Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Asus Eeepc
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Software, Hardware si Programare
nicolin
Pentru cei care vor sa-si achizitioneze o 'jucarie', sau celora care au nevoie de un UMPC, la un SFERT din pretul unui 'echipament' similar de la concurenta, va recomand, cu caldura, un Asus eeePC.
Este voeba de un laptop, EXTREM de mic, ce poate face fata, cu brio, oricarei sarcini de tip office.
Si nu numai... wink.gif
axel
Dai un ban, dar stii ca face... Pardon, cat dai, atata face devil.gif
Mihai
Nicolin, ce intelegi prin 'echipament similar'?

Eeepc are un pret exagerat pentru ceea ce ofera...
bosse_ro
Hmmmm... si mie mi se pare putin cam scump pt ecranul ala mic pe care il are.
Erwin
ca să īl foloseşti ca pe un PDA... hmmm... mai bine īţi iei un PDA, iar ca să-l foloseşti ca notebook... mai pui doua foi şi īţi iei un notebook decent!
Nefertiti
Cu inca doua foi nu iti iei laptop decent. Iar laptopul e greu de carat, asta are avantajul ca e usor de purtat. Sigur ca depinde si ce vrei sa faci cu el... Eu o sa butonez azi unul, pt ca ma bate gandul sa cumpar. tongue.gif
Mihai
So, cum ti s-a parut dupa butonat? rolleyes.gif
Nefertiti
It's ok, saptamana viitoare cre'ca ma duc sa iau. rolleyes.gif
milimetru
Bafta, am citit comentarii destul de favorabile despre el... thumb_yello.gif

Daca reusesti sa pui pe aici si niste poze cu el, dupa ce ti-l vei fi luat... mwah1.gif
Erwin
se pare că este foarte bun pentru unele utilizări, de pildă pentru administratorii de reţele care pot diagnostica cu el starea conexiunilor īn orice punct, este uşor de cărat peste tot şi are destul loc pentru aplicaţiile uzuale de depanare

Asus eee pc

preţul este undeva sub 1300 lei, depinde de magazin. Dacă mai pui 2-300 lei poţi lua un notebook second-hand, mai performant, nu unul nou.
dor
Am avut īn gānd să-mi iau unul, am găsit īnsă Dell Latitude X200 la 7 milioane şi parcă am făcut o afacere mai bună. La un moment dat o să īţi pierzi răbdarea cu monitorul ăla mult prea mic
Blakut
Are memorie flash, nu pe harddisk. Nu am incredere in memoria flash, avand in vedere ca fiecare scriere deterioreaza chipul.
Erwin
au apărut modele similare cu harddisc si cu ecran putin mai mare:
Acer Aspire One
mai bine finisat şi chiar mai ieftin!
nicolin
Exista mai multe modele de netbook-uri.
Daca MSI Wind ar avea un acumulator mai mare cred ca ar bate la popou cocurenta gratie ecranului un pic mai mare precum si a tastaturii.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.