Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Clicknet - Internet De La Romtelecom
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Telefonie fixa si mobila - GSM
Mihai
Ca tot se vorbea in topicul Romtelecom despre ce servicii de internet ofera aceasta companie, Clicknet inseamna Xnet 2.0

De ce? Asa cum Xnet a adus practic internetul in orase, clicknet aduce internetul la sate, in zonele rurale. Si nu numai internetul, ci si calculatorul (a se vedea oferta din decembrie-ianuarie, cand era oferit gratuit un calculator/laptop pentru abonamente pe 2/3 ani).

La un moment dat, era cat pe ce sa trec si eu pe Clicknet (lipsa de provideri in zona). Principalul lor dezavantaj este viteza mica de upload (maxim 512 kbps, din cate stiu).

Utilizati Clicknet? Sunteti multumiti de serviciile oferite?
Ovidius
Un coleg de servici are de vreo cativa ani si e foarte multumit, desi era cam scump la vremea aia.
Are si taica-meu si e ok. Singura problema ar fi service-ul...am stat zeci de minute sa vorbesc si eu cu cineva viu la relatia cu clientii (prin tel).
mutulica
a fost o surpriza placuta la inceput.. cand toti fugeau de romtelecom si angajatii se straduiau sa castige noi clienti, sau macar sa nu mai piarda din ceilalti
intre timp... nivelul serviciilor si capacitatea de raspuns au scazut simtitor
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.