Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ploiestiul In Fotbal - Petrolul, Astra, Unde Sunt?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Sport > Fotbal
Mihai
Pe la sfarsitul anilor '90, Ploiestiul era reprezentat in Divizia A (actuala Liga I de acum) prin doua echipe: Astra Ploiesti si Petrolul Ploiesti - perioada in care eram si colaborator al Radio Contact pe teme sportive...

Unde sunt aceste echipe acum, a mai fost cineva pe la vreun meci disputat de una dintre cele doua?

Din cate stiu, Petrolul e in Liga a II-a, cu slabe sanse de a a ajunge din nou in Liga I, iar Astra... sad.gif ei bine, acum am cautat, e in Liga a V-a - regionala, de amatori. blink.gif
Nu am mai urmarit de vreo cativa ani evolutia celor doua, dar nu ma asteptam sa ajunga asa prost... Intre timp, vad ca a aparut si... CSM Ploiesti.

Ne poate da cineva mai multe detalii despre echipele de fotbal ploiestene?
yronick
QUOTE(Mihai @ 15 Nov 2007, 01:51 AM) *
Ne poate da cineva mai multe detalii despre echipele de fotbal ploiestene?



Despre echipe nu, dar despre suporteri stiu ca sunt analfabeti. Acum cativa ani, cand F.C. Brasov era in divizia A, am fost la un meci in deplasare cu echipa Petrolul, si suporteri strigau: "Cine sare? Lupii sare, hei, hei"
Cu toate incurajarile lor analfbete, F.C. Brasov a castigat cu 0 - 1 si s-au calificat in cupa UEFA, unde au jucat cu INTER Milano, iar gazarii au stat acasa si au strigat: "cine sare? lupiii sare hei, hei" rofl.gif
yronick
Lasand gluma la o parte stiu despre echipa Petrolul PLoiesti ca este in liga II in seria A pe locul 5 avand 32 de puncte cu 18 puncte mai putin decat F.C. Brasov care este lider. Ultimul meci al gazarilor a fost pe teren propriu cu Chiajna, gazdele castigand detasat cu 4 - 0. Despre Astra nu stiu nimic.
Marcus
Ce topic vechi si cat s-au schimbat lucrurile in 4 ani smile.gif Ploiestiul se intoarce in forta in Liga I! In prima etapa, Astra bate in deplasare la Bistrita iar Petrolul zdrobeste Ceahlaul pe teren propriu cu 5-0 !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.