Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Momente Cotidiene
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Mistinguett
M-am gandit ca din cand in cand mai intalnim pe strada o persoana care vorbeste singura, sau care a uitat sa-si puna fusta inainte sa iasa din casa (s-a intamplat unei foste colege de munca, noroc ca avea totusi jupa, caci era vara si fusta ar fi fost transparenta...) si poate vrem sa povestim lumii. Un fel de "e o lume nebuna, nebuna, nebuna..."
Amintirile sunt binevenite. Si incep eu.

Acum catva timp (si pentru cine nu stie, locuiesc in NY, ca altfel nu are haz povestea): la mine in cartier e un mic magazinut al unui grec, un fel de brutarie-patiserie - si are marfa buna. M-am oprit intr-o seara sa iau o paine, una din cele 2 fete care servesc acolo era de servici. Draga de ea, cam uratica. Nu ca o barfesc, dar este esential pentru ceea ce a urmat. Deci, uratica bine - sleampata, as zice eu. Nu o femeie sa o admiri, sub nici o forma.
Imi iau painea si dau sa ies din magazin (is vreo 2 metri de la tejghea la usa) cand intra 2 tineri. Inaltuti, slabuti, unul cu camasa in carouri (de-alea, maro cu roz, le stiti voi) purtata smechereste pe afara, cu jaca de piele mai scurta decat camasa... celalalt cu tricou si jaca de blugi... Sper ca v-ati facut o idee. Doar ce au intrat inauntru si cel cu camasa smechera zice in cea mai neaosa romaneasca (nu stiu de-o fi fost olteneasca sau moldoveneasca, si nici n-are importanta), cu privirea lipita de fata de la tejghea: "ba, ce i-as face lu' asta, de n-as tine-o-n ... toata noaptea!" Am ridicat capul din sacosa in care-mi bagam painea si i-am zis: "bafta!" Si-am iesit.
mogaldeatza
Apropo de intamplari cu oameni: in caminul in care am stat in facultate a aparut la un moment dat urmatorul anunt: "Vand telescop. Asa veti putea vedea mai bine ce se intampla in caminul 10" rolleyes.gif

NB. Caminul 10 era de familisti, care nu prea aveau perdele la ferestre si cand mergeam la baie mai vedeam pe geam scene ... fierbinti in mod cu totul intamplator.
Mihai
Bun venit la Han, mogaldeata! smile.gif
Olaf
biggrin.gif Ce am gasit la naftalina...
Ca daca-i vorba de barfit...

Noi avem o colega p'aci, ciudatica rau... adica frumoasa nu este, se imbraca... sa zicem ca este cea mai sleampata fiinta pe care am intalnit-o laugh.gif. Adica la un moment dat m-am intalnit cu ea, si ma intrebam cum de mai stau hainele pe ea rofl.gif. Si totusi stateau...
Partea interesanta este ca e genul de persoana care cunoaste pe toata lumea si este cunoscuta de toata lumea. Eu nu prea inteleg cum vine asta... wacko.gif unsure.gif

Siinca o chestie: Prin Bucuresti am vazut un tip... cel putin interesant. Om in varsta, are o palarie cu pana, si sabie de lemn cu panglica triclora... Nu stiu daca sa rad sau sa plang...
Mistinguett
Noi avem unul pe-aici in NY care e tanar si bine facut si canta la chitara in chiloti albi tetra, cizme si palarie de cowboy. E stationat in Times Square si accepta tips si pentru melodii si pentru poze. Pana aici toata chestia e haioasa, tragic e ca a ajuns punct turistic. De fapt, cred ca un gugal ar da mii de rezultate - "naked cowboy".
Michelle
...si pe Calea Mosilor umbla o tanti bine imbracata cu turban si fuste cretze care duce in maini nenumarate sacose voluminoase,nu-mi dau seama daca sunt si grele ,vara-iarna ea e tot timpul infofolita si ocupata cu sacosele ei...si mai are o caracteristica vorbeste tot timpul cu un personaj imaginar!
Olaf
rofl.gif Asa este si un prof de la noi de la facultate. Da' pe el il urmaresc extraterestrii... rofl.gif Altfel, stie foarte bine ceea ce preda.
mogaldeatza
O amica mi-a povestit urmatoarea intamplare- a iesit sa cumpere paine
si la intoarcere a trecut pe langa un grup de pusti.Unul din ei s-a apropiat si a intrebat-o
soptit "Auzi ce mananci de esti asa nasoala?".Tipa nu e de loc nasoala, asa ca s-a distrat copios
si ne-a povestit si noua.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.