) *
- cine nu bea alcool deloc, nu fumeaza sau nu joaca jocuri de noroc, desi e sanatos tun, va fi declarat suspect si va fi pus sub monitorizare psiho de catre Ministerul Sanatatii la Cap, condus de Sere.

rofl.gif Majestatea Ta, doar stiu de ce te-am ales ! rofl.gif Hai noroi! drunk.gif
cactus
Cu riscul de a ma repeta - da´ si asta-i dovada de consecventza...

Veritas
QUOTE(Cucu Mucu @ 15 Jan 2009, 09:48 AM) *
Avand in vedere dorinta populara liber manifestata, ma proclam Cucu Mucu Intaiul si, odata cu mine, instaurez dinastia Mucilor. Long live Mucu!


- cine nu bea alcool deloc, nu fumeaza sau nu joaca jocuri de noroc, desi e sanatos tun, va fi declarat suspect si va fi pus sub monitorizare psiho de catre Ministerul Sanatatii la Cap, condus de Sere.
Revin!



Cucule, Maria Ta, mai ie si alte vicii nementionate ohyeah.gif Ca io nu beau delok, da' suma viciilor e...stii cum se zice thumb_yello.gif

V
Cla
QUOTE(Cucu Mucu @ 15 Jan 2009, 08:48 AM) *
Avand in vedere dorinta populara liber manifestata, ma proclam Cucu Mucu Intaiul si, odata cu mine, instaurez dinastia Mucilor. Long live Mucu!

Asta-i tot din familie? rofl.gif



Veritas
Cla, asta-i chiar de pus pe usa frigiderului... rofl.gif Sau a bucatariei... Ajungi anorexic...

Sau, pe post de anticonceptional...Te uiti la el 2 minute si ti se taie de orice, mai bine speli podele

V
Cla
DA!! rofl.gif si ca bun ori de avatar pentru regele nostru, ori de pus ca stema Dinastiei Mucilor rofl.gif

QUOTE
Sau, pe post de anticonceptional...Te uiti la el 2 minute si ti se taie de orice, mai bine speli podele

rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE(cactus @ 15 Jan 2009, 01:18 PM) *
Cu riscul de a ma repeta - da´ si asta-i dovada de consecventza...


Danke schon, Herr Cactus!

Pentru asta te numesc Dregator responsabil cu potolul, beutura si petrecareala supusilor mei. rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE(Cla @ 15 Jan 2009, 09:44 PM) *
Asta-i tot din familie? rofl.gif



He, he, asta e printul Buda, mostenitorul la tron daca io dau coltu'.
Cla
Apai io te-as ruga sa nu dai coltu', Maria Ta, ca uite ca supusa Ta Veritas s-o speriat de el spoton.gif
alysoft2003
Deci in lipsa mea s-a instaurat shogunatul Mucilor smile.gif) Bai, daca dai bere, potol, televizor si INTERNET moca, maresti salariile celor care nu lucreaza, te votez biggrin.gif
Cucu Mucu
Ba, io-mi bag picioarele, m-am plictisit sa fiu rege boland.
Cla
Apai Maria Ta, asa nu merge. Hai sa-ti spalam piciorusele inainte de ce le bagi undeva, da? mwah1.gif
S ca sa te de-plictisim, avem si noi o idee umila, daca permiteti.

Bunica
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.