Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ziare De Incredere
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Show-biz > Mass-media
tikky
Voua ce ziare romanesti vi se par mai de incredere (mai ales la nivelul informatiei oferite)?
Si inca o intrebare, stie cineva care sunt cele mai bine vandute ziare din Romania?
tontoi
drool.gif cele mai bine vandute ziare din romania sunt:libertatea, cancan gazeta, prosport.
eu citesc in general evenimentul zilei, romania libera si cotidianul.
Justitiarul
Si totusi, un ziar de incredere care ar fi?
Energie
Nu cred ca exista un ziar despre care toata lumea sa cada de acord ca e de incredere.
De obicei, indivizii isi formeaza propriile opinii, iar ziar de incredere devine acela care le confirma.
Justitiarul
Evenimentul zilei şi România libera sunt ziarele lui Băsescu, Jurnalul Naţional e ziarul mogulului care zice nasoale de Băsescu, Gândul e un ziar ok, Adevărul e ziarul care nu are de-aface cu politica, şi-şi face reclama în timpul emisiunilor politice, Ziarul Ziua e a lu' Sorin Roşca Stanescu care e cică liberal şi zicea şi ăsta nasoale de Băsescu.
Eu citeam înainte Transilvania Expres, un ziar local, da' de când cu criza şi-a înjumătăţit numărul paginilor şi calitatea articolelor a scăzut. Tabloidele ies din calcul având în vedere că sunt nişte curve virgine, plus că am citit din greşala nişte articole dintre care unul ne anunţa ca ce bine e de ăia de vor accepta paşaportul biometric, pentru ca vor putea pleca cu el în Statele Unite (DA HALO!!!, VIZELE?), iar alt articol avea un text despărţit in silabe ca şi cum ar fi scris de un corigent la limba română.
Din punctul meu de vedere cel mai ok ziar rămâne "Gândul"
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.