Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Dresaj Canin
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
dresaj.canin
Se spune ca un caine dresat este un caine mai fericit. De ce?
In primul rand prin dresaj se creeaza un limbaj comun intre caine si om. Exista comenzi clare, pe care dresorul i le explica de sute de ori catelului, pana i se intiparesc ca si reflexe. Dupa perioada de dresaj se fac sedinte de dresaj si cu stapanul, el trebuie sa stie ce sa ceara cainelui in anumite conditii si mai ales CUM sa ceara. Astfel cainele nu mai este confuz, ci intelege exact ceea ce i se cere, fapt ce consolideaza legatura dintre el si stapan.
Un caine dresat are mai multa libertate, pentru ca este controlabil. Un caine dresat are mai multa incredere in stapanul lui, pentru ca acesta invata la dresaj cum sa corecteze cainele si mai ales CAND (foarte multi necunoscatori gresesc in aplicarea pedepselor si asta nu face decat sa inhibe cainele).

Sunt instructor canin de baza si de specialitate, atestat, lucrez in Bucuresti si va stau la dispozitie cu raspunsuri si sfaturi la intrebarile si problemele voatre legate de educatie si dresaj.

Va invit sa vizionati cateva filmulete si poze cu exercitii standard de dresaj, dar si mai deosebite, si sper din suflet sa va placa!
www.dresaj.blogspot.com
SORIN
Well Come pe la noi!! thumb_yello.gif

Sorin.

ps. din cate stiu eu, reclama e interzisa aici, dar se poate sa gresesc!!
dresaj.canin
Reclama e interzisa pe toate forumurile, dar pentru ca nu intru ca nesimtita doar sa vand niste servici si apoi sa dispar, ci discut civilizat si ofer un subiect de conversatie super interesant si sfaturi foarte utile iubitorilor de animale, am fost primita peste tot cu bratele deschise.
Daca la voi nu se va intampla asta ..... asta este. Imi iau jucariile si plec in tari mai calde thumb_yello.gif
SORIN
M-am referit la real well come thumb_yello.gif

Probabil o sa invatam multe de la tine.....stai linistita!!

Sorin.
dresaj.canin
OK, atunci .... bine v-am gasit! thumb_yello.gif
Te-ai uitat pe site? Ti-a placut?
SORIN
Aha....supeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrr ohyeah.gif

Sorin.
dolcenera
foarte interesant blogul. de cind asteptam asa ceva ! felicitari! smile.gif

chiar am de gind sa-mi iau un catelus in viitorul apropiat. sigur voi avea nevoie de sfaturile tale.
dresaj.canin
Dolcenera, chiar ma bucur ca ti-a placut!
Am adaugat filmulete noi: demonstratia de agility care a avut loc ieri la Romexpo, la Craciunul Animalelor, un numar de dog-dancing (Lessie, catelul dansator) si stirea care s-a dat pe TVR. thumb_yello.gif
SORIN
Ceva interesant despre un fost elev al meu, renumit in dresaj si nu numai de caini!!

http://www.geva-zin.co.il/english/home.htm

Sorin.
Marduk
Cum or fi dresat cainele asta sa faca asa ceva?
dresaj.canin
Am imbunatatit blogul si am adaugat descrierea cateilor mei si a performantelor lor profesionale.
Astept critici si sugestii smile.gif


www.dresaj.blogspot.com
dresaj.canin@yahoo.com
liplip
buna tuturor! in special de la" dresaj canin" astept unele sfaturi . am un ciobenesc mioritic in virsta de 7 luni ,femela, care are un comportament "special", si asta de cind era mica ,de la 2 luni cind am devenit stapinii ei ,mai exact , ne musca pe noi,stapinii !Daca atunci cind era puiut o l;uam in joaca, credeam ca e doar o "copilarie", acum cind este uriasa ,nustiu cum sa interpretez. Este agresiva, iar in preajma copiilor mei nu pot sa o las ,dar nici macar noi adultii nu suntem pe deplin linistiti si relaxati cind este libera .De regula sta in padoc, unul urias chiar, dar seara ii dam drumul libera prin curte ,ei, aici e problema, cum ne prinde, se urca cu labele pe noi si ne capseaza pe bune! Ce-i de facut ?????
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.