Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Bucurestiul Vazut Altfel
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Exploratorului > Natura si Turism
Michelle
Cica se cauta la primarie o mascota pentru Bucuresti.Unii au propus maidanezul ohyeah.gif
Si autoritatile nu vor sa le mai recomandam strainilor care ne viziteaza ca si obiectiv turistic,Casa Poporului. Poate ii deranjam pe parlamentari din somnic...sau din biznis.

Voi pe unde v-ati duce prietenii de-afara sa cunoasca Bucurestiul? Cu ce minunatii i-ati da pe spate? Ce program le-ati face(pe zile eventual)?
Se pot face comentarii scrise sau in imagini.
tikky
Le-am aratat bineinteles Casa Poporului care dadea pe-afara de turisti, Cotroceniul, e fain palatul, dar trebuie sa ai un ghid bun, muzeul satului, Ateneul, Stavropoleos wub.gif , intr-o vara am vizitat si sinagoga (cea din spate de la Unirii, era prima data cand o vedeam si eu). La nivel de parcuri: am fost prin Cismigiu, dar mai mult le-a placut Herastraul (iar eu am ramas socata de ce cladiri se construiau pe acolo huh.gif )
Un tur al Bucurestiului by night, in masina, poate fi iarasi foarte interesant.
Superunknown
I-as duce cit mai departe de Bucuresti, care mi se pare cel mai respingator oras din cite am vazut (la concurenta cu township-urile din jurul Cape Town-ului). Sa fim seriosi, nu exista nimic in Bucuresti care sa "dea pe spate" un turist strain (doar daca e incredibil de slab de inger sau vine din Tadjikistan).
tikky
QUOTE(Superunknown @ 24 Jan 2008, 02:15 PM) *
I-as duce cit mai departe de Bucuresti, care mi se pare cel mai respingator oras din cite am vazut (la concurenta cu township-urile din jurul Cape Town-ului). Sa fim seriosi, nu exista nimic in Bucuresti care sa "dea pe spate" un turist strain (doar daca e incredibil de slab de inger sau vine din Tadjikistan).


... ei, si tu acuma! Ai discutat pana acum cu turisti straini care au vizitat Bucurestiul?
Michelle
Si totusi...presupunem ca esti in situatia sa-i tii macar 3 zile in baza,adica in Bucuresti! Presupunem ca nu le plac cluburile si nu-i intereseaza fetitele(domeniu la care excelam!).Unde-i plimbam? Hai sa ne sfortam ca poate gasim ceva...n-o fi devil.gif asa de negru!
Mara
QUOTE(Michelle @ 24 Jan 2008, 12:29 PM) *
Si totusi...presupunem ca esti in situatia sa-i tii macar 3 zile in baza,adica in Bucuresti! Presupunem ca nu le plac cluburile si nu-i intereseaza fetitele(domeniu la care excelam!).Unde-i plimbam? Hai sa ne sfortam ca poate gasim ceva...n-o fi devil.gif asa de negru!


Zona Lipscani! Da stiu, e plina de "culoare", dar mie imi place si a placut foarte mult si oamenilor pe care i-am plimbat pe acolo. Apoi Muzeul Satului, mai ales daca e vara, Antipa, Hanul lui Manuc... nu stiu, ma mai gandesc si la altele.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.