Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Materii Din Liceu/generala Considerati Ca Au Fost Inutile?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intrebānd...
Energie
E un topic inspirat din cel cu materiile utile.
Pe mine nu ma ajuta cu nimic faptul ca am invatat chimie/fizica/biologie/programare.
Veritas
Chiar nu te ajuta cu nimic biologia? Macar sa ai cat de cat idee despre natura in general, si corpul tau, in special?

Marturisesc sincer ca am urat mate&fizica, insa, in timp, mi-au trebuit, si faptul ca nu mi-au placut, deci nu le-am asimilat, mi-a produs mari prejudicii mai tarziu.

Stau si ma gandesc acum ( sigur sunt mai in varsta decat initiatorul subiectului) la ce mi-a fost complet inutil, si, in afara de orele alea de educatie politica de pe vremea lu' Ceasca( am si uitat cum se chemau, studiam a X-shpea plenara) , tot ce am invatat( sau ar fi trebuit sa invatz) mi-au trebuit.Mai tarziu, mi-as fi dorit sa stiu mai multa mate, fizica, etc...

V
Energie
QUOTE(Veritas @ 25 Jan 2008, 08:22 PM) *
Chiar nu te ajuta cu nimic biologia? Macar sa ai cat de cat idee despre natura in general, si corpul tau, in special?



Ideea pe care o am vine din alte surse decat din orele de biologie.
tikky
cred ca ar trebui sa facem si un topic: ce materii nu ne-au placut.
Anca_M.
cred ca o greseala este imbuibarea elevilor cu o gramada de materii, din punctul meu de vedere mai util ar fi sa se mearga pe specializari incepand cu clasa a 9 a si nu ma refer aici la profil real si uman, ma refer in special la anumite materii sa zicem istoria care pentru cei care nu vos sa urmeze specializarea asta sa fie intr-un sigur an , comprimata, in clasa a 10 spre ex. rolleyes.gif
jude
O materie total inutila din generala a fost lucrul manual. Nu crosetez si nici nu fac salam de biscuiti. biggrin.gif
Din liceu, chimia.
N.V.
Relaxant īn primară, acceptabil īn generală, insuportabil īn liceu şi complet aberant la facultate: sportul.
Tot inutile au fost şi orele de dirigenţie (atāta doar că uneori ele se transformau īn mate, romānă etc).
tontoi
eu zic ca lista rebuturilor e lunga...ma gandesc ca-n 12 ani de scoala si alti 10 de facultate drool.gif se aduna multi in pomelnic

eu incep cu generala....genial fiind am urat fizica, chimia si tot ce continea cifre si gandire mecanicista.
liceul...cimitir al tineretii mele...putem creiona aici balene cu mintea-n coada, profesori geniali....cu facultati mintale la Spitalu 9. Profesoara de Chimie, un rebut cat un qintal, imi provoaca greata si plictiseala.

pentru moartea neuronilor o coroana de spini.
andra_v
Ce-as rade, tontoi, sa te duca viata spre chimie!
NV, sportul este ca o injectie: neplacuta, dar deosebit de utila.
dor
Am voie să mă pronunţ chiar şi dacă nu-i gata şcoala? Sau sunt prea subiectivă?
Inutile sunt orele de biologie, desen unde primim notă din burtă, orele de latină, geografie şi cam atāt
Cla
QUOTE(dor @ 29 Apr 2008, 07:25 PM) *
Am voie să mă pronunţ chiar şi dacă nu-i gata şcoala? Sau sunt prea subiectivă?
Inutile sunt orele de biologie

"Info personal
dor
Vataf
25 ani
Barbat

Esti sigur(ă)? huh.gif
tontoi
QUOTE(Cla @ 29 Apr 2008, 09:09 PM) *
"Info personal
dor
Vataf
25 ani
Barbat

Esti sigur(ă)? huh.gif


mai Cla e singur si sigur cand vorbeste de final, poate face Facultatea de Instrumente Grele si alte Coarde Penale sectia Gherla unde un master in viol si doctorat in pervesiuni sexuale dureaza de la 15 la 25 de ani, dupa caz rofl.gif
dor
Profilul e completat cu "neadevăruri" ca să nu-mi dea de urmă oamenii care mă cunoaşte şi nu are ceva mai bun de făcut decāt să mă caute pe gugăl după poreclă. 17 ani şi-un pic am
Cla
Asaa... pai atunci "barbat" e dubla minciuna rofl.gif
QUOTE
oamenii care mă cunoaşte şi nu are ceva mai bun de făcut

Vad ca si Limba Romāna e inutila... spoton.gif
dor
Păi dacă m-am apucat de aia greacă.. romāna se pierde
Cla
Se pierde numai daca nu te intereseaza sau n-ai de unde pierde...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.