Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Alt Topic Despre Cadouri...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei
jude
Sunt cateva topicuri despre cadouri facute / primite, laudate / laudabile si tot asa. Dar cadouri prost alese, la fel de potrivite ca termopanul intr-o casa de chirpici, ati primit (eventual daruit)? Nu vi s-a intamplat sa ramaneti uimiti de cat de putin va cunoaste o persoana apropiata care v-a daruit un lucru total paralel cu preferintele voastre? Povestiti. biggrin.gif

Afrodita
Sincer? Nu prea tin minte ce cadouri am primit de-a lungul timpului sorry.gif Iar ultimele primite au fost ok... Aaaahhh, in afara de unul de la ex-ul, cand mi-a trimis cadou o trusa de cosmetice de-ale unei firme cu care pielea mea nu se impaca mai deloc si m-am ofticat rau, ca doar 2 ani in baia lui cosmeticele mele au fost peste tot biggrin.gif

Poate scriu dupa Craciun, sa vad ce-mi ia asta micu rofl.gif
mutulica
cu multa vreme in urma cineva mi-a facut un cadou "neinspirat". stia ca imi plac ceasurile, atit ca l-a nimerit pe ultimul pe care l-as fi luat...
am fost extrem de dezamagit si am aratat-o din plin...
peste ani, am inteles cat am fost de meschin.. pentru ca respectivul cadou a fost un efort din inima, pe care nu l-am apreciat nici o secunda. totul e trecut acum, dar am ramas cu o lectie invatata

azi apreciez mai mult un cadou facut din inima, indiferent cat ar fi de neinspirat, decat unul facut sa fie... ca vorba aia gestul conteaza
Vladimir Pana
Eu auzisem de cazuri in care sotul, medic de profesie, ii cumpara nevestei tratate de medicina. Nevasta neavand nici o legatura cu domeniul. biggrin.gif
fiica_lunii
Cand aveam 19 ani am fost la majoratul unui vecin de bloc. In perioada aia pictam icoane pe sticla care erau foarte apreciate si m-am gandit ca asa ceva e binevenit in orice casa. Ce dezamagita am fost cand i-am vazut figura respectivului din momentul deschiderii caodului meu! Mi-a picat nasol de tot, mai ales ca a tuflit cadoul meu intr-un colt de aiurea, vadit nemultumit sad.gif
Adevarul e ca, eu nu ma gandisem la un cadou care sa ii placa lui (nici nu ii stiam gusturile). I-am dat ceva ce imi placea mie si in clipa aia nici nu-mi trecuse prin minte ca nu i-ar putea placea (stupid me).

Alinarea mi-a venit dupa 9 ani cand mama lui, a spus catre colegele ei de birou (am nimerit intamplator la ea in birou, ca nu stiam unde lucreaza): "Aceasta este vecina mea de la care am o icoana superba la care tin foarte mult si sta la mine in camera". In toti anii aceia nu ma gandisem ca totusi cineva a apreciat acea icoana si ca a pastrat-o cu atata grija.



Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.