Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Second Life
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia IT > Jocuri
Cucu Mucu
Tot mai des am auzit in ultimul timp de "Second Life", a devenit un fel de psihoza. Asa ca putea sa lipseasca martie din post? Uitati linkul : Second Life

Mai joaca cineva de pe aici? Ca nu prea stiu cu ce se mananca... unsure.gif
Mihai
Cred ca am un cont, dar nu m-am jucat niciodata.

S-au creat campanii uriase de promovare in jurul Second Life. De la agentii de stiri care au birouri in Second Life - vezi cazul Reuters la producatori de calculatoare - vezi cazul Dell, de la candidati la presedintia SUA pana la concerte live, de la oameni care au castigat peste 1 milion dolari reali vanzand terenuri fictive pana la violatori virtuali, dar care s-au ales cu dosar penal real...
In SUA este o adevarata isterie in jurul acestui joc, in Romania situatia este mai linistita (dar si la noi exista ziare care au sediu virtual - vezi Gandul sau companii cu birou in SL - vezi Neogen).

Unii analisti considera ca web 3.0 va fi web second life, dar am mari indoieli in aceasta privinta...
Cucu Mucu
Nu-mi merge, ca intru pe dial-up! 50.gif frusty.gif
abis
Mai exista dial-up?! laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.