Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Adobe Photoshop Cs.2
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
DyEnUkA 78.98
am nevoie de serial blink.gif va rog , dak stitzi spunetimil
Cla
QUOTE(DyEnUkA 78.98 @ 10 Feb 2008, 02:28 PM) *
am nevoie de serial blink.gif va rog , dak stitzi spunetimil

Ti-am spune daca ai sti romāneste.
DyEnUkA 78.98
mad.gif deci : am nevoie de serial la Adobe Photoshop CS.2 . Daca il stiti , va rog spuneti-mi-l. thumb_yello.gif ???
Blakut
Cred ca ne da Mihai cu ban=ul in cap daca postam informatii despre warez-uri...cauta pe DC...
axel
Adobe Photoshop CS 2 trebuie activat. Adica nu este suficient sa ai serial number pentru el.
Cel putin versiunea de Windows.
Cla
Asa-i. Photoshop 6 merge pe gratis, dup-aia s-au trezit baietii si trebuie activat.
DyEnUkA 78.98
pai , am nevoie de codul de activare blink.gif (si sa caut pe DC?nu am asa ceva!!)
Energie
Sigur vei primi codul daca vei achizitiona produsul.
DyEnUkA 78.98
crezi ca am bani de photoshop?
DyEnUkA 78.98
ma poate ajuta cineva?pe net nu gasesc nimic blink.gif
Energie
In mod normal, nici pe acest site nu vei gasi nimic.
Niste oameni au muncit din greu sa creeze programul asta si nu e normal ca munca lor sa nu fie platita.
axel
Codul de activare nu-l gasesti pe net. Pentru ca merge pe principiul challenge-response.
Exista programe care te ajuta sa activezi (generatoare de serial numbers care vin cu generatoare de coduri de activare incorporate, etc). Dar ca sa le gasesti, trebuie sa te descurci singur. Regulamentul hanului interzice promovarea violarii drepturilor de autor.
Erwin
incearcă The GIMP for Windows, dacă nu ai un Linux instalat. Succes! spoton.gif
Cucu Mucu
QUOTE(Erwin @ 11 Feb 2008, 10:49 PM) *
incearcă The GIMP for Windows, dacă nu ai un Linux instalat. Succes! spoton.gif

Ti-l recomand. Eu pe asta il folosesc, m-am indragostit de open source in ultimul timp. Pe langa faptul ca e moca , nu e nici mancator de rersurse asa ca adobe-ul. Daca tii neaparat sa lucri pe adobe, ia-o prin siteuri warez, dar pune-ti vreo 3-4 firewall-uri inainte.
axel
Sincer, GIMP nici nu se compara cu Photoshop. Daca nu platesti Photoshop-ul sau plateste altcineva pentru tine (gen angajatorul), nici nu se discuta care merita.
Dar... 0$ vs 600$...
Cla
GIMP e super. Tre' doar sa stii sa umbli cu el.
Cine insa nu stie, deviaza pe Photoshop si plateste o gramada de bani rofl.gif
axel
Nu e numai legat de a stii sau a nu stii sa umblii cu el.
Exista doua motive pentru care Photoshop e preferat de profesionisti:
- numarul de lucruri pe care le poti face cu el (si usurinta de folosire)
- calitatea output-ului. Multi se plang ca daca faci o anumita operatie in GIMP, rezultatul lasa de dorit prin comparatie cu Photoshop.
GIMP este un panaceu doar in cazul in care esti utilizator doar de Linux si/sau nu vrei sa platesti pentru Photoshop.
Cla
Tu zici de "multi".
Lucrezi tu cu GIMP?
Cucu Mucu
Probabil ca la pro se simte diferenta. La mine, niste poze retusate si niste bannere de net... merge, nu se merita deranjul pt photoshop.
axel
@Cla:
Eu am zis ce am avut de zis. Nu o sa incerc sa schimb parerile la fanboys. Pentru ca este intotdeauna pierdere de timp.
Cla
Exact. Nici eu n-o sa incerc sa-ti schimb parerea de Photoshopist.
axel
Cla, nu stiu daca ai remarcat, dar, comparativ cu tine, nu am o pozitie irationala de a apara un anumit produs fata de celalalt, oricare ar fi argumentele.
Am spus:
- foloseste Photoshop, daca...
- foloseste GIMP, daca...
Deci eu, comparativ cu tine, am sustinut ca amandoua produsele sunt bune, in conditii diferite. Conditiile fiind:
- foloseste Photoshop, daca: (a) il crackuiesti sau (b) iti permiti sa-l platesti sau © cineva ti-l cumpara tie (adica esti profesionist)
- foloseste GIMP, daca: (a) folosesti numai linux si/sau (b) vrei ceva gratis (fara cracks)

Cla
Clar, Axel. Nicio problema. smile.gif
Daca as avea de-a face cu webdesign ca profesie, mi-as cumpara Photoshop pt ca e nonplusultra.
Ca homeuser insa, imi ajunge Gimp si nu dau 1200 Euro numai ca sa am cu ce sa-mi imbunatatesc pozele, ar fi, chiar, bani aruncati...
Dar serios, ma "joc" acasa si cu Photoshop 6. Si mi-e destul.
Ca insa prefer Gimp, asta-i altceva, ceva subiectiv.

Si, ca sa n-o lungim ca ne-am lamurit, nici eu n-as da vreun link sau serialnumber de activare.
E o munca furata omului care s-a straduit, dupa cum ai remarcat si tu.
Mihai
Bine ai venit la Han, DyEnUkA 78.98! han.gif

Pentru a-ti asigura o sedere indelungata aici, iti recomand sa respecti regulamentul. Evident, nu ai pasit cu dreptul dar oricine se poate indrepta, nu? smile.gif

Topic inchis.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.