Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cum Sa Scapi De Tantari
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Oiski-Poiski
Pentru ca in vara asta m-au data gata tantarii in Italia m-am gandit sa va intreb cum faceti voi ca sa nu va muste sau dupa ce s-a intamplat ce faceti sa nu va mai scarpinati .
Accept sfaturi de la scuipat pana la inaintea bombei atomice.Ca vreau totusi sa traiesc mai departe.

Ia sa vedem pana unde merge fantezia .Voi sfatuiti la mare pe aicea ca eu ma intorc pana la vara urmatoare, acuma si asa nu mai sunt tantari afara.

Cla
Eu mānc ceapa si ma spal pe dinti cu mujdei de usturoi, sa ma scap de gust.
Parol ca nu vin tāntari la mine spoton.gif
Ok, das war Spaß, Oiski. biggrin.gif
War mal unterwegs und bin in ein nor de tāntari geraten. Mamma mia, aggressiv waren die, am facut repede sa ajung la masina...
Am un fluture pe geam, de cand il am, nu mai am tantari wink.gif
Serenity
Aparat anti-tantari? tongue.gif
Oiski-Poiski
Sere draguto, nu poci sa am aparatul la purtator mereu .Adica dumnealor, tantarii m-au muscat in cele mai diverse locuri, parte a zilei, mediu inconjurator etc.

Cla, ce fel de fluture ? unsure.gif

As putea zice ca am un stol de pasarele numa ca alea nu fugaresc tantarii ci cel mult concetatenii.
Serenity
Vazui reclame la tot felul de spray-uri si creme cu care sa te dai pe corp ca sa nu te mai muste.... Eu personal nu le-am incercat, sa ne spuna cineva daca sunt bune sau nu... unsure.gif
Oiski-Poiski
Unele sunt bune si scumpe , altele sunt scumpe si proaste.
Partea grava este ca daca ai uitat o bucatica de corp ai incurcat-o.

Am incercat o data Nexalotte .Si au fugit nu numa tantarii ci si cei din jurul meu.Puteam de parca eram o groapa cu gunoi.Pai unde mai este romantismul in Italia la malul marii ?
Cla
QUOTE(Oiski-Poiski @ 19 Oct 2007, 09:13 AM) *
Cla, ce fel de fluture ? unsure.gif

Am cumparat un fluture de guma pe care l-am lipit pe geam, nu miroase, nimic, dar emite ceva care nu le place la tāntari si muste, de-atunci am pace smile.gif
Achja, l-a cumparat draga mea, o s-o īntreb de unde si īti zic.

Dar edit: La intrebarea ta: Dupa cate stiu eu, e bine sa te freci cu ceapa, daca esti muscat...
mutulica
cel mai simplu cu tantarii se procedeaza dupa metoda in care scapi de purici..
te imbeti manga... in prima parte a noptii te ciup, dar le dai ignore.. in a doua parte a noptii i-ai simti, dar ei sunt ori satui, ori manga, asa ca iti dau ei tie ignore
fiica_lunii
QUOTE(mutulica @ 19 Oct 2007, 11:02 AM) *
cel mai simplu cu tantarii se procedeaza dupa metoda in care scapi de purici..te imbeti manga... in prima parte a noptii te ciup, dar le dai ignore.. in a doua parte a noptii i-ai simti, dar ei sunt ori satui, ori manga, asa ca iti dau ei tie ignore
rofl.gif Dupa doua-trei persoane din astea or sa se obisnuiasca si or sa se aseze la bar langa tine si-or sa te bage sub masa."Inca o sticla de visichi hac... da p'asta o beu singur ca pretenul meu ia o pauza" drunk.gif
Oiski-Poiski
Nu cred ca functioneaza pen ca era plin de lume prin baruri .Acuma ori nu functioneaza ori italienii nu stiu sa bea cum trebe.
blink.gif
Oiski-Poiski
Voi sfatuiti-ma mai departe ca dupa cum ziceam pana la vara urmatoare citesc tot.
mutulica
QUOTE(Oiski-Poiski @ 19 Oct 2007, 11:33 AM) *
Nu cred ca functioneaza pen ca era plin de lume prin baruri .Acuma ori nu functioneaza ori italienii nu stiu sa bea cum trebe.
blink.gif

da ai intrebat pe aia de se faceau manga daca mai aveau probleme cu tantarii?
si nu te-ai intrebat ce alt motiv mai aveau ei sa stea in bar?
Erwin
Oisky, cel mai bine e să nu transpiri, pe ţānţari īi atrage asta. Ori, vara, la mare, nu prea ai cum să scapi de transpiraţie... rolleyes.gif
dascalita
Exista in farmacii o crema protectoare, imi scapa numele acum,dar sotul meu o foloseste cand merge in delta! Cica nu se mai apropie dihaniile de el can se unge cu asta...Dupa ce te-au ciupit...e mai greu sa nu te scarpini, incearca cu spirt sau sare...freci locul intepaturii.Stiu ca sare e ok in cazul ciupiturilor de albina,la tantari n-am incercat pentru ca pe mine nu ma prea ciupesc, chestie de grupa de sange,cica! Daca am un tantar in dormitor pe mine nu ma ciupeste dar il face praf pe sotul meu!Eu am b3 iar el 01,de grupa de sange e vorba, sunt convinsa!
bdl
Te dai cu mercaptan....
Mara
QUOTE(Oiski-Poiski @ 19 Oct 2007, 10:22 AM) *
Unele sunt bune si scumpe , altele sunt scumpe si proaste.


Bun si ieftin: Autan. Pe testate! Spray ca sa nu te piste, iar daca totusi te pisca (deh, mai sari o bucata de piele) au si un spray mititel cu care te dai pe buba si nu te mai manca, plus ca se vindeca si mai repede. Testat si asta!

PS: tantarii au adevarata pasiune pentru mine devil.gif , ca atare am probat cam tot ce-am gasit pe piata.
ilie
aparate care sa emita niste unde ceva nu stiti?
fiica_lunii
O piatra aruncata in apa wink.gif sa vezi tu cate unde face tongue.gif
mutulica
si apoi speri sa se inece tintarii de la valurile alea
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.