Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cadouri
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Iarina
Fiindca tot e ziua mea maine, m-am gandit sa va intreb care a fost cel mai frumos cadou pe care l-ati primit de la cineva? De ce a insemnat asa de mult pentru voi? Bine, daca ati primit vreodata un teanc de 50.000 $ nu trebuie sa mai explicati de ce a insemnat asa mult laugh.gif

Amintiti-va si de copilarie, ce cadouri va placeau.

Eventual si ce cadouri deosebite ati facut prietenilor vostri.
Astept smile.gif
Iarina
Sa inteleg ca va displac cadourile sau nu ati prea primit cadouri care sa va faca placere? greu de crezut laugh.gif
Lilith
Cu intarziere , LA MULTI ANI ! ! !
Chiar ca nu-mi amintesc ce cadou mi-a placut cel mai mult...Ma mai gandesc . rolleyes.gif
AIWA
Mai bine mai tirziu decat NICIODATA!
LA MULTI ANI!!! Bafta si fericire!

Cadou...nu mai stiu...presupun ca cele mai frumoase cadouri le primeam cind eram jid...e vorba de celebrele jucarii chinezesti cu telecomanda...de pe timpul raposatului!
Afrodita
Cel mai frumos cadou l-am primit anul trecut de ziua de mea...Nu e ceva deosebit la el, e un lantisor de argint, insa toata frumusetea a constat in faptul cum mi l-a dat al meu si faptul ca a fost de la el biggrin.gif
Sa-mi amintesc de copilarie? Ohoo, pai am multe amintiri din perioada aia...De obicei , de ziua mea, primeam pasusi din alea, mai mari ca mine, aduse de primul tata din Rusia si erau atat de frumoaseee...Bineinteles, pana in anul urmator erau flocaite si dezmembrate, dar io le iubeam si-asa laugh.gif
Si-mi amintesc cu placere de un craciun...Aveam vreo 7 anisori...Si am gasit sub brad de la Mosu' o pereche de cizmulite roz, asa, ca ale lui, doamne ce mi-au placut alea, am plans cand nu am mai putut sa le incalt! Si ma incapatanam sa le port numai pe alea!!
Alta data am primit o rochita frumoasa foc, tot rosie si a avut mama razboi cu mine, care, in plina iarna, voiam sa port rochita.Cel putin prin casa numa' cu ea stateam.Abia asteptam musafirii, ca sa imi pun rochita sa o vada si ei.Anul urmator am primit un fular, tot rosu'...Si-l purtam cu rochita cu tot...Radeau ai mei, dar eu tare mandra eram...Pe la 9 anisori am primit un ceas de ziua mea! Ohoo..Alt motiv sa merg cu nasul pe sus laugh.gif Si multe multe altele...Si mi-au placut mult, caci erau de la mamicul meu drag!!
Anul trecut, de ziua mea mi-a trimis un pachet...Pe langa cele cerute de mine, am gasit si o bluzita, culmea! tot rosie, pe care si acum o port cu drag, numai ca e de vara, e foarte subtire, iar anul trecut aici era frig, iar la mama inca erau calduri de 29 grade C laugh.gif
Mie-mi place cam orice cadou, in general gestul conteaza si sa vad ca imi este oferit cu drag, chiar daca e o floare rupta dintr-un copac de peste drum...
Cadouri prietenilor? Nu prea am avut ocazia sa fac cadouri deosebite, decat anul trecut, lui iubi al meu...Dat fiind faptul ca zilele noastre de nastere sunt foarte apropiate, eu 11 septembrie, el 28, anul trecut ma cam prinsese ziua lui fara prea multi bani.Si ce m-am gandit eu? I-am facut comanda de un tort, am cumparat si niste vin, i-am invitat prietenii apropiati, plus niste fursecuri cumparate si am intrat pe usa cu tortul cu lumanarile aprinse , cantandu-i la multi ani.A fost o surpriza atat de placuta si de neasteptata, incat a ramas cu gura cascata uitandu-se la noi cum radeam si cantam...S-a fasticit, a suflat repede in lumanari si a schimbat vorba , hahaha....Anul asta trebuie sa ma gandesc la altceva, ca aceeasi figura nu mai tine! Astept sugestii laugh.gif
genicon
Imi pare rau Afrodita, eu cel putin nu te pot ajuta. Sunt anti-talent, pericol viu in ceea ce priveste cadourile smile.gif Nu am nici cea mai mica idee cum se fac, ce trebuie cumparat, cum trebuie oferit sau primit un cadou... smile.gif

Imi amintesc si acum cum la majoratul unei tipe (eu aveam 15-16 ani pe atunci) eu si cu un bun prieten, la fel de priceput ca mine, am zis sa-i luam un cadou la misto. Si i-am luat o pereche de shosetutze cu 5000 de lei, o pereche de boxeri cu 12-15000, celebra (la vremea aia) suzeta cu 1000 de lei... si inca 2-3 nimicuri, nu mai tin minte ce. Mare ne-a fost surpriza insa cand, pe la ora 12 incepe fata sa deschida cadourile si nu primise decat lantisoare de aur, bratari, cercei, inele - toate de aur. Noi, gandindu-ne disperati la ce cadou cumparaseram am profitat de neatentia celor din jur si pur si simplu am fugit de la chef laugh.gif
Afrodita
Hahaha, uite nu trebuia sa fugiti, caci cadourile voastre au adus o nota discordanta, dar de buna voie, sunt sigura de asta.Mie, una, imi pare rau ca nu am primit celebra suzeta la tentativa mea de majorat...De fapt, ce vorbesc? Nici macar majorat nu s-a chemat, doar o simpla aniversare a fost.Insa am primit un cadou frumos de la tipul de atunci, pe care il chema tot ca pe-al meu, actualul: mi-a dat un bibelou, o ramurica inflorita , e extraordinar de frumos, nu mai stiu pe unde e , ori aici , ori la prima gazda, dar multam ca mi-ai amintit ca s-o caut, ca e extraordinar de frumoasa!
Si orice cadou, dat din inima sau cu voie buna (oferit cu un simplu gest de intindere a mainii) , cel putin mie, mi se pare foarte frumos si deosebit!
P.S. Ai inteles ceva din invalmaseala asta de ganduri? laugh.gif
Mistinguett
Iarina, nu am zis nimic pana acum pentru ca m-am tot gandit care a fost cel mai frumos cadou pe care l-am primit. Si intr-un final mi-am zis ca daca trebuie sa stau asa mult sa ma gandesc e tragic. Probabil ca pana in momentul asta a fost un inel de argint de la sotul meu (am mai pomenit eu de inelul asta) pe care scrie de jur imprejur in stil gotic "dedicated to the one I love".
Imi mai aduc aminte cu mare placere de un buchet enorm si de o superbitate rara primit de ziua mea de nume - 29 de crizanteme cum n-am mai vazut de frumoase. Culmea ca de la un tip care nu-mi placea nici de frica (nici nu-mi aduc aminte cum il chema).

Cat despre cadourile care le fac eu, cu regret spun ca sunt cam practica la alegerea lor. Ma gandesc ce are nevoie persoana respectiva sau poate am prins un "ce mi-ar place"...

Genicon, povestea ta mi-a adus aminte de o intamplare de acum 2-3 ani. Se casatorea un prieten al nostru si i s-a facut viitoarei mirese un fel de petrecere (bridal shower, in stilul de bachelor party dar fara nebunii, ca suntem niste doamne - hm). Nu am fost multe fete, vreo 5. Cand a venit vremea cadourilor a inceput ea sa desfaca vaze, bibelouri si esarfe, pana la cadoul meu: un costum intreg plasa, cu taieturi unde trebuie si o "chestie" de ciocolata. Si mie nu mi-a fost jena deloc, ba chiar am poza cand a muscat din ea laugh.gif Chestia e ca il auzisem pe el spunand ca i-ar place sa o vada intr-un costum din-ala si am bagat la tartacuta. Daca nu ar fi fost momentul asta ar fi fost un party total ne-memorabil.
Afrodita
Hahaha, misto faza...Al meu e smecher, nu zice ce i-ar place pt ca stie ca-i iau laugh.gif
Mihai
Desi foarte tarziu, un sincer La Multi Ani, incununati cu multa sanatate si fericire!
Vornicum
Eu am primit ca si cadou un puppy ( aka catelus ) de numai 2 saptamani
Un cadou f inspirat. S-a transformat mai tarziu in ditamai potaia. Dar tin mult la javra asta.
Te pup , Hercules! wub.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.