Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Documentare Sa Vedem ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Show-biz > Mass-media
March
Cu puzderia asta de canale/programe nici nu stii unde sau le ce sa te uiti mai intai. Recomandati aici documentare pe care le gasiti interesante din toate domeniile : istorie, geografie ( calatorii,turism,etc) , stiinta si tehnica, religie, politica, biografii, s.a.m.d.
March
" Enigmile Bibliei : Regii uitati ai Israelului " azi la ora 22:00 pe National Geographic

Studiu/cercetari privind povestirile biblice despre crime, miracole si mistere
fiatlux
odiseea vietii fr- TV-cultural !
March
Masacrul sportivilor israelieni la olimpiada de la Munchen si modul cum dupa aia Mossadul i-a terminat , de-a lungul anilor, pe toti autorii acelei actiuni nesabuite .

Azi la National Geographic , la 22:00

si

"Defcon 2 " pe Discovery Civilization la orele 21:05 si reluare la 23: 50 .

In 1962 lumea a fost la o secunda de un razboi nuclear din cauza rachetelor sovietice din Cuba !
yronick
Daca vreti ca viata sa vi se schimbe, sa aveti succes in viata, sa aveti bani, sanatate, gagici misto si toate cele urmariti 'The Secret" - Legea Atractiei. Daca l-ati urmarit dati-va cu parerea aici thumb_yello.gif
Justitiarul
Indestructibilii - Discovery
vineri, ora locala 22.00
Nefertiti
Daca vreti sa vedeti un documentar despre atentatul din 11 septembrie, e acum pe History.
Nefertiti
Sinistru trebuie sa fi fost acolo... A fost un documentar cu imagini filmate atunci la fata locului. Groaznic.
March
A fost si un film aseara despre 2 politisti prinsi in tunelul unui ascensor.
Afrodita
Ma bucur ca n-am vazut documentarul ala caci saptamana asta l-am vazut pe cel legat de al doilea razboi mondial cu imagini filmate atunci in mijlocul intamplarilor si cand am vazut grozaviile alea mi s-a intors stomacul pe dos...
Justitiarul
E un documentar senzational pe Discovery sambata la 20.00 - Escrcoherii adevarate. thumb_yello.gif
Cla
Stiu un canal bun de documentare, majoritatea filmelor sunt pe germana, dar riscati un ochi... http://www.nuoviso.tv/
Nefertiti
Diseară, la TVR Cultural: Persona Non Grata, făcut de Oliver Stone.
Nefertiti
Tot pe TVR Cultural - India
March
TV Cultural
Giganti ai secolului XX - Ronald Reagan
azi la 22:35
Nefertiti
Bismarck
Tinkerbell
The Yes Men Fix the World
March
Narcoticile : In preajma mortii in seara asta pe National Geograhic la ora 21:00

si Procesul nazistilor tot asta seara pe Viasat History la ora 20:00
March
In seara asta la ora 20:00 pe Viasat History : "Rebelul din Beijing ". Cei interesati de istoria revoltei studentesti din Piata Tianmen nu trebuie sa piarda acest documentar.
March
Am vazut pe Viasat History : Sinatra, o stea intunecata ( prezentat in doua parti ). O sa-l mai re-transmita. Urmariti-l e interesant . O sa auziti cum Sinatra si Mafia l-au ajutat pe JFK sa castige alegerile. Dupa care Sinatra a luat-o in bot rau de tot. Si de la JFK si de la Mafie.
Cla
QUOTE(March @ 2 Feb 2011, 03:53 PM) *
Am vazut pe Viasat History : Sinatra, o stea intunecata ( prezentat in doua parti ). O sa-l mai re-transmita. Urmariti-l e interesant . O sa auziti cum Sinatra si Mafia l-au ajutat pe JFK sa castige alegerile. Dupa care Sinatra a luat-o in bot rau de tot. Si de la JFK si de la Mafie.

Asta l-am vazut si eu pe Phoenix, a fost foarte interesant... "I did it my way"... biggrin.gif
Cucu Mucu
Zeitgeist - moving forward.

Introduc niste concepte foarte interesante.
March
Omul nou: URSS şi experimentele secrete
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.