Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vreau Sa Pot Merge Din Nou...ma Ajuta Si Pe Mine Cineva? :(
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
deissima
Cat de grea este batranetea pentru un om! Poate numai cei care au avut bunici chinuiti de boala pot intelege...
Dar cat de grea poate fi batranetea pentru un caine al strazii?
Ma numesc Bobita, am muuulti ani si m-am trezit intr-o zi ca pur si simplu nu ma mai puteam ridica in picioare, iar cand incercam, aveam dureri groznice si urlam.
Cineva a iesit din bloc si m-a dus la doctor, iar radiografia a aratat ca am probleme foarte mari la coloana sad.gif
Deocamdata sunt sub tratament si doctorii cer o gramada de bani in incercarea de a ma face bine ... vreau sa traiesc, vreau sa ma ridic din nou pe picioarele mele pentru a-mi putea lua portia de mancare si pentru a-mi conduce prietenii pana la statia de autobuz
.

Am fost in seara asta cu Bobita la Ilioara,dupa ce am aflat ca toata ziua a zacut,urland,langa blocul meu.I-au facut o radiografie care a aratat ca are coloana facuta praf(afectiune veche,se pare,la care se adauga si batranetea).Reflexe nu prea mai avea la labutele din spate sad.gif L-a pus la pamant afectiunea asta dintr-o data,ieri era voios si m-am jucat cu el sad.gif

I-au facut infiltratii si ne-au spus sa continuam inca 2-3 zile si,daca nu-si revine,asta e..nu-si va mai reveni. cry.gif

Sunt disperata!Vreau maine sa ajung cu el la ORTOVET,sa-l vada dc.Gaita.

Daca puteti ajuta cu oricat de putin..ajutorul este binevenit.
In seara asta,la Ilioara (era dupa orele 21:00)m-au costat radiografia+infiltratiile 220 roni(am atasat chitanta)-preturile sunt majorate cu 50%,fiind perioada de "sarbatoare"! evil.gif evil.gif evil.gif
Ii multumesc pe acesta cale lui SUSHI,de la care mi-au ramas 70 roni(imi trimisese initial pt castrarea unei cateluse si ramasesera in plus).
Restul,i-am imprumutat de la prietena mea care m-a ajutat sa duc catelul la Ilioara.

Daca are cineva o cusca de transport mare,ar fi super.Ne-au spus sa nu-l mai aducem in patura,ca-i afecteaza coloana. De posibilitatea de trasnsport,nici nu mai zic-ar fi mai mult decat bine venita(eu n-am masina,din pacate)
Acu i-am facut un culcus in spatele blocului,desi ne-au spus sa-l tinem in casa sad.gif (eu n-am cum,am deja 3 si toti salbatici)

Revin maine cu detalii...ooooooooooooooof!!!!








Sushi
Cred ca ma confundati ca io nu v-am trimis nici un ban...
Serenity
Imi pare tare rau pentru ea sad.gif Eu, una, nu pot ajuta (abia am bani de paine laugh.gif ) dar ii tin pumnii... Sa ne tii la curent hug.gif
axel
deissima, stiu ca unii imi vor sari in cap, dar totusi ti-o zic: lu' matale iti lipseste o doaga.

Din toate locurile in care puteai sa iti folosesti energia, ti-ai ales tocmai un caine vagabond bolnav pe motiv de batranete. Subliniez partea cu batranetea.
tontoi
QUOTE(axel @ 30 Apr 2008, 07:12 PM) *
deissima, stiu ca unii imi vor sari in cap, dar totusi ti-o zic: lu' matale iti lipseste o doaga.

Din toate locurile in care puteai sa iti folosesti energia, ti-ai ales tocmai un caine vagabond bolnav pe motiv de batranete. Subliniez partea cu batranetea.

ma Axel ai ceva cu oamenii mai speciali

pe tanti Julieta ai facut-o proastă
pe domnişoara deissima retardată

ce ai domnule cu populaţia cazată temporar la han ? te crezi client mai vechi ?!!nu uita: gunoiul după o perioadă de şedere-n han trebuie aruncat la ghenă.
axel
QUOTE(tontoi @ 30 Apr 2008, 08:20 PM) *
pe domnişoara deissima retardată

Cred ca nu intelegi ce inseamna expresia "a-i lipsi o doaga". Nu are nici o legatura cu a fi retardat.
tontoi
QUOTE(axel @ 30 Apr 2008, 08:44 PM) *
Cred ca nu intelegi ce inseamna expresia "a-i lipsi o doaga". Nu are nici o legatura cu a fi retardat.

într-un final tot acolo ajungem
axel
Zau? rolleyes.gif
Serenity
Baieti, temper-temper, ca va separ!! laugh.gif

@axel, fiecare cu pasiunile lui.... unii isi folosesc energia colectionand timbre, altii in confectionarea de palarii din hartie igienica... Ca nu le impartasim si noi pasiunile e alta poveste. Nu face nimic condamnabil deissima, ba chiar din contra... Nu fi rautacios tongue.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.