Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Gheorghe Zamfir
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Rehael
Daca as spune ca nu pot crede ca neamul romanesc a mai dat vreodata un artist, interpret de muzica, care sa-l egaleze in sensibilitate si... subtilitate pe Zamfir, ma tem ca insusi maestrul s-ar supara. Poate ca ar incerca sa se "disculpe" si sa spuna ca nu a facut decat sa intre in rezonanta, cu cei de la care a invatat primele doine, odata cu mersul "copacel"...
Pe cine a cazut vreodata sub vraja maestrului il invit aici sa povesteasca. smile.gif

Gheorghe Zamfir, Doina de jale


vvv@li
Ati ascultat vreodata melodii consacrate in interpretarea lui? Cum ar fi de exemplu arhicunoscuta piesa din "Titanic" - " My Heart Will Go On" ( Celine Dion). Sau l-ati ascultat pe Zamfir in duet cu Clayderman si un cor de copii. Daca nu , poate ar trebui sa incercati sa gasiti. Mai sunt si alte piese internationale pe care le-a preluat si a facut senzatie. Cel putin eu am fost uimita si impresionata. Si mandra ca sunt romanca ca si el.
Michaela*
artistul Gheorghe Zamfir..canta superb..interpret de exceptie si de o rara sensibilitate..pacat ca omul Gheorghe Zamfir nu este caracterizat de aceeasi sensibilitate..personal, admir doar artistul, nu si omul

Can you feel the love - Gheorghe Zamfir
Rehael
hmm.gif hmm.gif .... N-am auzit sa i se fi atribuit vreo fapta penala. O fi facut si el pacate ca doar e si el om, dar cred ca-i sunt spalate toate.

Gheorghe Zamfir, Ciocarlia

Zamfir...
Floaredecolt
La multi reprezentanti ai artei ( muzicii, picturii, teatrului, cinematografiei, etc.) , nu se impleteste sensibilitatea, principiile sanatoase de viata, cu personalitatea si viata lor dincolo de scena.
Daca luam doar exemplul actorilor si viata lor personala, ar fi multe de zis....la unii.
Insa noi, publicul, filtram si ne imbogatim sufletul cu ce-i frumos de la acesti artisti.
Personal, respect si admir talentul, indiferent in cine ar salaslui.

GHEORGHE ZAMFIR - The Lonely Shepherd

http://www.trilulilu.ro/skorpio/20c76416370dcc
Rehael
Gheorghe Zamfir - Arad
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.