Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Iphone - Codat Sau Decodat?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Telefonie fixa si mobila - GSM
Mihai
Probabil multi dintre dumneavoastra sunt la curent cu scandalul vanzarii telefoanelor IPhone decodate in Romania (pe magazine online importante, precum Cel.ro sau MarketOnline.ro.

Cum vedeti aceasta situatie? Considerati ca este justificata / morala vanzarea unor telefoane de acest gen, decodate?
V-ati cumparat un telefon in aceste conditii?
axel
Care e acel scandal?
motanul_incaltat
Eu cred ca e scandal mare pentru ca apare iPhone-ul.
Dar aceasta practica nu e noua. Ea a fost folosita si inca este in materie de simple telefoane mobile. Acestea sunt decodate. Ceea ce se petrece acum e un fel de... oficializare a acestei practici. Ceea ce se spune este "da, incalcam legea si anuntam pe toata lumea ca asta facem". Argumentele pe care le-am citit (mai ales in interviul de pe usor.ro) tin mai degraba de moralitate decat de legalitate.
axel
Pana la urma, care este scandalul? blink.gif

(mie personal mi se pare scandalos faptul ca vanzatorii il dau cu 2000 de lei noi (800-900$) cand el in SUA costa 400$+TVA =~ 430$, iar deblocarea se face folosind software care se downloadeaza gratis de pe internet)
mutulica
pare mai degraba o actiune a celor de la marketing de la apple
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.