Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Parere Aveti De Ultima Etapa De Campionat?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
vlad_pat
Dati-va cu parerea despre meciurile disputate in ultima etapa de campionat (a 17-a).
Eu am vazut Otelul-Rapid si mi s-a parut un meci echilibrat, ambele echipe au avut ocazii clare de gol, dintre care as aminti sutul spectaculos al lui Gurita, care a lovit bara transversala a portii aparate de portarul sarb al lui Rapid, precum si imensa ocazie a lui Daniel Niculae, care a tras foarte slab, chiar in bratele lui Iliuciuc, intr-o situatie clara de gol. Terenul impracticabil a scazut din spectaculozitatea meciului, dar asta e.....
Dinamo a pierdut clar (din nou wink.gif ) in fata celor de la Astra. Good for them!
Astept meciul de maine, Poli-Steaua, ca sa vad care este nivelul echipei bucurestene la inceputul acestui retur. Poate ca s-a schimbat ceva, poate ca nu.......

Ce spuneti despre faptul ca evolueaza multi stranieri la echipele din Divizia A? Este un lucru bun sau nu?
ypsilonalpha
Aoleo, iar mi-adusei aminte ca a mincat bataie Dinamo *sigh* , plinsete, nervi, draci ... smile.gif , asta e situatia, o sa ne inscriem in Cupa Intertoto si tot ajungem in Cupa UEFA. Ca daca o s-o tina tot asa cu rezultatele stralucite pe propriul teren nici locul 2 nu-l prinde. Si nici nu stiu daca a jucat la Dinamo senegalezul ala pe care-l tot laudau, si daca a jucat, cum a jucat.

Cit despre stranieri, ce sa zic? Portarul sirb Savici de la Rapid a aparat bine, portarul american de la Poli AEK Timisoara a aparat mizerabil; Njock de la UTA i-a scos din nou din ciocolata (ca sa nu-i zic pe nume) pe aradeni, in schimb puzderia de straini de la Craiova n-a izbutit nimic in fatza lui Prunea. Deci unii merita sa joace in divizia A, altii ard gazul de pomana.

penetratorul din carpati
Hhehehehehe! Dimano a luat-o de la bacau cu 3-1! Hhehehehehe!
Nicidata tigan
Niciodata oltean
Niciodata caine
Sa le dam la toti .....pardon, ca-mi iau ban! tongue.gif
Afrodita
Nu-mi vine sa cred!!A castigat FCM Bacau??? Moama, pai asta e sarbatoare dom'ne!! De ce nu bem??Hmm..Oare Sechelariu le-o fi micsorat leafa la fotbalisti daca nu aratau si ei ca pot castiga un meci??Imi pare rau pt dinamo ca a pierdut, dar cand e sa aleg intre astea 2 echipe aleg mereu FCM-ul si ma cert cu al meu, ca e dinamovist.Hahaha laugh.gif
necromanc
Dezastru ... nu stiu ce se intampla.Mai ales cu Dinamo. Blaturi ?
ypsilonalpha
Un gind pios pentru Dinamo - si eu sint Canis Familiaris pina la moarte ... unii, mai ales aia din galerie sint mai degraba Canis Vulgaris, asta e, ce sa-i facem, mergem inainte, nu ne predam. Lupta pentru evitarea retrogradarii va fi lunga si dura biggrin.gif dar vom izbindi, o sa luam Cupa la sigur si trecem la marele fix de turul preliminar de Cupa UEFA.

Uf! Zau ca numai ironia ne-a mai ramas. Hai Dinamo!

ypsilonalpha
Am mai cistigat un punct, 0-0 la Arad cu UTA. Campioana vs. ultima clasata. Bilant in retur: 2 puncte din 27 posibile. Tineti sus munca cea buna, baieti! (asta ca sa traduc cuvint cu cuvint o expresie englezeasca care-mi displace profund).

Si vine returul cu Astra ... si in ultima etapa avem meci cu Stiinta, la Craiova ... barajul ne maninca, frate!
ypsilonalpha
Un campionat s-a incheiat (cam demultishor, e drept tongue.gif : Rapid campioana, Dinamo cu Cupa), un altul incepe.

Editia 2003-2004 incepe sub semnul ciudateniilor si scandalurilor. Petrolul si Astra fuzioneaza, desi galeriile se urasc de moarte, iar echipa-hibrid rezultata va juca meciurile de acasa pe trei stadioane diferite (pe Prahova pentru cele de mica importanta, pe "Ilie Oana" pentru cele de medie importanta, iar derbiurile pe stadionul Astrei, ca are nocturna). Ca urmare, Otelul Galati se trezeste pe neasteptate din nou in divizia A, desi multi jucatori plecasera odata cu retrogadarea, iar antrenorul Orac nu mai stie pe cine poate conta si pe cine nu. Univ. Craiova joaca de la egal la egal cu o serie de echipe bune din Franta (Bordeaux si O.M. parca), in schimb Rapid o ia pe cocoasa de la toti in amicale (4 infringeri din 4), dar nu renunta la visul de a elimina Anderlecht.

In rest, poate jucatorii or s-o mai puna de-o greva, inscrierea echipelor in noua editie de campionat merge greu, pentru ca nici un club nu indeplineste intru totul conditiile necesare, Copos se cearta cu Gigi Becali, iar acesta din urma se cearta cu conducerea Armatei care vrea din nou sa puna mina pe stadionul Ghencea ... ce mai! numai chestii vesele, ca pe la noi!

ypsilonalpha
Sintem in linie dreapta (ultima saptamina) dinantea inceputului de campionat. Se joca amaicale in draci, ultimul mai rasarit fiind Steaua - Modena 0-0 (la care a venit lumea ca la manifestatie, pentru a-si arata atasamentul fata de stadionul Ghencea, pe care nu se stie daca Steaua va mai disputa vreun meci); urmeaza diseara un nou "amical", Rapid - Dinamo, in Supercupa Romaniei.

Petrolul pierde greu, 2-3, in Austria in fata grecilor de la Olimpaikos Pireu, in vreme ce Steaua pierduse cu citva timp in urma fara drept de apel (0-3) in fata mai prost cotatei AEK Atena. Criova face minuni de vitejie in Franta, dar cind da piept cu Steaua in Banie pierde (0-1), iar contra Pitestiului cistiga chinuit cu 2-1, noroc cu Njock si al sau simt al portii. Bratu de la Rapid ramine la Rapid dupa ce era aproape sigur transferat la Galatasaray, dupa care joaca mizerabil in Liga Campionilor.

In concluzie, nebunie mare in fotbalul romanesc.
ypsilonalpha
In finala Supercupei Romaniei incheiata cu putin timp in urma: Rapid - Dinamo 1-0 dupa un gol de aur marcat de Robert Nita in min. 93. A fost un joc placut ochiului si un bun antrenament (si un "doping" psihic) pentru Rapid in vederea returului cu Anderlecht.

(Ce ma enerveaza dinamovistii mei, au fost calare peste adversari mai toata repriza secunda, au avut si ocazii, dar ce folos!...)
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.