Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Telefoane
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Telefonie fixa si mobila - GSM
Energie
Va invit ca, in acest topic, sa discutam despre telefoanele preferate sau doar sa schimbam impresii despre diversele modele. smile.gif
Mara
Nokia 6300. wub.gif Singurele lucruri care ma deranjeaza sunt rezistenta bateriei si faptul ca e prea popular! laugh.gif Altfel, e tot ce vreau de la un telefon: aspect clasic, elegant, culori fantastice, meniu Nokia, aplicatii decente, camera ok pentru un telefon. spoton.gif
Energie
Si eu sunt un fan al produselor Nokia, pana acum (de vreo 8-9 ani) doar Nokia am folosit, mai putin o luna in care (constrans de imprejurari) am folosit un Mitsubishi (parca). Acum folosesc un 6280 de care ma declar deplin multumit. thumb_yello.gif
andra_v
Mi-am luat in mod special un Samsung fara camera, pentru a nu se descarca bateria usor. E trendy, ocupa extrem de putin spatiu in geanta, are o baterie rezistenta si semnal bun.
Oricum port camera in permanenta dupa mine, nu mai am nevoie si la mobil.
Mara
Andra, n-ai zis numarul telefonului...
Mihai
Si eu vreau sa-mi iau un telefon nou, dar nu m-am hotarat inca asupra unui model... hmm.gif
Energie
Acum ce folosesti?
De ce vrei sa-l schimbi? Ce vrei sa "stie" sa faca?
abis
QUOTE(Mara @ 19 Feb 2008, 03:09 PM) *
Andra, n-ai zis numarul telefonului...

072452............ smile.gif

Eu am Nokia 6120. Nu-l am de mult si inca nu m-am obisnuit cu toate functiile (inainte aveam tot Nokia, l-am tinuy vreo trei ani)
Veritas
Vreau sa pun si eu o intrebare de blonda... sorry.gif

Am un Samsung E530...pe care l-am luat dupa criteriul formei si culorii( e rooozzzz ohyeah.gif ). Altfel, sunt fan declarat Nokia, penca's fiabile si ...functioneaza.
Bun, deci am facut oarece poze cu el, si vreau sa le descarg..merg la un magazinel, iau "USB data cable", pun CD-ul in computer....nimik.Compu' nu il "vede". Merg cu cablu' si CD'u inapoi la butic si cica tre' sa descarc nuj-ce program de pe samsung.com( cautat de capiat si nu gasit) ca sa "recunoasca" compul meu CDu'.
Intrebarea e: exista pe bune aceste program, (care e si unde?), sau m-o vazt ala fumee blonda si atehnica si mi-a tras o vrajeala sa scape de mine si sa nu recunoasca ca ce mi-o vandut nu e bun de nimik?

Multzam anticipat de sfat.


V

On-topic: deci, sunt fan Nokia ca functioneaza si-s fiabile....Mare dezamagire cu Motorola V150 care a mers 2 luni....Samsungul e si el ok, dar tre sa ma misc brownian prin casa ca "pierde semnalul". Never ever hapenned cu Nokia ( orice model), ala merge in orice pozitie...
Energie
Da, trebuie sa instalezi un program ca sa poti transfera fisiere.
Dar, in mod normal, acel program ar trebui sa se afle pe CD.
pault80
 eu ma impac foarte bine cu iPhone mai ales ca a acum a aparut o aplicatie care utilizeaza un certificat digital calificat  si imi pot cripta aproape toate fisierele pe care le contine telefonul. Sunt insa foarte curios ce noutati vor mai scoate marile companii in perioada urmatoare.
Erwin
diespam.gif
Cucu Mucu
QUOTE(pault80 @ 7 Sep 2011, 03:38 PM) *
[color="black"] eu ma impac foarte bine cu iPhone mai ales ca a acum a aparut o aplicatie care...cacamaca


Paulica, ne plictisesti cu SEO-ul tau de doi lei. Daca tot vei linkuri de pe acest site, deschide un topic la subiectele economice si explica pe larg ce sunt, cum se folosesc aceste certificate, chestii de-astea, lasa-ne cu faze de-astea de oligofreni. Fii baiat destept 5 minute!
Data'q
Confirm Cucul...

---
On topic: am avut un HTC Diamond cu care m-am împăcat de minune. Am încercat singurel să-i updatez Windows-ul și l-am prăjit. Never will do that by myself...
Acum am un Nokia cu lanternă, dar visez la un LG Optimus One. Nu cer mult, nu? tongue.gif Poate de Crăciun...
Cla
QUOTE(Data'q @ 9 Sep 2011, 09:40 PM) *
Acum am un Nokia cu lanternă


rofl.gif Vreau si io un Nokia de-asta, dar nu cu lanterna ci cu un App care face un foc de tabara, si ma rog, cu niste slanina pe jar, ok?
Prin SMS sa apara prin Pig_App (sau Pork_App) o juma de porc rumenit ca la Andrii Popa acasa.
Si cu James_App sa-mi aduca sare, piper si vin. drool.gif

Daca acum vreo câteva decenii ar fi spus oamenii ca "ma duc cu Nokia la buda", o întelegeau oamenii, ca doar au fabricat cizme.

Daca le-ai fi spus ca în viitor te duci cu Nokia la buda ca-i lanterna, te-ar fi omorât cu pietre ca esti nebun, cum dracu, cizma-i lanterna si telefon, ptiu drace rofl.gif
Endgegner
QUOTE(Cla @ 9 Sep 2011, 11:49 PM) *
rofl.gif Vreau si io un Nokia de-asta, dar nu cu lanterna ci cu un App care face un foc de tabara, si ma rog, cu niste slanina pe jar, ok?
Prin SMS sa apara prin Pig_App (sau Pork_App) o juma de porc rumenit ca la Andrii Popa acasa.
Si cu James_App sa-mi aduca sare, piper si vin. drool.gif

Daca acum vreo câteva decenii ar fi spus oamenii ca "ma duc cu Nokia la buda", o întelegeau oamenii, ca doar au fabricat cizme.

Daca le-ai fi spus ca în viitor te duci cu Nokia la buda ca-i lanterna, te-ar fi omorât cu pietre ca esti nebun, cum dracu, cizma-i lanterna si telefon, ptiu drace rofl.gif




Cla, poa' te incalzeste chestia asta... cica ar fi si pentru androizi nu doar pentru IOS.

http://www.youtube.com/watch?v=46pPpEgBxU4
Cla
Kit pentru i-Phone-Owners:

The Dude
....nope...telefoanele mobile nu sunt periculoase deloc...de fapt sunt foarte, foarte funny

Cla
QUOTE(Endgegner @ 13 Sep 2011, 09:49 AM) *
Cla, poa' te incalzeste chestia asta... cica ar fi si pentru androizi nu doar pentru IOS.

http://www.youtube.com/watch?v=46pPpEgBxU4

Auzi, nu ma doare nici întru mânec spoton.gif
The Dude
Cod Rosu de Atentionare: Feriti-va ca de dracu de produsele Allview !!
bdl
Huawey-urile cum sunt?
The Dude
Habar n-am..... unsure.gif
abis
QUOTE(bdl @ 2 Jan 2015, 08:22 PM) *
Huawey-urile cum sunt?

Chinezesti smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.