Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Io Cu Cine Votez?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Interna
Marduk
Il urasc pe Basescu ca a vandut flota, pe Iliescu ca a adus minerii. Constantinescu ca a capitulat, pe Nastase ca a furat. Tariceanu ca este prim ministru si a pacalit bursa, pe Teoctist ca a turnat, pe Vadim ca a inchinat ode, Paunescu care a profitat, Hrebenciuc ca manipuleaza, Becali ca este blestemat de taranii carora le-a "furat" pamantul, etc. Daca am atata ura in mine, ma intreb, eu cu cine votez. Cine merita in acest moment votul meu, un vot, un amarat de vot care ma reprezinta in aceasta tara. Merita un om din aceasta tara sa capete votul meu? Un om din cei 20, 18 milioane cati vom mai fi ramas. Macar unul exista sa-i dau increderea mea? Dar daca ii dau votul meu, eu ce castig, ce-mi da mie Becali daca il votez, sau Basescu, sau PD-ul, PSD-ul, PNG-ul, PNL-ul, PLD, etc. Cum va trai familia mea, copii mei, nepotii mei in aceasta tara care de 17 ani nu a fost in stare sa termine o autostrada moderna. Cine merita sa-i dau viitorul familiei mele in mainile sale?
Superunknown
Nu vota cu nimeni, canalizeaza-ti energia si furia catre chestii mai utile... organizeaza si tu un fight club, vorba cintecului wink.gif
Marduk
QUOTE(Superunknown @ 25 Oct 2007, 09:56 PM) *
Nu vota cu nimeni, canalizeaza-ti energia si furia catre chestii mai utile... organizeaza si tu un fight club, vorba cintecului wink.gif

Nu poci sa nu votez ca sunt apropitar, cetatean cu drept de vot. Dar am un gand, poate am sa am rabdare pana s-or inscrie la alegeri parlamentari di Germania, Franta, Suedia, etc. Atunci sigur am de unde alege.
Marian M
Era de preferat un independent.
Partidele politice prin legea electorala au pus conditii foarte grele pt. independenti sa poata candida.
Nu sunt deacord cu praguri electorale.
Eu merg pe mana PNTCD.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.