Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Parere Aveti De Bataia Intre Fete? (catfight)
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
deeaaa
Am trecut de curand prin asa ceva si as vrea sa stiu cine a mai participat la asemenea confruntari. Eu am iesit foarte sifonata sad.gif ca si ea de fapt...
Blakut
Nu aveam cum sa particip (evident!). Dar e distractiv de privit.
abis
QUOTE(deeaaa @ 26 Oct 2007, 06:09 PM) *
Am trecut de curand prin asa ceva

Poze, vrem poze! yeah.gif
deeaaa
QUOTE(abis @ 26 Oct 2007, 06:35 PM) *
Poze, vrem poze! yeah.gif

nu au fost poze. slava domnului! eram doar noi doua ramase in vestiar si a durat vreo 5 minute am avut timp sa ne caram pumni si picioare sad.gif
abis
Pai fara spectatori ce farmec a avut sa va incaierati? unsure.gif

Din ce v-ati luat?
Veritas
Nu am participat, am vazut... e degradant.Unicul lor scop si finalitate practica, e sa se distreze barbatii privitori de pe margine ( a se vedea si raspunsurile la topic). Consider ca 2 femei isi pot "regla conturile' mult mai elegant, forta pumnului nu este cea care o stabileste pe " cea mai.."...

V
abis
QUOTE(Veritas @ 26 Oct 2007, 07:14 PM) *
Consider ca 2 femei isi pot "regla conturile' mult mai elegant, forta pumnului nu este cea care o stabileste pe " cea mai.."...

Asta e valabil si pentru barbati, nu doar pentru femei. Nu cel mai bataus este "cel mai". Cea mai buna dovada: in scoala mancam bataie (e drept ca numai de la cei mai mari). smile.gif
fiica_lunii
Si care a fost ideea pana la urma? De la ce v-ati "luat"? Si a avut vre-un rost.... adica ati rezolvat ceva cu asta?
Eu nu am recurs niciodata la asa ceva.... desi am avut o "prietena" care ar fi meritat.... dar nu vedeam utilitatea gestului si in plus mi se parea vulgar.


Desi in doi baieti am dat (cu toata vulgaritatea gestului).... dar acolo chiar se cerea si a avut un efect mai mult decat satisfacator: adica unul mi-a devenit prieten foarte bun ulterior (dupa ce si-a cerut mii de scuze pentru gestul lui - care ma determinase pe mine sa-l plesnesc), iar al doilea care a incasat un pumn de la mine nu numai ca nu s-a mai atins de mine si nu se mai apropie de mine din ziua respectiva (nici daca are treaba la mine in birou nu intra) dar ma si saluta respectos.
abis
De asta e bine sa iei niste lectii de karate, niciodata nu stii cand iti sunt utile.. thumb_yello.gif
deeaaa
Nu prea am placere sa povestesc din nou ce s-a intamplat... mad.gif Avem o echipa de balet si majorete, si amandoua candidam pt postul de capitan. Eu am avut o zi mai buna si am luat postul. Ea fiind foarte ofticata (rivalitate etc) a asteptat sa se goleasca vestiarul si fara sa-mi dau seama am ramas cu ea. A inceput sa tipe la mine, am tipat si eu la ea, si m-am trezit cu un picior in fata (stateam jos pe banca). Atunci lucrurile au degenerat. Ea a sarit pe mine, si am inceput sa ne caram pumni. Nasol a fost ca amandoua aveam acelasi fizic (doar suntem dansatoare) si din cauza asta au fost schimburi dure. Ea a dat mai mult ca a fost cam tot timpul peste mine (ne-am mai rostogolit noi...), iar eu i-am spart buza ca am lovit-o cu piciorul in fata cand era peste mine ohyeah.gif eu am avut avantaj ca nu eram in sosete ca ea;) (aveam adidasi ca eram gata de plecare) oricum naspa...
Daca mai sunt fete care au trecut prin asa ceva m-ar ajuta sa ma destainui ca sunt tare deprimata... id-ul de mess: ddancingg
Il dau ca si asa intru rar...
abis
Aici trebuia o camera de filmat! rofl.gif

Serios vorbind, din ce povestesti tu doar te-ai aparat. De ce iti faci probleme de constiinta?
deeaaa
QUOTE(abis @ 26 Oct 2007, 07:50 PM) *
Aici trebuia o camera de filmat! rofl.gif

Serios vorbind, din ce povestesti tu doar te-ai aparat. De ce iti faci probleme de constiinta?

1) nu pot spune ca am iesit tocmai invingatoare (desi a iesit si ea destul de sifonata)
2) imaginea in echipa
3) tipa era mai mica cu un an (eu17, ea 16)
4) poate ca trebuia sa nu-i raspund si sa evit

Oricum tipa e dementa... dak nu ma aparam cred ca ma spitaliza. Noroc ca m-am pus in garda si ca nu era incaltata cu ceva ca dadea cu piciorul ca disperata sad.gif
http://just-paolla.hi5.com
si totusi nu arata prea agresiva...
abis
QUOTE(deeaaa @ 26 Oct 2007, 08:02 PM) *
1) nu pot spune ca am iesit tocmai invingatoare

Si ce daca? Important e ca nu te-ai lasat... Iar postul de capitan tot nu ti-l poate lua cu pumnul, nu?
QUOTE
2) imaginea in echipa

Nu ziceai ca nu au fost martori? Ori s-au prins cand v-au vazut fetele?
QUOTE
3) tipa era mai mica cu un an (eu17, ea 16)

Asta nu conteaza, o diferenta de un an nu e mare lucru. In plus era si enervata, iar adrenalina ii da un plus de energie... Nu-ti face probleme din cauza asta!
QUOTE
4) poate ca trebuia sa nu-i raspund si sa evit

Dupa eveniment e usor sa spui ce ar fi trebuit sa faci... Nu-ti mai face atatea griji, ai reactionat pe moment cat de bine s-a putut. Data viitoare incearca sa eviti, daca poti, dar daca cealalta vrea cu tot dinadinsul sa te agreseze nu ai cum sa eviti la nesfarsit. Oricum, banuiesc ca nu o sa mai iasa alt conflict violent intre voi. A obtinut deja o satisfactie (spuneai ca a iesit oarecum invingatoare, nu?), nu cred ca va mai cauta alta.
QUOTE
dak nu ma aparam cred ca ma spitaliza

Deci nu aveai alta alternativa, altceva nu puteai face.
QUOTE

In pozele astea e ea? unsure.gif
deeaaa
numai conteaza... eram doar curioasa daca mai exista astfel de aventuri...
abis
Am uitat sa-ti spun ce era mai important:

han.gif
deeaaa
bine v-am gasit:D nu am venit cu un motiv de bucurie:D
abis
Las' ca trece, si aici sigur vei gasi o gramada de prieteni! smile.gif
Zed
Te asigur ca tipa nu-i dementa . Dementa se manifesta atlfel . ohyeah.gif

QUOTE
Daca mai sunt fete care au trecut prin asa ceva m-ar ajuta sa ma destainui ca sunt tare deprimata... id-ul de mess: ddancingg
Il dau ca si asa intru rar...


Hmm , oferi un ID de mess pe care si asa nu-l prea folosesti . Ciudat . Vrei sfaturi pe care si asa nu le vei accepta . Sau e o gluma .

QUOTE
2) imaginea in echipa


Deci , tot ai avut martori .

QUOTE
3) tipa era mai mica cu un an (eu17, ea 16)


In unele cazuri , pubertatea dureaza pana la 18 ani . Pentru ca incepe mai tarziu .


Cred ca nimic nu-i mai urat decat sa vezi doua femei care se paruie . Din pacate , agresivitatea asta ramane si la varsta adulta . Le poti vedea la femeile de tip mahalagioaice . Si-s multe . Unele chiar traiesc cu falsa impresie ca-s cucoane .

Pumnul nu-i rezolvarea problemelor . Inteleg in schimb cand e vorba de aparare .

whatever , sedere placuta la Han !
andra_v
Zed, "colega" si-a varsat nervii in lipsa martorilor, cu martori ar fi fost numai miere. Normal ca lucrurile se afla, chiar daca erau singure in vestiar.
Cunosc psihologia bolnavelor psihic: te provoaca pt. a te face sa-ti iesi din sarite. Intotdeauna fara martori, ca sa pici tu prost si ele sa se victimizeze.
Bine ca nu s-a intamplat ceva mai grav, o persoana dezechilibrata te poate omori la manie.
Nu sunt pt. pumni la nervi, e bine la manie sa nu faci nici un gest, sa nu spui nici o vorba, pt. ca degenereaza intr-un hal fara de hal.
E treaba de autoaparare, dar si de lipsa de autocontrol: ea a tipat la tine, iar tu ti-ai pierdut controlul si asa s-a ajuns la bataie. Care se putea solda cu urmari mult mai grave.

Sedere placuta la Han si controleaza-te pe viitor! Pt. sanatatea ta, nu pt. impresie.
Zed
QUOTE(andra_v @ 26 Oct 2007, 09:17 PM) *
Cunosc psihologia bolnavelor psihic: te provoaca pt. a te face sa-ti iesi din sarite. Intotdeauna fara martori, ca sa pici tu prost si ele sa se victimizeze.


Acum mi-ai confirmat ce banuiam . Habar n-ai despre ce vorbesti . M-am abtinut pana acum , tocmai pentru a nu trage concluzii pripite . Te rog , daca tot te intereseaza subiectul "bolnavelor psihic " sa citesti literatura de specialitate ( nu psihotesturi din Elle si Vogue ) sau , intreaba pe cineva care a invatat despre asta . thumb_yello.gif

De ce ai modificat ?! Inainte ai scris - " Cunosc psihologia dementelor " ... Mda rofl.gif
deeaaa
ne-au despartit dupa vreo 5 mine cand au auzit zgomote ciudate rolleyes.gif
Afrodita
Eu intai am participat la una - adik am batut-o pe o tipa din clasa biggrin.gif - apoi am asistat la una (prietena mea a iesit invingatoare si io m-am amuzat rau pe margine, ca au fost niste faze tare comice si toata clasa radea ) , eh si de atunci tot caut nod in papura sa ma iau de careva sa car neste pumni si picioare si nu vor mey nici a dracu sa stea rofl.gif Cum ma incrunt putin cum se imprastie lumea, nu conteaza ca-s muieri sau masculi rofl.gif

Asa ca trimite-o pe colega la mine, ca-i arat io cat fight devil.gif

***

Dupa cum ai spus, te-ai aparat - nu ai inceput lupta, ea a inceput, deci n-aveai alta solutie decat sa fugi. Acuma logic ca lucrurile astea se afla mereu si logic ca nu sunt "frumoase", dar deh... S-antamplat, aia e, treci peste, ca oricum pe colega la basca o doare de tine si cum te simti tu.
Multa bafta de acum inainte si bine ai poposit pe Han smile.gif
mutulica
QUOTE(deeaaa @ 26 Oct 2007, 08:14 PM) *
numai conteaza... eram doar curioasa daca mai exista astfel de aventuri...

eu am vazut doua.
cazul 1 s-au batut din cauza unui baiat, in strada, in dreptul terasei. a fost pe cit de hilar atit de vulgar, ca si-au bagat mainile in par si au inceput sa se zgaltane. noi am inceput sa le dam sfaturi, cum sa dea cu pumnii, unde sa loveasca, pana cand unul din tipii de pe terasa, care stia pe una din fete i-a sugerat sa rupa fusta celeilalte, sa o faca de ris. a fost bestial, si-au rupt pur si simplu hainele de pe ele, si daca nu veneau niste fraieri de jandarmi sa le umfle, probabil am fi stiut mult mai multe despre cele doua.
am aflat apoi ca una din fete era premianta clasei, o cumintica ce nu s-a vazut si ca cealalta era catalogata drept boarfa de 3 lei. cea considerata borfet a inceput circul, pentru ca il placea pe prietenul premiantei, ceva de genul asta. nu stiu cum s-a terminat povestea, desi inclin sa cred ca ala era probabil plecat cu alta de nu a participat la circ

cazul 2 - s-au batut dupa examen. cele mai bune prietene, si-au carat posete in cap, si s-au paruit la propriu, din cauza ca una din ele nu i-a pasat fituica si celeilalte. au fost despartite relativ repede de colegi, si suspectez ca a fost ceva mai mult decit fituica, dar nu am aflat niciodata. dupa ceva vreme au reaparut ca foarte bune prietene, semn ca au avut o atitudine barbateasca si s-au impacat la bere
Blakut
QUOTE
dar acolo chiar se cerea si a avut un efect mai mult decat satisfacator: adica unul mi-a devenit prieten foarte bun ulterior (dupa ce si-a cerut mii de scuze pentru gestul lui - care ma determinase pe mine sa-l plesnesc), iar al doilea care a incasat un pumn de la mine nu numai ca nu s-a mai atins de mine si nu se mai apropie de mine din ziua respectiva (nici daca are treaba la mine in birou nu intra) dar ma si saluta respectos.


Foarte curios. Ai lovit un tip si ti-a devenit prieten. Eu nu suport tipele care incep sa dea in tipi, mai ales cand cei din urma nu le-au amenintat in nici un fel, bazandu-se pe faptul ca un tip nu ar lovi o fata.
QUOTE
Nu prea am placere sa povestesc din nou ce s-a intamplat... mad.gif Avem o echipa de balet si majorete, si amandoua candidam pt postul de capitan. Eu am avut o zi mai buna si am luat postul. Ea fiind foarte ofticata (rivalitate etc) a asteptat sa se goleasca vestiarul si fara sa-mi dau seama am ramas cu ea. A inceput sa tipe la mine, am tipat si eu la ea, si m-am trezit cu un picior in fata (stateam jos pe banca). Atunci lucrurile au degenerat. Ea a sarit pe mine, si am inceput sa ne caram pumni. Nasol a fost ca amandoua aveam acelasi fizic (doar suntem dansatoare) si din cauza asta au fost schimburi dure. Ea a dat mai mult ca a fost cam tot timpul peste mine (ne-am mai rostogolit noi...), iar eu i-am spart buza ca am lovit-o cu piciorul in fata cand era peste mine


Stai sa inteleg: ti-a dat un picior in fata, dupa care i-ai dat tu un picior in fata? Cum naiba v-ati mai batut dupa asa ceva? Ti-au ramas urme?

QUOTE

Cum naiba va bateti mai fetelor, nu mai bine va pupati?biggrin.gif
fiica_lunii
QUOTE(Blakut @ 28 Oct 2007, 11:25 AM) *
Foarte curios. Ai lovit un tip si ti-a devenit prieten. Eu nu suport tipele care incep sa dea in tipi, mai ales cand cei din urma nu le-au amenintat in nici un fel, bazandu-se pe faptul ca un tip nu ar lovi o fata.


Iti dai seama ca nu l-am plesnit degeaba. Nu e musai sa dea un baiat in tine ca sa merite sa fie plesnit.
.... Bine, ca sa fiu mai exacta o sa povestesc intamplarea:
Eram in timpul facultatii si mergeam des in discoteca cu colegele de grupa. Una din ele cunostea un tip (cel care a incasat-o de la mine) care venea cu colegii de munca in disco. Si cand ne intalneam, de obicei grupurile noastre stateau impreuna. Deci asa il cunosteam pe tipul asta. El, cand mergea in disco ii trimitea prietenei mele sau mie SMS si daca ne strangeam si noi mergeam si noi.
In fine.... intr-o seara erau toti baietii beti si foarte veseli, asa ca in timp ce dansam si noi alaturi de ei vine individul la mine brusc, se apleaca si ma musca de san! Instantaneu i-am ars o palma care l-a facut sa dea cativa pasi inapoi si sa ramana perplex. Avea o figura interzisa iar prietenii (de fapt colegii de munca) lui radeau de el de se indoiau. A vrut sa zica ceva dar i-am intors spatele si nu i-am mai aruncat nici o privire in seara aia. A doua zi a inceput sa-mi trimita sms-uri cu scuze. Nu i-am raspuns si timp de 4 sau 5 ani nu am mai vobit cu el.
Apoi ne-am intalnit intamplator pe strada si am inceput sa vb iar si de atunci suntem prieteni foarte buni si chiar ne-am ajutat reciproc in multe privinte, cind a fost nevoie. Acum, cand ne mai amintim de seara aia ne amuzam.

In acel moment am fost foarte iritata de gest fiindca nu permit sa-mi atinga zonele intime decat iubitului meu. Si daca nu am un iubit (in perioada aia nu aveam) nu inseamna ca trebuie sa permit celor din jur (amici sau simple cunostinte) sa-mi atinga zonele intime. Mi se pare o vulgaritate. Mai ales ca nu era decat un amic caruia nu ii dadusem niciodata a intelege ca mi-ar placea de el sau mai stiu eu ce. Eram amici si atat. Nici acum nu suntem iubiti ci doar prieteni si nu are nici acum permisiunea sa imi atinga zonele intime. Diferenta e ca acum stie asta din proprie experienta wink.gif

Asa ca poti sa judeci si tu, Blakut, daca "m-a amenintat in vre-un fel" sau nu.
V.Vicos
Ce Parere Aveti De Bataia Intre Fete?
dă bine la imagine...

o vezi pe aia cu fâşu roşu? ce o luat-o intr-o pauza..
o vezi pe aia cu parul negru...o scarmanat-o una , cred ca au avut de impartit masculul , teritoriul jamie.gif

discuţi preluată după o amplă scămoşeală
Veritas
fiica lunii, ai dreptate...eu ii dadeam un genunchi intre picioare pt. faza asta....

vizavi de sub. de fatza: cum zicea si cineva mai sus: d-ale pubertatzii...

V
deeaaa
QUOTE(Blakut @ 28 Oct 2007, 11:25 AM) *
Stai sa inteleg: ti-a dat un picior in fata, dupa care i-ai dat tu un picior in fata? Cum naiba v-ati mai batut dupa asa ceva? Ti-au ramas urme?

La inceput m-a lovit ea de mai multe ori cu picioarele ca eram pe jos KO dupa prima lovitura (ea nu era imbracata, era doar in sosete.... ohyeah.gif ), asa ca am reusit sa-mi revin si sa o pun la pamant, nu a fost prea bine nici acolo... ne-am impartit pumni seriosi, tras de par ca disperatele... mad.gif la un moment dat era peste mine si am reusit sa imi eliberez picioarele, m-am lasat pe spate si am lovit-o destul de naspa (eram in adidasi cu talpa destul de tare ohyeah.gif ) si atunci i-am spart nasul... dar nu a fost prea bine ca s-a enervat si ea sad.gif...
Da, ne-au ramas urme... dar mai naspa sunt cele morale sad.gif
deeaaa
dar alte intamplari nu relatati... ca de aia am facut topicul rolleyes.gif
N.V.
QUOTE
Ce Parere Aveti De Bataia Intre Fete? (catfight)


Suuuuuuuuper! ohyeah.gif
Numai să fiu şi eu prin preajmă ca să mă pot amuza copios. rofl.gif

Dacă nu-mi joacă feste memoria, nu am fost implicată în aşa ceva, şi nici nu-mi doresc să se lege vreo zăludă de mine. Nu ştiu cum aş riposta (oricum nu cu violenţă fizică), însă sunt sigură că pentru ea va fi mai rău decât pentru mine biggrin.gif
Cât despre chestia cu bolnavele psihic... sincer mă îndoiesc că o puştană de 14-15 anişori poate fi catalogată drept bolnavă psihic numai pentru că a sărit la bătaie. Eventual s-ar putea spune că manifestă toleranţă scăzută la frustrare. Şi se victimizează nu din cauză că a nu a avut martori, ci din cauză că a ieşit mai mototolită decât se aştepta, calculându-şi greşit şansele.

Una peste alta, trebuie să recunoaşteţi că fetele au un mod foarte comic de a-şi căra pumni şi palme. smile.gif
deeaaa
QUOTE(N.V. @ 12 Nov 2007, 01:55 PM) *
Suuuuuuuuper! ohyeah.gif
Numai să fiu şi eu prin preajmă ca să mă pot amuza copios. rofl.gif

Dacă nu-mi joacă feste memoria, nu am fost implicată în aşa ceva, şi nici nu-mi doresc să se lege vreo zăludă de mine. Nu ştiu cum aş riposta (oricum nu cu violenţă fizică), însă sunt sigură că pentru ea va fi mai rău decât pentru mine biggrin.gif
Cât despre chestia cu bolnavele psihic... sincer mă îndoiesc că o puştană de 14-15 anişori poate fi catalogată drept bolnavă psihic numai pentru că a sărit la bătaie. Eventual s-ar putea spune că manifestă toleranţă scăzută la frustrare. Şi se victimizează nu din cauză că a nu a avut martori, ci din cauză că a ieşit mai mototolită decât se aştepta, calculându-şi greşit şansele.

Una peste alta, trebuie să recunoaşteţi că fetele au un mod foarte comic de a-şi căra pumni şi palme. smile.gif

Am exagerat cand am catalogat-o ca bolnava psihic... poate si pentru ca era mai proaspata intamplarea in mintea mea. Dar ceea ce vream sa mentionez este ca era o tipa mai ... nu pot spune baietoasa (arata super bine, are bani, se imbraca finut, are idei normale), DAR cand vine vorba de competitie sau chestii din astea devine imrevizibila si s-a dovedit destul de dura: eram la pamant si ea continua sa loveasca cu picioarele sad.gif noroc ca era in sosete ca ma desfigura.... wink.gif am reusit sa o prind de picioare si sa o pun si eu la pamant... ne-am rostogolit pe acolo, ne-am carat pumni si picioare una alteia, eu i-am spart buza (dintr-o singura lovitura tongue.gif eram in adidasi eu wink.gif ). Chiar daca nu mi-a lasat semne prea vizibile, recunosc ca m-a lovit mai mult... cry.gif Desi era mai mica cu un an (17, acum are 18), era mai atletica :| si probabil ca mai trecuse prin asa ceva dine ce a aratat.
Serenity
QUOTE(Blakut @ 28 Oct 2007, 10:25 AM) *
Foarte curios. Ai lovit un tip si ti-a devenit prieten. Eu nu suport tipele care incep sa dea in tipi, mai ales cand cei din urma nu le-au amenintat in nici un fel, bazandu-se pe faptul ca un tip nu ar lovi o fata.


Dar cand baiata e asa, din dragoste? rolleyes.gif laugh.gif Mie imi place tare mult sa chinui baietii... devil.gif E drept ca nu pocnesc in serios, pentru mine e joaca si harjoneala... (desi am pe lista o buza sparta si un "fost" mi-a marturisit ca nu mi-a mai dat nici un semn de viata cateva zile pentru ca se saturase de "bataie" rofl.gif sorry.gif ). Imi amintesc cum in liceu m-am dus tinta la un coleg (cu care fusesem si in generala colega si ne intelegeam tare bine) si l-am intrebat daca ma lasa sa ii dau o palma. Tipul a raspuns "da", probabil din curiozitate. Dar cand a venit palma din fundul gradinii a fost tare nedumerit... rofl.gif Acum imi dau seama ca a fost o tampenie din partea mea, dar mie atunci mi s-a parut tare amuzant... Evidet ca mi-am luat-o si eu pe coaja dup-aia tongue.gif dar cand ma gandesc la expresia usor socata de pe fata lui, it was worth it... innocent.gif tongue.gif

P.S. Aulio, am uitat sa fiu on-topic laugh.gif Cu fete nu tin minte sa ma fi batut in serios... Ne mai carpeam cate una in gluma, dar sa ma bat cu o fata (sau baiat) la modul serios mi s-a parut mereu degradant si injositor...
Dar nu garantez ca nu as pocni pe cineva cu toata seriozitatea daca m-ar scoate din minti. Nu mi s-a intamplat decat o data sa imi pierd controlul si atunci frate-miu si-a incasat un pumn in falca de ma tine minte si-acum si evita sa imi mai testeze rabdarea si nervii. Eram mai mici si prosti, acum nu cred sa mai am reactii de genul asta. Dar toate au o limita pana la urma... chiar si niste nervi de otel.
deeaaa
QUOTE(Serenity @ 15 Nov 2007, 02:07 PM) *
Eram mai mici si prosti, acum nu cred sa mai am reactii de genul asta.

Nu fi sigura de asta... Unu la mana exista posibilitatea sa nu ai de ales dak dai peste o nebuna (cum a fost cazul meu). Si doi la mana nu stii niciodata cand iti pierzi cumpatul fara sa-ti dai seama... sunt multe motive: baieti, scoala, persoana e prea enervanta etc. Cateodata violenta nu poate fi evitata unsure.gif din pacate...
mutulica
evident cas alte motive... de tip baieti, scoala, persoana e prea enervanta sunt cazuri pentru vremea "mai mici".
sunt sigur ca Serenity a vrut sa puncteze mai degraba lipsa de maturitate cand a adaugat "si prosti"

sunt unele insa care pare sa guste din plin treaba asta...
Erwin
big fight
Serenity
Da, nu trebuia luat ad litteram "prosti". Eu evit pe cat se poate sa-mi fac 'dusmani', sa intru in conflicte, si, in general, persoanele care imi displac sau care ma antipatizeaza. De-aia zic ca (de) acum nu cred sa mai existe motive de harţa. Am invatat sa fiu mai diplomata, sa ma retrag cand e cazul, etc. Dar normal, in functie de situatie si persoana, se poate intampla sa fi nevoit. Nu e capat de lume.... dar daca te bati, macar sa-i troznesti una cand nu se asteapta de s-o lasi lata rofl.gif
Afrodita
rofl.gif Perfect de acord rofl.gif
deeaaa
QUOTE(Serenity @ 20 Nov 2007, 01:43 AM) *
Da, nu trebuia luat ad litteram "prosti". Eu evit pe cat se poate sa-mi fac 'dusmani', sa intru in conflicte, si, in general, persoanele care imi displac sau care ma antipatizeaza. De-aia zic ca (de) acum nu cred sa mai existe motive de harţa. Am invatat sa fiu mai diplomata, sa ma retrag cand e cazul, etc. Dar normal, in functie de situatie si persoana, se poate intampla sa fi nevoit. Nu e capat de lume.... dar daca te bati, macar sa-i troznesti una cand nu se asteapta de s-o lasi lata rofl.gif

stiu e jenant sa ajungi sa te bati cu alta... si la final sa-ti iei si bataie... este si mai jenant... rofl.gif
Blakut
.


deeaaa
orice ar spune toti pacifistii de pe aici... cand doua tipe se iau la bataie, cea care iese cel mai naspa e aia care si-a si luat-o pe coaja. cel putin in anturajul in care am patit-o eu, (intr-un vestiar de sport) e cam naspa situatia unsure.gif Bine ca nu am incasat-o categoric ca era si mai naspa (a fost destul de echilibrat). Oricum, cam greu dau ochii cu tipa aia. e greu si pt ea si pt mine. sad.gif
Gavrochette
Nu m-am batut decat cu sora-mea pe cand eram micute, si atunci numai cand ma scotea rau din sarite. In rest, consider bataia vulgara, mai ales intre fete, si o evit.
deeaaa
QUOTE(Gavrochette @ 26 Nov 2007, 06:32 PM) *
Nu m-am batut decat cu sora-mea pe cand eram micute, si atunci numai cand ma scotea rau din sarite. In rest, consider bataia vulgara, mai ales intre fete, si o evit.

o eviti, o eviti... dar la un moment dat numai poate fi evitata
Carmi
Catfight!!! Ma amuza un mic circ intre doua care tocmai au iesit din caveage!!
Daca esti fata desteapta nu ti se poate intampla asa ceva pentru ca nu ai anturajul respectiv SAU impui atat respect incat nimeni nu se ia de tine.

DEEAA orice poate fi evitat....(in afara de accidentele de culoare de la coafor ohyeah.gif )
bdl
Bataia intre fete? Mda....cam penibila, nici macar o cearta intre doua fete nu imi place....nu stiu sa se certe si nu stiu sa se bata....noroc ca au alte calitati, altfel dispareau demult... jamie.gif
fiica_lunii
Si daca dispareau fetele se umplea lumea de popo rofl.gif Ar fi interesanta o extinctie a femeilor..... si de vazut pe urma ce se intampla pe pamant in lipsa lor.

AAAAAAAAAAAAAAAAAaaaa

Un banc tare:

Un avion plin cu homosexuali se prabuseste pe o insula plina cu lesbiene. Si smile.gif












SI



















SI




















si mai departe nu mai stiu, dar imi place inceputul spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.