Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Efectul Grander
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Dincolo de Ratiune
Erwin
am auzit despre Efectul şi dispozitivele Grander, care modifică structura apei printr-un "transfer de informaţie" numit "revitalizarea apei": Grander Home Page

cum ar putea apa care curge printr-o conductă sau se află într-un bazin, să îşi schimbe proprietăţile structurale prin transfer informaţional de la o apă deja "revitalizată" aflată într-un dispozitiv Grander?

Are apa proprietăţi de genul presupus de Grander? Se poate "revitaliza"? Efectul apei "revitalizate" este real sau doar un efect placebo?
alien1013
Revitalizarea apei este o inventie, la fel cu majoritatea lucrurilor spuse pe pagina aceea web. Este doar o reclama sa cumparam acea apa "speciala", nimic mai mult. M-am dus de curiozitate acolo sa vad si eu ce spune....iar cand au ajuns la lucruri serioase ma obliga sa trimit email ca sa primesc raportul oficial (se bazeaza pe faptul ca majoritatea nu o sa trimita acel email....ci o sa creada pe cuvant). E foarte adevarat, ca apa e poluata si ca existe filtre ca sa mai elimine din toxinele existente (sa nu uitam ca apa e luata din rauri...in care se varsa mai de "sus" deseuri organice biggrin.gif... asa ca ... )

QUOTE(Erwin @ 27 Nov 2007, 01:05 AM) *
am auzit despre Efectul şi dispozitivele Grander, care modifică structura apei printr-un "transfer de informaţie" numit "revitalizarea apei": Grander Home Page

cum ar putea apa care curge printr-o conductă sau se află într-un bazin, să îşi schimbe proprietăţile structurale prin transfer informaţional de la o apă deja "revitalizată" aflată într-un dispozitiv Grander?

Are apa proprietăţi de genul presupus de Grander? Se poate "revitaliza"? Efectul apei "revitalizate" este real sau doar un efect placebo?

axel
@Erwin: daca vrei sa cumperi, sa stii ca eu iti ofer dispozitive cu efecte similare, la jumatate de pret jamie.gif
Cla
Se pare ca in Noua Zeelanda au dat-o in bara cu asta...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.