Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Inserturi De Carti In Ziare Si Reviste
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Universul Cartilor
Shaq
Acest topic este dedicat inserturilor de carti, din ziarele si revistele din Romania.

25 februarie - Saptamina Financiara - carte - Toti Oamenii Presedintelui ( de Carl Bernstein si Bob Woodward).

Luni 3 martie - Saptamana Financiara ne ofera cartea lui Paul Erdeman Ultimele zile ale Americii.
andra_v
Bine ai venit, Shaq!
Comentarii legate de cartea "Toti Oamenii Presedintelui", sau "Ultimele zile ale Americii"? Acest subforum este dedicat exclusiv discutiilor pe tema cartilor.
Mihai
Andra, topicul acesta este omologul celui de la "Teatru si Film", care se refera la inserturi de DVD-uri. wink.gif

Si daca tot vorbim de carti - astazi, Cotidianul a aparut cu cartea O lume se destrama, scrisa de Chinua Achebe. Pretul e 6 ron, parca. hmm.gif
Mihai
Astazi Cotidianul a aparut cu cartea Insecta, scrisa de Claire Castillon.


ohyeah.gif
Shaq
De astazi, 10 martie Saptamana Financiara ofera cartea "Cum Sa Fii O Lady. Mic Tratat De Eleganta" de Candance Simpson-Gilles. din pacate este numai pentru fete wink.gif
Shaq
Din 17 martie, Saptamana Financiara ne ofera cartea "Sub semnul riscului" de Paul Erdman.
madmax22
QUOTE(Shaq @ 26 Feb 2008, 08:39 PM) *
Acest topic este dedicat inserturilor de carti, din ziarele si revistele din Romania.

Luni 3 martie - Saptamana Financiara ne ofera cartea lui Paul Erdeman Ultimele zile ale Americii.


o carte excelenta, am inceput sa o citesc si e chiar buna....pe undeva reflecta si realitatea din infecta tara numita America
Mihai
Cotidianul distribuie miercuri, 26 martie, cartea Femei in tara barbatilor, la pretul de 6 ron.

QUOTE
„Femei in tara barbatilor“, aparuta la Editura Univers, cuprinde textele a 23 de autoare celebre, unele dintre cele mai „barbate“ scriitoare pe care le-a dat literatura universala. Veti gasi aici scrieri de Amandine Lucille Aurore Dupin, alias George Sand, cea care isi irita contemporanii purtind haine barbatesti, fumind pipa si luindu-si un pseudonim masculin.
madmax22
topicul asta e mort.....nasol, chiar imi placea, noroc ca mai citsc pe net ce apare in SFin ca sa stiu daca cumpar sau nu....

saptamana asta a aparut cartea "Regulile Marthei" scrisa evident de Martha Stewart....o tipa care am inteles ca fost inchisa chiar pentru ca si-a exprimat libera parerea.....

sunt putin curios ce apare saptamana viitoare in sfin.....puteam gasi in ziar dar nu l-am cumparat ca totusi nu iau orice....
Mihai
Saptamana Financiara a aparut luni cu cartea Spionaj, de Ernest Volkman.

Cotidianul apare maine cu cartea Arca lui Noe, Ulise & Co. - o antologie de proza.
Aramis
Astazi a aparut Arhipelagul Gulag, vol.1 impreuna cu ziarul Cotidianul (pret 5.9 RON). Cartea va fi scoasa in 3 volume.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.