Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Bursier Din Ro Se Declara Sud African
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului
Veritas
http://student.hotnews.ro/stiri-burse_stag...-someri-lux.htm

Imi asum si primul si al 80 si nu stiu cat..alea comentariu...La primul nu citisem tot articolul ca m-am enervat si m-am apucat sa raspund, de fapt nu citisem cele mai grave chestii...


Judecand mai bine, eu cred ca ar trebui sa-si ceara scuze fatucilor de la Indigo , alea - din cate stiu - nu se fac de ras pe banii nostri, ci pe ai lor, si cel putin nu mint...

V
Cucu Mucu
Copchil...
Blakut
Mie nu-mi suna ceva a bine: deci el a luat de la guvern bani, cu care s-a dus inafara, unde a inceput sa studieze niste prostii in Uganda... e roman toata ziua domnilor... asa se face cercetarea si la noi, ca 'lucrez' cica in domeniu. Se cer bani de la stat, unii iau salarii, altii se fac ca cerceteaza diferite chestii. Rezultatul? Zero....
Leonardo
mda, acum ca tot am pierdut banii dati pentru bursa lui, cred ca ar fi spre castigul natiei ca tipul sa ramana sud-african pe veci.
altfel viitorul nostru nu suna bine cu astfel de 'supra-dotati' ce se intorc in patrie.
Tipul e la 'relatii internationale' si daca s-ar intoarce in Romania probabil ca ar vrea la Externe undeva. Am ajunge la situatia paradoxala ca Romania sa fie reprezentata in exterior de un tip caruia ii e rusine sa spuna ca e roman. Interesant si amuzant totodata, parca vad reintalnirea cu marile figuri ale lumii cu care acum bea cafeaua si-l stiu de sud-african:'bah tu nu erai din Africa de Sud?'.

Nu contest faptul ca o fi destept foc, dar prin ceea ce declara acum se dovedeste ca e doar un profitor sau ca si-a ales prost cariera diplomatica. Oricum pare deja integrat in grupul celor de la putere pe care acum ii critica cu spor.
Super si poza pe care si-a dat-o la Hotnews; nu e cum te-ai astepta sa fie, cu vreun laureat de premiu Nobel sau macar cu vreun inalt functionar UE care i se confeseaza dimineata; e cu fostul baschetbalist Sam Perkins biggrin.gif

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.