Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Alexei & Data'q
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Sah
andra_v
Alexei, Data'q te invita sa incepi.
Distractie placuta!
alexei
ok,da' inca n-am inteles cum se joaca sorry.gif ,tre sa am o sahiera in fata?
Data'q
Aici vom scrie doar mutările noastre, alexei.
Şi da, de recomandat ca jocul să-l avem amândoi pe o tablă de şah ce va reţine mutările noastre.

PS: "Şahieră" eu nu sşiu ce înseamnă, dar presupun că la asta te-ai referit... unsure.gif
alexei
trist aspect,cred ca tre' sa remandam pe mai tarziu,momentan nu am internet acasa(cauza vista,e mai bun xp)imediat ce-mi repar pc o putem face.Io credeam ca e vreun site colaborator cu hanu unde intri joci,salvezi partida si tot asa.
P.S:sahiera e tabla de sah,am boteza-o eu.Apropos de windows vista,un lucru are BUN,jocul de sah,pana la nivelul 6 castig,de la sase ma rupe.
andra_v
Alexei, postezi cand ai acces la net. Maine, la serviciu faci mutarea. Dataq iti raspunde printr-un post ulterior. Uite, spre exemplu, clopotel si Marcus, faceau o mutare la trei zile, ca marii maestri internationali. E bine sa ai o tabla de sah acasa, cand te gandesti la mutare, iar la serviciu sau cafe internet postezi mutarea. De asemenea, iti notezi mutarile si, cand ai in fata sahiera, aranjezi piesele.
alexei
ok,asa merge.Deci eu sunt cu albele...maine incepem.
alexei
pioni,d4,e3
Data'q
La fel: pioni pe d5 şi e6.

PS: Verificare: regele tău e pe e1, da?
alexei
cal b1-c3
da,rege pe e1
Data'q
Pion: c7 - c5
alexei
scuze pentru intarziere,cal g1-f3
Data'q
Pion c5-c4...
alexei
pion e3-e4
Data'q
Cal b8-c6
alexei
pion e4-d5
Data'q
Pion e6-d5
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.