Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Situl Lui Karadzici Este Un Simplu Fals Ordinar!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
cesiodones
RADOVAN KARADZICI SI-A CREAT SITUL PE 22 Iulie 2008 ADICA DUPA ARESTAREA SA !!??

Portalul lui Karadzici ( http://www.dragandabic.com ), de unde s-au preluat citeva imagini cu acesta in presa internationala, este o mistificare evidenta.

Cititi Aici: ( http://www.bbc.co.uk/blogs/thereporters/ma...7/why_hoax.html ).

Uitati-va la poza din linkul mai jos atasat, infatisind urechea lui Dragan Dabici (Radovan Karadzici deghizat). Comparind urechea lui Dabici cu cea a lui Karadzici din fotografii vechi de 10-15 ani, se noteaza diferente intre forma urechilor celor doi, adica Dabici, barbosul, nu este Radovan Karadzici:

Urechea lui Dragan Dabic alias Radovan Karadzic:
( http://www.dragandabic.com/dragan-dabic-devojka.jpg )

-------------------------------------------------------------------------------
DATELE DE IDENTIFICARE ALE DOMENIULUI http://www.dragandabic.com asa cum apar ele pe:
http://www.enom.com/whois/Whois.aspx?Domai...=&submit.y=

WHOIS Information
Backorder Domain
Registrant:
Whois Privacy Protection Service, Inc.
Whois Agent
PMB 368, 14150 NE 20th St - F1
C/O dragandabic.com
Bellevue WA, 98007 US
Administrative:
Whois Privacy Protection Service, Inc.
Whois Agent
PMB 368, 14150 NE 20th St - F1
C/O dragandabic.com
Bellevue WA, 98007 US
Phone: +1.4252740657
Fax: +1.4256960234
Technical:
Whois Privacy Protection Service, Inc.
Whois Agent
PMB 368, 14150 NE 20th St - F1
C/O dragandabic.com
Bellevue WA, 98007 US
Phone: +1.4252740657
Fax: +1.4256960234
nameserver:
NS2.DREAMHOST.COM
NS1.DREAMHOST.COM
NS3.DREAMHOST.COM
**updated-date: 2008-07-22 13:25:39.000 **
**created-date: 2008-07-22 13:25:38.000 **
registration-expiration-date: 2009-07-22 13:25:38.000
status:
registrar-lock
domain: dragandabic.com
------------------------------------------------------------------------------------------
NU INTELEG DE CE PRESA ROMANEASCA PUBLICA TOT FELUL DE STIRI FALSE DESPRE RADOVAN KARADZICI, cum ar fi actul sau de identitate emis in tara noastra sau fotografii cu el in ipostaza de vindecator, fara sa verifice autenticitatea informatiilor, in cazul imaginilor cu barbosul Radovan, data cind situl asa zisului terapeut Dragan Dabic a fost creat. Este evident ca portalul dateaza doar din 22 Iulie 2008 si ca urmare nu putea fi realizat de Karadzici aflat deja in arest.
Cla
La al doilea topic deschis pe aceeasi tema nu ti s-a spus nimic, dar acum chiar ca-i destul, de parca n-ar ajunge unul despre criminalul ala... 6.gif
Blakut
Pai baga o poza cu ambele urechi: una de acuma si una de acum 15 ani. biggrin.gif
Marduk
QUOTE(cesiodones @ 25 Jul 2008, 07:18 PM) *
NU INTELEG DE CE PRESA ROMANEASCA PUBLICA TOT FELUL DE STIRI FALSE DESPRE RADOVAN KARADZICI, cum ar fi actul sau de identitate emis in tara noastra sau fotografii cu el in ipostaza de vindecator, fara sa verifice autenticitatea informatiilor, in cazul imaginilor cu barbosul Radovan, data cind situl asa zisului terapeut Dragan Dabic a fost creat. Este evident ca portalul dateaza doar din 22 Iulie 2008 si ca urmare nu putea fi realizat de Karadzici aflat deja in arest.

Cui crezi ca-i mai pasa de Dragan sau de Radovan? amandoi au iesit de pe scena istoriei. "Eroi" precum Radovan au avut in istorie, nemtii, francezii, norvegienii, ungurii si chiar noi romanii, toti au fost judecati, condamnati si executati. Intr-un fel sau altul istoria ii va mentiona intr-un capitol care va fi invatat de elevi la scoala.
axel
Au si niste oameni obsesiile lor.
In fond, multi nebuni au avut fani.
cesiodones
Pozele cu Barbosul sunt trucate

Avem dovada faptului ca fotografiile cu barbosul Karadzici sunt trucate !! Mariti, va rog, imaginea de mai jos (vezi linkul) in Photoshop sau Paintbrush si priviti cu atentie parul alb al lui Karadzici ( Barbosul Dabici ) care acopera partea superioara a urechii sale. Este evidenta existenta unei linii de demarcatie perfect drepte si paralela cu baza fotografiei intre par si pavilionul urechii. Asa ceva este imposibil pe o fotografie normala. Cel care a creat pozele a uitat sa intineze contrastul dintre par si piele si sa curbeze conturul. Ca urmare falseul s-a dat de gol. Poza cu Radovan Karadzici barbos = trucaj ordinar.

poza: ( http://www.dragandabic.com/dragan-dabic-devojka.jpg )
cesiodones
SONDAJ ONLINE - Radovan Karadzici, Erou sau Criminal de Razboi?
Votati aici: http://www.sondaje.php0h.com/radovan.php
axel
WTFC daca site-ul ala este fals? Da, este fals, dar tot pe criminalul Karadzici l-au prins si nu pe altcineva.
cesiodones
Parerea mea sincera, dupa mai multe ore de cautari pe internet in engleza si romana:

Barbosul Dragan Dabici nu este Radovan Karadzici !

Atunci cind intr-adevar prinzi un cautat ai tot interesul sa dovedesti la televizor ca el este persoana reala, adica Karadzici in cazul nostru. Puteau sa-i rada barba, sa ii verifice ADN-ul, etc., etc., si dupa aceea sa se prezinte la televizor cu un Karadzici credibil. Au mai existat asemenea BARBI si in cazul baietilor lui Sadam, al lui Sadam insusi si altor fugari. Asemenea povesti nu sunt credibile.

Nu consider ca pe viitor vom avea vreo imagine convingatoare cu Radovan Karadzici care sa demonstreze fara dubii ca el este.
axel
Vrei sa-ti spun ceva? Parerea ta sincera nu ne intereseaza. Pentru ca trolling legat de criminali ca Karadzici nu ne intereseaza wink.gif
Blakut
cesiodes, pune doua poze, ca sa putem compara: una cu Dabici si una cu Karadzici. Degeaba ii dai inainte, daca nu ai decat o poza, nu doua, ca sa putem face comparatia. Sunt sigur ca daca ai vointa o sa gasesti poze mai vechi cu Karadzici.

In ceea ce priveste crimele sale de razboi, personal, astept sa vad decizia judecatorilor. Pana la urma toti au dreptul al prezumtia de nevinovatie, iar daca ma apuc sa citesc despre el pe wikipedia (ceea ce am facut) nu stiu cate date exacte aflu.

Mai exista inca o posibilitate, desigur: pentru unii e erou si pentru altii e criminal. Pentru unii Che Guevara e erou, dar pentru altii (ca si pt mine) e un criminal - chiar daca revolutionar si rebel.
Cla
cesiodones, cred ca ai dreptate, ala nu se uita asa bleg ca Karadzic, sunt alti ochi.
Si nici ureche stânga n-are. Poate-i sora-sa si a luat hormoni ca sa-i creasca barba.
Ia vezi in pantaloni ce zice.
cesiodones
Comparatie Urechi!

Poza cu Radovan Karadzici:
http://www.cnn.com/WORLD/9709/21/serb.elex/link.karadzic.jpg

Poza cu Dragan Dabici:
http://dragandabic.com/dragan-dabic-devojka.jpg
--------------------------------------------------------------------------------

Evident cei doi, Karadzici si Dabic au pavilioanele organului auditiv diferite!
(Copiati cele doua imagini in Word, de ex., si comparati-le).



Marduk
O fi orelist....... si atunci se explica chestia asta cu urechile. Multi fac o pasiune din meseria lor.
Blakut
Uite ce am gasit eu ca ar fi identic la amandoi:

santul din ureche, forma ei in general, santul din frunte, forma sprancenei si forma narii. Mi-am pierdut 7 minute din viata cu chestia asta, felicitari...

abis
cesiodones,

Uite-l ras, tuns si frezat... Este el sau nu? smile.gif
Blakut
Pe soldatul ala anti-tero din poza scrie Justitie. Wtf?
abis
In olandeza tot asa se scrie.

Marduk
Io chiar nu stiu ce au olandezii cu justitia internationala, dar daca UE vrea sa aiba un tribunal international la Haga, nu vad unde este problema. De fapt intrebarea multora este de ce acest tribunal nu a fost desemnat la... Bratislava, Praga, Bucuresti, Warsovia, Budapesta, Brasov, Sibiu, etc. Cu ce este mai abilitata Haga sa gazduiasca untribunal international fata de alte orase.
Blakut
QUOTE
De fapt intrebarea multora este de ce acest tribunal nu a fost desemnat la... Bratislava, Praga, Bucuresti, Warsovia, Budapesta, Brasov, Sibiu, etc. Cu ce este mai abilitata Haga sa gazduiasca untribunal international fata de alte orase.


De ce se inunda Bucurestiul la ploi mai abundente? De ce mor oameni muscati de caini vagabonzi? De fapt, cate din orasele alea erau libere inainte de 89? Sau chiar si mai devreme?
Marduk
QUOTE(Blakut @ 1 Aug 2008, 12:13 AM) *
De ce se inunda Bucurestiul la ploi mai abundente? De ce mor oameni muscati de caini vagabonzi? De fapt, cate din orasele alea erau libere inainte de 89? Sau chiar si mai devreme?

Am locuit in Haga si pot spune ca este un oras frumos dar exista si alte orase care meritau sa gazduiasca T.I. sincer chiar nu stiu de ce a fost aleasa tocmai Haga. Chiar si in Haga te pot musca cainii, e drept ca s-ar putea sa nu mori din asta, dar se intampla. De ce Haga? unsure.gif
abis
QUOTE(marduk @ 1 Aug 2008, 02:33 PM) *
De ce Haga?

Pana la urma de ce conteaza daca-i Haga ori alt oras? N-are nici o importanta numele orasului. Poate o fi oferit cele mai bune conditii cand s-a luat decizia crearii TPI. Dar, repet, n-are nici cea mai mica importanta daca-i la Haga ori la Erevan.
Marduk
QUOTE(abis @ 1 Aug 2008, 02:53 PM) *
Dar, repet, n-are nici cea mai mica importanta daca-i la Haga ori la Erevan.

Crezi, istoria o sa consemneze ca procesele respective au avut loc la Haga si nu la Erevan sau Bucuresti. Este oare important sa existi in istorie?
abis
Criminalii de razboi nazisti au fost judecati la Nurnberg. Ce mare lucru este pentru cei de-acolo ca "istoria" consemneaza Nurnberg si nu Dresda sau Hamburg?! Mai important decat locul este ce se intampla la proces. Si as prefera ca aici sa vorbim despre procesul care a inceput, decat despre faptul ca, vai, ce pacat ca se judeca la Haga si nu la Bailesti...
SORIN
Interesant topic...eu votez cu alergatii din valea Baicoi!! blink.gif blink.gif

Sorin.
Marduk
Si eu cu cei din Gurguieti......... daca asa prefera abis tongue.gif
SORIN
Nu conteaza unde, conteaza sa fie chinuit pana la adnci batreneti mad.gif Nu sunt supectat de nimeni ca iubitor de Islam sau musulmani, dar daca asta a fost singura lor vina pt. care au fost exerminati, doar o minte nebuna poate concepe asta!!

Sorin.
Marduk
O sa fie judecat si condamnat, ura insa va fi si mai intensa. Popoare intregi, barbati, femei, batrani si copii sa vor ura si mai tare, doar pentru ca toti il inteleg pe Dumnezeu fiecare in felul religiei sale. Fanatismul religios, nationalismul, sunt cele mai grave plagi ale umanitatii, indiferent din ce religie sunt.
SORIN
Fiercare cuvant sapat in scanca Marduk thumb_yello.gif

Sorin.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.